Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέρααα. :happy: Βλέπω λίγη κινησούλα αλλά ακόμα τίποτα...
2(ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG
Ποιος ο λόγος στην πρώτη μέρα να ασχολείσαι με τον Αντίπαλο Μαφιόζο; Αν είσαι καλός δεν μπορεί να σου κάνει κάτι τώρα, μονάχα αν είσαι στην ομάδα των κακών θα έπρεπε να σε απασχολεί από την αρχή του παιχνιδιού. Και βασικά αν είσαι με τους καλούς γιατί να φανερώσεις έτσι έναν ΑΜ και να μπορέσει να γίνει κάρφωμα; :hmm:

1) Βρε παιδιά λέτε να ήμασταν μαφιόζοι με την Χιμέλα ή να ήμασταν μαφιόζος με ΔΑ και να το κάναμε τόσο φανερά για να μας βρείτε απ' τον πρώτο γύρο; Πάντως παρατηρώ ότι πολλοί ενοχλήθηκαν με την 'αθώωση' στη Χιμέλα. Αυτό συμβαίνει κυρίως για δυο λόγους: είτε επειδή κάποιοι θέλουν να πιαστούν από κάπου είτε επειδή κάποιοι γνωρίζουν την ενοχή της οπότε αν είναι καλοί βρίσκουν ασφαλώς ύποπτη την κίνησή μου ενώ αν είναι κακοί προσπαθούν να κατηγορήσουν τη δυάδα μας έτσι ώστε αν τύχει και βγει η Χιμέλα και δει κανείς ότι ήταν κακιά, να μπορούν να κατηγορήσουν μετά εμένα. Γνωρίζουν ότι είναι κακιά και γι' αυτό διαφωνούν προς την αθώωσή της. Θα δείξει. Προς το παρόν θα πορευτώ όπως πριν.
Μπερδεύτηκα, πώς γίνεται ένας κακός να γνωρίζει από τώρα το ρόλο ενός καλού και ότι στην αναγνώριση ρόλου φαίνεται ως "κακός"; Ή εννοείς ότι ανήκει όντως στη μαφία και απλά βασίστηκαν στη στιχομυθία σας για να μπορέσουν να ενοχοποιήσουν και εσένα μετά;


Ε κι εμείς κάτι βρήκαμε να σχολιάσουμε. Πώς θα πάρει μπρος το παιχνίδι;:/:



(Μια παράκληση, αν μπορείτε να χρησιμοποιείτε όλοι τα ψευδώνυμα των παικτών γιατί κάποιοι νέοι παίκτες δεν ξέρουν τα ονόματα όλων μας :) )
Μα ναι καλά έκανες και σχολίασες απλώς και εγώ απάντησα.

Έχεις δίκιο ναι για να μην υπάρξει και κάποιο μπέρδεμα.

Την στιχομυθία Τσαράτσαφ με Μπλου αρκετοί την προσέξαμε και αυτό που την κάνει πιο περίεργη είναι ότι το κομμάτι της Μπλου είναι στην μικρότερη δυνατή γραμματοσειρά. Ωστόσο το κρατάμε και προχωράμε.

Αυτό που θέλω να σχολιάσω για εσένα όμως Χιμέλα είναι ότι σε αυτό το ποστ φαίνεσαι λιγο κάπως, πως να το πω, σφιγμένη. Σαν να προσπαθείς να κάνεις αυτό το ποστ ενώ δεν σου βγαίνει. Αν μη τι άλλο όμως είναι ένα απο τα "κλασσικά" ποστ που κάνεις στην αρχή των περισσότερων παιχνιδιών.
Ναι ναι και για αυτό ακριβώς το λόγο έβαλα και δύο emoticons για να περάσουν απαρατήρητα τα λόγια της μικρής γραμματοσειράς. :P

Και εμένα μου φάνηκε λίγο κάπως αλλά ίσως να ήταν και ο τρόπος της για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

1) Δεν ξέρω για tsarachaf αλλά εχω πολλες υποψιες για την Blue. Ακομα δεν θα αναφερω λογους. Εκανε περισσότερα του ενός υποπτα πραγματα για τα δικα μου ματια. Ισως ομως ακομη να ειναι απλως νωρις.

