Γυναίκες, μια γενική κατηγοριοποίηση στα μάτια του άντρα....

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
"Σαύρα" είναι ένας άθλιος υποτιμητικός τίτλος για την μη εκλκυστική γυναίκα. Δεν τον χρησιμοποιεί κανείς σωστός άντρας πια, όλοι προτιμούν το ευγενέστερο "πατσαβούρα".

H γενιά της αλλαγής συνεχίζει να χρησιμοποιεί τα πατροπαράδοτα σαύρα και όρκα. Τα πατσαβούρα ,μπάζο ,κουβαδάκι κλπ κλπ είναι διάλεκτοι ξενόφερτοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
H ανθρώπινη συμπεριφορά είναι μια παράμετρος.Μια λαθεμένη ανθρώπινη συμπεριφορά με ωραία οπίσθια όμως πάντα είναι προτιμότερη από μια σωστή ανθρώπινη συμπεριφορά από οπίσθια tuareg-airbag....;)

Το βλέπω να γίνομαι κακιά βραδιάτικα :P
Και εκεί πάει το γνωστό ρητό..."ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Mακάρι να ήταν έτσι ,αλλά βλέπω ένα σωρό παιδιά μια χαρά να αναλώνονται με καμμένες περιπτώσεις ,νομίζοντας ότι μπορούν να τις βελτιώσουν δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στο κοινωνικό γίγνεσθαι όλοι αποτελούμε ένα προιόν. Αυτό είναι δεδομένο. Μπορεί η κατηγοριοποίηση να θυμίζει εμπορεύματα αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.

Αυτό είναι το χαρακτηριστικό που έχω πολλές φορές αναφέρει: Ο έρωτας στις μέρες μας αποτελεί καταναλωτικό αγαθό. Εσύ φίλε αποτελείς προϊόν, επίτρεψέ μου να παραμένω ανθρώπινο ον. Αν διαλέγετε εσύ και οι φίλοι σου γυναίκα σαν να είναι αυτοκίνητο, τότε, όπως έχεις κι εσύ υπονοήσει, και οι γυναίκες θα σας διαλέγουν σαν να είσαστε χρωμοσαμπουάν. Καλές μπουρμπουλήθρες, με την ευχή όλων μας... :clapup:

δεν επικροτώ την εξυπνάδα παρκετέζας,και όντας 1 μέτρο και ένα μίλκο η ίδια εκνευρίζομαι με τον ...ρατσισμό των ψηλών, απλά λέω...

Αυτά τα λες γιατί δεν έχεις δει ψηλό να προσπαθεί να κοιταχθεί ή, ακόμη χειρότερα να ξυριστεί, σε καθρέφτη ενοικιαζόμενων δωματίων (Rooms to let) ή σε κάμπινγκ. Η συνομωσία των κοντών μιλάμε. Εγώ φέτος κοιτούσα στον καθρέφτη και αντί για τη μούρη μου, έβλεπα τ' @@δια μου, άντε και την κοιλιά μου. Έπιασα το ξυραφάκι και ξαφνικά μπήκα σε πειρασμό να ξυρίσω ό,τι έβλεπα. Μαμώτο, ξεκίνησα τις διακοπές μου καφροσέξουαλ και παραλίγο να γυρίσω μετροσέξουαλ αλλά με μούσι. :hehe:



Αυτό είναι το εκνευριστικό στους κυνικούς. Θεωρούν την άποψη τους universal truth και χαρακτηρίζουν ρομαντικούς και ονειροπόλους όσους διαφωνούν με τς θεωρίες τους (και όσοι κυνικοί έχω γνωρίσει έχουν μεγάλο κόλλημα να βγάζουν συνεχώς θεωρίες).

Γεια σου ρε Μισέλ, κι έλεγα τόσην ώρα που διάβαζα γιατί μου ερχόταν στο μυαλό ο θείος μου ο Μαρκήσιος. Έρωτας και κυνισμός δεν πάνε μαζί. Ο θείος Μαρκήσιος, όπως έχω πολλάκις προαναφέρει, πίστευε ότι μόνο οι σχέσεις συναλλαγής έχουν νόημα, οι έρωτες και οι αγάπες είναι παπαριές. Τελικά ο κυνικός μου θείος φαίνεται πως έπιασε μια παγκόσμια αλήθεια. Άλλωστε, όπως σας έχω ξαναπεί, η σημερινή κοινωνία είναι κατασκευασμένη από τους απογόνους του. Επίσης, όπως έχει πει κι ο Αϊνστάιν, δύο πράγματα σε αυτόν τον κόσμο είναι άπειρα, το Σύμπαν και η ανθρώπινη ανοησία, αν και για το πρώτο δεν ήταν εντελώς σίγουρος.
Θα ήθελα φίλε Δημήτρη, να βρεις μια γυναίκα από την κατηγορία Α, την οποία τόσο ποθείς. Όμορφη, έξυπνη και φυσικά, αφού έτσι το βλέπεις, κυνική!!! Θα σου εξηγούσε το όνειρο και δεν θα είχες πια κουράγιο να τραγουδάς τόσο φάλτσα μέσα εδώ, εκτός από το τραγουδάκι του Iggy Pop "Now I wanna be your dog".:mastigio
Θα καταλάβαινες ακόμη και το πόσο δίκιο έχει ο Ρεμπεσκές, με την επίσης κυνική του δήλωση περί κουτών γυναικών. Μην μου πεις ότι είναι όλες οι γυναίκες της κατηγορίας Α πιασμένες, γιατί θα σου πω "δικαιολογίες αποτυχίας". Εάν τις θέλεις τόσο πολύ, μπορείς να τις διεκδικήσεις από αυτόν που τις έχει. Άλλωστε, αυτού του είδους οι σχέσεις κρατούν ελάχιστους μήνες (στην καλύτερη των περιπτώσεων) και έτσι μπορείς να γραφτείς σε λίστα αναμονής. Μην υποτιμάτε τις γυναίκες, αυτό είναι η αρχή για τις πιο βαριές ήττες που μπορεί να γνωρίσει κανείς.

Aς δούμε πώς αντιμετωπίζουν το ίδιο ακριβώς θέμα οι απαντήσεις σε ένα άλλο φόρουμ με εντελώς διαφορετικό κοινό.
https://www.bourdela.com/component/option,com_smf/Itemid,168/topic,16088

Πράγματι πολύ διαφορετικό κοινό έχει το στέκι από τα μπορδέλα και αυτό με ικανοποιεί πολύ. Προφανώς αυτό το θέμα ταιριάζει καλύτερα εκεί. Από τις απόψεις που εκφράζεις, αναρωτιέμαι: Μήπως στα καλά αυτά μαγαζιά τελικά βρίσκεις γυναίκα, και αυτοί που έχεις γνωρίσει μήπως συχνάζουν στους προθαλάμους τους; Αλήθεια, τους τρεις μήνες που έμεινες άγαμος, σου είχαν τελειώσει τα φράγκα;;; :devil::hmm::whistle:
Άκου εκεί bourdela.com. Μου θυμίζει ένα ποιοτικό άσμα που έλεγε: "Ντάμπλγιου, ντάμπλγιου, ντάμπλγιου τελεία, άπιστη τελεία κομ"...:P:D


Αν συναντούσε τον κλωνο σου ναι θα ήταν μαζί της ,όπως αντίστοιχα κι εσύ με τον κλώνο του αναμφισβήτητα.

Καλά έλεγε η Isi ότι θυμίζει Gattaga η όλη φάση. Θα ήθελα, ως μοριακός βιολόγος να έφτιαχνα έναν κλώνο σου, αντικαθιστώντας το Υ χρωμόσωμα με Χ. Επίσης με τη μέθοδο της πλύσης εγκεφάλου να του(της) εμφύτευα αυτές τις ιδέες. Τότε θα έβλεπες πόσο ανυπόφορες και βαρετές θα έβρισκες τις απόψεις σου. Αφού δεν θα ήξερες αν θα έπρεπε να κόψεις τις δικές σου φλέβες ή του κλώνου, μιλάμε δηλαδής...:knife::hehe:


Δηλαδή το άσχημος - όμορφος , ενδιαφέρον- κόπανος είναι ταμπέλα. Μάλιστα. Ε τι να κάνουμε ,κάθε άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου έτσι λειτουργεί.

