• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε και εμενα??? ευχαριστω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγώ το σκ'εφτομαι πάρα πολύ για αποτρίχωση με λέιζερ..για το μονο που δεν είμαι σίγουρη είναι το πόσο υγιεινό είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna!!

Νεοφερμένος

Η ioanna!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοπέλλες να κάνετε laser..και γω το σκεφτόμουν, τώρα έχει ενάμιση χρόνο που κάνω και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!είδα πάρα πολύ διαφορά σε σχέση με το κερί και ο πόνος είναι πολύ πολύ λίγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
κοπέλλες να κάνετε laser..και γω το σκεφτόμουν, τώρα έχει ενάμιση χρόνο που κάνω και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!είδα πάρα πολύ διαφορά σε σχέση με το κερί και ο πόνος είναι πολύ πολύ λίγος...

πηγαινεις σε καποιο δερματολογο ή σε ινστιτουτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna!!

Νεοφερμένος

Η ioanna!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
σε δερματολόγο πάω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

ioanna!!

Νεοφερμένος

Η ioanna!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά... πρόσωπο είναι 35 ευρώ.. Btw από Κύπρο είμαι. Φαντάζομαι εσύ είσαι από Ελλάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ

Νεοφερμένος

Η ΆΝΝΑ_ΑΝΟΎΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά... πρόσωπο είναι 35 ευρώ.. Btw από Κύπρο είμαι. Φαντάζομαι εσύ είσαι από Ελλάδα?

ναι απο Ελλαδα ειμαι..αλλα και οι τιμες εδω πανω κατω ιδιες ειναι απο οσο εχω ψαξει...εγω ειμαι ακομα στη σκεψη για το αν θα παω..σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά... πρόσωπο είναι 35 ευρώ.. Btw από Κύπρο είμαι. Φαντάζομαι εσύ είσαι από Ελλάδα?

Τα 35 που λες για το προσωπο, αφορουν σε φουλ φεις ή καποια συγκριμενη περιοχη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ναι, είμαι ευχαριστημένη! Ε κοίταξε, τα χέρια είναι 100 ευρώ κάθε φορά...

:eek: !!!!!!!!

Τζίζους !! πεταμένα λεφτά για κάτι που μπορείτε να κάνετε μόνες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
η καλυτερη μεθοδος ποια ειναι?λειζερ παλμικο φως κλπ κλπ????
ποσες φορες θελει να το κανεις ια να μην ξαναβγει τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τζίζους !! πεταμένα λεφτά για κάτι που μπορείτε να κάνετε μόνες σας.

Tι ακριβως να κανουμε μονες μας βρε Δοκτωρα?!
Λειζερ?!




η καλυτερη μεθοδος ποια ειναι?λειζερ παλμικο φως κλπ κλπ????
ποσες φορες θελει να το κανεις ια να μην ξαναβγει τπτ?

Το λειζερ...
Εξαρταται απο το χρωμα της τριχας και της επιδερμιδας, το παχος αυτης, καθως επισης κι απο την περιοχη.
Οταν προκειται για ορμονοεξαρτωμενη (παρειες, γραμμη κοιλιας, πηγουνι,περιοχη γυρω απο τις θηλες) τοτε χρειαζονται περισσοτερες συνεδριες.
Οπως κι εαν εχει, τα αποτελεσματα ειναι ορατα, αλλα χρειαζονται χρηματα και υπομονη.
Το λειζερ δε φερει βεβαιως αποτελεσματα στις ξανθες και λευκες τριχες.
Αυτααααααα...

Ξεχασα να αναφερω πως δεν εχει αποτελεσμα στις πολυ μελαχρινες επιδερμιδες (η μελανινη στο δερμα τραβαει την ενεργεια του λειζερ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Γι αυτό όσες πολύ μελαχρινές ή πολύ ξανθές, καλύτερα ας βρίσκουν διαφορετικούς τρόπους αποτρίχωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Tι ακριβως να κανουμε μονες μας βρε Δοκτωρα?!
Λειζερ?!

Τα χέρια έγραψε. Είναι το μόνο εύκολο, με ταινία πως το λέτε αυτό, χρατς χρουτς ή αποτριχωτική κρέμα. Να τρέχετε να πληρώνετε 100 Ευρό !!! για μια τέτοια δουλειά ; Για το υπόλοιπο σώμα το καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα χέρια έγραψε. Είναι το μόνο εύκολο, με ταινία πως το λέτε αυτό, χρατς χρουτς ή αποτριχωτική κρέμα. Να τρέχετε να πληρώνετε 100 Ευρό !!! για μια τέτοια δουλειά ; Για το υπόλοιπο σώμα το καταλαβαίνω.

Oι κρεμες και οι ταινιες κανουν μια τρυπα στο νερο!
Ειδικα οι κρεμες! Ειναι σα να τις ξυριζεις. Ουσιαστικα αυτο κανουν.
Τελος παντων...η πιο αποτελεμαστικη μεθοδος για μονιμο αποτελεσμα ειναι η χρηση λειζερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Oι κρεμες και οι ταινιες κανουν μια τρυπα στο νερο!
Ειδικα οι κρεμες! Ειναι σα να τις ξυριζεις. Ουσιαστικα αυτο κανουν.
Τελος παντων...η πιο αποτελεμαστικη μεθοδος για μονιμο αποτελεσμα ειναι η χρηση λειζερ.

