Γυναίκες και άνδρες στα 30

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι 30αρες που δεν επέλεξαν ούτε το ένα ούτε το άλλο έχουν το 'δικαίωμα' να χαρούν το έρωτα ή όχι?
σαφως...

εδω μιλαμε για το τι ειναι καλυτερο..
ποιος ειναι ο στοχος της κοινωνιας..
Η' μικρή-μικρή παντρέψου ή μικρή καλογερέψου
ουτε και αυτο..απο το ναμην κανεις παιδι,,καλυτερα να κανεις..υπογεννητικοτητα υπαρχει..αλλωστε..

οποτε παντρευτητε ,καντε παιδια,,καντε ερωτα..

τζαμπα ειναι..:D

και εγω προσωπικα δεν θα απεκλεια μια 30αρα γυναικα ή ακομα και 40αρα γυναικα,αν ο χαρακτηρας μου ταιριαζε..
δηλαδη δεν ειμαι απολυτος..


Αυτές που το κάνουν είναι σταφυδιασμένες θείτσες ή όχι? :P
προς θεου οχι..
30αρες και 40αρες ειναι οι πιο γοητευτικες γυναικες συχνα..αλλα ειναι καλο να εχουν γινει μανες νωριτερα ,ετσι μας αρεσουν περισσοτερο...:P

ειναι αυτο που λεμε.. "Μάαανα μουυ"8):shifty::angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Νικη, πρεπει να παραδεχτεις πως υπαρχουν 30 αρες πανεμορφες καλλονες που φυσανε και πατανε κατω καθε 20αρα. Ξερω 20 αρες απεριποιητες και μετα σχωρησεως ουφα δεν ξερουν να περιποιουνται η μαλλον δε θελουν, ετσι εμαθαν δε ξερω γιατι και δε με πολυαφορα και αναρωτιεσαι ''τι θαπογινει αυτο το παιδι στα 50 του'' και γιατι δε το διορθωνει λιγακι? Πραγματικα με στεναχωρει να βλεπω κοπελες στην ηλικια μου και να μη ξερουν τι θα πει βερνικι νυχιων ή ξυραφακι ή πιστολακι ή τσιμπιδακι ή στρινγκ βρε αδερφε (ουφ εσκασα):redface:. Τεσπα, υπαρχουν και καλλονες 30 αρες πραγματικα κι ευελπιστω ναμαι μια απο αυτες. Και μιλαω χωρις τουπε και σοβαρα αυτη τη στιγμη, χωρις να θελω να θιξω καμμια απο τις διαφορετικες του γουστου μου ειτε 20 ειτε 30 ειτε 40 αλλα πραγματικα με στεναχωρει να βλεπω γυναικα σημερα απεριποιητη.
Και δε μιλω για φυσικη ομορφια, αυτη φαινεται ειτε περιποιηθεις ειτε οχι, μιλαω για την δεδομενη περιποιηση που πρεπει να κανει καθημερινα μια γυναικα, να προσεχει τον εαυτο της. Νους υγιης σε σωμα υγιες. Καλλιεργημενη απο τον εγκεφαλο και περιποιημενη ως το μικρο δαχτυλακι του ποδιου.
Μου κάνει το κόκκινο κακή εντύπωση. Το "δεν θέλω" μπορεί να είναι τρόπος ζωής και το να αναφέρεσαι σαν "ούφο" σε αυτά τα άτομα με εκνεύρισε. Ίσως γιατί ήμουν/είμαι από αυτά τα άτομα.
Και τι σχέση έχουν όλα τα μωβ με την ΥΓΕΙΑ του σώματος. Σαφώς καμμία. Άλλο η αισθητική περιποίηση άλλο η υγεία.
@'Αγγελος
Μάλλον είμαι εξαίρεση!:)
Όποτε αποφασίζαμε ή έστω ξεχνιόμασταν κάναμε παιδί κι ας ήμουνα στο πρώτο ήδη 32!