2) Κανένα trigger. Ο καθένας ψηφίζει ό,τι θέλει. Έτσι μόνο μπορούν να βγουν συμπεράσματα. Και οι διακοπές μου ακόμη δεν τελείωσαν. Μετά την Κένυα θα πεταχτώ για λίγο στο Ντουμπάι να πιω έναν καφέ. :p

Είμαι όλη αυτιά για να μου πεις όταν θελήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλημερα στο παλερμο!!!! Sorry για την απουσια μου αλλα το θεμα ανοιγε την ημερα που ημουν σε μονοημερο ταξιδι.Anyways, με βαση ο,τι ειπωθηκε αυτο που εχω να πω ειναι :




-Ναι οκ περιεργη η αλλαγη γραμματοσειρας της blue αλλα το blue-tsarachaf δεν μου λεει κατι ακομα

-Το ποστ της himelas που κατηγορει τον soukou για το bloodborne που ανεφερε ειναι και αυτο λιγο περιεργο.Υπηρχαν κιαλλα ατομα που κατηγορησαν δινοντας μια περιεργη εξηγηση.Ομως διαλεξες συγκεκριμενα τον soukou,που μπορει να μην ειναι τυχαιο.Βεβαια μπορει και να ειναι τυχαιο και απλα θες να κοψεις αντιδρασεις το οποιο ειναι και αυτο legit.

-Αυτο που μου εκανε περισσοτερο εντυπωση ηταν βεβαια το μηνυμα του johnny...που απλα εγραψε ενα μηνυμα γιαυτους που δεν εχουν μπει και δεν εχουν γραψει ακομα στο φορουμ χωρις να εχει δωσει καποια αποψη.Μου φανηκε πολυ περιεργο γιαυτο και η ψηφος μου θα παει στον JOHNNY προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα παιδάκια :happy: . Βλέπω μπήκατε πιο ορεξάτοι σήμερα.
Αλήθεια, ποιος άλλος ψήφισε Σόφη και το έχασα; :confused: Παρ' όλα αυτά βλέπω ότι η Σόφη αγχώνεται πολύ από την ψήφο σου και δεν ξέρω αν πρέπει να το αποδώσω στην απειρία της ή όχι.

Πάντως και εμένα μου φάνηκε παράξενο που βιάστηκε να την αθωώσει τόσο γρήγορα και έντονα,δεν με ενοχλεί η ψήφος του αυτή καθαυτή αλλά όσο ο τρόπος που την δικαιολόγησε με βάζει και εμένα να τον έχω στα υπόψη. Γιατί να μην θέλει και να συνεχίσει την συζήτηση; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μπερδεύτηκα, πώς γίνεται ένας κακός να γνωρίζει από τώρα το ρόλο ενός καλού και ότι στην αναγνώριση ρόλου φαίνεται ως "κακός"; Ή εννοείς ότι ανήκει όντως στη μαφία και απλά βασίστηκαν στη στιχομυθία σας για να μπορέσουν να ενοχοποιήσουν και εσένα μετά;

Το δευτερο εννοουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημερα στο παλερμο!!!! Sorry για την απουσια μου αλλα το θεμα ανοιγε την ημερα που ημουν σε μονοημερο ταξιδι.Anyways, με βαση ο,τι ειπωθηκε αυτο που εχω να πω ειναι :




-Ναι οκ περιεργη η αλλαγη γραμματοσειρας της blue αλλα το blue-tsarachaf δεν μου λεει κατι ακομα

-Το ποστ της himelas που κατηγορει τον soukou για το bloodborne που ανεφερε ειναι και αυτο λιγο περιεργο.Υπηρχαν κιαλλα ατομα που κατηγορησαν δινοντας μια περιεργη εξηγηση.Ομως διαλεξες συγκεκριμενα τον soukou,που μπορει να μην ειναι τυχαιο.Βεβαια μπορει και να ειναι τυχαιο και απλα θες να κοψεις αντιδρασεις το οποιο ειναι και αυτο legit.

