Το σωστό μέγεθος

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Για όλα φταίνε οι γυναίκες! Πες τα!

Θα σε μπατσίσω μαρή :P

Όχι δεν τα έχει δημιουργήσει μια γυναίκα, αλλά το χαζό τους το κεφάλι.
Ας πάρουμε τη χειρότερη περίπτωση:
Αν εγώ γυρίσω και σου πω "Πως είσαι έτσι βρε Himela; Δε μ αρέσει η μάπα σου" κι εσύ κλειστείς στο σπίτι σου, αρνούμενη να έρθεις σε επαφή με κόσμο επειδή ντρέπεσαι για τη μάπα σου.. έχεις πρόβλημα.

Οι άντρες παραμένουν πάντα παιδιά όσο κι αν θέλουν να το παίζουν σκληροί. Μια γυναίκα μπορεί να τους απογειώσει και να τους καταρρακώσει (κι επειδή δε θέλω να ακούγομαι απόλυτη, υπάρχουν κι εξαιρέσεις:P)

Κι αν δεν πιστεύετε εμένα ακούστε την Ελένη.:pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οι άντρες παραμένουν πάντα παιδιά όσο κι αν θέλουν να το παίζουν σκληροί. Μια γυναίκα μπορεί να τους απογειώσει και να τους καταρρακώσει (κι επειδή δε θέλω να ακούγομαι απόλυτη, υπάρχουν κι εξαιρέσεις:P)

Κι αν δεν πιστεύετε εμένα ακούστε την Ελένη.:pfff::P

Δηλαδή άμα την έχει 10 εκατοστά σε στύση και συ του φωνάζεις "Γειά σου τσολιά μου, γεια σου πουτσαρά μου", αυτός θα νομίσει ότι την έχει μεγάλη και θα χαζοχαίρεται σαν μικρό παιδί;

Δε λέω οκ μπορεί μια γυναίκα να τονώσει την ψυχολογία του ή να την καταρρακώσει, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα ήταν υπεύθυνη για κάποιο σεξουαλικό του πρόβλημα. Η αμάθεια και η άγνοια θα ήταν.

Που κολλάει το ότι οι άντρες είναι παιδιά (μη χέσω) με αυτό που συζητάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μάλιστα, μια φορά που υποστήριζα μπροστά σε φίλες μου οτι δεν με πειράζει που την έχει μικρή επειδή είναι καλός χαρακτήρας, μια από αυτές με ρώτησε με φυσικότητα άν όντως μου αρέσουν οι άντρες!

Το μέγεθος του πέους, όχι μόνο καθορίζει τις σεξουαλικές επιδόσεις ενός αρσενικού, αλλά και το αν είναι άνδρας (!!) και πολύ περισσότερο, αν αυτή που είναι μαζί του είναι γυναίκα (!!) :eek:
Ενδιαφέρον συλλογισμός, δε λέω, ...αλλά εντελώς εξωπραγματικός! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δηλαδή άμα την έχει 10 εκατοστά σε στύση και συ του φωνάζεις "Γειά σου τσολιά μου, γεια σου πουτσαρά μου", αυτός θα νομίσει ότι την έχει μεγάλη και θα χαζοχαίρεται σαν μικρό παιδί;
Όχι, αλλά αν όταν ...τον βλέπεις σχηματίζεται στο προσωπάκι σου η έκφραση του ανικανοποίητου μαζί με μια δόση συμπόνιας αλλά και αποστροφής, ...τι να σου κάνει κι αυτός, μειώνεται το ήδη μειωμένο μέγεθος ...ανδρισμού. :P
Ενώ άμα τον πάρεις με το καλό και με τα γλυκόλογα, έχει κι αυτός ανάστημα να ορθώσει! :pfff:Αμέ! :pfff:

Πέρα από την πλάκα, στο Κάμα Σούτρα κάθε μέγεθος έχει τη θέση του:

«Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά και τις διαστάσεις του πέους του», διαβάζουμε, «ο άνδρας είναι λαγός, ταύρος ή άλογο. Ομοίως, η γυναίκα είναι αντιλόπη, φοράδα ή ελεφαντίνα, σύμφωνα με το βάθος του κόλπου της». Δεν είναι, όμως, μόνο οι ταιριαστές μεταξύ τους διαστάσεις που χαρίζουν ισορροπημένη απόλαυση.
Ελευθεροτυπία
Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο. Αξίζει.

Το λέει και ο Ασκητής :pfff::
Η σεξουαλική απόλαυση συσχετίζεται με το μέγεθος του πέους;
Οι μύθοι και οι αντιλήψεις από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα, μιλούν και δείχνουν τον μεγάλο φαλλό που εκφράζει τον "σούπερ" άνδρα, τροφοδοτώντας τις φαντασιωσικές φοβίες του ανδρικού πληθυσμού με το άγχος και την αγωνιώδη σύγκριση του πόσο μεγάλο και περήφανο είναι. Οι συσχετίσεις αυτές μιας κοινωνικής κουλτούρας που σηματοδοτεί τη λατρεία του ανδρικού οργάνου και την υποταγή της γυναίκας σε αυτό, σκιαγραφούν τη διαφυλική ανταγωνιστική επικράτηση όταν και η γυναίκα προσπαθώντας να αμφισβητήσει την ανδρική κυριαρχία στο κρεβάτι, του δείξει ότι υπολείπεται σε εκατοστά. Η εκδραμάτιση αυτής της λογικής απέχει πολύ από την πραγματικότητα που θέλει να εκφράζει με τις σωστές ιατρικές και επιστημονικές εκτιμήσεις, τη μη συσχέτιση μεγέθους πέους και σεξουαλικής ικανοποίησης της γυναίκας. Όσο και αν σήμερα, πολλά περιοδικά καλούν τους άνδρες να δουν το μέγεθος του πέους τους και να τους υποσχεθούν μέσα από αυτό, θαυμάσιους γυναικείους οργασμούς, η αλήθεια σταματάει στην πραγματική σωματική επαφή και την τεχνική της σεξουαλικής πράξης, που ο εραστής σεξουαλικός σύντροφος προσφέρει απόλαυση και ηδονή στην γυναίκα με όλη τη σεξουαλική του μαγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δηλαδή άμα την έχει 10 εκατοστά σε στύση και συ του φωνάζεις "Γειά σου τσολιά μου, γεια σου πουτσαρά μου", αυτός θα νομίσει ότι την έχει μεγάλη και θα χαζοχαίρεται σαν μικρό παιδί;

Δε λέω οκ μπορεί μια γυναίκα να τονώσει την ψυχολογία του ή να την καταρρακώσει, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα ήταν υπεύθυνη για κάποιο σεξουαλικό του πρόβλημα. Η αμάθεια και η άγνοια θα ήταν.

Που κολλάει το ότι οι άντρες είναι παιδιά (μη χέσω) με αυτό που συζητάμε;

Περίμενε να καταλάβω τι ακριβώς κατάλαβες. Αν ο άντρας αυτός έχει κάποιο σωματικό πρόβλημα, προφανώς η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο από το να τον παραπέμψει σε κάποιον σεξολόγο γιατρό. Αν όμως το πρόβλημα είναι ψυχολογικό θεωρώ οτι μια γυναίκα με τον τρόπο της θα μπορέσει να τον βοηθήσει να το λύσει, να το ξεπεράσουν μαζί. Οι άντρες θεωρούν οτι η μόνη αντίδραση μιας γυναίκας σε κάποιο "πρόβλημα" θα είναι ο χλευασμός κι η ειρωνεία, όμως δεν είναι έτσι - ή μάλλον δε θα έπρεπε να είναι έτσι. Είμαστε άνθρωποι με συναισθήματα και πρέπει να δείχνουμε κατανόηση αν υπάρχει κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα και να βοηθάμε να λυθεί με υπομονή κι αγάπη. Τώρα αν πρόκειται για γυναίκα που ο μόνος σκοπός της από έναν άντρα είναι να πηδηχτεί, το κουβαδάκι της και σ' άλλη παραλία.

Αν το μέγεθος είναι μικρό η γυναίκα δεν πρέπει επ' ουδενί να κοροϊδέψει ή να δείξει δυσαρέσκεια, παρά να ενθαρρύνει και να βρει στάσεις και τρόπους στις οποίες θα το ευχαριστιέται κι αυτή. Και κυρίως να μην το θεωρεί πρόβλημα.

Δεν ξέρω, λέω κάτι παράλογο; Δηλαδή τι θέλετε να πω; "Όσοι την έχετε κάτω από 10 εκατοστά τρέξτε να κρεμαστείτε";:hmm:

Το οτι παραμένουν πάντα παιδιά κολλάει στο οτι η γυναίκα μπορεί να τους "κατευθύνει" με τον τρόπο της - για καλό ή για κακό σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δηλαδή άμα την έχει 10 εκατοστά σε στύση και συ του φωνάζεις "Γειά σου τσολιά μου, γεια σου πουτσαρά μου", αυτός θα νομίσει ότι την έχει μεγάλη και θα χαζοχαίρεται σαν μικρό παιδί;

Δε λέω οκ μπορεί μια γυναίκα να τονώσει την ψυχολογία του ή να την καταρρακώσει, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα ήταν υπεύθυνη για κάποιο σεξουαλικό του πρόβλημα. Η αμάθεια και η άγνοια θα ήταν.

