Μέχρι που θα φτάνατε για την αγάπη;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γενικός τίτλος για όχι και τόσο γενικό θέμα.
Είδα σήμερα το πρωί την ταινία Normal και απο εκεί μου ήρθε η ιδέα να κάνω το παρακάτω θέμα.
Έστω οτι είσασταν happily married επι 25 συναπτά έτη με τον έρωτα της ζωής σας τον οποίο υπεραγαπούσατε και είχατε και δύο παιδάκια, το ένα στην εφηβεία και το άλλο στη μετεφηβεία. Και ξαφνικά ο σύντροφος σας σας ανακοινώνει οτι απο μικρός νιώθει οτι γεννήθηκε σε λάθος σώμα και οτι μέσα του νιώθει γυναίκα (αν είναι άντρας)/άντρας (αν είναι γυναίκα) αλλά του αρέσουν οι γυναίκες/άντρες και νιώθει ακόμη ερωτευμένος μαζί σας και οτι θέλει να κάνει εγχείριση αλλαγής φύλου.
Θα το αποδεχόσασταν; Θα χωρίζατε; Θα μπορούσατε να δείτε εντελώς πέρα απο την εμφάνιση και να συνεχίσετε να είστε μαζί του; Θα μπορούσατε να κάνετε σεξ μαζί του μετά απο την εγχείριση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμμ, χωρις να εχω προβληματιστει ιδιαιτερα πανω στο θεμα, η πρωτη μου αντιδραση ειναι οχι. Αν το ειχε αποφασισει, ζωη του ειναι, δεν θα μπορουσα να τον μεταπεισω. Αλλα νομιζω οτι θα αλλαζαν απιστευτα τα συναισθηματα μου γιαυτον τον ανθρωπο, θα ενιωθα προδομενη και μπορει και να τον μισουσα, αρχικα ισως. Προφανως, δεν θα μπορουσα να μεινω μαζι του, και ας του (της πλεον) αρεσουν οι γυναικες, αφου πολυ απλα δεν μου αρεσουν εμενα οι γυναικες!

(Οταν ξεπερασω την ανατριχιλα που μου προκαλεσε η σκεψη οτι μπορει να εισαι με καποιον για 25 χρονια, να νομιζεις οτι τον ξερεις και να σου ερχεται τετοια κεραμιδα ξαφνικα, μπορει να το δω και πιο ηπια το ζητημα. Παντως για το δευτερο σκελος της απαντησης μου ειμαι ανενδοτη.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν πάθαινε κάποιο ατύχημα με αποτέλεσμα να γίνει απίστευτα δύσμορφος; Θα τον χώριζες και τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο.

Σε ενα ατυχημα προφανως θα του στεκομουν, οπως και να ηταν, ο,τι και αν του ειχε συμβει.

Οι λογοι που ειμαι τοσο κατηγορηματικη στην περιπτωση της αλλαγης φυλου ειναι δυο:
α) Απο μικρος ενιωθε γυναικα. Ενιωθε σε ξενο σωμα. Εμενα γιατι με παντρευτηκε? Δεν ειχα δικαιωμα να ξερω ποιος ειναι αυτος ο ανθρωπος με τον οποιον ζω? Εκει εγκειται η προδοσια που ανεφερα. Ο τιτλος λεει μεχρι που θα φτανατε για την αγαπη. Εγω θα εφτανα πολυ μακρια για την αγαπη. Αλλα αν ηταν αληθινη, ανιδιοτελης αγαπη. Και σε αυτη την περιπτωση δεν ειναι.
β) Η αλλαγη φυλου δεν ειναι μια απλη αλλαγη στην εμφανιση. Εμενα μπορει να με ελκυει ενας αντρας και ας ειναι ασχημος η κοντος η οτιδηποτε. Αλλα δεν με ελκυει καμια γυναικα. Γιατι ειμαι straight. Τοσο απλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλλο μια οποιαδήποτε γυναίκα κι άλλο να ξέρεις οτι μέσα σε αυτό το σώμα είναι ο επι 25 χρόνια σύντροφος σου που υπεραγαπάς. Εγώ πάντως αν και στρέιτ πιστευω οτι δεν θα τον χώριζα... Ή τουλάχιστον θα έκανα μια προσπάθεια.

ΥΓ: Επιβεβαιώνομαι οτι οι πιο τυχεροί σε αυτή τη ζωή είναι οι bi :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
α) Απο μικρος ενιωθε γυναικα. Ενιωθε σε ξενο σωμα. Εμενα γιατι με παντρευτηκε?
Κι αν το ανακαλυψε αργοτερα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την io io
σε όποια στιγμή κι αν ανακάλυψε κάτι τόσο σοβαρο για τον εαυτο του/της, οφειλε να ενημερώσει τον/την σύντροφο....

δε μιλάμε για απλή σχεσούλα εδω... μιλαμε για 25 χρόνια ζωής...
δεν το είπε τον πρωτο χρονο... τον δευτερο.... τον τρίτο....
25 χρόνια είναι ΠΟΛΛΑ για τετοιο μυστικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μάλλον θα τον χωριζα χωρις αυτό να σημαίνει οτι δεν θα τον αγαπούσα.....
η αγάπη του αυτή δεν θα ήταν ερωτική...και εγω αγαπάω ....αλλά άλλη είναι η αγάπη για την αδελφή μου και άλλη για τον φίλο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την io io
σε όποια στιγμή κι αν ανακάλυψε κάτι τόσο σοβαρο για τον εαυτο του/της, οφειλε να ενημερώσει τον/την σύντροφο....

