Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,212 μηνύματα σε 78,931 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 561 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θα έκανες αν....

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:27, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Τι θα έκανες αν ο καθηγητής σου στο Πανεπιστήμιο σου έλεγε έμμεσα να του κάτσεις και να περάσεις το μάθημα με βαθμό;
Χμ αν ήταν άντρας ... θα τον ρώταγα αν λεπτομέριες ώστε να προλάβω να ηχογραφήσω κάποιο απόσπασμα από την συζητήση που είχαμε ... μετά θα του έλεγα έτσι και δεν με περάσει στο μάθημα αλλά και δεν καταθέσει στο λογαριασμό μου 10.000? ευρώ το αρχείο θα φύγει για τα κανάλια κτλ κτλ

Αν ήταν γυναίκα και δεν είχα σχέση και εβλέπα ότι από πάντα υπήρχε μια ερωτική έλξη και από τις δυο μεριές και απλώς αυτό ήταν κάτι σαν το πρώτο βήμα ...χμ θα το σκεφτόμουν ....

Αν ήταν γυναίκα και δεν ισχύει το πρώτο, απλώς δεν θα δεχόμουν . Αν ήταν γυναίκα και δεν ισχύει το δεύτερο .... χμ μάλλον θα έκανα ότι και στον άντρα

Αν υποθέσουμε ότι απατάς τον σύντροφο και την επόμενη μέρα σε απειλούν ότι αν δεν τους δώσεις 10.000? θα ενημερώσουν τον σύντροφο σου, τι θα έκανες;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 10:19, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone

Αν υποθέσουμε ότι απατάς τον σύντροφο και την επόμενη μέρα σε απειλούν ότι αν δεν τους δώσεις 10.000? θα ενημερώσουν τον σύντροφο σου, τι θα έκανες;
Ας τον ενημερώσουν, τα ήθελε και μένα ο απαυτός μου.

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν ότι μπορούσες να ξαναζήσεις μια στιγμή της ζωής σου;
Παράθεση

yumyinar

Νεοφερμένος

Ο yumyinar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O yumyinar έγραψε: στις 10:22, 13-11-06:

Θα ξαναγεννιόμουν :-)
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 10:23, 13-11-06:

>θα του τα έλεγα μόνη μου, με την δική μου εκδοχή. Θα ήταν άλλωστε ο μόνος τρόπος να σώσω κάτι αν σώζεται... Άσε που δεν έχω 10.000Ε

>τι θα έκανες αν μια παλιά φίλη [και νυν απλή γνωστή] ερχόταν, βγαίνατε για καφέ, ερχόταν ο καλός σου (που δεν τον ήξερε) και σχεδόν τον...καβάλαγε? Αυτός κύριος, εσύ κυρία η τύπισσα ακολούθησε συνήθη τακτική (το κάνει σε όλους ) αλλά δεν μπορείς να την κάνεις πέρα λόγω οικογενειακής φιλίας [reverse τους ρόλους αν απαντήσει άντρας].
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 10:30, 13-11-06:

Επί τόπου ή θα έμενα κυρία ή θα έλεγα στον καλό μου, "βρε Μήτσο μου σόρι που σε παρενοχλεί έτσι η Κικίτσα, έχει καιρό να με δει κι από τη χαρά της παραφέρεται"!
Αλλιώς εκ των υστέρων θα της έδινα άλλη μία ευκαιρία και μετά, αν το ξανάκανε, θα τη "μάζευα". Κι εννοείται θα το συζητούσα μαζί του.

Τι θα έκανες αν ήταν Δευτέρρα πρωί, μουντός καιρός, όλοι στις δουλειές τους κι εσύ έπρεπε να μείνεις σπίτι να γράψεις ένα χαζό κείμενο;
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 11:39, 13-11-06:

Τι θα έκανες αν ήταν Δευτέρρα πρωί, μουντός καιρός, όλοι στις δουλειές τους κι εσύ έπρεπε να μείνεις σπίτι να γράψεις ένα χαζό κείμενο;
Θα ευχαριστούσα την τύχη μου!!!

Τι θα έκανες αν έβρισκες ένα πορτοφόλι με 10.000 ευρώ στο δρόμο;
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 11:51, 13-11-06:

Ειλικρινά?
Η πρώτη σκέψη τα παίρνω και που τον είδατε τον Παναή

Δεύτερη σκέψη…τα παραδίδω στην αστυνομία εκτός και αν υπάρχει κάποια ταυτότητα ή έγγραφο για τον κύριο του πορτοφολιού.
Τότε επικοινωνώ άμεσα μαζί του.
Σε πολύ λίγους τρέχουν από τα μπατζάκια και 10.000 ευρώ είναι ένα ποσό που είναι πάρα πολύ δύσκολο να αντικατασταθεί από αυτόν που το έχασε.

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι το άτομο με το οποίο έχεις σχέση λέει συνέχεια ψέματα…από το τι θα φάει μέχρι και για την πίστη του (ερωτική) απέναντί σου?
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 11:58, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι το άτομο με το οποίο έχεις σχέση λέει συνέχεια ψέματα…από το τι θα φάει μέχρι και για την πίστη του (ερωτική) απέναντί σου?
Θα τον αποχαιρετούσα με συνοπτικές διαδικασίες!