Βρε Αγγελάκο θα με τρελλάνεις! Αλήθεια πιστεύεις ότι οι 30+άρηδες που προτιμάνε standard ±20αρες το κάνουν για τα υγιή τέκνα κι όχι γιατί φρίττουν στην πιθανότητα πίεσης από το γυναικείο "τικ-τακ" των 30+ γυναικών για παιδιά οπότε και γάμο?:confused:
Τότε μάλλον οι ±20αρες δεν θέλουν με τίποτα να παντρευτούν και να κάνουν παιδιά, κι ας τις πιέζουν στενά οι 30+ άντρες :whistle:, μια και οι γάμοι τέτοιου είδους,, από δική μου αίσθηση, μάλλον είναι λίγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
και εγω προσωπικα δεν θα απεκλεια μια 30αρα γυναικα,αν ο χαρακτηρας μου ταιριαζε..
δηλαδη δεν ειμαι απολυτος..

Άγγελε, συγγνώμη για την αποκάλυψη που θα σου κάνω, αλλά











είσαι 26 χρονών.:P


Δηλ. πραγματικά, αν "ήσουν απόλυτος" και "απέκλειες" ως γριά κάποια με την οποία έχεις την "τεράστια" ηλικιακή διαφορά των 4 ετών θα μου έβγαιναν τα μάτια από το γούρλωμα!


Και εν γένει, αν και συμμετείχα αρκετά στο topic ως τώρα, πρέπει να πω ότι έχω ξενερώσει κάπως. Το είχε ανοίξει η Εδάδ πριν 3 χρόνια για να συζητήσουμε το άγχος που ορισμένα άτομα έχουν για την έλευση των 30 (κάτι που είχε αρχίσει να με απασχολεί) και η ωραία συζήτηση περιορίστηκε στο αν η "γριά" 30άρα "περνάει ακόμα" και ότι αν είσαι 20 "γ****ς και δέρνεις". Για να μην αναφέρω ότι κατάλαβα από τα συμφραζόμενα ότι ανέβηκαν και φωτός μελών για να κρίνουμε (οι οποίες μάλλον κατέβηκαν) κι έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
σαφως...
εδω μιλαμε για το τι ειναι καλυτερο..
ποιος ειναι ο στοχος της κοινωνιας..

Βασικά εδώ μιλάμε για το αν οι 30αρες υποφέρουν από μοναξιά και έλλειψη συντροφου
αλλά για μια ακόμη φορά είσαι εκτός θέματος :P.

Δεν λες λάθη ή ψέμματα ρε παιδάκι μου αλλά έχεις μια μανία να τα πηγαίνεις αλλού για αλλού τα θέματα κάθε μα κάθε φορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
είσαι 26 χρονών.:P


Δηλ. πραγματικά, αν "ήσουν απόλυτος" και "απέκλειες" ως γριά κάποια με την οποία έχεις την "τεράστια" ηλικιακή διαφορά των 4 ετών θα μου έβγαιναν τα μάτια από το γούρλωμα!
ιδανικα θα προτιμουσα μικροτερη γυναικα,,20-25.. αυτο πιστευω οτι ειναι καλυτερο για μια σχεση....

αλλα μην με παρεξηγητε παλι..
ολα αυτα ειναι θεωρητικα..
που να ξερω τι γυναικα θα ερωτευτω,,
τι θα πεσει πανω μου..
προβλεπονται οι σεισμοι?

απλα συζηταμε..




Δεν λες λάθη ή ψέμματα ρε παιδάκι μου αλλά έχεις μια μανία να τα πηγαίνεις αλλού για αλλού τα θέματα κάθε μα κάθε φορά :P
δικαιο εχεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Είμαι 25 και βιάζομαι να φτάσω τα 30! Τότε δε λένε ότι χτυπάς κάτι τρελά τεκνά;:P

η μητερα μου αν και 42αρα, (θειτσα δηλαδη:P), αν ηθελε θα χε χτυπησει τρελα τεκνα. μου χει τυχει να μαι μαζι της παααααρα πολλες φορες και να τη κοιτανε 20κατι πιτσιρικαδες. κοιταγαν τη μανα μου και οχι εμενα.:redface::P εχει τυχει να της δωσουν και αριθμο... και κατι ωραια παιδια μερικοι!:P βεβαια ο μονος τυχερος που την χαιρεται ειναι ο μπαμπας. :pfff:
αλλα τελικα εχουν περαση και οι θειτσες. :D

Πραγματικα με στεναχωρει να βλεπω κοπελες στην ηλικια μου και να μη ξερουν τι θα πει βερνικι νυχιων ή ξυραφακι ή πιστολακι ή τσιμπιδακι ή στρινγκ βρε αδερφε (ουφ εσκασα):redface:.