Οι ταινίες κάνουν τέλεια δουλειά. 'Οταν μετά αρχίσουν να μεγαλώνουν οι τρίχες, είναι σαν βελούδινες. Οι κρέμες πράγματι όχι, άσε που γεμίζεις σπυριά και είναι καρκινογόνες. Πάντως όπως και να έχει, θυμάμαι πριν από 4 χρόνια περίπου μια αισθητικός φίλη μου έπαιρνε πολύ λιγότερα, και πρόσφατα που ρώτησα μια άλλη μου είπε ότι παίρνει τριαντακάτι μόνο για πλάτη με κερί. Το 100 Ευρό για τα χέρια μόνο είναι κλοπή και επιπλέον, μια ειδικός σε μεγάλο κέντρο αισθητικής όταν την είχα ρωτήσει πριν από δυο χρόνια αυτήν, μου είχε πει ότι το λέιζερ δεν έχει μόνιμο αποτέλεσμα. Ακόμα, ένας σπουδαίος δερματολόγος είχε πει δημόσια το 1996 ότι σε τριάντα χρόνια θα ξέρουμε τις παρενέργειες του λέιζερ σε σχέση με τον καρκίνο. Δηλαδή παραδέχτηκε με άλλα λόγια ότι δουλεύουν με μια γενιά πειραματόζωων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ένας σπουδαίος δερματολόγος είχε πει δημόσια το 1996 ότι σε τριάντα χρόνια θα ξέρουμε τις παρενέργειες του λέιζερ σε σχέση με τον καρκίνο. Δηλαδή παραδέχτηκε με άλλα λόγια ότι δουλεύουν με μια γενιά πειραματόζωων.

Ποιός και πού;

Πηγή

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Tζερμιάς. Στον ANT1 ή στο Mega.

Παρακαλώ.

Αυτό δε θεωρείται πηγή.


Συνέντευξη του Χριστόφορου Τζερμιά για την λέιζερ αποτρίχωση: Ξεκινά τη συνέντευξή του με τη φράση '' Η ακίνδυνη δέσμη λέιζερ...

Είναι ο ιδρυτής των Laserline Clinics.

'<<Τα εξελιγμένα Δερματολογικά Laser αποτρίχωσης 4ης γενιάς είναι πλέον σε θέση να προσφέρουν την καλύτερη και αποτελεσματικότερη λύση στο πρόβλημα της ανεπιθύμητης τριχοφυίας με τρόπο γρήγορο, ανώδυνο και ασφαλή.>> Χριστόφορος Τζερμιάς

''Ανέκαθεν με ενοχλούσε και με θύμωνε η παραφιλολογία'' Ανώνυμος

Υποσημείωση για τα νέα παιδιά που διαβάζουν: Σήμερα, δισεκατομμύρια γυναίκες (κι άνδρες) σε όλο τον κόσμο, κάνουν αποτρίχωση λέιζερ σε εξειδικευμένα δερματολογικά ιατρεία με την έγκριση της Δερματολογικής και Αφροδισιακής Εταιρείας. Το να τίθεται στο τραπέζι το ζήτημα ''Καρκίνος'', χωρίς πηγές και αποδεικτικά στοιχεία, είναι πολύ σοβαρό. Όταν έχουμε να κάνουμε με την υγεία, δε σπέρνουμε τον φόβο, ούτε τρομοκρατούμαστε. Αντιθέτως, ψάχνουμε, ερευνούμε, σιγουρευόμαστε, αποδεικνύουμε κι έπειτα δηλώνουμε.


Σε όποιον δεν άρεσε το ποστ των πηγών μου... του εύχομαι να κάνει αποτρίχωση λέιζερ:P γιατί τσούζει το άτιμο:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτό δε θεωρείται πηγή.


Συνέντευξη του Χριστόφορου Τζερμιά για την λέιζερ αποτρίχωση: Ξεκινά τη συνέντευξή του με τη φράση '' Η ακίνδυνη δέσμη λέιζερ...

Είναι ο ιδρυτής των Laserline Clinics.

'<<Τα εξελιγμένα Δερματολογικά Laser αποτρίχωσης 4ης γενιάς είναι πλέον σε θέση να προσφέρουν την καλύτερη και αποτελεσματικότερη λύση στο πρόβλημα της ανεπιθύμητης τριχοφυίας με τρόπο γρήγορο, ανώδυνο και ασφαλή.>> Χριστόφορος Τζερμιάς

''Ανέκαθεν με ενοχλούσε και με θύμωνε η παραφιλολογία'' Ανώνυμος


λολ Ο ίδιος το έχει πει σε παλιότερες εκπομπές. Του είχε ξεφύγει φαίνεται. Τί λέει εδώ μου είναι αδιάφορο. Φάσκει και αντιφάσκει. Τι μου έχουν πει επίσης άλλοι δερματολόγοι λιγότερο γκλάμουρους δεν περιγράφεται. Αυτά, και κακώς σου απάντησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top