-Αυτο που μου εκανε περισσοτερο εντυπωση ηταν βεβαια το μηνυμα του johnny...που απλα εγραψε ενα μηνυμα γιαυτους που δεν εχουν μπει και δεν εχουν γραψει ακομα στο φορουμ χωρις να εχει δωσει καποια αποψη.Μου φανηκε πολυ περιεργο γιαυτο και η ψηφος μου θα παει στον JOHNNY προς το παρον.
Με έντονα γράμματα ή διαφορετικό χρώμα καλύτερα οι ψήφοι για να φαίνονται.


Το δευτερο εννοουσα.

Okay γιατί είχα μπερδευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko

  9. Himela --> i_lie_us

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas --> ComfortablySmug

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15

  15. ~Melania~

  16. Samael

  17. sophie_96 --> bilire

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf

  21. ultraviolence

  22. Wild_Boy

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
1 bilire
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Himela
1 i_lie_us
1 Ikarionas
1 Johnny15
1 sophie_96
1 TasosZG
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Μάλλον σου έκανε πολύ καλό η Κένυα φίλε μου. Μου αρέσει περισσότερο η ζεν εκδοχή σου.

Χαχ Είναι το γάλα καρύδας και τα μανγκο φίλε tsarachaf. Μου έδωσαν άλλη οπτική στη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αυτά τα σχόλια, για αρχή. Είδα ότι βγήκε και η Έμιλυ και αθώωσε όποιον μίλησε(περίεργο, αλλά είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα) κι ο αγαπητός Ιορδάνης που πιάνεται πάντα από λεπτομέρειες σε ποστ, ειδικά στον πρώτο γύρο, επειδή αποφεύγω σχολιάζω τέτοια και δεν έχω να προσθέσω κάτι στο σχόλιο που έκανε για την στιχομυθία(που λέει ο λόγος, με 3 ποστ μήκος) με την blue_butterfly. Είδα επίσης ότι έκανε το ίδιο με την Σόφη και τον Σαμαέλ. Αλλά πιστέυω θα φανούν στην πορεία αυτά.

Θα μείνω πιστός στην τακτική μου να ψηφίζω πιο αργά στον πρώτο γύρο, γιατί δεν θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου, μιας και δεν μπορώ να έχω στοιχεία.
Τι άλλο να σχολιάσω ρε συ, έχουμε να δουμε κατι σε αυτήν την φάση περα απο λεπτομέρειες;

Απο Bloodborne μέχρι και το ότι καποιος ανέφερε ότι είναι αγχωμένος έχει σχολιαστεί...

Όπως βλέπεις όμως δεν κολλάω σε αυτές, απλά τις αναφέρω, δεν θεωρώ ότι υπερβάλλω και όπως λες και εσύ και εγώ περιμένω να φανουν όλα στην πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χαχ Είναι το γάλα καρύδας και τα μανγκο φίλε tsarachaf. Μου έδωσαν άλλη οπτική στη ζωή.

Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν μου αρέσει κανένα από τα δύο. Αλλά δεν έχω πάει και Αφρική για να δοκιμάσω πραγματικά φρέσκο μανγκο.

Τι άλλο να σχολιάσω ρε συ, έχουμε να δουμε κατι σε αυτήν την φάση περα απο λεπτομέρειες;

Απο Bloodborne μέχρι και το ότι καποιος ανέφερε ότι είναι αγχωμένος έχει σχολιαστεί...

Όπως βλέπεις όμως δεν κολλάω σε αυτές, απλά τις αναφέρω, δεν θεωρώ ότι υπερβάλλω και όπως λες και εσύ και εγώ περιμένω να φανουν όλα στην πορεία.

Μα δεν σε κατηγορώ γι' αυτό ρε συ, απλώς επειδή έκανα ένα πέρασμα και σχολίασα τους περισσότερους που είπαν κάτι ως τώρα ανέφερα και αυτό, αλλά δεν μπορώ να επεκτείνω ή να διαφωνήσω ουσιαστικά με κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αρχικά να πω ότι πιστεύω πως μέχρι στιγμής οι κακοί δεν έχουν ψηφιστεί μεταξύ τους.
Αυτό μας οδηγεί στο σενάριο ότι αν έχουμε κάποιον για αθώο, τότε αυτός που τον ψηφίζει και αυτός που ψηφίζει είναι πιθανοί κακοί.


Έχω για αθώα την bilire λόγω του ότι είπε την φράση "είμαι αγχωμένη" (για κάτι άλλο και όχι για το παιχνίδι) αλλά σαν κακιά αν πήγαινε να γράψει αυτή τη φράση θα την έπαιρνε πίσω επειδή θα σκεφτόταν "ώπα δεν πρέπει να καταλάβουν ότι είμαι αγχωμένη", άρα δεν την νοιάζει άρα την έχω για αθώα.


Για καλή μου τύχη υπάρχει άτομο που την ψήφισε αλλιώς θα έπρεπε να πάω στις ψήφους και να διαλέξω κάποιον, ενδεχομένως, λιγότερο αθώο (για μένα). Άρα ψηφίζω sophie_96.

TasosZG, θα ήθελα βέβαια να μάθω γιατί σου κινώ τόσο υποψίες :P

αυτό με την καλή σου τύχη, γιατί το λες; :hmm:

Να σημειώσω βέβαια είπα προς το παρόν ψηφίσω την κοπέλα, κάτι που σημαίνει ότι μέχρι το βράδυ ενδεχομένως να αλλάξω απόφαση ....!!

Υπάρχει απάντηση και για τις 2 ερωτήσεις σου στο ίδιο ποστ.
1.Δεν μου κινείς τόσο υποψίες, απλά ψήφισες έναν αθώο μου άρα για μένα είσαι πιθανή κακιά.
2.Στην ίδια πρόταση λέω γιατί είναι καλή μου τύχη. Επειδή αν δεν είχε ψηφίσει κάποιος τον αθώο μου τότε θα έπρεπε να βρω άλλον να ψηφίσω άρα αφού την ψήφισε κάποιος μου ήταν εύκολο να βρω ποιον θα ψηφίσω άρα είμαι τυχερός.

1. Χμμμ και πού ξέρεις ότι είναι αθώα 100% και άρα εγώ πιθανή κακιά ;
2. Υποστηρίζεις τόσο έντονα ότι η Bilibre είναι αθώα. Το λες με τόση σιγουριά, γιατί; :redface:

Δεν θα χρειαζόταν να το πω και να το ξαναπώ και άρα να φανεί ότι το κάνω τόσο έντονα αν δεν μου είχες πει να επαναλάβω αυτά που είπα.
Είναι 1η γύρα, είπα γιατί την εχω για αθώα, δεν είναι 100% σίγουρο και δεν θέλω να συνεχιστεί αυτή η συζήτηση. Ίσως επειδή είμαι κακός και με ξεμπρόστιασες.

Μα δεν χρειάζονταν καν να το πεις και να το ξαναπείς για να φανεί από αυτό τόσο έντονο ... :P, αλλά αφού δεν θέλεις να συνεχιστεί η συζήτηση δεν θα επιμείνω !
:hmm:


Παίζει κάτι με συγκατοίκους εδώ (Tasos-bilire) ή απλώς κουλουβάχατα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω κάνει παράθεση τα όσα θέλω να σχολιάσω και (όπως είπα) θα επανέλθω ετεροχρονισμένα για πιο διεξοδικό σχολιασμό. Μέχρι στιγμής όμως, ελπίζω ο Ικαρίωνας να μη με έχει ενοχοποιήσει που απλώς παρατηρώ και δεν ψηφίζω :P, αλλά να έχει μια ικανοποιητική αιτιολογία.

Συγγνώμη που είμαι λίγο αποσυντονισμένη γενικότερα, αλλά πακετάρω και παράλληλα γράφω κάπως μεγάλες απαντήσεις, άρα θέλω και τον ανάλογο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Παίζει κάτι με συγκατοίκους εδώ (Tasos-bilire) ή απλώς κουλουβάχατα; :hmm:

Είσαι πολύ έμπειρη παίκτρια για να βγεις και να το διατυμπανίσεις έτσι τυχαία τη στιγμή μάλιστα που έκανες και παρατήρηση στον Comfortably που είπε οτι θεωρεί τον Τάσο ΑΜ. Ο νοών νοείτω... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Καλημέρα!

Δεν είδα κάτι ιδιαίτερα σημαντικό σ' αυτά που ειπώθηκαν όσο κοιμόμουν.

Θα συμφωνήσω ότι είναι κάπως περίεργο αυτό που έγινε με ComfortablySmug απέναντι στον TasosZG, αλλά αντίστοιχα και ο τρόπος που παίζει ο τελευταίος. Τώρα, ενώ από τη μία μπορώ να καταλάβω την ψήφο του Ikariona στον ComfSmug - ή έστω την αιτιολόγηση της - κι έτσι να τον έχω ως σχετικά αθώο, το υπόλοιπο περιεχόμενο των post του μου φαίνεται περίεργο όσον αφορά τα επιχειρήματα. Ενίοτε τα βρίσκω λίγο τραβηγμένα έως αβάσιμα.
Αλλά θα το αφήσω εδώ και δε θέλω να ανοίξω τέτοια διαμάχη πρώτη μέρα, νωρίς είναι δεν μπορούμε ακόμα να ξέρουμε που να σταθούμε.

Τώρα από κει και πέρα, πολύ λίγα πράγματα. Το ποστ της Emilouko ήταν όντως πολύ επιγραμματικό και pretty much αθώωνε πολλούς που έχουν μιλήσει. Θα το δούμε κι αυτό.

Η Himela άλλαξε ψήφο μετά από όλο το "θέμα" που δημιουργήθηκε, ίσως γιατί δε θέλει να φύγει πάλι νωρίς; (:P) Οπότε και ήθελε να πάρει γρήγορα τα φώτα από πάνω της. Αν και από την άλλη δεν κινδύνευε. Θα δούμε.

Τέλος συμφωνώ και με όσους είπαν για την ηχηρή απουσία i_lie_us.
Πάμε πάμε Παλέρμο! :shifty:

ok, edit (γίνονται την ώρα που γράφω πανάθεμα σας) :
Το να βγαίνει η blue_butterfly και να λέει για συγκατοίκους τόσο νωρίς, τόσο ξεκάρφωτα, ίσως είναι η πιο περίεργη - ύποπτη κίνηση μέχρι τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παίζει κάτι με συγκατοίκους εδώ (Tasos-bilire) ή απλώς κουλουβάχατα; :hmm:


Αν τυχόν είναι συγκάτοικοι κάτι κάνουν λάθος, αν μαλώνουν μεταξύ τους στο θρεντ. Δεύτερον γιατί βιάζεστε τόσο πολύ να δώσετε συγκεκριμένους ρόλους πολιτών σε κάποιους μερικοί μερικοί; :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παίζει κάτι με συγκατοίκους εδώ (Tasos-bilire) ή απλώς κουλουβάχατα; :hmm:


1. Δεν θα τους «μάζευαν» ; Θα τους άφηναν να τρώγονται;
2. Τι κερδίζουν με το να κατηγορούν ο ένας τον άλλον αν είναι συγκάτοικοι; Να
Μη φανεί πως είναι μαζί;
3. Από μια κόντρα στον πρώτο γύρο βγαίνει τόσο αβίαστα ένα συμπέρασμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Είσαι πολύ έμπειρη παίκτρια για να βγεις και να το διατυμπανίσεις έτσι τυχαία τη στιγμή μάλιστα που έκανες και παρατήρηση στον Comfortably που είπε οτι θεωρεί τον Τάσο ΑΜ. Ο νοών νοείτω... :whistle:


Εντελώς διαφορετικοί οι ρόλοι μήπως; Μήπως ψάχνω μια σταθερά κάπου να πατήσω να ξεκινήσω να ξεκαθαρίζω μέσα μου ας πούμε;