ενταξει βρε μαιντ χαλαρωσε λιγο.
''δε ξερεις τι ειναι το στρινγκ και μου θες και γκομενο τρομαρα σου?''
μωρε ας ξερει τα βασικα και το στρινγκ ειναι λεπτομερειες.
πραγματικα δεν περιμενα η αξια μιας γυναικας στα 25 να κρινεται απο το αν ξερει να φοραει στρνιγκ ή οχι.
αμα ξερει να το βγαζει πιανεται??:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
αν ηθελε θα χε χτυπησει τρελα τεκνα. μου χει τυχει να μαι μαζι της παααααρα πολλες φορες και να τη κοιτανε 20κατι πιτσιρικαδες. κοιταγαν τη μανα μου και οχι εμενα.

Τυχαινει τακτικα αυτο, το χω παρατηρησει σε μεγαλυτερες γυναικες που βγαινω και το αντιθετο. Με φλερταρουν νεοτεροι (μιλαμε για 17 και 18 οχι αστεια) και αρκετα μεγαλυτεροι. Οι μεσαιοι ειναι πιο δυσκολοι, εκει που κοιτω εγω δηλαδη:P


ενταξει βρε μαιντ χαλαρωσε λιγο.
''δε ξερεις τι ειναι το στρινγκ και μου θες και γκομενο τρομαρα σου?''
μωρε ας ξερει τα βασικα και το στρινγκ ειναι λεπτομερειες.
πραγματικα δεν περιμενα η αξια μιας γυναικας στα 25 να κρινεται απο το αν ξερει να φοραει στρνιγκ ή οχι.

Ενταξει μωρε λαβ, αμα φορεσεις λευκο παντελονι αντε βαλε βρακι. Ειναι πολυ αντιαισθητικο, εκτος αν προτιμησεις αυτο με χωρις ραφες και μπεζ. Εκτος αν δε σου παει καθολου(οχι εσενα) τοτε οκευ δεχομαι, μη το φορεσει ποτε καμμια.
Καλα αντε ημουν υπερβολικη, το ζουμι πιασε μη μενεις σε μια φραση μου.
αμα ξερει να το βγαζει πιανεται??:redface:

Ποιο να βγαζει καλε κι απο που? Εκεινη απο καποια αλλη ή απο καποιον αλλο? :P Προβλεπεται ακαταλληλο για ανηλικους το θεμα.:P

αλλα ειναι καλο να εχουν γινει μανες νωριτερα ,ετσι μας αρεσουν περισσοτερο..

Το γεγονος οτι μπορει να μην ειναι ετοιμες ψυχολογικα να ασχοληθουν με 24ωρη με βαρεα ανθυγιεινα εργασια απο νωρις:P (νοωντας να γινεις μανα) το αποκλειεις, Αγγελε? Σημερα η κοινωνια μας δεν επιτρεπει ευκολως να φερνουμε στον κοσμο παιδια, επιπολαια και ''τυχερα''. Ειτε στα 25 σου θεωρω ειτε στα 35 φερεις παιδι δεν εχει σημασια, αρκει να του δωσεις αγαπη και ολα τα φοντα να γινει ενας καλος κι ευτυχισμενος ανθρωπος.
Η αλήθεια είναι οτι στα 18 έχεις τον "αέρα" των νιάτων που σε κάνει να θεωρείς οτι έχεις όλο τον κόσμο στα πόδια σου.

(λιγο οφ, λιγακι:redface:)
Σημερα, που μιλαμε, νιωθω πολυ περισσοτερο οτι εχω ολο τον δρομο μπροστα μου παρα στα 18 μου.
Ισως γι αυτο το δικο μου μοτο, σημερα, ειναι καθε φετος και καλυτερα.

