[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
έκανα εργασία για τη νανοτεχνολογεία στα καλλυντικα και κτλ οτι ολα σχεδον τα καλλυντικα περιεχουν νανομορια τα οποια ισχορουν στο δερμα μας και τα αμεσα αποτελεσματα ειναι φανταστικα αλλα τα μακροπροθεσμα........για αυτο ειναι καλυτερα τα φυτικα προιοντα γιατι οι μαρκες τυπου l'oreal, vichy κ.ά εχουν νανοσωματιδεια τα οποια μπορουν να προκαλεσουν μεχρι και καρκινο του δέρματος


ρε συ... σοβαρα τωρα. ο καθηγητής σου της νανοτεχνολογίας, δεν σου είπε πως γράφεται; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ!!! Μόλις τελειώσουν αυτές που έχω (έχω φέρει απο Αγγλία, τρεις ) θα δοκιμάσω αυτές.;)
Λοιπον γυναικιο σαλονι εδω?
Εχω να κανω μια δηλωση(τοκ τοκ)
Ετσι και ακουστει παλι να λενε πως ολες οι γυναικες κλαινε με το παραμικρο και δεν αντεχουν εστω και ενα μικρο τιμπηματακι θα γινει χαμος!!!!!!!
Θα στειλω τον επομενο για καθαρισμο προσωπου,ξυρισμα ποδιων-στηθους με κερι,καθαρισμο φρυδιων με τσιμπιδακι και αλλα πολλα.
αι σιχτιρ:P
Χα. Πες τα. Ενα σπυρί να τους σπάσεις και πετάγονται απο τον πόνο
!!!Σημερα ειπα τον δεσπωτη παναγιωτη!
:hehe::hehe: Κουράγιο, μπρος τα κάλλη, λεν, τι ειν ο πόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Προσωπικα δεν ποναω στον καθαρισμο...Οκ δεν εχω σπυρακια, αλλα οπως και να εχει, ενα μικρο τσουξιματακι το νοιωθεις, χωρις να εννοειται ως πονος...Προσωπικα, τρελλαθηκα οταν μετα τον καθαρισμο μου εκανε η δερματολογος μου οξεα φρουτων. Επρεπε να το κρατησω για κανα λεπτο στο προσωπο μου, αλλα αντεξα για 15 δευτερα και υπεφερα η γυναικα.
Απορω πως αντεχουν καποιες κοπελες το χημικο πιλινγκ...Δλδ και τα οξεα φρουτων χημικο πιλινγκ ειναι, απλα εννοειται ως το πιο ελαφρυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι ακριβως σου κανει με τα οξεα φρουτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τι ακριβως σου κανει με τα οξεα φρουτων;

Πιλινγκ ειναι...Κατι σου βαζει στο προσωπο και τσουρουφλιζεσαι! :P
Εγω παντως δεν μπορουσα να το αντεξω...με καμμια δυναμη! Οκ, ειμαι και λιγο καπως με τον πονο στο προσωπο. Ισως εαν το εκανα ξανα να το αντεχα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοιτάξτε πατέντα που έκανα και αμα θέλετε τη δοκίμαζετε - μάσκα ματιών για τα ξενύχτια. ((Βέβαια το πιο σωστό θα ήταν ένας γερός και βαθύς ύπνος και νορμάλ, but its ok, δεν ξενυχτάμε πάντα))
Λοιπόν, διάβασα αυτό καθώς έψαχνα απο womenonly:

Πατάτα για τους μαύρους κύκλους
Aν έχετε σακούλες ή μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια η πατάτα μπορεί να αποδειχτεί θαυματουργή. Mπορείτε να κόψετε δύο φέτες πατάτα και να τις βάλετε στα μάτια σας.Eπίσης μπορείτε να φτιάξετε κατάπλασμα από χυλό ωμής πατάτας. Mπορείτε να τρίψετε μία ωμή πατάτα στον τρίφτη. Mε τον χυλό αυτό φτιάχνετε δύο καταπλάσματα με γάζα ή τουλπάνι σε διαστάσεις που έχει το μισό σας μάγουλο. Eπειτα εφαρμόζετε τα καταπλάσματα στα μάγουλα και όσο γίνεται πιο κοντά στα μάτια. Στα μάτια μπορείτε να βάλετε δύο μικρές κομπρέσες με χαμομήλι. Στη συνέχεια κάθεστε ξαπλωμένη για περίπου μισή ώρα και στο τέλος ξεβγάζετε το πρόσωπό σας με χαμομήλι ή με χλιαρό νερό.
Επίσης, χάζεψα κι αυτό το βιντεάκι:
https://www.youtube.com/watch?v=JlpQTIEH1r4

αλλά : 1oν, δεν είχα ...τουλπάνι (ούτε καν ήξερα τι είναι στην αρχή) και 2ον όταν κάνω μάσκα, θέλω να κινούμαι, ακίνητη δεν μπορώ να κάτσω ούτε δέκα λεπτά και να χω την πατάτα ή το αγγούρι, οπότε τι έκανα;
Ετριψα πατάτα στον τρίφτη, αλλά επειδή μόνη της δε θα στεκόταν στο μάτι, έστιψα τα νερά της και πρόσθεσα λίγο... αλέυρι να δέσει:P
Λοιπόν μια χαρά έδεσε και μια χαρά μασκούλα έγινε και δεν έπεφτε με τίποτα. Τρομερή δροσιά...
Προτείνω, επείδη δε χρειάζεσαι πολύ πατάτα παρά μόνο μια φετούλα, να χρησιμοποιείτε γι αυτη δουλειά μικρές πατάτες έτσι ώστε να μην πηγαίνει χαμένη η υπόλοιπη μεγάλη.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Οι ταινίες που χρησιμοποιείς στην αποτρίχωση με κερι πλένονται και ξαναχρησιμοποιούνται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary-babis