Που κολλάει το ότι οι άντρες είναι παιδιά (μη χέσω) με αυτό που συζητάμε;

Η απουσία σου από το φόρουμ μου φαίνεται σου έδωσε χρόνο να αναπτύξεις την εκφραστικότητα σου και τον πλούτο των λέξεων (με το παραπάνω) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Περίμενε να καταλάβω τι ακριβώς κατάλαβες. Αν ο άντρας αυτός έχει κάποιο σωματικό πρόβλημα, προφανώς η γυναίκα δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο από το να τον παραπέμψει σε κάποιον σεξολόγο γιατρό. Αν όμως το πρόβλημα είναι ψυχολογικό θεωρώ οτι μια γυναίκα με τον τρόπο της θα μπορέσει να τον βοηθήσει να το λύσει, να το ξεπεράσουν μαζί. Οι άντρες θεωρούν οτι η μόνη αντίδραση μιας γυναίκας σε κάποιο "πρόβλημα" θα είναι ο χλευασμός κι η ειρωνεία, όμως δεν είναι έτσι - ή μάλλον δε θα έπρεπε να είναι έτσι. Είμαστε άνθρωποι με συναισθήματα και πρέπει να δείχνουμε κατανόηση αν υπάρχει κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα και να βοηθάμε να λυθεί με υπομονή κι αγάπη. Τώρα αν πρόκειται για γυναίκα που ο μόνος σκοπός της από έναν άντρα είναι να πηδηχτεί, το κουβαδάκι της και σ' άλλη παραλία.

Αν το μέγεθος είναι μικρό η γυναίκα δεν πρέπει επ' ουδενί να κοροϊδέψει ή να δείξει δυσαρέσκεια, παρά να ενθαρρύνει και να βρει στάσεις και τρόπους στις οποίες θα το ευχαριστιέται κι αυτή. Και κυρίως να μην το θεωρεί πρόβλημα.

Δεν ξέρω, λέω κάτι παράλογο; Δηλαδή τι θέλετε να πω; "Όσοι την έχετε κάτω από 10 εκατοστά τρέξτε να κρεμαστείτε";:hmm:

Το οτι παραμένουν πάντα παιδιά κολλάει στο οτι η γυναίκα μπορεί να τους "κατευθύνει" με τον τρόπο της - για καλό ή για κακό σκοπό.


Άλλο λέω κι άλλο κατάλαβες.
Εσύ λες ότι όταν ένας άντρας έχει κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα για αυτό ευθύνεται μια γυναίκα, σωστά;
Εγώ σου λέω ότι δεν ευθύνεται μια γυναίκα, αλλά ο ίδιος που πρώτον της επέτρεψε να τον προσβάλλει και πολύ περισσότερο που αυτό του δημιούργησε πρόβλημα.

Αν σου πω ότι είσαι ηλίθια και συ δεν πιστεύεις ότι είσαι, τότε η άποψή μου δε θα σε επηρεάσει στο βαθμό να θεωρείς τον εαυτό σου ηλίθια.
Θέλω να πω ότι το πρόβλημα αυτό ελλόχευε. Μπορεί να τον βοηθήσει να το ξεπεράσει, αλλά δεν είναι αυτή που θα είναι υπεύθυνη γι΄αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Άλλο λέω κι άλλο κατάλαβες.
Εσύ λες ότι όταν ένας άντρας έχει κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα για αυτό ευθύνεται μια γυναίκα, σωστά;
Εγώ σου λέω ότι δεν ευθύνεται μια γυναίκα, αλλά ο ίδιος που πρώτον της επέτρεψε να τον προσβάλλει και πολύ περισσότερο που αυτό του δημιούργησε πρόβλημα.

Αν σου πω ότι είσαι ηλίθια και συ δεν πιστεύεις ότι είσαι, τότε η άποψή μου δε θα σε επηρεάσει στο βαθμό να θεωρείς τον εαυτό σου ηλίθια.
Θέλω να πω ότι το πρόβλημα αυτό ελλόχευε. Μπορεί να τον βοηθήσει να το ξεπεράσει, αλλά δεν είναι αυτή που θα είναι υπεύθυνη γι΄αυτό.

Αν έχει κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα νομίζω οτι είτε φταίει η οικογένεια ή κάποιο ψυχολογικό τραύμα από την παιδική ηλικία είτε όντως μια γυναίκα. Πρέπει να καταλάβουμε οτι η σεξουαλικότητα των αντρών είναι πολύ πιο ευαίσθητο θέμα από το αν μου πεις οτι είμαι άσχημη ή ηλίθια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ σου λέω ότι δεν ευθύνεται μια γυναίκα, αλλά ο ίδιος που πρώτον της επέτρεψε να τον προσβάλλει και πολύ περισσότερο που αυτό του δημιούργησε πρόβλημα.

Εσύ καλά τα λες, αλλά φοβάμαι ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα για τον ανδρικό πληθυσμό.
Λίγο παραπάνω η φίλη της pote ksana, υπονόησε, ούτε λίγο ούτε πολύ, ότι δεν είναι σωστός άνδρας αυτός που υπολείπεται σε μέγεθος. Υπάρχει δηλαδή και η κοινωνική διάσταση του θέματος "μέγεθος", που επηρεάζει τον άνδρα από πολύ νωρίς, όταν μπαίνει στη διαδικασία να συγκρίνει το μέγεθος του πέους του με αυτό των φίλων του.
Αν μια γυναίκα έχει μικρό στήθος, δεν παύει αυτόματα να είναι γυναίκα..
Ο φαλλός, πέραν από όργανο αναπαραγωγής και ευχαρίστησης, είναι σύμβολο αρρενωπότητας, ανδρισμού και ισχύος.
Ο άνδρας που νομίζει (ο μέσος όρος μεγέθους στην Ελλάδα, σύμφωνα με διάφορες πηγές του διαδικτύου είναι από 12 έως 16 εκατοστά) ή έχει πράγματι μικρό πέος, έχει να αντιμετωπίσει πριν από την ανάγκη ικανοποίησης της συντρόφου του, την υπόνοια ότι δεν είναι αρκετά άνδρας. (Δες και το απόσπασμα από το site του ασκητή που παρέθεσα παραπάνω). Το όργανό του καλώς ή κακώς, καθορίζει και την κοινωνική του ταυτότητα κι αυτό είναι κάτι για το οποίο, δεν είναι υπεύθυνος ο ίδιος.
Το πρόβλημά του λοιπόν, ξεκινά πολύ πριν βρεθεί αντιμέτωπος με την αποδοκιμασία μιας συντρόφου.
Εκείνη το μόνο που κάνει είναι να επιβεβαιώσει τους φόβους του που πολύ φοβάμαι ότι σε αρκετές περιπτώσεις δεν είναι καν δικαιολογημένοι (σύμφωνα με τις στατιστικές περί μέσου όρου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εσύ καλά τα λες, αλλά φοβάμαι ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα για τον ανδρικό πληθυσμό.
Λίγο παραπάνω η φίλη της pote ksana, υπονόησε, ούτε λίγο ούτε πολύ, ότι δεν είναι σωστός άνδρας αυτός που υπολείπεται σε μέγεθος. Υπάρχει δηλαδή και η κοινωνική διάσταση του θέματος "μέγεθος", που επηρεάζει τον άνδρα από πολύ νωρίς, όταν μπαίνει στη διαδικασία να συγκρίνει το μέγεθος του πέους του με αυτό των φίλων του.
Αν μια γυναίκα έχει μικρό στήθος, δεν παύει αυτόματα να είναι γυναίκα..
Ο φαλλός, πέραν από όργανο αναπαραγωγής και ευχαρίστησης, είναι σύμβολο αρρενωπότητας, ανδρισμού και ισχύος.
Ο άνδρας που νομίζει (ο μέσος όρος μεγέθους στην Ελλάδα, σύμφωνα με διάφορες πηγές του διαδικτύου είναι από 12 έως 16 εκατοστά) ή έχει πράγματι μικρό πέος, έχει να αντιμετωπίσει πριν από την ανάγκη ικανοποίησης της συντρόφου του, την υπόνοια ότι δεν είναι αρκετά άνδρας. (Δες και το απόσπασμα από το site του ασκητή που παρέθεσα παραπάνω). Το όργανό του καλώς ή κακώς, καθορίζει και την κοινωνική του ταυτότητα κι αυτό είναι κάτι για το οποίο, δεν είναι υπεύθυνος ο ίδιος.
Το πρόβλημά του λοιπόν, ξεκινά πολύ πριν βρεθεί αντιμέτωπος με την αποδοκιμασία μιας συντρόφου.
Εκείνη το μόνο που κάνει είναι να επιβεβαιώσει τους φόβους του που πολύ φοβάμαι ότι σε αρκετές περιπτώσεις δεν είναι καν δικαιολογημένοι (σύμφωνα με τις στατιστικές περί μέσου όρου).