Σορυ για το οφ, συνεχιστε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
η καλυτερη ηλικια για τεκνοποιηση ειναι 20-25,,απο τα 30 και μετα αρχιζουν προβληματα..
ρωτα γιατρους και ειλικρινα αυτο θα σου πουν..
απλως συχνα φοβουνται να το πουν για κοινωνικους λογους..
Προβληματα για το εμβρυο Αγγελε χρειαζεται ειδικος ελενχος και εξετασεις για πολλα εσυ μιλουσες για ορμονες και σε αυτο σου απαντησα
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Αγγελε, σημερα στα 20 μεχρι τα 25-26 οι γυναικες σπουδαζουν κατα μεσο ορο...:confused: Πως θα ειναι η αλλη με την κοιλια τουρλα?
Δε λεω πως δεν μπορει να το καταφερει, παραδειγματα εχω αρκετα γυρω μου, αλλα ειναι ταλαιπωρια. Γιατι να το κανει?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ενταξει μωρε λαβ, αμα φορεσεις λευκο παντελονι αντε βαλε βρακι. Ειναι πολυ αντιαισθητικο, εκτος αν προτιμησεις αυτο με χωρις ραφες και μπεζ. Εκτος αν δε σου παει καθολου(οχι εσενα) τοτε οκευ δεχομαι, μη το φορεσει ποτε καμμια.
Καλα αντε ημουν υπερβολικη, το ζουμι πιασε μη μενεις σε μια φραση μου.
αα αμα το εννοεις ετσι πασο. αλλιως το επιασα εγω.:P

Ποιο να βγαζει καλε κι απο που? Εκεινη απο καποια αλλη ή απο καποιον αλλο? :P Προβλεπεται ακαταλληλο για ανηλικους το θεμα.:P

χαχαχαχ δε το εννουσα ετσι οπως ακουστηκε, αλλα ελιωσα στα γελια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το "δεν θέλω" μπορεί να είναι τρόπος ζωής και το να αναφέρεσαι σαν "ούφο" σε αυτά τα άτομα με εκνεύρισε.Ίσως γιατί ήμουν/είμαι από αυτά τα άτομα.
Μην εκνευριζεσαι καλη μου Λουγκαρ. Θα στο εξηγησω. Οταν κατι μου φαινεται εξωπραγματικο (εξου και το ουφο), εκτος των νερων μου και των συνηθειων μου, μου κανει περιεργη(προσεξε, οχι αρνητικη ομως) εντυπωση. Παντα ειμαι της αποψης πως το εξω μας ειναι η αντανακλαση των εσω μας. Κι αν μια γυναικα που ειναι διαφορετικη απο τα δικα μου γουστα εξωτερικα, ισως τελικα αποδειχτει να ειναι και δαφορετικη μεσα της απο εμενα, σε αντιληψεις, νοοτροπια, φιλοσοφια. Γενικοτερα μου αρεσουν οι γυναικες που περιεγραψα παραπανω. Το οτι δεν περιποιεισαι/περιποιοσουν τον εαυτο σου, δε σε καθιστα ο,τι λεω εγω επειδη εγω το ειπα, εσυ ξερεις πολυ καλυτερα απο μενα τις επιλογες και τις συνηθειες σου. Αν δηλαδη καναμε παρεα και ετοιμαζομασταν να βγουμε να παμε στα μπουζουκια και ησουν αβαφη, θα σου λεγα με πολυ γλυκο τροπο ''να σου βαλω λιγο πουδριτσα? λιγο λιπ γκλος?'' Πραγματικα μην προσβαλεσσαι, ειδικα οταν ξερεις εσυ η ιδια καλυτερα τον εαυτο σου κι αυτο για μενα ειναι ακομα σημαντικοτερο απο την εμφανιση. Λεω πως με στεναχωρει και αν κανω παρεα με κοπελα που δεν περιποιειται προσπαθω να της αλλαξω ομορφα την ιδεα της αυτη, κι αν τα καταφερω καλως, αν οχι δε πειραζει. Ναναι καλο παιδι με νοιαζει.
Και τι σχέση έχουν όλα τα μωβ με την ΥΓΕΙΑ του σώματος. Σαφώς καμμία. Άλλο η αισθητική περιποίηση άλλο η υγεία.
Ειναι αυτο που ειπα παραπανω, πως το εξω μας δειχνει το μεσα μας και απο αποψη υγειας. Φαινεται μια υγιης γυναικα καλογυμνασμενη και λαμπερη στο προσωπο. Δε φαινεται υγιης οταν δε περιποιειται τα ποδαρακια της κι εχουν πριστει η φουσκωσει, δε περπαταει, δε βαζει κρεμουλες μαζι με γυμναστικη, κι αφου γινουν ολα αυτα κι εχει ωραιο ποδαρακι βαζει και λιγο λαδακι οταν φοραει φορεματακι. Καπως ετσι το χα στο μυαλο μου. Ασε που σημερα ο ελληνικος ηλιος ειναι πολυ χειροτερος απο τις κρεμες που βαζουμε στη μουρη μας:/:

χαχαχαχ δε το εννουσα ετσι οπως ακουστηκε, αλλα ελιωσα στα γελια. :P

Το καταλαβα μαρη, σε πειραζω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αγγελε, σημερα στα 20 μεχρι τα 25-26 οι γυναικες σπουδαζουν κατα μεσο ορο...
μεχρι 23-24 μπορει να εχει βγαλει μια χαρα πτυχιο..

τα παραπερα ειναι πολυτελειες..
και για ανδρες και για γυναικες.
για βιοπορισμο μεσα σε μια οικογενεια..
εχω δει αρκετες κοπελες που εχουν τελειωσει στα 22..
στα 25 μια χαρα ειναι..

και μορωφμενη και μεσα στα καλα ορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
μεχρι 23-24 μπορει να εχει βγαλει μια χαρα πτυχιο..

τα παραπερα ειναι πολυτελειες..
και για ανδρες και για γυναικες.

:worry: Τωρα με στεναχωρεις κι εσυ.:hmm:
Τι πολυτελειες βρε Αγγελε, αχ βρε Αγγελε, αχ βρε Αγγελε...
Και τα ονειρα μας? Ανδρων γυναικων? Για βρουβες?:/: Εχουν ευτελιστει τοσο πολυ πια τα ονειρα, αυτο παρατηρω. Καποιος που ονειρευεται, θεωρειται μ@λακας (δε το λεω για αυτα που λεμε, μια σκεψη που μου ρθε τωρα) Πολυτελεια ειναι να θελεις να διευρυνεις τους οριζοντες σου, να γινεις ενας αξιολογος ανθρωπος της κοινωνιας, να ενημερωνεσαι, να μιλας σωστα, να χεις γνωσεις, να προσπαθεις να εξελιχθεις επαγγελματικα για να μπορεις να σαι ολοκληρωμενος και πνευματικα και να φερεις στον κοσμο παιδακια?
Οχι γιαυτο ομως, κι αμορφωτοι ανθρωποι μεγαλωνουν ''παλικαρια'' ασχετως φυλου-, ομως για σενα, να νιωθεις ολοκληρωμενος κατα καποιο τροπο. Βεβαια υπαρχουν ατομα που δε θελουν, ενταξει εκει πασο. Αλλα αν θελεις και σου δινεται αυτη η δυνατοτητα γιατι να μην το κανεις και να κανεις αμεσως παιδια με το που βγεις απο το αυγο?
Ασε και το αλλο, σημερα τα παιδια ειναι πιο καλομαθημενα απο,τι παλιοτερα, δεν εχουν την ωριμοτητα να μπουν στα βαθεια οπως εκαναν σε παλιοτερες εποχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
μεχρι 23-24 μπορει να εχει βγαλει μια χαρα πτυχιο..

τα παραπερα ειναι πολυτελειες..
και για ανδρες και για γυναικες.
για βιοπορισμο μεσα σε μια οικογενεια..

Αν και δεν είμαι γυναίκα καριέρας αλλά οικογένειας, δεν μπορεί να μην μου κακοφανεί αυτό. Κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν σκοπό της ζωής τους να κάνουν οικογένεια κι ούτε σπουδάζουν απλά για να βγάζουν τα προς το ζήν, αλλά για να μορφωθούν, για να κάνουν αυτό που τους αρέσει και για πολλούς άλλους λόγους. Άγγελε είμαι τρομερά απόλυτη, αλλά βρε μανάρι μου εσύ με ξεπερνάς! Έχεις κάποια στάνταρ στο μυαλό σου κι ό,τι ξεφύγει λίγο από αυτά το κατακρίνεις. Άνοιξε λίγο το μυαλό σου... (φιλικά πάντα;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
να ενημερωσω για να μην εχουμε off-topic πως υπαρχουν τα εξης θεματα:

Καριέρα vs μητρότητα
Καριέρα ή οικογένεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι άντρες των 30 που κοιτούν τα κοριτσάκια των 20 για μένα είναι ανώριμοι και δεν ψάχνουν για σοβαρή σχέση παρά μόνο για κάτι επιπόλαιο. Οπότε το να κατατάσσονταο μόνοι τους σε αυτήν την κατηγορία με βοηθάει απίστευτα να μην τους ρίχνω ούτε πρώτη ματιά.
Από πότε το να μην θες σοβαρή σχέση αλλά κάτι να περνάς την ώρα σου είναι ανώριμο; Έτσι για να καταλάβω τον συλλογισμό σου...
Προσοχή, έχοντας ήδη ξεκαθαρίσει τη θέση σου, χωρίς να έχεις τάξει κάτι που δεν θα το δώσεις αργότερα.


Υ.γ.: αν δεν το 'κανε "ο άντρας των 30" αλλά "ο άντρας των 30 παρά μία μέρα" θα ήταν τότε λιγότερο "ανώριμος";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
να ενημερωσω για να μην εχουμε off-topic πως υπαρχουν τα εξης θεματα:

Καριέρα vs μητρότητα
Καριέρα ή οικογένεια;

((Οντως ξεφυγαμε λιγακι αλλα ξερεις τι μου αρεσει? Που μιλαμε ολοι σε αυτο το θεμα, αυτο που χω δει απο την αρχη τουλαχιστον, χωρις τσακωμους. Μου τη δινουν οι καυγαδες, δε θελω αλλους να βλεπω ουτε να συμμετεχω. :())
Συνεχιστε το ετσι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Από πότε το να μην θες σοβαρή σχέση αλλά κάτι να περνάς την ώρα σου είναι ανώριμο; Έτσι για να καταλάβω τον συλλογισμό σου...
Προσοχή, έχοντας ήδη ξεκαθαρίσει τη θέση σου, χωρίς να έχεις τάξει κάτι που δεν θα το δώσεις αργότερα.


Υ.γ.: αν δεν το 'κανε "ο άντρας των 30" αλλά "ο άντρας των 30 παρά μία μέρα" θα ήταν τότε λιγότερο "ανώριμος";

Είπα "για μένα", είναι η άποψή μου.;)

Αν το έχεις ξεκαθαρίσει και συμφωνούν κι οι δύο, όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είπα "για μένα", είναι η άποψή μου.;)

Αν το έχεις ξεκαθαρίσει και συμφωνούν κι οι δύο, όλα καλά.
Δεκτόν.

Αλλά δεν μου απάντησες στο "Υ.γ.". Σε τι διαφέρει "ο άντρας των 30" από τον "άντρα των 30 παρά μία μέρα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Δεκτόν.

Αλλά δεν μου απάντησες στο "Υ.γ.". Σε τι διαφέρει "ο άντρας των 30" από τον "άντρα των 30 παρά μία μέρα";

Τίποτα καλέ. Ο άντρας των 30 αν το πάρουμε τελείως λογικά θα είναι τριάντα μόνο για μια μέρα, στα γενέθλιά του. Οπότε λέγοντας 30άρης εννοούμε λίγο πάνω - λίγο κάτω (νομίζω:confused:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top