Νεοφερμένος

Η mary-babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οι ταινίες που χρησιμοποιείς στην αποτρίχωση με κερι πλένονται και ξαναχρησιμοποιούνται?
Ετσι λενε ολοι...μονο εγω εκανα ενα μπανιο κ@λο και δεν εβγαινε με τιποτα, ουτε απο τον νυπτηρα, ουτε απο τα χερια μου αλλα ουτε και απο την ταινια..Απο τοτε τις πεταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ναι γίνεσαι χάλια με λαδι όμως φευγει το κερί απο τα χέρια σου και απο τα ποδια δεν μπορώ όμως να καταλάβω πως θα φύγει από τις ταινίες που μπορούν να πλυθούν δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγω παντως δεν τς ξαναχρησιμοποιω. η χαλαουα αντε μπορει ν βγει με νερακι. το κερι κ να βγαινει θα θελει πολλη ωρα. καλυτερα να παρεις καινουριες ταινιες. υπαρχουν κ πολυ φθηνες (εχω βρει μεχρι κ με 1,5-3 Ε αναλογως την ποσοτητα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θελουν ζεστό νερό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
βγαινει το κερι με το νερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι, αν η ταινία είναι σαν αυτές τις χάρτινες κάπως και το νερό είναι προς ζεστό (θέλει λίγη υπομονή, αλλά φεύγει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Τι να κάνω δηλαδη να τις βάλω σε μία λεκάνη με ζεστό νερό κ να τις αφήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν ξερω πολλα απο ταινιες αλλα να προτεινω αυτο που εκανα εγω? Ρολο ταινιας (απειρα μετρα) και κερι που το ζεσταινεις σε ειδικο μηχανημα, απλωνεις με σπατουλα κι ετσι κοβεις ταινια και μετα την πετας. Θεωρω πως αξιζει κατι τετοιο, μονο το μηχανημα κοστιζει, κατα τα αλλα το ρολο ειναι παμφθηνο και δεν τελειωνει και ποτε. Δεν κανω πλεον κερι και ακομα εχει μεινει και το ειχα χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Είχα δει αυτό το ρολό να το διαφημίζουν κάπου στο ίντερνετ αλλά στα χόντος δεν είδα να έχει, ποσο κάνει περιπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Λοιπόν, αποφάσισα να κάνω αποτριχωση, ειδικά στην περιοχή του μπικινι, για να αποφύγω τους ερεθισμόυς που δημιουργούνται από το ξυραφι. Εννοείται σε αισθητικό για αρχή. Θέλω να ρωτήσω τις τιμές βασικά για μπικινι και full στην περιοχή και αν ξέρετε κάποια καλή αισθητικό (και σχετικά φθηνή :p). Μένω αθήνα, βόρεια προάστια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σωστή η σκέψη σου, μόνο να το συνεχίσεις και να μη ξαναβάλεις ξυράφι εκεί, γιατί θα ξανά- έχεις ερεθισμούς. Εδώ στη Δράμα κάνω αποτρίχωση μόνο μπικίνι και τα σχετικά τριγύρω μέρη με 10 ευρώ σε μία αισθητικό. Αν οι τιμές που θα βρεις πιθανόν σε ινστιτούτα είναι αρκετά υψηλότερες μη πιαστείς κορόιδο, ρώτα καμιά φίλη σου για καμιά κοπέλα που εργάζεται σπίτι της ή έρχεται στο δικό σου. Και με 5 ευρώ θα μπορούσες να το κάνεις. Αλλιώς πάνε μία φορά στάξτα!!! Δες πως γίνεται μετά πάνε στα Hondos πάρε το υπέροχο χαλάουα που είναι απο νερό και ζάχαρη και με 6 ευρώ περίπου θα αποτριχωθείς εκεί τουλάχιστον 10 φορές. Εγώ πλέον αυτό κάνω. Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Επειδή λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν (:p), σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω μόνη μου. Βασικά έχω ταινίες με κρύο κερί και λέω να επιχειρήσω. Αυτό με το νερό και τη ζάχαρη πρώτη φορά το ακούω αλλα αν το κάνεις και έχει αποτελέσματα θα το δοκιμάσω. Ψηθηκα,μπορεί να παω να τις αγοράσω σήμερα. Έχουν κάποια συγκεκριμένη ονομασία? Και βασικά,παίρνεις κάποιας εταιρίας συγκεκριμένης ή είναι γενικά καλές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλημέρα... Καλύτερα εκεί χρησιμοποίησε χαλαουα... Εγώ παίρνω ένα πράσινο βαζάκι με μοβ δε θυμάμαι πως το λένε, είναι πολύ καλό και φθηνότερο απο τις γνωστότερες εταιρίες. Δοκίμασε το και θα μείνεις ευχαριστημένη. Απλά είναι να μάθεις πως το κάνεις. Πρέπει να στρώσεις λεπτή στρώση για να βγουν οι τριχούλες όταν τις τραβήξεις. Προς την αντίθετη φορά των τριχών τραβάς φυσικά και πρέπει να είναι μεγάλες. Με το πρώτο τράβηγμα αν το μάθεις μπορείς να τις βγάζεις όλες εντελώς κι έτσι με 4,5 τραβήγματα να έχεις ξεμπερδέψει. Αυτό το βαζάκι θα διαβάσεις τις οδηγίες το ζεσταίνεις στο φουρνάκι ανοίγοντας το καπάκι για 30 δευτερόλεπτα. Καλή επιτυχία! Α!! Και τις ταινίες μπορείς να τις πλένεις μετά και να τις ξαναχρησιμοποιήσεις όταν τελειώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top