Δήμητρα υπάρχουν δύο περιπτώσεις
Ένας άντρας να θεωρεί ότι την έχει μικρή και ένας όντως να την έχει μικρή.

Το πρώτο έχει δημιουργηθεί εσφαλμένα λόγω άγνοιας, μη ενημέρωσης και είναι προσωπική του και μόνο ευθύνη.
Το δεύτερο αν είναι σε μεγάλο βαθμό είναι κάτι το μη φυσιολογικό όπως δείχνουν και οι έρευνες και σαφώς και θα επηρεάσει τη σεξουαλική του ζωή, όπως θα επηρεάσει οποιονδήποτε αν είχε κάτι το μη φυσιολογικό πάνω του.. μια υπερβολικά μεγάλη μύτη, 2 τεράστια αυτιά κλπ.Η σύντροφός του θα είναι μαζί του γιατί δεν την ενοχλούν τα τεράστια αυτιά του :)

Μιλάω για την πρώτη περίπτωση και έχω και ένα παράδειγμα.
Ένας καλός μου φίλος μου εμπιστεύτηκε μια μέρα ότι μέχρι τα 21 του ενώ είχε την ευκαιρία και είναι πολύ εμφανίσιμο παιδί, δεν μπορούσε να πάει με γυναίκα γιατί φοβόταν ότι θα τον κοροϊδέψει. Στην ουσία το πέος του έγερνε προς τα δεξιά. :P
Στα 21 του λοιπόν ο καλός μας φίλος πήγε σε ψυχολόγο, ο οποίος μόλις άκουσε το πρόβλημά του έβαλε τα γέλια! Του είπε να πάει σε έναν ουρολόγο-σεξολόγο για να του λυθεί κάθε απορία και τώρα λέει με καμάρι ότι ο ένας του όρχις είναι πιο βαρύς από τον άλλον (καλά όχι με καμάρι αλλά πιάνετε το νόημα :P)

Αν το είχε ψάξει, αν είχε ενημερωθεί νωρίτερα δε θα κουβαλούσε μέχρι τα 21 του ένα αγκάθι.
Αν κάποια γελάσει με το στραβό του πέος, δε θα τον πειράξει σε σημείο που να του δημιουργήσει πρόβλημα, γιατί ξέρει ότι είναι κάτι φυσιολογικό.
Αντίστοιχα αν κάποιος έχει ενημερωθεί για τα εκατοστά που ένα πέος θεωρείται φυσιολογικό, δε θα θεωρήσει ότι έχει πρόβλημα και δεν θα μπορεί να του το δημιουργήσει καμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γεια σου Ηρω, τσαμπουκαλεμένη σε βλεπω ! Ορμα ! Ορμα !

Δηλαδή άμα την έχει 10 εκατοστά σε στύση και συ του φωνάζεις "Γειά σου τσολιά μου, γεια σου πουτσαρά μου", αυτός θα νομίσει ότι την έχει μεγάλη και θα χαζοχαίρεται σαν μικρό παιδί;
Δε θα ισχυριζεται οτι την εχει μεγαλη, αλλά θα τον νοιαζει που εσενα δε σε ενοχλει, γιατι τη δεδομενη στιγμη εσυ θα τον αποδεχεσαι και εγκρινεις και θα αισθανεται ποθητος.(εννοειται οτι μιλαμε για περιπτωση που και εσενα οντως δε θα σε χαλαει τοσο πολυ). Και αυτο, ναι θα του τονωνει τοσο την ψυχολογια, που δε θα τον ενοχλει το οτι την εχει μικρη. Και οταν τον χωρισεις (:P) και θα ειναι για κατι αλλο, δε θα εχει το σημαδι οτι τον αφησες γιατι την ειχε μικρη.

Και σωστα λες οτι το προβλημα το ειχε ηδη. Αλλα οπως μπορει η γυναικα να τον βοηθησει να το ξεπερασει, ετσι μπορει να το κανει και χειροτερο. Οχι να το γεννησει. Να το κάνει χειροτερο.

Σε μια κοινωνια που οπως ειπωθηκε και απο τον Ασκητη, υπαρχει τοση διαστρεβλωση, μην περιμενετε απο την πλειοψηφια να μην εχει κανενα απολυτως προβλημα, ουτε μικρο, με τετοια θεματα. Ακομα και οι πληροφορημενοι, ειναι πολυ πιθανο να εχουν ενα θεμα. Γιατι αντρες και γυναικες, ενδομυχα θα ζηλεψουν που δεν γεννηθηκαν με καλυτερα χαρισματα.

Τωρα, το να πεις σε μια γυναικα για το προσωπο ή ακομα και το στηθος της...δε θα την ριξει οσο να πεις στον αντρα για το μπουζοκλειδό του. Και ναι ο φιλος σου που ανησυχουμε επειδη είχε κλίση, ειναι σχετικα ακραια περιπτωση στις μερες μας, γιατι υπαρχει αρκετή προβολη και ενημερωση και το % ανδρικων μοριων που δεν ειναι ολοισια ειναι πολυ μικροτερο απο οσο μπορει να πιστευουν πολλοι.

Οπως και να χει ομως, ειναι αδυνατο σημειο στον ανδρα. Και εν τελει, δε μιλαμε για περιπτωσεις να ειναι ο αλλος 10 ποντους με τα ζορια. Μιλαμε οτι η γυναικες, ανεβαζουν και κατεβαζουν την πλειοψηφια των νορμαλ μεγεθων. Και ειναι κριμα να κανουν κακο, γιατι καλως η κακως, εχουν αυτη τη δυναμη. Δε σαρεσει ρε κοπελια ; Το βρισκεις μετριο ; Φυγε και βρες μια δικαιολογια, οχι να παραμυθιασεις, αλλα τουλαχιστον μη τον ριχνεις τον αλλον. Δε χρειαζεται κακία. Οι αντρες δεν κανουν το αντιστοιχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Lorien αυτό λέω κι εγώ τόσην ώρα. Τα λέω μπερδεμένα και δε με καταλαβαίνουν; Τι να πω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στην ουσία το πέος του έγερνε προς τα δεξιά. :P
και γιατι ειχε προβλημα?
Μήπως ήταν αριστερός ο φίλος?:worry::P

και μενα δεξια γερνει ελαφρα..αλλα δεν εχω ιδεολογικα προβληματα:hehe:8):shifty:

Οπως και να χει ομως, ειναι αδυνατο σημειο στον ανδρα.
σαφως..ολες εκει ριχνετε γονατιές..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
και μενα δεξια γερνει ελαφρα..αλλα δεν εχω ιδεολογικα προβληματα:hehe:8):shifty:

Τόσες πληροφορίες μαζεμένες Άγγελε ειλικρινά δεν τις αντέχω.. :knife:

Οπως και να χει ομως, ειναι αδυνατο σημειο στον ανδρα. Και εν τελει, δε μιλαμε για περιπτωσεις να ειναι ο αλλος 10 ποντους με τα ζορια. Μιλαμε οτι η γυναικες, ανεβαζουν και κατεβαζουν την πλειοψηφια των νορμαλ μεγεθων. Και ειναι κριμα να κανουν κακο, γιατι καλως η κακως, εχουν αυτη τη δυναμη. Δε σαρεσει ρε κοπελια ; Το βρισκεις μετριο ; Φυγε και βρες μια δικαιολογια, οχι να παραμυθιασεις, αλλα τουλαχιστον μη τον ριχνεις τον αλλον. Δε χρειαζεται κακία. Οι αντρες δεν κανουν το αντιστοιχο.

Λες οι άντρες δεν κάνουν το αντίστοιχο. Ποιο είναι το αντίστοιχο δηλαδή;
Να τον κοροϊδέψουν; Με το που δουν να βγάζει τη μαλαπέρδα του έξω να αναφωνήσουν: "χαχα αυτό είναι όλο κι όλο;", "Γι΄αυτό με κουβάλησες εδώ;"
Τώρα πιστεύεις στα σοβαρά ότι κάνει κάτι τέτοιο μια γυναίκα;
Θεωρώ ότι η πλειοψηφία, μην πω όλες κάνει αυτό που περιγράφεις. Δεν της αρέσει; Βρίσκει σημαντικό το μεγάλο μέγεθος για την ικανοποίησή της; Ξενερώνει στην εικόνα του; Τον αφήνει χωρίς να καταλάβει ο άλλος ότι έφταιγε μόνο το σεξ.
Οτιδήποτε άλλο είναι αρρωστημένο.
Αν θέλετε να μιλήσουμε για αυτές τις αρρωστημένες εξαιρέσεις, τότε ναι μια γυναίκα μπορεί να δημιουργήσει ηθελημένα ή μη σεξουαλικό πρόβλημα στον άντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Άλλο λέω κι άλλο κατάλαβες.
Εσύ λες ότι όταν ένας άντρας έχει κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα για αυτό ευθύνεται μια γυναίκα, σωστά;
Εγώ σου λέω ότι δεν ευθύνεται μια γυναίκα, αλλά ο ίδιος που πρώτον της επέτρεψε να τον προσβάλλει και πολύ περισσότερο που αυτό του δημιούργησε πρόβλημα.
Μαλλον δεν προσεξες τι λενε τα παιδια. Δε μιλαμε για "καποιο", οποιοδηποτε σεξουαλικο προβλημα. Μιλάμε για το συγκεκριμενο. Και δεν λεμε ποιος το δημιουργησε, αλλα ποιος το χειροτερευει , ή το συντηρει.

Και αν θες να το σκαλισουμε, οι γυναικες ευνουχιζουν τους ανδρες, κι απο παιδια ακομα, οπότε πρακτικα η γυναικα εχει ευθυνη. Απο το πως μεγαλωνει το παιδι ως μανα-προτυπο, και το πως το αφηνει να επηρεαστει απο το ψεμα που αλωνιζει, μεχρι το τι θα του πει ως γκομενα. (σκεφτητε κι αυτο την επομενη φορα που θα συζητησετε περι ευθυνες μητροτητος).

Λες οι άντρες δεν κάνουν το αντίστοιχο. Ποιο είναι το αντίστοιχο δηλαδή;
Να τον κοροϊδέψουν; Με το που δουν να βγάζει τη μαλαπέρδα του έξω να αναφωνήσουν: "χαχα αυτό είναι όλο κι όλο;", "Γι΄αυτό με κουβάλησες εδώ;"
Μπερδευτηκες. Αυτα μπορει να τα πει γυναικα. Το αντιστοιχο του ανδρα ειναι να μειωσει και να προσβαλει και να διωξει μια γυναικα κακοχαρακτηριζοντας δικά της σωματικα χαρακτηριστικά.

Τώρα πιστεύεις στα σοβαρά ότι κάνει κάτι τέτοιο μια γυναίκα;
Ειδες πουθενα να το λεω; Εσυ το ανελαβες να περιγραψεις τον τροπο. Και οχι τοσο χυμα δε νομιζω οτι γινεται συχνα. Αλλα δεν καταλαβαινεις, οτι δεν χρειαζεται τοσο χυμα οταν χτυπας καποιον στο αδυνατο σημειο του. Ειναι σα να λες "Ε νταξει μωρε δε παιρνουμε και φόρα 10 μετρα και σας κλωτσαμε με σιδερενιο παπουτσι αναμεσα στα ποδια"...:whistle:

Θεωρώ ότι η πλειοψηφία, μην πω όλες κάνει αυτό που περιγράφεις. Δεν της αρέσει; Βρίσκει σημαντικό το μεγάλο μέγεθος για την ικανοποίησή της; Ξενερώνει στην εικόνα του; Τον αφήνει χωρίς να καταλάβει ο άλλος ότι έφταιγε μόνο το σεξ.Οτιδήποτε άλλο είναι αρρωστημένο.Αν θέλετε να μιλήσουμε για αυτές τις αρρωστημένες εξαιρέσεις, τότε ναι μια γυναίκα μπορεί να δημιουργήσει ηθελημένα ή μη σεξουαλικό πρόβλημα στον άντρα.
Δυστυχως μονο στις θεωριες μπορουμε να μεινουμε. Βεβαια, αν ηταν σχεδον ολες, μη πω ολες, τοοοοσο κυριες, δε θα βρισκοσασταν στις καφετεριες να λετε "δεν υπαρχουν αντρες"...:whistle:

Το θεμα προφανως, του ευνουχισμου, δεν περιοριζεται στο ανδρικο οργανο. Απλά αυτο ειναι το πιο χαρακτηριστικο.
Αν δε διαφωνεις με αυτα που εγραψε και ο Ασκητης, δεν καταλαβαινω που ακριβως διαφωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Προς τους άνδρες της παρέας. Παιδιά μη μασάτε, όσο και να την έχετε σκοπός σας είναι να το χαρείτε ΕΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ, δεν δίνετε εξετάσεις στις γυναίκες έλεος..Ούτε είμαστε υποχρεωμένοι συνέχεια να είμαστε ντούροι όπως λένε οι βρωμοφυλλάδες, υπάρχουν και στιγμές που δεν έχουμε διάθεση για σέξ. Το σέξ είναι χαρά, δεν είναι χάρακας και μεζούρα, ούτε ευκαιρία για να τους αποδείξουμε ότι είμαστε άντρες. Ο αντρισμός είναι ανώτερη έννοια μην την μπλέκουμε με το σέξ, σέξ κάνουν και τα ζώα. Αν αυτές μείνουν ανικανοποίητες δικό τους το πρόβλημα, να πάνε να το λύσουν σε ψυχολόγο!