δε μιλάμε για απλή σχεσούλα εδω... μιλαμε για 25 χρόνια ζωής...
δεν το είπε τον πρωτο χρονο... τον δευτερο.... τον τρίτο....
25 χρόνια είναι ΠΟΛΛΑ για τετοιο μυστικο
Μπορεί να προσπαθούσε συνεχώς να το απωθήσει και γι'αυτό να μην το είχε πει...
Για να πεις κάτι σε άλλον σημαίνει οτι το έχεις πρώτα παραδεχτεί ο ίδιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Κι αν το ανακαλυψε αργοτερα ;

Ετσι ελεγε το θεμα, και βαση αυτου απαντησα.

Και ξαφνικά ο σύντροφος σας σας ανακοινώνει οτι απο μικρός νιώθει οτι γεννήθηκε σε λάθος σώμα και οτι μέσα του νιώθει γυναίκα

Τωρα αν το ανακαλυπτε μετα, αλλαζει ισως λιγο το θεμα της προδοσιας, αλλα και παλι δεν ξερω πως θα μπορουσα να τον δικαιολογησω μεσα μου. Αλλωστε δνε πιστευω οτι μπορει καποιος να εχει φτασει π.χ. 30 και να μην εχει ΚΑΝ υποψιαστει κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τωρα αν το ανακαλυπτε μετα, αλλαζει ισως λιγο το θεμα της προδοσιας, αλλα και παλι δεν ξερω πως θα μπορουσα να τον δικαιολογησω μεσα μου. Αλλωστε δνε πιστευω οτι μπορει καποιος να εχει φτασει π.χ. 30 και να μην εχει ΚΑΝ υποψιαστει κατι τετοιο.
Άλλο πότε θα το ανακάλυπτε, άλλο πότε θα αποδεχόταν τον εαυτό του ώστε να το εκφράσει και προς άλλους. Αν δεν ήθελε να το παραδεχτεί ούτε στον εαυτό του, προφανώς και δεν θα το έλεγε στη γυναίκα του. Είναι μυστήριο πράγμα η ανθρώπινη ψυχολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μάλλον θα χώριζα.. ενώ δεν είμαι αρνητική να πάω με γυναίκα (και το έχω κάνει κιόλας), το βλέπω μόνο ως παιχνίδι μαζί με άλλο ..αρσενικό και δεν θα μπορούσα να κάνω καθαρά λεσβιακή σχέση! Ή αν δεν χώριζα, πάντως σίγουρα θα πήγαινα και με άλλους μετά από σχετική συνεννόηση! (πολύ σουρεάλ σενάριο βρε Μισέλ! :D)

Και ναι, θα ένιωθα προδομένη, οπότε λογικά σε πρώτη φάση θα θύμωνα ΠΑΡΑ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θα το δεχομουν με χαρα, θα βγαιναμε μαζι να χτυπαμε γκομενακια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέγονται...
άλλο να είναι απλός φίλος/φίλη που αλλάζει φύλλο,άρα συνεχίζεις να έχεις φιλικές σχέσεις με αυτόν τον άνθρωπο αφού αυτό που αλλάζει στην πραγματικότητα είναι οι ορέξεις του περι κρεβατιού. δεν είναι όμως καθόλου ίδιο όταν μιλάμε για τον άντρα σου κ ερωτικό συντροφό σου. όσο κ να αγαπάς κάποιον όταν θαλλάξει φίλο ερωτικά αποκλείεται να μείνεις μαζί του όσο κ αν τον αγαπάς, αν είσαι 100% straigh. σίγουρα αφού το συγκεκριμένο άτομο το έχεις αγαπήσει, πιθανόν να μην πάψεις να το αγαπάς ακόμα κ μετά από μια τέτοια αλλαγή, αλλά δεν μπορείς να πας κόντρα στη φύση σου σε καμία περίπτωση. δεν νομίζω πως έχει να κάνει με αγάπη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα το δεχομουν με χαρα, θα βγαιναμε μαζι να χτυπαμε γκομενακια :p

:rofl: Σε καλό σου βρε Κατερίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Η πρωτη απαντηση μου ειναι το"οχι", αν και ποτε μην λες ποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Δεν μπορειs να φανταστειs που θα εφτανα.Εαν εβρισκα την αληθινη αγαπη ειλικρινα σου μιλαω θα ημουν διαθετιμενοs μεχρι και να παρατησω τα παντα εδω στη γη και να μετακομισω ακομα και στην αλλη ακρη του συμπαντοs αρκει να ημουν μαζι τηs.Σου μιλαω μπεσα για μπεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
συγούρα εγκεφαλικό.....μετά απο 25 χρόνια κατάλαβε οτι δε νιώθει καλά με το σώμα του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
δεν

γνωρίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Θα έκανα τα πάντα......θα πέθαινα αν μου το ζήταγε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top