Τώρα θα γίνω λίγο Lorien και θα πω ότι ο κάθε άνθρωπος επιλέγει να γνωρίζει αυτούς που του μοιάζουν, με σκοπό απλά να επιβεβαιώσει τις απόψεις του. Τους υπόλοιπους κάνει πως δεν τους βλέπει, αφού δεν μπορεί να τους κατανοήσει. Ο Lorien λέει πως συνήθως οι άνθρωποι θυμούνται μόνο τα γεγονότα που επιβεβαιώνουν τις θέσεις τους και ξεχνάνε όσα τις καταρρίπτουν. Ο θείος Αδόλφος έλεγε ότι "Ο λαός έχει μια τεράστια ικανότητα να ξεχνά ό,τι θέλεις εσύ να ξεχάσει και να θυμάται ό,τι θέλεις εσύ να θυμηθεί". Με αυτό υπονοώ ότι η βεβαιότητά σου περί του ορθού (όχι εντέρουτων απόψεών σου είναι προϊόν προπαγάνδας. Είναι αυτό που λέω εγώ, ότι έχεις δημιουργήσει ένα αυτοσυνεπές σύστημα, κατασκευασμένο έτσι ώστε να αυτοεπιβεβαιώνεται, ή όπως το λένε στην καθομιλουμένη, την καρακοσμάρα σου. Φυσικά άνθρωποι διαφορετικοί, δύσκολα θα κάθονταν να συζητήσουν μαζί σου, οπότε πώς να γνωρίσεις άλλες απόψεις; Αν διαβάσεις καλά θα δεις ότι όλοι εδώ μέσα το βλέπουν αλλιώς. Ευτυχώς, στο στέκι είμαστε πολύ ανεκτικοί με τις αλλότριες απόψεις, άσχετα εάν τις αποδοκιμάζουμε, τουλάχιστον καθόμαστε και τις συζητάμε.

Πάντως, το να εκφράζουμε τη δυσφορία μας μέσω του κάρμα, εμένα δεν μου αρέσει γενικά. Γιατί ρε παιδιά πειράζετε το κάρμα του συνομιλητή μας; Έχει το δικαίωμα να έχει τέτοιες απόψεις κι εμείς το δικαίωμα να τους αντιπαρατεθούμε. Όλα γίνονται χάριν της συζήτησης, δεν είναι προσωπικό το ζήτημα. Το πρόβλημα δεν είναι τι κάρμα έχεις στο στέκι, αλλά πόσο κακό κάρμα δημιουργείς στη ζωή σου με τις σκέψεις και τις πράξεις σου.

Ελπίζω οι υπόλοιποι συνομιλητές να συγχωρήσουν τον χιουμοριστικό πλην σκληρό χαρακτήρα των απαντήσεών μου, όμως θεωρώ ότι οι απόψεις που εκφράζονται από τον Δημήτρη έχουν κακοήθη και αντιδραστικό χαρακτήρα, ότι είναι βαθύτατα πολιτικές και πως ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό για τα τεράστια συναισθηματικά κενά που παρατηρούνται στην εποχή μας. Άλλωστε, αν αυτό που πιστεύαν οι πολλοί ήταν το αντικειμενικά σωστό, τότε ο κόσμος θα ήταν τέλειος. Εάν ήταν τόσο τέλειος, δεν θα έβλεπες τριγύρω τόση μοναξιά, έλλειψη επικοινωνίας, ερωτικά προβλήματα, το θεσμό του γάμου να καταρρέει, την πορνεία, ντόπια και εισαγώμενη, να γιγαντώνεται (έχουν υπολογιστεί, σύμφωνα με επίσημες εκτιμήσεις, δύο εκατομμύρια βίζιτες το χρόνο στην Ελλάδα μόνο σε γυναίκες θύματα του trafficking, έχουν ανοίξει και πορνεία με άντρες πόρνους, για να ικανοποιήσουν τη γυναικεία πελατεία), την κάθε είδουςδιαστροφή, την παιδεραστία, παιδοφιλία και παιδική πορνογραφία να έχουν γίνει κάτι σαν απόλαυση πολυτελείας για όποιον μπορεί να τις πληρώσει, όπως ήταν κάποτε το μαύρο χαβιάρι και ο αστακός ας πούμε...

Τώρα θα ρωτήσει κάποιος "τι σχέση έχει αυτό που λέει ο Δημήτρης με την παιδεραστία κλπ;" Από τη στιγμή που βλέπεις τους ανθρώπους ως καταναλωτικά αγαθά, από τη στιγμή που ο Έρωτας απεκδύεται τη θεία μυστηριακή ομορφιά του και καταλήγει ως shopping therapy, από τη στιγμή που εκφράζονται τέτοιες τάσεις με κυνικό και Οργουελικό χαρακτήρα, τότε και η κατανάλωση "κρέατος γάλακτος", για να το πω ωμά πλην ευγενικά, δεν απέχει και πολύ από σημειολογικής απόψεως.

Θα ήθελα να πω στο Δημήτρη ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τον ίδιο ως πρόσωπο. Άλλωστε, όπως είπε και ο Σωκράτης, οι περισσότεροι άνθρωποι είναι παραπλανημένοι. Από την άλλη μεριά, ο καθένας διδάσκει στο περιβάλλον του τις απόψεις που διακονεί με τις πράξεις του. Αυτό είναι το σημείο με το οποίο μάχομαι και όχι με τον ίδιο το Δημήτρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Great Chaos :thumbup:

Πολύ καλό και πολύ όμορφα διατυπωμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτό είναι το χαρακτηριστικό που έχω πολλές φορές αναφέρει: Ο έρωτας στις μέρες μας αποτελεί καταναλωτικό αγαθό. Εσύ φίλε αποτελείς προϊόν, επίτρεψέ μου να παραμένω ανθρώπινο ον. Αν διαλέγετε εσύ και οι φίλοι σου γυναίκα σαν να είναι αυτοκίνητο, τότε, όπως έχεις κι εσύ υπονοήσει, και οι γυναίκες θα σας διαλέγουν σαν να είσαστε χρωμοσαμπουάν. Καλές μπουρμπουλήθρες, με την ευχή όλων μας... :D:P...

Oπότε ως ανθρώπινο ον τα κριτήρια επιλογής σου δεν είναι η εμφάνιση και το πνεύμα αλλά πιθανώς κάποια άλλα μεταφυσικά. Εγώ και οι φίλοι μου διαλέγουμε γυναίκα όπως τα υπόλοιπα θηλαστικά. Λογικό νομίζω.







Θα ήθελα φίλε Δημήτρη, να βρεις μια γυναίκα από την κατηγορία Α, την οποία τόσο ποθείς. Όμορφη, έξυπνη και φυσικά, αφού έτσι το βλέπεις, κυνική!!! Θα σου εξηγούσε το όνειρο και δεν θα είχες πια κουράγιο να τραγουδάς τόσο φάλτσα μέσα εδώ, εκτός από το τραγουδάκι του Iggy Pop "Now I wanna be your dog". :mastigio...


Το ότι το ανέφερα ως κατηγορία δεν σημαίνει ότι είναι ο πόθος μου. Τυχαίνει να έχω αυτή τη στιγμή τέτοια γυναίκα. Το πρόβλημα θα ήταν να φάω κόλλημα αλλά είμαι πολύ μεγάλο παιδί πλέον.

Θα καταλάβαινες ακόμη και το πόσο δίκιο έχει ο Ρεμπεσκές, με την επίσης κυνική του δήλωση περί κουτών γυναικών. Μην μου πεις ότι είναι όλες οι γυναίκες της κατηγορίας Α πιασμένες, γιατί θα σου πω "δικαιολογίες αποτυχίας". Εάν τις θέλεις τόσο πολύ, μπορείς να τις διεκδικήσεις από αυτόν που τις έχει. Άλλωστε, αυτού του είδους οι σχέσεις κρατούν ελάχιστους μήνες (στην καλύτερη των περιπτώσεων) και έτσι μπορείς να γραφτείς σε λίστα αναμονής.:P Μην υποτιμάτε τις γυναίκες, αυτό είναι η αρχή για τις πιο βαριές ήττες που μπορεί να γνωρίσει κανείς. ...

