Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οι 2 ψήφοι που έχουμε ως τώρα μου φαίνονται εντελώς τυχαίοι και μάλλον δεν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο σαφές συμπέρασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
οι 2 ψήφοι που έχουμε ως τώρα μου φαίνονται εντελώς τυχαίοι και μάλλον δεν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο σαφές συμπέρασμα

Ειναι αρχη ακομα δν εχουμε κανενα στοιχειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
άκυρη ερώτηση: η πρώτη ψηφοφορία πότε λήγει; :P

πέρα απ' αυτό ακόμα είναι αρχή, όλoi πετάνε μπαρούφες οπότε βλέπουμε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Μάλιστα μάλιστα, ξεκινήσαμε λοιπόν και το μόνο που βλέπω προς το παρόν είναι οι γνωστές αρλούμπες του πρώτου γύρου "ποιος είμαι, πού πάω, ποια πήγε κι άπλωσε τα ρούχα στην ταράτσα". Νουμπίστικες δηλώσεις (Deutch Lover) και οι γνωστοί άγνωστοι που σπεύδουν να πιαστούν από αυτό για να κατηγορήσουν. Κάποιες τρανταχτές απουσίες (Πατρεύς, Τάσος, vassilis, demlogic) από παλιούς που ξέρουν οτι η καλύτερη τακτική είναι η σιωπή και η παρατήρηση. Και μέσα στο ντιριντάχτα πετιέται ο αγαπητός μου PieMaker (παλιός αγαπημένος, μη δίνετε σημασία :P) να κάνει το πρώτο σοβαρό ποστ του παιχνιδιού λέγοντας οτι η Deutch είναι απλά μια νέα παίκτρια που δεν ξέρει τι της γίνεται και αν ήταν μαφιόζα οι δικοί της δεν θα την άφηναν να καρφώνεται τόσο. Σωστή λογική καλέ μου αλλά να σου θυμίσω το Μαυρούλη που και μαφιόζος που ήταν τρόλαρε με το παραπάνω (και δεν μπορούσαμε να τον μαζέψουμε). Το περίεργο είναι οτι μόλις το είπες αυτό PieMaker, η Deutch "πρέπει να βγει" και δίνει και ψήφο φυσικά. Μήπως λοιπόν όλα τα πρώτα ποστ ήταν πριν επικοινωνήσει με τους συνδολοφόνους της και μόλις επικοινω΄νησε, της είπαν να κάνει άτακτη αποχώρηση; Όπως κι αν έχει, και πολίτης να είναι, νομίζω οτι δε χρησιμεύει σε τίποτα.

Τώρα για αυτό που είπε ο PieMaker για τον Joaquin, νομίζω οτι η κατηγορία από τόσο νωρίς ήταν βεβιασμένη. Αν παρατήρησες, πολλοί σχολίασαν την άτυχη κουβέντα της Deutch (Guest 278211, Melania, fairygirl, Joaquin, Akis_Megara για την ακρίβεια). Εσύ γιατί κόλλησες μόνο σε έναν; Δε μου άρεσε αυτό αλλά δε μου άρεσε και η κατεύθυνση που πας να δώσεις οτι η Deutch είναι ντε και σώνει άπειρος πολίτης. Και 5 λεπτά μετά το ποστ σου, ξαφνικά θυμάται οτι πρέπει να φύγει. Και ποιος μου λέει οτι δεν είναι η συνδολοφόνος σου που προσπαθείς με νύχια και με δόντια να "μαζέψεις" για να μην καρφωθεί παραπάνω; Είδες που όλα έχουν δύο όψεις; :p

Προσωπικά προσπερνάω το σχόλιο της Deutch και όλο τον πανικό που δημιουργήθηκε εξαιτίας του. Δεν έχω σχηματίσει ακόμα γνώμη για το τι κρύβεται από πίσω από τα σχόλια του PieMaker και γιατί η κατηγορία προν τον Joaquin, θα δείξει.

Σας έδωσα τροφή για σκέψη. Από κει και πέρα υπενθυμίζω οτι καλό θα ήταν να αποφεύγονται οι θετικές ή αρνητικές ψήφοι προς ποστ. Δε λέμε τη γνώμη μας στο συγκεκριμένο θέμα με μια θετική ή αρνητική, δε θα έπρεπε να λαμβάνονται καν υπόψη κι ούτε να σημαίνουν τίποτα. Αν θέλετε, αφαιρέστε τις ψήφους σας. Είμαστε εδώ για να σχολιάζουμε με ποστ.

Δε δίνω ψήφο ακόμα, έχουμε ολόκληρη μέρα αύριο να ξεσαλώσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα αυτό που με βάζει σε σκέψεις είναι το ότι η Λόβερ είπε πρέπει να βγω και μετά από λίγο ποστάρει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
άκυρη ερώτηση: η πρώτη ψηφοφορία πότε λήγει; :P

πέρα απ' αυτό ακόμα είναι αρχή, όλoi πετάνε μπαρούφες οπότε βλέπουμε :hmm:

Αύριο το βράδυ στις 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα αυτό που με βάζει σε σκέψεις είναι το ότι η Λόβερ είπε πρέπει να βγω και μετά από λίγο ποστάρει :confused:

Και εμένα με βάζει το συγκεκριμένο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Με αφορμη το ποστ της Χιμελας. Καταρχας μου αρεσε πολυ ο τροπος που σκεφτεται. Δεν αποκλειει τιποτα και αυτο θα επρεπε να κανουμε λιγο πολυ ολοι μας.Στην αρχη δεν εχεις στοιχεια δεν μπορεις να κατηγορησεις κανεναν. Μελανια και Αλμα. Ειμαι απο κινητο απλα δεν μπορω να ποσταρω γι αυτο και θα παρακολουθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
οι 2 ψήφοι που έχουμε ως τώρα μου φαίνονται εντελώς τυχαίοι και μάλλον δεν μπορούμε να βγάλουμε κάποιο σαφές συμπέρασμα
Αν κρίνω από άλλα Παλέρμο στην 1η ψηφοφορία προπό παίζατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Με αφορμη το ποστ της Χιμελας. Καταρχας μου αρεσε πολυ ο τροπος που σκεφτεται. Δεν αποκλειει τιποτα και αυτο θα επρεπε να κανουμε λιγο πολυ ολοι μας.Στην αρχη δεν εχεις στοιχεια δεν μπορεις να κατηγορησεις κανεναν. Μελανια και Αλμα. Ειμαι απο κινητο απλα δεν μπορω να ποσταρω γι αυτο και θα παρακολουθω.

Από πότε μπαίνεις από κινητό εσύ; Πω Μαρία κάτι δεν πάει αλήθεια καλά με σενα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Από πότε μπαίνεις από κινητό εσύ; Πω Μαρία κάτι δεν πάει αλήθεια καλά με σενα. :|

Όχι ρε, έχει μπει και άλλη φορά. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλά, έχει μπει κι άλλη φορά. Μας λέει δεν μπορώ, πρέπει να βγω, και ξαφνικά επανέρχεται. Εμένα μου φαίνεται ότι καθοδηγείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Πάντως εκτός από το οτι η Deutch είπε οτι θα βγει και είναι ακόμα εδώ, ο λόγος της έχει αρχίσει να γίνεται και πιο λογικός, λες και κάποιος της λέει τι να πει. Και με καλοπιάνει κιόλας; Τυχαίο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πάντως εκτός από το οτι η Deutch είπε οτι θα βγει και είναι ακόμα εδώ, ο λόγος της έχει αρχίσει να γίνεται και πιο λογικός, λες και κάποιος της λέει τι να πει. Και με καλοπιάνει κιόλας; Τυχαίο; :P

Ο Καλός λόγος μου έκανε και εμένα εντύπωση. :hmm:
Μάλλον στα λέει για να μη τη ψηφίσεις για αποχώρηση.:P

Himela, give some mercy to her soul. :P
Καλά, έχει μπει κι άλλη φορά. Μας λέει δεν μπορώ, πρέπει να βγω, και ξαφνικά επανέρχεται. Εμένα μου φαίνεται ότι καθοδηγείται.

Δεν έχεις και άδικο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εν το μεταξύ κέντρο προσοχής έχει γίνει η Ντόιτς ενώ παράλληλα πολλά μέλη δεν έχουν κάνει την εμφάνιση τους ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εν το μεταξύ κέντρο προσοχής έχει γίνει η Ντόιτς ενώ παράλληλα πολλά μέλη δεν έχουν κάνει την εμφάνιση τους ακόμη.

Έτερον εκάτερον. Μπορεί όλοι όσοι λείπουν να είναι ένοχοι, αλλά αυτό δε μειώνει και την υποτιθέμενη ενοχή της Deutch.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εντάξει, δεν μπαίνουν όλοι τέτοια ώρα. Ας μην κρίνουμε ακόμα αφού μόλις άρχισε το παιχνίδι.

[edit: Mε πρόλαβε η Himela :hehe:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:popcorn::popcorn::popcorn:

Τι, μόνο εσείς θα σπαμάρετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σας, αλλά ίσως κάποιος προσπαθεί να καλύψει την ενοχή του με το να μας κάνει να ασχολούμαστε με την Ντόιτς, η οποία φυσικά δεν παύει να θεωρείται ύποπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κορίτσια Έλεος, σας παρακαλώ όχι 10 σελίδες μέσα σε λίγες ώρες.

Καλό μας παιχνίδι παιδιά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top