Και εν τέλει, κανείς δε μας υποχρεώνει να κάνουμε σέξ, ούτε η κοινωνία, ούτε τα media, ούτε τα κωλοπεριοδικά, σέξ κάνουμε επειδή γουστάρουμε...αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν αυτές μείνουν ανικανοποίητες δικό τους το πρόβλημα, να πάνε να το λύσουν σε ψυχολόγο!

Νομιζω οτι απλα σας "αλλαζουν"...:redface: :)
Γιου νοου.."ελα συ, φυγε συ" :)


Γενικοτερα ισχυει αυτο περι μη ικανοποιησης και σαφεστατα ανεξαρτητως μεγεθους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειπες καποια σωστα πραγματα germ1984, αλλά 2 φρασεις δε μου αρεσαν :

Παιδιά μη μασάτε, όσο και να την έχετε σκοπός σας είναι να το χαρείτε ΕΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ,
Εαν δεν εβαζες το "απ'όλα" θα ημουν 100% αντιθετος. Τωρα απλά θελω να διευκρινησω οτι προσωπικά γερνω περισσοτερο στο να ικανοποιησω το άλλο ατομο πρωτα. Οχι γιατι εχω καποιο φετιχ, αλλά γιατι με ικανοποιει να ικανοποιω. Ισως σε σεξ χωρις ιδιαιτερο συναισθημα (πχ one night stand κλπ), να εχει περισσοτερο νοημα αυτο που λες. Αλλά σε κατι ερωτικό και συναισθηματικο (οσο και αγριο να ειναι), δε μπορω να το δω τοσςο εγωιστικα. Ουτε και θα θελα ναι και το αλλο ατομο ετσι.

Αν αυτές μείνουν ανικανοποίητες δικό τους το πρόβλημα, να πάνε να το λύσουν σε ψυχολόγο!
Τωρα αυτο ειναι μπαρουφα γιατι ειναι σα να λες οτι οοοοολοι οι αντρες ξερουν να κανουν καλο σεξ, αρα αν δεν ικανοποιηθουν, εχουν προβλημα. Λες και αντρες και γυναικες γενικως δεν εχουν ενα σωρο ανασφαλειες,αναστολες κλπ, που μπαινουν εμποδιο στην ικανοποιηση. Και μη ξεχνας και τον παραγοντα χημεια. Δε ταιριαζουν ολοι με ολους, τοσο σε χαρακτηρα οσο και στο σεξ. Αρα και να μην την "βρει" καποιος, δεν σημαινει υποχρεωτικα και "προβλημα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Συμφωνώ φίλε μου. Αυτό όμως που θέλω να πώ είναι ότι από τη στιγμή που ένας άντρας είναι χαλαρός, σίγουρος για τον εαυτό του και απαλλαγμένος από την σκέψη ότι δοκιμάζεται ή τεστάρεται από την γυναίκα, οι πιθανότητες να μείνει ανικανοποίητη είναι πολύ μικρές εκτός εάν ο άνθρωπος έχει κάποιο οργανικό πρόβλημα. Η ιδέα ότι ΟΦΕΙΛΩ να ικανοποιήσω την γυναίκα θα λειτουργούσε σαν βραχνάς, τουλάχιστον για εμένα. Εξάλλου οι περισσότερες σχέσεις που γίνονται σήμερα είναι επιπόλαιες (και δεν μιλάω μόνο για one night stand) και δεν υπάρχει επαρκές συναισθηματικό δέσιμο, με αποτέλεσμα να αναπτύσσεται το άγχος της επίδοσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Εξάλλου οι περισσότερες σχέσεις που γίνονται σήμερα είναι επιπόλαιες (και δεν μιλάω μόνο για one night stand) και δεν υπάρχει επαρκές συναισθηματικό δέσιμο, με αποτέλεσμα να αναπτύσσεται το άγχος της επίδοσης.

Επιλογές είναι αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top