Δεν σου είπα ότι είναι όλες πιασμένες. Υπάρχουν πολλές διαθέσιμες. Για να φας ήττα πρέπει να το πάρεις σοβαρά. Ε η εφηβία δεν κρατά για πάντα!

Πράγματι πολύ διαφορετικό κοινό έχει το στέκι από τα μπορδέλα και αυτό με ικανοποιεί πολύ. Προφανώς αυτό το θέμα ταιριάζει καλύτερα εκεί. Από τις απόψεις που εκφράζεις, αναρωτιέμαι: Μήπως στα καλά αυτά μαγαζιά τελικά βρίσκεις γυναίκα, και αυτοί που έχεις γνωρίσει μήπως συχνάζουν στους προθαλάμους τους; Αλήθεια, τους τρεις μήνες που έμεινες άγαμος, σου είχαν τελειώσει τα φράγκα;;; :whistle::hmm:...

Εμένα με ικανοποιούν και τα δυο το ίδιο πάλι γιατί είναι εξ ίσου διασκεδαστικά. Αυτοί που γνωρίζω λόγω επαγγέλματος κατά βάση συχνάζουν σε πολυεθνικές .Εκεί που κινείται ο καθένας αντίστοιχους συναναστρέφεται ,thats life. Τους τρεις μήνες που έμεινα άγαμος έφτιαχνα το σπίτι μου μετά από διαζύγιο. Ξέρεις είναι αστείο να χαλάς φράγκα για να πηδήξεις όταν κυκλοφορούν πια χιλιάδες "χειραφετημένα" γκομενάκια που μπορείς να τα πάρεις μόνο και μόνο με το αυτοκίνητο που κυκλοφορείς (κατηγορίας Β κοινώς).;)

Ελπίζω οι υπόλοιποι συνομιλητές να συγχωρήσουν τον χιουμοριστικό πλην σκληρό χαρακτήρα των απαντήσεών μου, όμως θεωρώ ότι οι απόψεις που εκφράζονται από τον Δημήτρη έχουν κακοήθη και αντιδραστικό χαρακτήρα, ότι είναι βαθύτατα πολιτικές και πως ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό για τα τεράστια συναισθηματικά κενά που παρατηρούνται στην εποχή μας. Άλλωστε, αν αυτό που πιστεύαν οι πολλοί ήταν το αντικειμενικά σωστό, τότε ο κόσμος θα ήταν τέλειος. Εάν ήταν τόσο τέλειος, δεν θα έβλεπες τριγύρω τόση μοναξιά, έλλειψη επικοινωνίας, ερωτικά προβλήματα, το θεσμό του γάμου να καταρρέει, την πορνεία, ντόπια και εισαγώμενη, να γιγαντώνεται (έχουν υπολογιστεί, σύμφωνα με επίσημες εκτιμήσεις, δύο εκατομμύρια βίζιτες το χρόνο στην Ελλάδα μόνο σε γυναίκες θύματα του trafficking, έχουν ανοίξει και πορνεία με άντρες πόρνους, για να ικανοποιήσουν τη γυναικεία πελατεία), την κάθε είδουςδιαστροφή, την παιδεραστία, παιδοφιλία και παιδική πορνογραφία να έχουν γίνει κάτι σαν απόλαυση πολυτελείας για όποιον μπορεί να τις πληρώσει, όπως ήταν κάποτε το μαύρο χαβιάρι και ο αστακός ας πούμε...

Τώρα θα ρωτήσει κάποιος "τι σχέση έχει αυτό που λέει ο Δημήτρης με την παιδεραστία κλπ;" Από τη στιγμή που βλέπεις τους ανθρώπους ως καταναλωτικά αγαθά, από τη στιγμή που ο Έρωτας απεκδύεται τη θεία μυστηριακή ομορφιά του και καταλήγει ως shopping therapy, από τη στιγμή που εκφράζονται τέτοιες τάσεις με κυνικό και Οργουελικό χαρακτήρα, τότε και η κατανάλωση "κρέατος γάλακτος", για να το πω ωμά πλην ευγενικά, δεν απέχει και πολύ από σημειολογικής απόψεως.

Θα ήθελα να πω στο Δημήτρη ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τον ίδιο ως πρόσωπο. Άλλωστε, όπως είπε και ο Σωκράτης, οι περισσότεροι άνθρωποι είναι παραπλανημένοι. Από την άλλη μεριά, ο καθένας διδάσκει στο περιβάλλον του τις απόψεις που διακονεί με τις πράξεις του. Αυτό είναι το σημείο με το οποίο μάχομαι και όχι με τον ίδιο το Δημήτρη...

Θαυμάσιος λόγος ,εφάμιλλος ευφράδειας Αβραμόπουλου που χρησιμοποιεί πραγματικά άριστες προτάσεις για να μην πει απολύτως τίποτε.
Θα είχε πραγματικά ενδιαφέρον να απορίπτεις την θέση μου πολύ πιο απλά και ξεκάθαρα αν απλά και όμορφα μας εξηγούσες με ποιά κριτήρια επιλέγεις εσύ σύντροφο και πώς αυτά διαφέρουν από αυτά που θέτω εγώ αλλά δεν το κάνεις.
Αναλώνεσαι στο να διαπιστώνεις ότι εγώ ας πούμε έμεινα από γυναίκα λόγω έλλειψης χρημάτων (είναι δείγμα ήθους φυσικά αυτό) , για "παραπλανημένους" (φυσικά δεν μας λες από τι είναι παραπλανημένοι),αγνοείς εντελώς την ισομερή παράμετρο πνεύματος που αναφέρω σαν ένα από τα δυο θεμέλια ,φυσικό βέβαια αφού αν την ανέφερες θα κατέρεε το όλο ηθικοπλαστικό ( μα τόσο ξύλινο) λογίδριο.
Να είσαι πάντως καλά ,ομολογουμένος είχα να διαβάσω κάτι τόσο βαθυστόχαστο από τις δηλώσεις Πολύδωρα.(Αν και λόγω εντοποιότητας μάλλον κάτι σε Παπαθεμελή θα ήταν πιο πιασιάρικο).

Βέβαια μπορεί να κάνω πράγματι λάθος. Εξ άλλου τα πιο πιασιάρικα θέματα του συγκεκριμένου φόρουμ είναι τα :

Πολλαπλοι οργασμοι! (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)
phyllis
Σήμερα 15:40
Από Great Chaos
861.621 Με πόσους έχετε κάνει σεξ; (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)
nv
Σήμερα 15:27
Από gian
1825.708
Πόσες φορές αντέχετε; (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)
hotter
14/09/07 23:26
Από Γιώργος
601.471 Τα αγαπημένα σας εσώρουχα για το φύλο που σας έλκει ερωτικά! (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)
Michelle
14/09/07 18:44
Από am_xmen
791.286 Sex Toys (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)
kajira
14/09/07 16:24
Από Saddy
1483.383 Σεξ σε εξωτερικό χώρο (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)
Exposed_Bone
14/09/07 16:03
Από Saddy
1794.099Δημοσκόπηση: Ποια ειναι η αγαπημένη σας στάση; (
1 2 3 ... Τελευταία Σελίδα)


όπου και ο..............."Έρωτας απεκδύεται τη θεία μυστηριακή ομορφιά του" λυτρωτικά και κορυφωτικά!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...κι έλεγα: από ποιό τόπικ σε θυμάμαι...
Edit: Επειδή πλέον το link δεν οδηγεί πουθενά, θυμάμαι πως μίλησες απαξιωτικά για μια κοπέλα που τόλμησε να χαρακτηρίσει το φίλο σου "μωρό της" μέσα σε ένα βράδυ επειδή έτρωγε χαριτωμένα τις γαρίδες...

Edit: Πάντως μου έχει τύχει να γνωρίσω άντρα καλλιεργημένο, μορφωμένο, με χρηματική άνεση και ευφράδεια στο λόγο, ελκυστικό και περιποιημένο και να τον απορρίψω μόνο και μόνο από τη μυρωδιά του που δεν είχε να κάνει με απλυσιά...
Επίσης μου έχει τύχει να βρω ανάλογων προσόντων άντρα και να τον απορρίψω λόγο διαφοράς συναισθηματικής φάσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ και οι φίλοι μου διαλέγουμε γυναίκα όπως τα υπόλοιπα θηλαστικά

Δηλαδή τα θηλαστικά διαλέγουν με βάση την πνευματική δομή; Άλλο πάλι κι αυτό, θα ξανασπουδάσω βιολογία μιλάμε μάγκα μου. Το ότι είσαστε απλώς θηλαστικά, είναι φανερό από τις απόψεις που διακονείτε. Πρώτιστα θηλαστικά μάλιστα... :PΜάλλον οι άνθρωποι διαλέγουν με άλλα κριτήρια…

Το ποια είναι τα δικά μου κριτήρια τα έχω αναφέρει άλλες φορές και οι λοιποί συνομιλητές τα γνωρίζουν. Είμαι, όπως ξέρουν οι υπόλοιποι, οπαδός της φιλοσοφικής άποψης: "Μη δώσεις μαργαρίτας εις τους χοίρους, ούτε να στρώσεις ρόδα προ των όνων", γι' αυτό προτιμώ να μη μοιραστώ τη άποψή μου περί Έρωτος μαζί σου. Το θεωρώ πολύ σημαντικό θέμα για να το εκχυδαΐζω έτσι...

Αυτοί που γνωρίζω λόγω επαγγέλματος κατά βάση συχνάζουν σε πολυεθνικές

Νάτα τα καλά τα παλικάρια...
Γιάπηδες και μανατζαραίοι, εθισμένοι στην εξουσία. Αναγνώστες περιοδικών του Κωστόπουλου. Πελάτες των καλύτερων ξενυχτάδικων. Από την άλλη, οι καλύτεροι πελάτες των ψυχαναλυτών, λένε οι στατιστικές. Υπεροψία, κενό και προσκόλληση στην επιφάνεια των πραγμάτων. Έλλειψη ανθρώπινου συναισθήματος. Κυριαρχία και ιδέες μεγαλείου. Τους ξέρω καλά τους φίλους σου. Σωστά μου θύμιζες το Μαρκήσιο.
Ακριβώς γιʼ αυτό θεωρώ τις θέσεις σας αντιδραστικές κι απάνθρωπες. Έχεις δει την ταινία American Psycho; Έχεις δει το Fight Club; Έτσι θα καταλήξετε, να πηγαίνετε σε συγκεντρώσεις ανώνυμων αλκοολικών, καρκινοπαθών, ψυχασθενών και να κλαίτε για να μπορέσει να σας πάρει ο ύπνος. Αλλά τι λέω ο λαλάκας, σιγά και δεν έχεις δει ταινίες που αμφισβητούν την άποψή σου. Ωραίο το αυτοσυνεπές σου σύστημα, δεν λέω.



Από αυτό το 10% της πρώτης κατηγορίας ,είναι δεδομένο ότι το 90% είναι καπαρωμένο καθώς όποιος βρίσκει μια τέτοια γυναίκα θα πρέπει να είναι πολύ κουτός για να την χάσει. Ετσι σε διαθεσιμότητα υπάρχει μόλις το 1% του πληθυσμού αυτής της κατηγορίας.

Δεν σου είπα ότι είναι όλες πιασμένες. Υπάρχουν πολλές διαθέσιμες

Μου αρέσουν οι αντιφάσεις, με διασκεδάζουν, ειδικά στον γραπτό λόγο. Δηλαδή δεν μιλάς για τον εαυτό σου, αλλά για όλους τους άλλους. Είναι ζήτημα γενετικού προκαθορισμού. Εσύ θα βρίσκεις πάντα γυναίκες Α κατηγορίας, για τους άλλους σ' έπιασε ο πόνος:P


Για να φας ήττα πρέπει να το πάρεις σοβαρά

Καλά το κατάλαβα πως δεν το παίρνεις σοβαρά, χρειάζεται κότσια για κάτι τέτοιο. Συνεπώς δεν μιλάμε για έρωτα, μιλάμε σαφώς για ωμή κατανάλωση. Η ήττα δεν έρχεται όταν τρως χυλόπιτα, αυτό είναι το λιγότερο. Μια γυναίκα που την υποτιμάς μπορεί να σου κάνει πάρα πολλές ζημιές, που να τις φυσάς και να μην κρυώνουν. Άλλωστε, από το σχόλιο που έκανες για τις γυναίκες για σπίτι που αποδεικνύονται γυναίκες για πήδημα, φαίνεται ότι ξέρεις από ήττες...

Τους τρεις μήνες που έμεινα άγαμος έφτιαχνα το σπίτι μου μετά από διαζύγιο
Α, και δεν το είχες πάρει σοβαρά ε; Βρε αυτές οι αντιφάσεις, όσο πάει μου αρέσει πιο πολύ... Κι αφού είχες παντρευτεί, φυσικά γυναίκα Α κατηγορίας, όπως ταιριάζει στην αφεντιά σου, ήσουν τελικά τόσο κουτός και την έχασες; Γιατί κάτι τέτοιο γράφεις παραπάνω. Ή μήπως δεν στάθηκες αντάξιος; Ή ήταν Β και ήθελες προαγωγή;


Τυχαίνει να έχω αυτή τη στιγμή τέτοια γυναίκα...

Απλά εκεί (στμ: στις γυναίκες) σημαντικό ρόλο περιλαμβάνει και το κοινωνικό status του άνδρα

Ξέρεις είναι αστείο να χαλάς φράγκα για να πηδήξεις κυκλοφορούν πια χιλιάδες "χειραφετημένα" γκομενάκια που μπορείς να τα πάρεις μόνο και μόνο με το αυτοκίνητο που κυκλοφορείς

Τέτοια γυναίκα... Με βάση αυτά που λες εσύ, οι γυναίκες που ξέρεις εκτιμούν ως βασικό κριτήριο στον άντρα το κοινωνικό status. Αυτό δεν περιλαμβάνει λεφτά; Δεν χαλάς φράγκα για να πηδήξεις, όμως το ακριβό αυτοκίνητο το χρειάζεσαι. Γιατί μη μου πεις πως αναφέρεσαι σε φτηνό αυτοκίνητο που ρίχνει γκόμενες. Και μετά φταίω εγώ που σε ρώτησα αν σου τελείωσαν τα φράγκα κι έμεινες άγαμος; Οι αντιφάσεις συνεχίζονται, για να δούμε πώς θα ξεμπλέξεις...

Γενικά από το πρώτο ποστ υφέρπει το στυλάκι:
«Εμείς τις έχουμε ρε τις καλές, άντε εσείς να πάρετε τις υποδεέστερες. Μην στεναχωριέστε, εδώ είμαι για να σας πω τα μυστικά, γνωρίζω άριστα τα target group». Και αφού τις έχεις εσύ τις καλές (πώς ζηλεύω, πώς ζηλεύω ο λούστης!!! :cry_x:) τότε ποιος ο λόγος που ξεκίνησες τη συζήτηση, για να μοιραστείς την ευτυχία σου μαζί μας; Ή για να διαλαλήσεις τα προσόντα σου; Εγώ από αυτά που διαβάζω συμπεραίνω ότι ήρθες εδώ για να χτυπήσεις καμιά γκόμενα, ασχέτως κατηγορίας, επιδεικνύοντας το αμάξι σου, τα φράγκα σου και το κοινωνικό σου status. Σίγουρα το πνεύμα σου απέτυχες να το επιδείξεις, γι' αυτό και τόσες ερωτήσεις για το πού κατατάσεσαι εσύ. Τρέξτε κορίτσια, το τυχερό σας...
Πόσο αστείοι είναι οι άντρες όταν κοκορεύονται ρε αδερφέ...


Αναλώνεσαι στο να διαπιστώνεις ότι εγώ ας πούμε έμεινα από γυναίκα λόγω έλλειψης χρημάτων (είναι δείγμα ήθους φυσικά αυτό)
Το από πού το διαπιστώνω, στο εξήγησα. Εσύ μας έβαλες μέσα στα μπουρδέλα.κομ και μιλάς για ήθος; Ξέρεις, το ήθος μου είναι γνωστό στο στέκι, ενώ το δικό σου είναι πολύ αμφίβολο. Μην προκαλείς την τύχη σου μεγάλε, εδώ δεν είσαι μάνατζερ.

Ε η εφηβεία δεν κρατά για πάντα

Δεν το διαπίστωσα από την απάντησή σου, η Suspiria, με ηλικία μόλις 17 ετών, έδωσε ωριμότερες απαντήσεις από εσένα. Επίσης όταν συζητώ μαζί της ανταλλάσσουμε και κανένα επιχείρημα πού και πού, τα δικά σου δεν τα είδα.

Να είσαι πάντως καλά ,ομολογουμένως είχα να διαβάσω κάτι τόσο βαθυστόχαστο από τις δηλώσεις Πολύδωρα

Μου αρέσει όταν επιβεβαιώνονται οι προβλέψεις μου. Είχα προαναφέρει:


ο κάθε άνθρωπος επιλέγει να γνωρίζει αυτούς που του μοιάζουν, με σκοπό απλά να επιβεβαιώσει τις απόψεις του. Τους υπόλοιπους κάνει πως δεν τους βλέπει, αφού δεν μπορεί να τους κατανοήσει.

Φυσικά άνθρωποι διαφορετικοί, δύσκολα θα κάθονταν να συζητήσουν μαζί σου, οπότε πώς να γνωρίσεις άλλες απόψεις;


Βεβαίως έκανες ό,τι μπορούσες για να με επιβεβαιώσεις. Θα σε προσλάβω στην εταιρεία μου για να με χειροκροτάς, θα σου πάει πολύ η δουλειά, θα σε πληρώνω και καλά.

Όσο για τα πιασάρικα θέματα, φυσικά δεν μπορούσες να μπεις στη φιλοσοφία, στην πολιτική ή σε άλλα θέματα, έτσι διάβασες μόνο αυτά που μπορείς να κατανοήσεις, δεν σε παρεξηγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγω πάντως άκουσα πολλές γυναίκες (φίλες μου) που χώρισαν να επιβεβαιώνουν την θεωρία του Δημήτρη. Δηλώνουν ότι ένιωθαν ότι τις πετάξανε στα σκουπίδια σαν να είναι ένα προϊόν που τελείωσε ή δεν το χρειάζονται πια…

Προσωπικά ένιωθα δυο τρεις φορές στην ζωή μου ότι με χρησιμοποίησαν όπως ακριβώς ένα προϊόν του σουπερμάρκετ και δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η θεωρία του. Υπάρχουν άντρες που θεωρούν την γυναίκα καταναλωτικό προϊόν ( και με ημερομηνία λήξεως και ολα :P) και την έχουν σε κάποια κατηγορία. Αν με το πέρασμα του χρόνου αλλάζει κατηγορία, από όμορφη πχ πάει σε άσχημη, από χαζή πχ πάει σε έξυπνη, (δύσκολο αλλά γίνεται:P) απλα την ξεφορτωνουν.
Επίσης υπάρχουν γυναίκες που σκέπτονται το ίδιο.

Γιατί τόση βαβούρα? Πρώτη φορά το ακούτε?

Διακρίνω δυο θέματα.
1)Αν είναι σωστό να βάλουμε τους ανθρώπους σε κατηγορίες. (λιγο πολύ όλοι το κάνουμε, διαφέρουν τα κριτήρια)
2) Αν έχει αρκετούς άντρες να κατατάξουν τις γυναίκες στις συγκεκριμένες κατηγορίες, ωστε να μιλάμε για φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προσωπικά δεν ένιωσα ποτέ ότι με χρησιμοποίησε κανένας (εκτος κι αν μιλάμε για δόλο).
Ίσως τελικά είναι θέμα οπτικής γωνίας :P
Για να σου πάρουν εκ των πραγμάτων κάτι σου δίνουν.. Αν δε σου αρέσει αυτό που σου δίνουν, αυτό είναι άλλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ακόμη μια πολύ διασκεδαστική απάντηση ηθικοπλαστικής χρειάς. Ενα ολόκληρο σεντόνι για να μην πει απολύτως τίποτα αλλά να βγάλει ο αγαπητός συμφορουμίτης την "σεμνότητα" και "ταπεινότητα" απέναντι στην καθημερινή πραγματικότητα με εξώφθαλμο φυσικά υποκριτικό τρόπο σε σχέση με την ωμή πραγματικότητα.
Φυσικά θα απαντηθεί σημείο σημείο.
Ξεκινά διαχωρίζοντας τον άθρωπο από τα υπόλοιπα θηλαστικά.
Ωστε ο άνθρωπος δεν επιλέγει ακριβώς όπως τα άλλα θηλαστικά το τέρι του?
Περίεργο γιατί όλες οι επιστημονικές μελέτες καταλήγουν ότι η επιλογή γίνεται προς αυτό που φαίνεται πιο ισχυρό ,υγιές , ικανό να δώσει ισχυρά γονίδια και να προστατέχει τους απογόνους. Αν αυτό στον άνθρωπο δεν είναι το ισχυρό πνεύμα και καλοφτιαγμένο σώμα θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε τι είναι.

Λες στην συνέχεια ότι : "Μη δώσεις μαργαρίτας εις τους χοίρους, ούτε να στρώσεις ρόδα προ των όνων", γι' αυτό προτιμώ να μη μοιραστώ τη άποψή μου περί Έρωτος μαζί σου. Θα ήταν καλό να μας διευκρινήσεις εάν το λες ως όνως ή ως χοίρος για να μάθουμε τις ανθοκομικές προτιμήσεις σου. Είναι το λιγότερο κουτό να πετάμε ένα τσιτάτο όταν πραγματικά δεν μπορούμε να διατυπώσουμε ουσιαστική άποψη. Μπορεί να γυαλίζει αλλά δεν πείθει.

Συνεχίζεις με ένα λογίδριο δαιμονοποίησης κατά των ανθρώπων που ζουν ,εργάζονται και προοδεύουν στις σημερινές σύγχρονες επαγγελματικές συνθήκες. Αφού είναι τόσο άθλιοι το λοιπόν κατα τα λεγόμενα σου αλλά παράλληλα είναι αναμφισβήτητα οι μοχλοί της κοινωνικής και οικονομικής ανάπτυξης μεν αλλά οι "κακοί" δε ,εσείς οι "καλοί" πιοι ακριβώς είστε?
Βγάζει μάτια το κόμπλεξ που θυμίζει αγράμματους άλλων εποχών απέναντι στους "καλαμαράδες". Η αναφορά σε Χολυγουντιανές εμπορικές παραγωγές ως παραδείγματα δεν χρειάζεται καν σχολιασμό. Θα μπορούσες να αναφέρεις και ως πρελούδιο στον απόλυτο έρωτα τον..."Τιτανικό".:D
Λες ότι είναι "αντίφαση" το ότι λέω ότι οι πραγματικά αξιόλογες γυναίκες του γενικού πληθυσμού είναι 1% και κατόπιν ότι αναφέρω ότι υπάρχουν πολλές διαθέσιμες. Η απλή αριθμητική πάλι μας λέει ότι το 1% του γενικού πληθυσμού γυναικών στην Ελλάδα είναι 60.000. Δυο τινά συμβαίνουν. Η εγώ αντιφάσκω ή εσύ δεν σκέφτηκες να κάνεις ΄μια απλή μαθηματική πράξη.
Μας λες ότι θέλει κότσια να πάρεις σοβαρά κάποιες περιπτώσεις για να φας ήττα. Ε εδώ είναι θέμα οπτικής . Για μένα όποιος πάει γυρεύοντας για ήττα είναι απλά ηλίθιος. Βλέπεις ,κρίνεις ,δοκιμάζεις και προχωράς. Υπάρχει βέβαια και η κατηγορία των ανθρώπων που απολαμβάνουν κάποιες καταστάσεις καθαρά για μαζοχιστικούς λόγους. Το πώς αποδεικνύονται πάλι οι γυναίκες για σπίτι σε γυναίκες για πήδημα από τα γραφόμενα μου είναι άξιον απορίας μεμωνομένα αλλά απόλυτα κατανοητό από τα αερολογικά ως τώρα λεγόμενα σου.
Μιας και απορείς για τον γάμο μου και όπως βλέπω κόπτεσαι πολύ ,αυτός τελείωσε καθώς η πρώην γυναίκα μου πήρε απόφαση ότι δεν θέλει να κάνει παιδιά αναιρώντας τα προηγούμενα λεγόμενα της. Επειδή για μένα κάτι τέτοιο δεν νοείται οικογένεια το τελείωσα. Τόσο απλά και καθόλου εντυπωσιακά. Το ποιός στάθηκε και ποιός όχι αντάξιος των περιστάσεων το λοιπόν κρίνεται εκ των αποτελεσμάτων πάντα.
Πάμε παρακάτω. Το ακριβό αυτοκίνητο το χρειάζομαι για να ικανοποιήσω την κάβλα μου στν δρόμο. Τα γκομενάκια που έρχονται γι αυτό και για τα φράγκα που μπορεί να χαλάω επίσης για την κάβλα μου κάνοντας το κέφι μου απλά κολλούν σε αυτό.Ξέρεις για τι έρχονται και τα χρησιμοποιείς όπως και όσο σε χρησιμοποιούν και αυτά. Εγώ το βρίσκω μια χαρά διασκεδαστικό. Εσένα αν σου τύχει περίπτωση αντίστοιχη μπορείς κάλλιστα να την αγνοήσεις. Το ίδιο συνέβαινε και στις ταινίες με τον Ξανθόπουλο πριν μισό αιώνα.
Κατόπιν με τον γνώριμο τρόπο σου λες :«Εμείς τις έχουμε ρε τις καλές, άντε εσείς να πάρετε τις υποδεέστερες. Μην στεναχωριέστε, εδώ είμαι για να σας πω τα μυστικά, γνωρίζω άριστα τα target group».
Φυσικά πουθενά δεν λέω κάτι τέτοιο αλλά τοποθετούμαι απέναντι στην γενική πραγματικότητα. Μάταια προσπαθείς να προσωποποιήσεις αλλά δυστυχώς για σένα όποιος διαβάζει το νήμα μάλλον καταλήγει στο :"πώς ζηλεύω, πώς ζηλεύω ο λούστης!!! ". Φυσικά όχι εμένα προσωπικά ,αλλά τους ανθρώπους που ζουν στον πραγματικό κόσμο γενικότερα.
Ο λόγος που ξεκίνησα την κουβέντα είναι αυτός που αναφέρω στο πρώτο πόστ. Μια κατηγοριοποίηση σε χοντρικό πλαίσιο της σημερινής κατάστασης.
Επί του θέματος ουσιαστικές απαντήσεις δεν πήρα.
Η επίθεση που δέχθηκα από το πρόσωπο σου είναι αναμενόμενη. Σε όλα τα φόρα υπάρχουν τύποι που γράφουν για να χτυπήσουν καμμιά γκόμενα γράφοντας μπουρδολογίες για να επιδείξουν πλούσιο "πνεύμα" και "ευαίσθητα" συναισθήματα ,υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που κάνουν τον χαβαλέ τους , γράφουν και σε άλλα φόρα χωρίς να υποτιμούν ιντερνετικές προσωπικότητες (απορώ για να γράψεις bourdela.com ,έβαλες πρώτα μπεταντίν στα πλήκτρα?) και αξιοποιούν το μέσο γι αυτό που ακριβώς προορίζεται. Για διασκέδαση. Το τελευταίο μου το προσέφερες τις δυο τελευταίες μέρες απλόχερα γι αυτό και οφείλω να σε ευχαριστήσω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Συνεχίζεις φυσικά να μην μας έχεις απαντήσει ούτε εσύ, σε τι χρησιμεύει η κατηγοριοποίηση αυτού του επιφανειακού είδους... Είναι σαν να λέμε υπάρχουν Χ είδη μουσικής. Ε και? What else is new? Κάθε είδος όμως έχει αρκετές υποκατηγορίες και ακόμα κι έτσι είναι δύσκολο πολλές φορές να κατατάξεις σε κατηγορία κάποιο τραγούδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ο λόγος που ξεκίνησα την κουβέντα είναι αυτός που αναφέρω στο πρώτο πόστ. Μια κατηγοριοποίηση σε χοντρικό πλαίσιο της σημερινής κατάστασης.
Χρησιμοποιώ λοιπόν αυτή σου την πρόταση και πρόσκληση για κουβέντα για να επισημάνω ότι η συζήτηση σε υψηλούς τόνους, συνοδευμένη από ειρωνείες και προσωπικές επιθέσεις απαγορεύεται στο στέκι μας. Η προσωπική αντιπαράθεση μπορεί να συνεχιστεί στα προσωπικά μηνύματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγω πάντως άκουσα πολλές γυναίκες (φίλες μου) που χώρισαν να επιβεβαιώνουν την θεωρία του Δημήτρη. Δηλώνουν ότι ένιωθαν ότι τις πετάξανε στα σκουπίδια σαν να είναι ένα προϊόν που τελείωσε ή δεν το χρειάζονται πια…

Προσωπικά ένιωθα δυο τρεις φορές στην ζωή μου ότι με χρησιμοποίησαν όπως ακριβώς ένα προϊόν του σουπερμάρκετ και δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η θεωρία του. Υπάρχουν άντρες που θεωρούν την γυναίκα καταναλωτικό προϊόν ( και με ημερομηνία λήξεως και ολα :P) και την έχουν σε κάποια κατηγορία. Αν με το πέρασμα του χρόνου αλλάζει κατηγορία, από όμορφη πχ πάει σε άσχημη, από χαζή πχ πάει σε έξυπνη, (δύσκολο αλλά γίνεται:P) απλα την ξεφορτωνουν.
Επίσης υπάρχουν γυναίκες που σκέπτονται το ίδιο.

Γιατί τόση βαβούρα? Πρώτη φορά το ακούτε?

Διακρίνω δυο θέματα.
1)Αν είναι σωστό να βάλουμε τους ανθρώπους σε κατηγορίες. (λιγο πολύ όλοι το κάνουμε, διαφέρουν τα κριτήρια)
2) Αν έχει αρκετούς άντρες να κατατάξουν τις γυναίκες στις συγκεκριμένες κατηγορίες, ωστε να μιλάμε για φαινόμενο.

Αυτό είναι ακριβώς το πόιντ. Το γεγονός αυτό καθ΄εαυτό δεν είναι αν είναι καλό ή κακό. Είναι ότι είναι μια πραγματικότητα αφ ενός και αφ ετέρου ότι ασχολείται με γενική συμπεριφορά και γενικό πληθυσμό. Δεν μας απασχολεί στο συγκεκριμένο νήμα το πώς και γιατί ο Μπάμπης με την Ρούλα πηδήχτηκαν για μια βραδιά ή έμειναν μαζί έκαναν οικογένεια και πέθαναν ευτυχισμένοι στα βαθιά γεράματα.Ασχολούμαστε με την πρώτη επαφή. Με το πώς αντιμετωπίζει ένας άντρας τον πληθυσμό γυναικών που τον περιβάλλει και πώς επιλέγει τελικά αυτή που θα πλησιάσει. Οπως είπε παραστατικά ένας φίλος ,υπάρχουν δισεκατομμύρια γυναίκες , θα γνωρίσω μερικές χιλιάδες ,θα πλησιάσω μερικές εκατοντάδες , θα μπλέξω με μερικές δεκάδες και θα καταλήξω σε μια. Είναι ευνόητο το λοιπόν αυτή η διδικασία να περιέχει κάποια συγκεκριμένα φίλτρα.Η θέση μου είναι ότι όλοι λειτουργούν με αυτό τον τρόπο και είναι υποκριτικό όταν δεν το παραδέχονται.Επίσης ότι δεν είναι καθόλου κακό μα απόλυτα φυσιολογικό και ότι οι ανθρώπινες σχέσεις δεν διέπονται από καμμιά μεταφυσική χροιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris athens

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Συνεχίζεις φυσικά να μην μας έχεις απαντήσει ούτε εσύ, σε τι χρησιμεύει η κατηγοριοποίηση αυτού του επιφανειακού είδους... Είναι σαν να λέμε υπάρχουν Χ είδη μουσικής. Ε και? What else is new? Κάθε είδος όμως έχει αρκετές υποκατηγορίες και ακόμα κι έτσι είναι δύσκολο πολλές φορές να κατατάξεις σε κατηγορία κάποιο τραγούδι...

Μα το έχω απαντήσει αρκετές φορές. Μέσα από αυτή την κατηγοριοποίηση μπορείς να προσδιορίσεις μια τάση. Αυτό είναι το γενικό. Οπως ακριβώς το είπες. Σαν την μουσική που απαντά και το ε και σου. Στην μουσική η γενική κατηγοριοποίηση σου φαίνεται απόλυτα φυσιολογική ,γιατί όχι και στην περίπτωση αυτή? Μέσα από την γενική οπτική μπορείς να βγάλεις πάμπολλα συμπεράσματα. Μπορείς πχ να σκεφτείς ότι οι συγκεκριμένες αναλογίες που ισχύουν στην Ελληνική κοινωνία σήμερα ήταν διαφορετικές διαχρονικά , διαφέρουν με τις αναλογίες σε μια άλλη χώρα και να εξετάσεις τις αιτίες που προκαλούν αυτές τις μεταβολές. Ολοι παραδέχονται ότι οι Ελληνίδες είναι ομορφότερες σε σχέση με πριν είκοσι χρόνια. Είναι κοινή παραδοχή ότι στην Ελλάδα την τελευταία δεκαετία υπάρχει έκρηξη διαζυγίων όπως και το γεγονός ότι οι γυναίκες στην Ευρώπη κάνουν παιδιά σε μεγαλύτερη ηλικία από ότι στις μουσουλμανικές χώρες. Ολα αυτά είναι ντε φάκτο κατηγοριοποιήσεις.Μιλάμε για πραγματικότητα το λοιπόν πρώτα από όλα που το να προσπαθεί κάποιος να την απορρίψει με αφορισμούς είναι απλά άτοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
[offtopic]

booooring :whistle:
[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αποφάσισα να συστήσω τον κολλητό μου φίλο σε μία συνάδελφο από το γραφείο, μπας και προκύψει τίποτα καλό καθότι και οι δύο μόνοι.
Ακολουθούν οι αντίστοιχοι διάλογοι :

ΕΓΩ+ΚΟΛΛΗΤΟΣ
Εγώ : Εχώ μια κοπέλίτσα να σου γνωρίσω από το γραφείο. Ενδιαφέρεσαι?
Κολλητός : Εχεί ωραίο κ....λο? Αν ναι, μέσα είμαι!

(Νομίζω πως είναι περιττό να σας γράψω τα παρακάτω.)

ΕΓΩ+ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ
Εγώ : Ρε συ....Τώρα που το σκέφτομαι. Ο κολλητός μου είναι free εδώ και πάρα πολύ καιρό. Να κανονίσω κανένα καφεδάκι να γνωριστείτε?
Συνάδελφος : Εεεε....Τι δουλειά κάνει?

(Και εδώ νομίζω ότι είναι περιττό να συμπληρώσω οτιδήποτε άλλο)

Το συμπέρασμά μου λοιπόν είναι, ότι δυστυχώς (ή ευτυχώς????), έχουμε μάθει αμφότεροι να κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους.
Ο κολλητός σκέφτηκε σαν κάφρος, αν πρόκειται για καλό "πράγμα" να περάσει καλά το βράδυ του (γιατί αυτό ψάχνει αυτή την εποχή, κάτι χαλαρό και φλου) και η συνάδελφος αν πρόκειται για κανένα φραγκάτο γκόμενο να κάνει την τύχη της (γιατί την έχει πιάσει πανικός που πέρασε τα 30 και είναι ακόμα single). Και ξέρετε κάτι? Δεν τους κατηγορώ που σκέφτηκαν έτσι. Ο καθένας έτσι διευκολύνει τον εαυτό του και τις προσδοκίες του, ανάλογα με τα θέλω του. Ζητάω ΑΥΤΟ και δεν χαλάω το χρόνο μου ψάχνωντας σε διαφορετικό target group.

Το πρόβλημα μ'αυτή την κατηγοριοποίηση είναι, ότι οι πιθανότητες να οδηγηθείς σε λάθος συμπεράσματα και να απορρίψεις αυτόν που από την πρώτη ματιά δεν τηρούσε τις δικές σου προδιαγραφές, είναι πολλές, αλλά .... that's life!
Έπαιξες και έχασες!

Υ.Γ. Δεν μπορώ να αποφασίσω αν ανήκω ή όχι στις γυναίκες που βάζουν ταμπέλες στους άντρες. Πάντως τον δικό μου τον άντρα τον ερωτεύτηκα πριν μάθω το παραμικρό για εκείνον.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το κορίτσι για πήδημα πχ θα παραμείνει κορίτσι για πήδημα ότι και να γίνει ,ενώ το κορίτσι για σπίτι δεν είναι δεδομένο ότι θα παραμείνει κορίτσι για σπίτι

Επειδή ξέρω να διαβάζω, παραθέτω το συγκεκριμένο ως απάντηση στην απορία του συνομιλητή από πού έβγαλα το συμπέρασμα.

Δεν θα επεκταθώ άλλο σε αυτού του είδους την αντιπαράθεση, ήδη τράβηξε πολύ και κινδυνεύει να ξεπεράσει τα όρια. Αναφέρω μόνο ότι ενώ έγραψα ένα κείμενο με συγκεκριμένες θέσεις και πολύ ήπιους τόνους, εισέπραξα μια απαξιωτική απάντηση, η οποία με χαρακτήριζε ως Αβραμόπουλο, του οποίου οι θέσεις είναι όμορφες μεν αλλά δεν λένε τίποτε, συνεπώς δεν αξίζουν σχολιασμού, ακόμη και ως Παπαθεμελή. Τώρα πώς γίνεται σε αυτό το φόρουμ να έχω χαρακτηριστεί ως μαύρος ή εμπριμέ μάγος και ταυτόχρονα ως οπαδός του Παπαθεμελή, αυτό χρήζει εξέτασης. Η απάντησή μου δόθηκε στο ίδιο επίπεδο, για να θυμίζει στον συνομιλητή ότι κάθε πράξη έχει και το αντίτιμό της. Ζητώ συγνώμη κι επανέρχομαι στην τάξη, αφού έχουμε πλέον εξαντλήσει τα όρια των κανονισμών του στεκιού.

Ο φίλος μάνατζερ δεν είναι αρκετό καιρό στο στέκι ώστε να μπορεί να συμπεράνει εάν είμαι απλά ο ενοχλητικός του στεκιού. Είναι περίεργο που το περίμενε κιόλας!! Θα τον συμβούλευα να μην έχει για μοναδικό του κριτήριο την προσωπική του άποψη, αλλά να ψάχνει λίγο πριν μιλήσει, ειδάλλως απλά θα συνεχίσει να επιβεβαιώνει την αρχική μου θέση, ότι πολλοί βλέπουν τον κόσμο μόνο όπως τους βολεύει αυτούς κι οτιδήποτε διαφορετικό απλά γι' αυτούς δεν υπάρχει.

Θα επανέλθω στην πρόθεσή μου, ν' αντιπαρατεθώ με τις θέσεις που εκφράζονται μέσα στο θέμα, κι όχι με τον ίδιο το συνομιλητή, όπως πολύ συγκεκριμένα είχα τονίσει στο πρώτο μου ποστ σ' αυτό.

Είχα πει πως οι θέσεις που εκφράζει ο συνομιλητής είναι αντιδραστικού χαρακτήρα και απάνθρωπες.