Τι θα έκανες αν έβλεπες ένα πιτσιρίκι γύρω στα 15 να ληστεύει την τσάντα μιας γριούλας?
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:01, 13-11-06:

byeeee... byeeee... baaaaaaby bye bye!

τι θα έκανες αν αγόραζες ένα πανάκριβο φόρεμα για μια πολύ ειδική περίσταση και ανακάλυπτες πηγαίνοντας εκεί που πρέπει φορώντας το ότι η οικοδέσποινα, φοράει ακριβώς το ίδιο!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 19:17, 13-11-06:

Θα της εκανα κομπλιμαν για το φορεμα.

Τι θα εκανες αν σε αναγκαζαν να κανεις μια παρουσιαση για ενα θεμα που δεν πολυκατεχεις, επειδη αυτος που το ειχε αναλαβει αρρωστησε?
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 21:28, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Τι θα εκανες αν σε αναγκαζαν να κανεις μια παρουσιαση για ενα θεμα που δεν πολυκατεχεις, επειδη αυτος που το ειχε αναλαβει αρρωστησε?
Θα το έκανα, αν κατείχα ακόμα και το 50%. Δεν μου αρέσει να αφήνω ευκαιρίες. Κι η τακτική μου θα ήταν αυτή που είναι πάντα, να λέω αστεία από την αμηχανία. Συνήθως πιάνει.

Τι θα έκανες αν μετά από την πρώτη νύχτα με κάποιον που σε τρελαίνει σου έκανε σαφές ότι ήταν για μια βραδιά;
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 22:08, 13-11-06:

X..ακομα και να κοβα τις φλεβες μου δε θα ξαναεπικοινωνουσα μαζι του, εκτος αν το εβλεπα κι εγω το ιδιο χαλαρα.

Τι θα εκανες αν το ..υποκειμενο του ποθου σου, σου εξομολογουνταν τον ερωτα του για καποια/ον αλλη/ον?
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 22:45, 13-11-06:

χαρακίρι... ή έστω θα έκλαιγα αγκαλιά με ένα κουβά παγωτό και διάφορα είδη σοκολάτας δίπλα μου, αλλά φυσικά δεν θα του έλεγα τίποτα απολύτως

τι θα έκανες αν έκανες κάπου μια εξυπηρέτηση (χάρη) και σου έβγαζαν την ψυχή για το πως και ποτε θα το κανεις
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:12, 14-11-06:

Θα τους θύμιζα κυνικά και σαρκαστικά ότι δεν είμαι υποχρεωμένη να το κάνω και αν έχουν την ευγενή καλωσύνη να περιμένουν λίγο, ώστε να οργανωθώ όπως θέλω.

Τι θα έκανες αν η συγκάτοικος όλο περί φιλίας μεγάλες δηλώσεις έκανε, αλλά τελικά στις σόλες τις σε ανέγραφε;
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 13:41, 14-11-06:

Πολύ κλασσική κατάσταση! Μετά από λίγη μελαγχολία και σκέψεις "πάρτα χαζή που δεν ήσουν επιφυλακτική", θα αποκτούσα ουδέτερη στάση απέναντί της και δεν θα με ένοιαζε ιδιαίτερα.

Τι θα έκανες αν ο κολλητός/ή σου που βλέπεις σαν ξάδερφο σου έλεγε ότι σε γουστάρει;
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε: στις 13:43, 14-11-06:

Θα προσπαθουσα να μην τον αποφευγω για να μη νιωθει ακομη πιο ασχημα, θα του εδειχνα σαφως οτι δεν ενδιαφερομαι, και στην πορεια θα ευχομουν να το ξεχνουσαμε.

Τι θα εκανες αν ενα ατομο που σου ειναι τελειως ουδετερο, σου ειχε γινει τελειως τσιμπουρι? (τηλεφωνα της μιας ωρας καθε μερα, συνεχεια προτασεις για εξοδους κτλ κτλ)
Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε: στις 13:50, 14-11-06:

θα του απαντούσα με ψυχρό,απότομο,αλλά ευγενικό τρόπο ώστε να καταλάβει ότι δε θέλω να βγω μαζί του..ή θα έπαβα να απαντώ στα τηλεφωνήματά του

Τι θα έκανες αν ήθελες να πας να δεις το "5 λεπτά (ακόμα)" αλλά δεν είχες παρέα γιατί οι φίλοι σου δε θέλουν ελληνικές ταινίες?
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 14:10, 14-11-06:

Θα πήγαινα μόνη μου! Ούτως ή άλλως μου αρέσει πολύ να πηγαίνω σινεμά μόνη μου.

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν από την δουλειά ότι δεν μπορούν να σου δώσουν άδεια φέτος(αλλά θα στην πληρώσουν);
Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε: στις 15:22, 14-11-06:

θα έπαιρνα τα χρήματα και θα έκανα μαγικά να αλλάξει γρήγορα η χρονιά, για να πάρω άδεια.

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι ένας φίλος σου έχει μια ανίατη ασθένεια ενώ είναι πολύ νέος?
Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H Maggie έγραψε: στις 20:18, 14-11-06:

Θα ήμουν κοντά του να τον στηρίξω....
(να πω την αλήθεια,δεν ξέρω καθόλου τι θα έκανα

Τι θα έκανες αν χιόνιζε τον Ιούλιο?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια