Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλημέρα, παιδάκια!
Κατι εχει αρχίσει να γινεται σημερα Ε;

Για εμενα προσωπικά, εκτος απο τη Μελάνια, που ειχε πει απο τις συμμετοχές ακομα πως δεν θα μπορεί να μπαίνει τις πρώτες μέρες, δεν δικαιολογούνται τοςο γρήγορα οι ψήφοι.
Ξερουμε όλοι που μπορούν να οδηγήσουν τα: "ψήφισα τυχαια", έχουμε ώρες βρε παιδιά.

Το πιο άκυρο μου φαίνεται το σενάριο με το αβαταρ. Δεν νομίζω πως η Εμιλυ το έβαλε για να καρφωθεί ή να τραβήξει τα βλέμματα πάνω της. Αυτός που το παρατήρησε ή ήθελε κάπως να ξεκινήσει το παιχνίδι ή να στέψει τα βλέμματα προς την Εμιλυ για να υποβοηθήσει κάποιους αλλους να κινηθούν με μεγαλύτερη άνεση.

Θα συμφωνήσω πως το ποστ της Χιμελα ειναι βοηθητικό... Πάντα βοηθανε τέτοια ποστ την πρώτη μερα.
Περιμενω να μιλήσουν κι άλλοι για μεγαλύτερο ποστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Level thinking all over the place :P Έχεις δίκιο.

Αλλά σίγουρα δε θα θέλουν να είναι στο στόχαστρο ή να μπλεχτούν παρα πολύ σε κάποια λογομαχία με κινδυνο να αποχωρήσουν. Το ίδιο βεβαια ισχυει και για τους δυνατους ρολους των πολιτων.

Οπότε σε αυτό το σημείο μπορούμε να συνοψίσουμε οτι αυτοί που δε μιλάνε είναι:
1. Μαφιόζοι που κρύβονται στη σιωπή.
2. Πολίτες που έχουν καλό ρόλο και φοβούνται να μην πουν κάτι λάθος.
3. Απλοί πολίτες που έχουν ξενερώσει με το ρόλο τους.
4. Παίκτες που βαριούνται να συμμετέχουν.
5. Παίκτες που δεν είχαν ακόμη το χρόνο να συμμετέχουν.

Νομίζω συνοψίσαμε όλους τους παίκτες. Μάλλον ήρθε η ώρα να προχωρήσουμε παρακάτω και να δούμε τι λένε κι αυτοί που μιλάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Για να θυμόμαστε τις παλιές καλές εποχές, ψήφος στον Ikarionas, γιατί ξέρει να ταράζει τα νερά, είτε είναι μαφία, είτε πολίτης.

Συγγνώμη εγώ "παρεξηγήθηκα" περισσότερο με την άκυρη κι αδικαιολόγητη ψήφο του Wild Boy προς εσένα από ό,τι εσύ! Δε θα τη σχολιάσεις; Αντ' αυτού πας και δίνεις κι εσύ μια παρόμοια σχεδόν αδικαιολόγητη ψήφο. Εγώ προτιμώ πάντως τον Ικαρίονα που μιλάει κι αιτιολογεί παρά εσένα που απλά μπαίνεις, πετάς μια βόμβα χωρίς να σχολιάζεις τίποτα και φεύγεις. Τόσα ειπώθηκαν, δε θα μας κάνεις την τιμή να τα σχολιάσεις μια στάλα; :whistle:

Ψηφίζω τον DumeNuke γιατί δε μου αρέσει ο τρόπος που πετάει μια ψήφο χωρίς να σχολιάζει τίποτα άλλο και θέλει να φιμώσει παίκτες που σίγουρα βοηθάνε και θα βοηθάνε στο να βρεθούν οι μαφιόζοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Για να θυμόμαστε τις παλιές καλές εποχές, ψήφος στον Ikarionas, γιατί ξέρει να ταράζει τα νερά, είτε είναι μαφία, είτε πολίτης.


Προσπαθώ να θυμηθώ για ποιο λόγο δεν σε βγάζουμε πάντα πρώτο εσένα και σπαταλάμε τις ψήφους μας σε άλλα άτομα αλλά δεν καταφέρνω να βρω κάτι....
Πέρα απ' το γεγονός ότι και μόνο το ότι καταφέρεσαι απ' την πρώτη μέρα εναντίον ενός παίκτη που συμμετέχει στο παιχνίδι και θα βοηθήσει σίγουρα περισσότερο από όσους κάθονται και παρακολουθούν παθητικά, δείχνει το τι κακό παιχνίδι κάνεις (αμφιβάλλω αν διάβασες καν αυτά που έγραψα), σου υπενθυμίζω ότι τις προηγούμενες δύο φορές που έκανες ακριβώς το ίδιο πράγμα ήσουν μαφιόζος. Πάλι έτσι σπασμωδικά δρούσες χωρίς επιχειρήματα και υπεκφεύγοντας συζητήσεις. Τεσπα, ο ρόλος μου είναι σχετικά ασήμαντος (δεν είναι ασήμαντος, είναι σχετικά ασήμαντος, υπάρχει διαφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν θες να με βγάλεις. Ψήφισε όποιον θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Καλημέρα κι από εμένα Παλέρμο! Πάρτε τραγούδι.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> Fast
  10. Fast
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> aggelogiannos
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
2 DumeNuke
1 aggelogiannos
1 Emilouko
1 Fast
1 Ikarionas
1 Johnny15
1 methexys

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Για εμενα προσωπικά, εκτος απο τη Μελάνια, που ειχε πει απο τις συμμετοχές ακομα πως δεν θα μπορεί να μπαίνει τις πρώτες μέρες, δεν δικαιολογούνται τοςο γρήγορα οι ψήφοι.
Ξερουμε όλοι που μπορούν να οδηγήσουν τα: "ψήφισα τυχαια", έχουμε ώρες βρε παιδιά.

Πρώτη μέρα είναι βρε. Αναγκαστικά οι ψήφοι θα είναι τυχαίες. Ποιος θα καρφωθεί τόσο νωρίς; Άσε που μπορεί να ρίξει κανείς ψήφο για ψάρεμα, για να κόψει αντιδράσεις κ.λπ. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό.

Το πιο άκυρο μου φαίνεται το σενάριο με το αβαταρ. Δεν νομίζω πως η Εμιλυ το έβαλε για να καρφωθεί ή να τραβήξει τα βλέμματα πάνω της. Αυτός που το παρατήρησε ή ήθελε κάπως να ξεκινήσει το παιχνίδι ή να στέψει τα βλέμματα προς την Εμιλυ για να υποβοηθήσει κάποιους αλλους να κινηθούν με μεγαλύτερη άνεση.

Εδώ θα συμφωνήσω εντελώς. Ακόμη δεν κατάλαβα τι ακριβώς προσπάθησε να πει με τον Robin. Αναμένω post του να μας το εξηγήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Πρώτη μέρα είναι βρε. Αναγκαστικά οι ψήφοι θα είναι τυχαίες. Ποιος θα καρφωθεί τόσο νωρίς; Άσε που μπορεί να ρίξει κανείς ψήφο για ψάρεμα, για να κόψει αντιδράσεις κ.λπ. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό.



Εδώ θα συμφωνήσω εντελώς. Ακόμη δεν κατάλαβα τι ακριβώς προσπάθησε να πει με τον Robin. Αναμένω post του να μας το εξηγήσει.

Εγώ πάντως έτσι όπως το κατάλαβα, επειδή ήταν και κάπως δυσνόητο, υπονόησε ότι επειδή έβαλε φωτο του Robin και ο Ρόμπιν είναι ο βοηθός του Μπάτμαν, έχει κι αυτή έναν αντίστοιχο ρόλο. Δε θυμάμαι ποιους ρόλους είχε αναφέρει συγκεκριμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οπότε σε αυτό το σημείο μπορούμε να συνοψίσουμε οτι αυτοί που δε μιλάνε είναι:
1. Μαφιόζοι που κρύβονται στη σιωπή.
2. Πολίτες που έχουν καλό ρόλο και φοβούνται να μην πουν κάτι λάθος.
3. Απλοί πολίτες που έχουν ξενερώσει με το ρόλο τους.
4. Παίκτες που βαριούνται να συμμετέχουν.
5. Παίκτες που δεν είχαν ακόμη το χρόνο να συμμετέχουν.

Νομίζω συνοψίσαμε όλους τους παίκτες. Μάλλον ήρθε η ώρα να προχωρήσουμε παρακάτω και να δούμε τι λένε κι αυτοί που μιλάνε!

Αρχίζω... Εσύ κάνεις το κλασσικό που δεν αφήνεις κουβέντα να πέσει κάτω και σχολιάζεις ότι υπάρχει στο παιχνίδι. Δεν θα σε κατηγορήσω για την ώρα, γιατί προφανώς είναι ηλίθιος λόγος να κατηγορήσεις κάποιον...

Απλά σκέφτομαι οτι μπορεί αυτοί που δε μιλάνε να είναι απλοί πολίτες ή πολίτες με ρόλο που δε ξέρουν πώς να το διαχειριστούν. Μπορεί φυσικά να είναι και σιωπηλή μαφία αλλά πιστεύω οτι με τόσο ντόρο που έχει γίνει για τους σιωπηλούς κι οι σιωπηλοί μαφιόζοι θα έχουν μιλήσει για ξεκάρφωμα. Βασικά δεν μπορούμε να ξέρουμε γιατί κάποιος δε συμμετέχει. Αλλά νομίζω οτι αυτή τη στιγμή έχουν μιλήσει όλοι εκτός των aggelogiannos και Fast οπότε είναι ανώφελη αυτή η συζήτηση.

Μπορεί, αλλά πάντα μέσα σ' αυτούς που δεν μιλάνε υπάρχουν τουλάχιστον 2 μαφιόζοι... Ειδικά όταν παίζουμε παιχνίδι με πολλούς παίκτες... Και είναι καλό σημείο να ασχοληθούμε για πρώτο γύρο, αντί να περιμένουμε να καρφωθεί κάποιος...


Δεν είμαι άνθρωπος που περιμένω το οκ από κανέναν για να μιλήσω. :P
Απλά εσύ έγραψες στις 00:36 κι εκείνος στις 00:38. Είχε χρόνο θεωρητικά να δει το ποστ και να γράψει απλά ένα γεια για ξεκάρφωμα, αλλά μπορεί και όχι. Δεν τον κατηγόρησα, απλά μού φάνηκε περίεργο.

Είναι περίεργο, αλλά δεν μπορώ να πω ότι ντε και καλά έτρεξε να το κάνει επειδή είναι μαφία και τον βρήκε με την μία...

Επίσης παράκληση που κάνω πάντα: ας μην αναφερόμαστε σε προηγούμενα παιχνίδια πρώτον γιατί είμαι και κάποιας ηλικίας και δε θυμάμαι ούτε τι έφαγα χτες :/: και δεύτερον γιατί δεν είναι χρήσιμο στο γενικό μπέρδεμα που προφανώς υπάρχει με 25 παίκτες να μπουρδουκλωνόμαστε και με το τι έγινε στα προηγούμενα παιχνίδια. Ας εστιάσουμε σε αυτό. Μερσί. :pfff:

Γενικά έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά κάπως πρέπει να ξεκινήσει η κουβέντα και τα παλιά παιχνίδια είναι ένας καλός καταλύτης. Σίγουρα δεν είναι λόγος να κατηγορήσουμε κάποιον, αλλά μπορούμε να θυμηθούμε plays και να ξεκινήσουμε από κάπου.

Για να θυμόμαστε τις παλιές καλές εποχές, ψήφος στον Ikarionas, γιατί ξέρει να ταράζει τα νερά, είτε είναι μαφία, είτε πολίτης.

Εσύ πάλι είσαι ακόμη στο #43. Να κάνω κάτι που μισώ και να πω ότι ξέρω τι έκανες πέρσι το καλοκαίρι;; :whistle:

Καλημέρα, παιδάκια!
Κατι εχει αρχίσει να γινεται σημερα Ε;

Για εμενα προσωπικά, εκτος απο τη Μελάνια, που ειχε πει απο τις συμμετοχές ακομα πως δεν θα μπορεί να μπαίνει τις πρώτες μέρες, δεν δικαιολογούνται τοςο γρήγορα οι ψήφοι.
Ξερουμε όλοι που μπορούν να οδηγήσουν τα: "ψήφισα τυχαια", έχουμε ώρες βρε παιδιά.

Το πιο άκυρο μου φαίνεται το σενάριο με το αβαταρ. Δεν νομίζω πως η Εμιλυ το έβαλε για να καρφωθεί ή να τραβήξει τα βλέμματα πάνω της. Αυτός που το παρατήρησε ή ήθελε κάπως να ξεκινήσει το παιχνίδι ή να στέψει τα βλέμματα προς την Εμιλυ για να υποβοηθήσει κάποιους αλλους να κινηθούν με μεγαλύτερη άνεση.

Θα συμφωνήσω πως το ποστ της Χιμελα ειναι βοηθητικό... Πάντα βοηθανε τέτοια ποστ την πρώτη μερα.
Περιμενω να μιλήσουν κι άλλοι για μεγαλύτερο ποστ!

Εσένα δεν σου αρέσει το ψηφίζω τυχαία, αλλά σου φαίνεται ακόμη πιο άκυρο αυτό με το αβαταρ. Είναι άκυρο, αλλά τι φάση; Δεν γίνεται και τα δύο ταυτόχρονα. Ή θα θέλεις κάποιον να πιαστεί από κάτι, ακόμη κι αν είναι τραβηγμένο ή θα αποδεχτείς ότι πέφτουν ψήφοι στην τύχη για να δούμε ποιος θα αγχωθεί και θα ζοριστεί, που σημαίνει ότι έχει σημαντικό ρόλο...


Πολ και ΔημήτρηςΣ ασχολούνται με το ποιος μιλάει και ποιος όχι, θα πάω με το ψάχνονται ακόμη και περιμένω να πούνε κάτι ουσιαστικό για να σχολιάσω. Για τον ικαρίωνα σχολίασα ήδη.

υγ. Σύλβια συγγραφέας να γίνεις, έχεις ήδη φαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εγώ πάντως έτσι όπως το κατάλαβα, επειδή ήταν και κάπως δυσνόητο, υπονόησε ότι επειδή έβαλε φωτο του Robin και ο Ρόμπιν είναι ο βοηθός του Μπάτμαν, έχει κι αυτή έναν αντίστοιχο ρόλο. Δε θυμάμαι ποιους ρόλους είχε αναφέρει συγκεκριμένα.

Είχε αναφέρει τον αντίπαλο μαφιόζο, τον ΔΑ και την πόρνη. Αλλά ακόμη δεν καταλαβαίνω ποια είναι η αναλογία. Ότι δηλαδή όπως ο Robin είναι βοηθός του Batman έτσι κι εγώ το Emilouko είμαι βοηθός της μαφίας και άρα μάλλον πόρνη; Πολύ τραβηγμένο το βρίσκω. Ποιος μαφιόζος αν έβλεπε τον Robin θα σκεφτόταν κάτι τόσο υπερβολικό; Αλλού θα πρέπει να ψάξουμε την πόρνη, θαρρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Προσπαθώ να θυμηθώ για ποιο λόγο δεν σε βγάζουμε πάντα πρώτο εσένα και σπαταλάμε τις ψήφους μας σε άλλα άτομα αλλά δεν καταφέρνω να βρω κάτι....
Πέρα απ' το γεγονός ότι και μόνο το ότι καταφέρεσαι απ' την πρώτη μέρα εναντίον ενός παίκτη που συμμετέχει στο παιχνίδι και θα βοηθήσει σίγουρα περισσότερο από όσους κάθονται και παρακολουθούν παθητικά, δείχνει το τι κακό παιχνίδι κάνεις (αμφιβάλλω αν διάβασες καν αυτά που έγραψα), σου υπενθυμίζω ότι τις προηγούμενες δύο φορές που έκανες ακριβώς το ίδιο πράγμα ήσουν μαφιόζος. Πάλι έτσι σπασμωδικά δρούσες χωρίς επιχειρήματα και υπεκφεύγοντας συζητήσεις. Τεσπα, ο ρόλος μου είναι σχετικά ασήμαντος (δεν είναι ασήμαντος, είναι σχετικά ασήμαντος, υπάρχει διαφορά) οπότε δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα αν θες να με βγάλεις. Ψήφισε όποιον θες.

Πάνω που το έλεγα στην Ντόιτς, να κάποιος που αρπάχτηκε επειδή πήρε ψήφο... Να το αναλύσω και να πω ότι μάλλον έχεις ρόλο που σε ψήνει; Ή να το πάω ότι σου την σπάει το στυλ παιχνιδιού του Ντιουμ και τσατίζεσαι; Θα περιμένω για την ώρα. Γιατί πιστεύω ότι συμβαίνουν και τα δύο.

Συγγνώμη εγώ "παρεξηγήθηκα" περισσότερο με την άκυρη κι αδικαιολόγητη ψήφο του Wild Boy προς εσένα από ό,τι εσύ! Δε θα τη σχολιάσεις; Αντ' αυτού πας και δίνεις κι εσύ μια παρόμοια σχεδόν αδικαιολόγητη ψήφο. Εγώ προτιμώ πάντως τον Ικαρίονα που μιλάει κι αιτιολογεί παρά εσένα που απλά μπαίνεις, πετάς μια βόμβα χωρίς να σχολιάζεις τίποτα και φεύγεις. Τόσα ειπώθηκαν, δε θα μας κάνεις την τιμή να τα σχολιάσεις μια στάλα; :whistle:

Ψηφίζω τον DumeNuke γιατί δε μου αρέσει ο τρόπος που πετάει μια ψήφο χωρίς να σχολιάζει τίποτα άλλο και θέλει να φιμώσει παίκτες που σίγουρα βοηθάνε και θα βοηθάνε στο να βρεθούν οι μαφιόζοι!

Τα ίδια κι εσύ. Και του την μπουμπούνισες κιόλας την ψήφο.

Δεν θα κάνω αυτά που κοροϊδεύω και ν' αρχίσω να λέω ότι μήπως προστατεύεται ο ένας τον άλλον επειδή γνωρίζεται τους ρόλους σας, γιατί σας ξέρω καλύτερα νομίζω, αλλά ας σημειωθεί αυτό...

Είχε αναφέρει τον αντίπαλο μαφιόζο, τον ΔΑ και την πόρνη. Αλλά ακόμη δεν καταλαβαίνω ποια είναι η αναλογία. Ότι δηλαδή όπως ο Robin είναι βοηθός του Batman έτσι κι εγώ το Emilouko είμαι βοηθός της μαφίας και άρα μάλλον πόρνη; Πολύ τραβηγμένο το βρίσκω. Ποιος μαφιόζος αν έβλεπε τον Robin θα σκεφτόταν κάτι τόσο υπερβολικό; Αλλού θα πρέπει να ψάξουμε την πόρνη, θαρρώ.

Εννοεί ότι παίζει να είναι πόρνη, επειδή μόνο η πόρνη έχει νόημα να κάνει σήμα στους μαφιόζους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πρώτη-πρώτη ψήφος της πρώτης ημέρας.

Για αρχή θα πω Ιkarionas. Ακόμη δεν αρχίσαμε και έχει ήδη σκοτώσει το 'λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν'. Προτείνω να εστιάζουμε στις χρήσιμες πληροφορίες και να πετάμε τα γύρω-γύρω, δηλαδή ζουμιά και σάλτσες. Ίσως πρόκειται για προσωπικό χαρακτηριστικό (έτσι εκφράζεται). Επειδή, όμως, ο συγκεκριμένος τρόπος έκφρασης αποτελεί ίδιον γνώρισμα όσων προσπαθούν μέσω του λόγου τους να καθοδηγήσουν τη σκέψη, μου έχει κινήσει υποψίες.

Η συνέχεια θα δείξει.

* Ενδέχεται να ακολουθήσει 'δεύτερη-πρώτη ψήφος'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
σου υπενθυμίζω ότι τις προηγούμενες δύο φορές που έκανες ακριβώς το ίδιο πράγμα ήσουν μαφιόζος.

Στο πρώτο παιχνίδι, που ήμουν μαφιόζος, είχα καθίσει και είχα γράψει ολόκληρα σεντόνια εναντίον σου.
Στο δεύτερο, ήμουν Ντετέκτιβ και ήμουν διακοπές, οπότε δεν έγραφα πολύ.

Το επιχείρημά σου δεν στέκει Ikariona, αφενώς γιατί όταν ήμουν μαφία έγραφα πολύ, αφετέρου όταν ήμουν πολίτης όχι και τόσο. Πώς ακριβώς κάνεις τον παραλληλισμό τώρα? :whistle:

Και βασικά, έχεις κάποιο προσωπικό όφελος να κινήσεις ρεύμα εναντίον μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εχμμ..η Emilouko δεν έχει να πει κάτι για το αναθεματισμένο avatar?

@Tsarachaf ισχύει ότι ψάχνομαι λίγο, περιμένω όμως να γράψει δω τι θα πει και ο Johnny15 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> Fast
  10. Fast
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> aggelogiannos
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις --> Ikarionas
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
2 DumeNuke
2 Ikarionas
1 aggelogiannos
1 Emilouko
1 Fast
1 Johnny15
1 methexys

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πάνω που το έλεγα στην Ντόιτς, να κάποιος που αρπάχτηκε επειδή πήρε ψήφο... Να το αναλύσω και να πω ότι μάλλον έχεις ρόλο που σε ψήνει; Ή να το πάω ότι σου την σπάει το στυλ παιχνιδιού του Ντιουμ και τσατίζεσαι; Θα περιμένω για την ώρα. Γιατί πιστεύω ότι συμβαίνουν και τα δύο.

Το πρόβλημα είναι ακριβώς αυτό. Ότι θεωρείται πως για να είναι κάποιος δραστήριος σαν παίκτης θα πρέπει να έχει ρόλο που τον ψήνει. Το παλέρμο είναι από μόνο του κα...λα. Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω το πώς γίνεται κάποιος να ξενερώσει με τον ρόλο του. Ακόμη και μαφιόζος να ήμουν που δεν συμπαθώ τους κακούς ρόλους, πάλι έτσι θα έπαιζα. Όσο για τις ερωτήσεις, ο ρόλος μου μπορεί να βοηθήσει σε κάποιες περιπτώσεις αλλά υπάρχουν και σημαντικότεροι. Αυτό που συμβαίνει είναι το δεύτερο. Δεν αντέχω το στυλ παιχνιδιού του Dume. Παίζει πάντοτε χωρίς επιχειρήματα και απλώς ρίχνει ψήφους όπου να 'ναι. Δεν με ενδιαφέρει ειλικρινά το αν θα βγω εγώ στην ψηφοφορία. Απ' το να φύγει random κάποιος άλλος σημαντικότερος ρόλος, καλύτερα να βγω εγώ, όσο κι αν επιθυμώ να βοηθήσω. Άλλωστε πάντα σε ψηφοφορίες βγαίνω. Δεν θυμάμαι να έχω πεθάνει ποτέ με δολοφονία βράδυ. Και πάντα ήμουν αθώος που με κατηγορούσαν με το χαζό επιχείρημα ''λες πολλά'' (το ίδιο που λέει και η Έρις παρακάτω, θαρρείς και το παλέρμο είναι παιχνίδι σιωπής ή του λακωνίζειν και όχι παιχνίδι επιχειρηματολογίας). Αλλά αυτά τα έχω αποδεχτεί. Κάποια στιγμη θα βγω κι εγώ. Αυτό που με εκνευρίζει είναι το ότι υπάρχουν τόσα άτομα που δεν έχουν πει ούτε ένα επιχείρημα και ο Dume πηγαίνει έτσι απλά και ψηφίζει κάποιον που στην τελική προσπαθεί να βοηθήσει και να δώσει λίγη ζωή στο παιχνίδι. Αυτό με εκνευρίζει. Πριν από κάθε παιχνίδι πάντα υπόσχομαι στον εαυτό μου να τον ψηφίζω πρώτο για να φεύγει αλλά ποτέ δεν το κάνω γιατί δεν μου αρέσει να παίζω κομπλεξικά. Μου αρέσει να παίζω με επιχειρήματα.

Πρώτη-πρώτη ψήφος της πρώτης ημέρας.
Για αρχή θα πω Ιkarionas. Ακόμη δεν αρχίσαμε και έχει ήδη σκοτώσει το 'λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν'. Προτείνω να εστιάζουμε στις χρήσιμες πληροφορίες και να πετάμε τα γύρω-γύρω, δηλαδή ζουμιά και σάλτσες. Ίσως πρόκειται για προσωπικό χαρακτηριστικό (έτσι εκφράζεται). Επειδή, όμως, ο συγκεκριμένος τρόπος έκφρασης αποτελεί ίδιον γνώρισμα όσων προσπαθούν μέσω του λόγου τους να καθοδηγήσουν τη σκέψη, μου έχει κινήσει υποψίες.

Δεκτά αυτά αλλά από πότε το παλέρμο είναι παιχνίδι του λακωνίζειν; Είναι παιχνίδι επιχειρηματολογίας και όχι σιωπής. Προσπαθώ απλώς να δώσω λίγη ζωή στο παιχνίδι. Άντε και με βγάζεις. Τι θα καταλάβεις μετά; Πώς θα βγάλεις άκρη με τους παίκτες που δεν συμμετέχουν τόσο; Πώς θα βρεις ποιοι είναι κακοί που κρύβονται και ποιοι είναι αθώοι που βαριούνται ή φοβούνται; Τουλάχιστον ωθώντας τους να μιλήσουν, τους καλείς να εκτεθούν και να βγάλουν τις μάσκες.

Στο πρώτο παιχνίδι, που ήμουν μαφιόζος, είχα καθίσει και είχα γράψει ολόκληρα σεντόνια εναντίον σου. Στο δεύτερο, ήμουν Ντετέκτιβ και ήμουν διακοπές, οπότε δεν έγραφα πολύ.
Το επιχείρημά σου δεν στέκει Ikariona, αφενώς γιατί όταν ήμουν μαφία έγραφα πολύ, αφετέρου όταν ήμουν πολίτης όχι και τόσο. Πώς ακριβώς κάνεις τον παραλληλισμό τώρα? :whistle:
Και βασικά, έχεις κάποιο προσωπικό όφελος να κινήσεις ρεύμα εναντίον μου?

Τα σεντόνια που είχες γράψει εναντίον μου στο πρώτο παιχνίδι ήταν γεμάτα ανυπόστατα πράγματα που δεν είχαν καμία σχέση με το τι έλεγα. Σχολίαζες όποτε να 'ναι λέγοντας ό,τι να 'ναι. Έβγαινες και ψήφιζες έτσι στα ξαφνικά. Όπως κάνεις τώρα χωρίς ίχνος επιχειρήματος. Ούτε καν σχολίασες τις κατηγορίες που υπήρχαν εναντίον σου, όπως έκανες και τότε που ήσουν μαφιόζος. Σε ψήφισαν αν δεν το κατάλαβες. Δεν έχεις να πεις τίποτα; Και για να σου δείξω ότι λες ασυναρτησίες, πού ακριβώς κίνησα εγώ ρεύμα εναντίον σου; Σε ψήφισα; Είπα σε κανέναν να σε ψηφίσει; Απλώς λέω ότι παίζεις χάλια. Άλλοι σε ψήφισαν χωρίς καν να τους πω κάτι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> Fast
  10. Fast --> Guest 278211
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> aggelogiannos
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις --> Ikarionas
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
2 DumeNuke
2 Ikarionas
1 aggelogiannos
1 Emilouko
1 Fast
1 Johnny15
1 methexys
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν αντέχω το στυλ παιχνιδιού του Dume. Παίζει πάντοτε χωρίς επιχειρήματα και απλώς ρίχνει ψήφους όπου να 'ναι.
Ρε πασά μου, δύο post παραπάνω από την ψήφο μου λες στην Soukou ότι πρώτη μέρα οι ψήφοι θα είναι τυχαίοι. Και μετά με κατηγορείς ότι ψηφίζω στην τύχη. Μην μου λες ότι παίζω χωρίς επιχειρήματα, η επιχειρηματολογία μου ειναι τέτοια που μου επιτρέπει ο χρόνος μου και που υποστηρίζει ο ρόλος μου.
Το να λες ότι δύο παιχνίδια πριν πετούσα μπαρούφες, ναι, σιγά το νέο, ήμουν μαφία και ήσουν πολίτης, μπαρούφες θα πετούσα. Μήπως το γεγονός ότι τις μπαρούφες τις πετάς εσύ τώρα υποδεικνύει ότι είσαι μαφιόζος? Ερωτήσεις κάνω.

Δεν με ενδιαφέρει ειλικρινά το αν θα βγω εγώ στην ψηφοφορία. Απ' το να φύγει random κάποιος άλλος σημαντικότερος ρόλος, καλύτερα να βγω εγώ, όσο κι αν επιθυμώ να βοηθήσω. Άλλωστε πάντα σε ψηφοφορίες βγαίνω. Δεν θυμάμαι να έχω πεθάνει ποτέ με δολοφονία βράδυ.
Ας μιλήσω από πρώτο χέρι. Ο μόνος λόγος που δεν σε είχαμε δολοφονήσει στο προπροηγούμενο παιχνίδι ήταν γιατί έκανες τόσο καλή δουλειά να μοιάζεις σαν δολοφόνος από μόνος σου, που δεν χρειάζοταν. Είτε το καταλαβαίνεις, είτε όχι, ο τρόπος που παίζεις είναι κουραστικός για κάποιους. Οπότε μην το χρησιμοποιείς σαν επιχειρήμα για την αθωότητά σου.
Το να γράφεις ΠΟΛΛΑ δεν συνεπάγεται αυτόματα ότι συνεισφέρεις στο παιχνίδι.



Τα σεντόνια που είχες γράψει εναντίον μου στο πρώτο παιχνίδι ήταν γεμάτα ανυπόστατα πράγματα που δεν είχαν καμία σχέση με το τι έλεγα. Σχολίαζες όποτε να 'ναι λέγοντας ό,τι να 'ναι. Έβγαινες και ψήφιζες έτσι στα ξαφνικά. Όπως κάνεις τώρα χωρίς ίχνος επιχειρήματος. Ούτε καν σχολίασες τις κατηγορίες που υπήρχαν εναντίον σου, όπως έκανες και τότε που ήσουν μαφιόζος. Σε ψήφισαν αν δεν το κατάλαβες. Δεν έχεις να πεις τίποτα; Και για να σου δείξω ότι λες ασυναρτησίες, πού ακριβώς κίνησα εγώ ρεύμα εναντίον σου; Σε ψήφισα; Είπα σε κανέναν να σε ψηφίσει; Απλώς λέω ότι παίζεις χάλια. Άλλοι σε ψήφισαν χωρίς καν να τους πω κάτι εγώ.

Με κατηγορείς ότι έκανα σωστά τη δουλειά μου ως δολοφόνος. Τώρα με κατηγορείς οτι κάνω τη δουλειά μου σωστά ως πολίτης. Fair enough.
Η ψήφος του wild_boy δεν πέρασε απαρατήρητη, αλλά δεν έχω κάτι να κάνω μαζί της για την ώρα. Κατά την αντίληψή μου, όπως είπες και εσύ παραπάνω, πρώτη μέρα ψηφίζουμε στην τύχη. Όλοι, εκτός από μένα, που έπρεπε με μαθηματική ακρίβεια να αποδείξω γιατί σε ψήφισα. Κάνεις πολύ φασαρία χωρίς λόγο.
Και το ρεύμα το ξεκίνησες εναντίον μου, καθώς, αν δεν κάνω λάθος, ήμουν ο πρώτος που πήρε δεύτερη ψήφο. Αν θες, μια συμβουλή, τις μαφιόζιες τακτικές μου, μην τις χρησιμοποιείς εναντίον μου. Το αντιλαμβάνεσαι ότι τις μυρίζομαι από χιλιόμετρα μακριά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ρε πασά μου, δύο post παραπάνω από την ψήφο μου λες στην Soukou ότι πρώτη μέρα οι ψήφοι θα είναι τυχαίοι. Και μετά με κατηγορείς ότι ψηφίζω στην τύχη. Μην μου λες ότι παίζω χωρίς επιχειρήματα, η επιχειρηματολογία μου ειναι τέτοια που μου επιτρέπει ο χρόνος μου και που υποστηρίζει ο ρόλος μου.
Το να λες ότι δύο παιχνίδια πριν πετούσα μπαρούφες, ναι, σιγά το νέο, ήμουν μαφία και ήσουν πολίτης, μπαρούφες θα πετούσα. Μήπως το γεγονός ότι τις μπαρούφες τις πετάς εσύ τώρα υποδεικνύει ότι είσαι μαφιόζος? Ερωτήσεις κάνω.


Ας μιλήσω από πρώτο χέρι. Ο μόνος λόγος που δεν σε είχαμε δολοφονήσει στο προπροηγούμενο παιχνίδι ήταν γιατί έκανες τόσο καλή δουλειά να μοιάζεις σαν δολοφόνος από μόνος σου, που δεν χρειάζοταν. Είτε το καταλαβαίνεις, είτε όχι, ο τρόπος που παίζεις είναι κουραστικός για κάποιους. Οπότε μην το χρησιμοποιείς σαν επιχειρήμα για την αθωότητά σου.
Το να γράφεις ΠΟΛΛΑ δεν συνεπάγεται αυτόματα ότι συνεισφέρεις στο παιχνίδι.





Με κατηγορείς ότι έκανα σωστά τη δουλειά μου ως δολοφόνος. Τώρα με κατηγορείς οτι κάνω τη δουλειά μου σωστά ως πολίτης. Fair enough.
Η ψήφος του wild_boy δεν πέρασε απαρατήρητη, αλλά δεν έχω κάτι να κάνω μαζί της για την ώρα. Κατά την αντίληψή μου, όπως είπες και εσύ παραπάνω, πρώτη μέρα ψηφίζουμε στην τύχη. Όλοι, εκτός από μένα, που έπρεπε με μαθηματική ακρίβεια να αποδείξω γιατί σε ψήφισα. Κάνεις πολύ φασαρία χωρίς λόγο.
Και το ρεύμα το ξεκίνησες εναντίον μου, καθώς, αν δεν κάνω λάθος, ήμουν ο πρώτος που πήρε δεύτερη ψήφο. Αν θες, μια συμβουλή, τις μαφιόζιες τακτικές μου, μην τις χρησιμοποιείς εναντίον μου. Το αντιλαμβάνεσαι ότι τις μυρίζομαι από χιλιόμετρα μακριά. ;)

Δεν γίνεται να είσαι τόσο κακός παίκτης. Απλά δεν γίνεται. Δεν πρόκειται να πω τίποτε άλλο γιατί θα το ερμηνεύσεις όπως να 'ναι και δεν έχω σκοπό να σπαταλήσω τον χρόνο μου με ένα άτομο που δεν πρόκειται να καταλάβει αυτά που του λένε. Εγώ μόνος μου σας λέω να με βγάλετε αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να ψηφίσετε. Ειλικρινά το λέω. Οι κάρτες μου είναι σχετικά άχρηστες και ο ρόλος μου έτσι κι έτσι. Ανυπομονώ απλώς μετά να δω πώς θα σε βοηθήσει η εξαιρετικά οξυδερκής μύτη σου να λύσεις το παιχνίδι. Να δω ποιος θα καλύπτει τον ρόλο σου και πόσους άλλους μαφιόζους πέρα από μένα θα καταφέρεις να βρεις. Ένα σχόλιο μόνο σ' αυτό γιατί δεν αντέχω τις ανακρίβειες: ''Και το ρεύμα το ξεκίνησες εναντίον μου, καθώς, αν δεν κάνω λάθος, ήμουν ο πρώτος που πήρε δεύτερη ψήφο''.
ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΠΗΡΕΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΨΗΦΟ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ; ΑΠΟ ΜΕΝΑ; ΟΧΙ. ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΣΕ ΨΗΦΙΣΕΙ. Μην το φορτώνεις λοιπόν σε μένα ενώ δεν έφταιξα. Η καλή σου όσφρηση σε μάρανε. Από όραση μηδέν. Ελπίζω απλώς στο τέλος να βγει πως είσαι μαφιόζος, ώστε να έχεις τουλάχιστον κάποιο άλλοθι γι' αυτά που αραδιάζεις. Ελπίζω να μην είσαι πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλημέρα,καλημέρα :)
Είμαι από ένα πανάρχαιο pc αλλά προσπαθώ να επικοινωνήσω :P
Διαβάζοντας όλα τα post συμπεραίνω πως ενώ ακόμα δεν ξημερώσαμε(ναι οκ 12 πήγε), άκυροι,τυχαίες ψήφοι,φήφοι με χαζές δικαιολογίες και επίσης σα να βλέπω κάποια κυμματάκια να δημιουργούνται.Όσο αναφορά τη Μελανία,μέχρι αύριο της δίνω ελαφρυντικό μόνο και μόνο επειδή ανέφερε ότι δε θα μπορεί να μπει. Εμένα μου κλοτσάει πολύ η ψήφος του fast,ξέρει κάτι,αδιαφορεί, η απλά θέλει να θολώσει τα νερά; Περιμένω περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top