Αν τυχόν είναι συγκάτοικοι κάτι κάνουν λάθος, αν μαλώνουν μεταξύ τους στο θρεντ. Δεύτερον γιατί βιάζεστε τόσο πολύ να δώσετε συγκεκριμένους ρόλους πολιτών σε κάποιους μερικοί μερικοί; :shifty:

1. Δεν θα τους «μάζευαν» ; Θα τους άφηναν να τρώγονται;
2. Τι κερδίζουν με το να κατηγορούν ο ένας τον άλλον αν είναι συγκάτοικοι; Να
Μη φανεί πως είναι μαζί;
3. Από μια κόντρα στον πρώτο γύρο βγαίνει τόσο αβίαστα ένα συμπέρασμα;


Μα δεν είπα για τη Σόφι, για τον Τάσο και την bilire είπα παιδιά. Δε βιάζομαι για κάτι, τις σκέψεις μου μοιράζομαι προσπαθώντας να καταλάβω τι γίνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν τυχόν είναι συγκάτοικοι κάτι κάνουν λάθος, αν μαλώνουν μεταξύ τους στο θρεντ. Δεύτερον γιατί βιάζεστε τόσο πολύ να δώσετε συγκεκριμένους ρόλους πολιτών σε κάποιους μερικοί μερικοί; :shifty:


Ηλίθιος, διάβασα Τάσος-Σόφη, αντί για Tasos-bilire που είπε η blue. Η απορία μου όμως παραμένει.

Edit:
Μα δεν είπα για τη Σόφι, για τον Τάσο και την bilire είπα παιδιά. Δε βιάζομαι για κάτι, τις σκέψεις μου μοιράζομαι προσπαθώντας να καταλάβω τι γίνεται. ;)

Μέχρι να το διορθώσω απάντησες. Απλώς οι σκέψεις που αφορούν συγκεκριμένους ρόλους και μάλιστα πολιτών, είναι περίεργο να αναφέρονται στο δημόσιο, οπότε πάντα θα με παραξενεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τα βλέπω απο κινητό μέχρι να δώσω μάθημα και να μπω απο pc. Απλά θέλω να σχολιάσω αυτό που λέτε αθώωνα πολλούς. Δεν ειναι αθώωση γενική. Είναι πρώτος γύρος και απλά προσπαθώ να δω που θα κατευθυνθώ προσπαθωντας προσωρινά να αποκλείσω άτομα. Και επίσης σχολίασα και πράγματα για τα οποια είχα αντίλογο.

Όσο για συγκατοικους που αναφέρθηκε για billie re και Tasos χλωμο το βλέπω γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μιλούσαν τόσο ανοιχτά πρώτο γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μα δεν είπα για τη Σόφι, για τον Τάσο και την bilire είπα παιδιά. Δε βιάζομαι για κάτι, τις σκέψεις μου μοιράζομαι προσπαθώντας να καταλάβω τι γίνεται. ;)

Και με τη μπιριλε να έχει κάποια οποιαδήποτε σχέση, κακό παίξιμο.
100% αθώο δεν μπορείς όντως να πεις κάποιον εκτός αν ξέρεις τον ρόλο του σε αυτή τη φάση.

Αλλά το να είναι στη μαφία και να υποστηρίζονται έτσι, δεν μου κολλάει... Θα τον είχαν «μαζεψει» τον Τάσο. Εκτός και αν τον μάζεψαν τη στιγμή πιυ είπε ότι δεν θέλει να συνεχίσει τη συζήτηση αλλά κ αυτό δεν μου παταει, είναι χαζή δικαιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Παίζει κάτι με συγκατοίκους εδώ (Tasos-bilire) ή απλώς κουλουβάχατα; :hmm:

Άλλη κι εσύ. Σαν τον Comfortably. Αν είναι όντως συγκάτοικοι γιατί να πρέπει να το πεις ως αθώα; Τους κακούς ψάχνπυμε όχι τους καλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top