Ο φίλος συνομιλητής κατηγοριοποιεί τις γυναίκες, αλλά παρακάτω και τους άντρες, με βάση κάποια αντικειμενικά κατά τη γνώμη του κριτήρια, τα οποία είναι του τύπου άσπρο/μαύρο, μακρύ/κοντό, σε συνδυασμό 2Χ2, θυμίζοντάς μου τις διασταυρώσεις διυβριδισμού του Μέντελ. Κανένα ανθρώπινο συναίσθημα δεν χωράει σε αυτήν την κατηγοριοποίηση. Καμμία άλλη αίσθηση, πλην της όρασης δεν ικανοποιείται. Η τρυφερότητα, η ζεστασιά, το να σε κάνει μια γυναίκα να χαμογελάς και να γιατρεύει την ψυχή σου, η καλοσύνη, ένα όμορφο χαμόγελο που σ' έκανε για μια στιγμή να σκεφτείς τον παράδεισο, ένας έρωτας που σε κάνει ν' απαρνηθείς την πατρίδα, τη θρησκεία και την οικογένεια για να τον ακολουθήσεις, είναι απολύτως άχρηστα και όποιος δίνει σημασία σε αυτά είναι αντάξιος των ταινιών του Ξανθόπουλου. Είναι απολύτως σίγουρος, σε μια απάντησή του στον Λόρυ, ότι μόνο μια εμφανίσιμη γυναίκα είναι καλή στο κρεβάτι, με τη λογική μάλλον (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι "αφού με φτιάχνει εμένα, τι με νοιάζει τι κάνει αυτή".

Περαιτέρω, ο συνομιλητής αποκαλύπτει ότι ο συγκεκριμένος τρόπος κατάταξης των ανθρώπων έχει γενική ισχύ στην κοσμοθεωρία του. Ο κόσμος χωρίζεται σε Νεοδημοκράτες και Πασοκτζήδες και όλες οι απόψεις άξιολογούνται με βάση αυτό το νοητικό πλαίσιο, ως δεξιές κι αριστερές, ασχέτως αν η εν λόγω κατάταξη έχει προ πολλού εκπέσει και χρήζει επαναπροσδιορισμού διεθνώς. Εύκολη η απάντηση, χρηστική, μανατζαραίικη θα μπορούσε να πει κανείς.

Οποιαδήποτε θέση διαφωνεί με τις απόψεις μας χαρακτηρίζεται ως δεξιά, με υπονοούμενα του τύπου Παπαθεμελής και Αβραμόπουλος, σεμνά και ταπεινά. Αυτό μάλιστα αρκεί από μόνο του για να τις ακυρώσει. Δεν αξίζει καν σχολιασμού. Και μόνο που είναι δεξιές, δεν λένε τίποτε. Φυσικά ο συνομιλητής δεν έκανε τον κόπο να πληροφορηθεί ότι έχω δηλώσει δημόσια πως δεν ψήφισα στις εκλογές, συνειδητά κι ότι τις χαρακτήρισα ως παρωδία. Εάν ανήκα στους σεμνούς και ταπεινούς, φαίνεται ότι ήμουν τόσο σίγουρος για τη νίκη του εν λόγω κόμματος που το ρίσκαρα. Το ότι έχω γράψει την προηγούμενη μέρα πως κατά τη γνώμη μου η εν λόγω κυβέρνηση δεν κυβερνά τη χώρα, πέρασε κι αυτό απαρατήρητο. Αντιθέτως, ο συνομιλητής έψαξε να βρει όλα τα "ελαφρά" κι ερωτικού περιεχομένου θέματα του στεκιού, ώστε να μας συγκρίνει με τα bourdela, πράγμα που κατά τη γνώμη μου προσβάλει το στέκι γενικότερα, όμως αυτό δεν αφορά πλέον εμένα προσωπικά, είναι δουλειά άλλων να το κρίνουν. Όχι αγαπητέ, δεν έβαλα betadin για μπω στο θαυμάσιο εκείνο φόρουμ που τόσο σου αρέσει. Η αποστείρωση των εννοιών είναι έργο που ανήκει στην αρμοδιότητα των γκουρού του μάρκετινγκ και της διαφήμισης.

Δυο βιβλία, του ίδιου συγγραφέα, που έκαναν πάταγο και προκάλεσαν την αμερικανική κοινή γνώμη ξεσηκώνοντας τεράστιες συζητήσεις, απαξιώνονται με μόνο επιχείρημα ότι το Χόλυγουντ τα έκανε ταινίες, τις οποίες μάλιστα δεν έχει δει, ούτε φυσικά έχει διαβάσει τα βιβλία. "Μόνο όσα βιβλία γράφουν τη δική μας αλήθεια μπορούν να διαβαστούν", είπε ο θείος Ιωσήφ Βησαριόνοβιτς. Κάθε ταινία του Χόλυγουντ είναι εφάμιλη του Τιτανικού. Με την ίδια λογική το Μάτριξ, το 1984 του Τζωρτζ Όργουελ, το GATTAGA, το Bladerunners του Φίλιπ Ντικ, το bicentenial man του Ισαάκ Ασίμωφ είναι εφάμιλα του Πολέμου των Άστρων, απλά επειδή τα κινηματογράφησε το Χόλυγουντ.

Όποια αντίθετη στην ωμή τους πραγματικότητα θέση, χαρακτηρίζεται ως υποκριτική. Ανέχτηκα δυο φορές αυτόν το χαρακτηρισμό. Ο συνομιλητής είναι τόσο βέβαιος πως δεν μπορεί να στέκει θέση άλλη από τη δική του, ώστε θεωρεί υποκριτή όποιον δεν την υποστηρίζει. "Δεν μπορεί, κι αυτός το ίδιο κάνει και πιστεύει, απλά δεν τ' ομολογεί, ο υποκρίταρος", λέει η λογική του μάνατζερ. "Έχεις το δικαίωμα να συμφωνείς με αυτά που πιστεύω εγώ", λέει η μέθοδος του Προκρούστη. Θα παραμείνω στη θέση της Μισέλ περί κυνισμού των εν λόγω απόψεων. Η ωμή πραγματικότητα δημιουργείται από ωμούς ανθρώπους, που με ωμό τρόπο επιβάλουν την ωμή τους άποψη. Εγώ την άποψή μου την τρώω καλοψημένη.:D

Δεν θα ήθελα να κάνω έναν χαρακτηρισμό αλλά να δώσω έναν ορισμό: "Φασίστας είναι αυτός που πιστεύει ότι η δική του άποψη είναι η μόνη σωστή και θέλει να την επιβάλει σε όλον τον κόσμο". Αφήνω στην κρίση των συνομιλητών, το ποιος μπορεί δυνητικά να ταιριάζει γάντι σ' αυτόν τον ορισμό.



Εγω πάντως άκουσα πολλές γυναίκες (φίλες μου) που χώρισαν να επιβεβαιώνουν την θεωρία του Δημήτρη. Δηλώνουν ότι ένιωθαν ότι τις πετάξανε στα σκουπίδια σαν να είναι ένα προϊόν που τελείωσε ή δεν το χρειάζονται πια…

Προσωπικά ένιωθα δυο τρεις φορές στην ζωή μου ότι με χρησιμοποίησαν όπως ακριβώς ένα προϊόν του σουπερμάρκετ και δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση η θεωρία του. Υπάρχουν άντρες που θεωρούν την γυναίκα καταναλωτικό προϊόν ( και με ημερομηνία λήξεως κι ολας :P) και την έχουν σε κάποια κατηγορία. Αν με το πέρασμα του χρόνου αλλάζει κατηγορία, από όμορφη πχ πάει σε άσχημη, από χαζή πχ πάει σε έξυπνη, (δύσκολο αλλά γίνεται:P) απλα την ξεφορτωνουν.
Επίσης υπάρχουν γυναίκες που σκέπτονται το ίδιο.

Γιατί τόση βαβούρα? Πρώτη φορά το ακούτε?

Διακρίνω δυο θέματα.
1)Αν είναι σωστό να βάλουμε τους ανθρώπους σε κατηγορίες. (λιγο πολύ όλοι το κάνουμε, διαφέρουν τα κριτήρια)
2) Αν έχει αρκετούς άντρες να κατατάξουν τις γυναίκες στις συγκεκριμένες κατηγορίες, ωστε να μιλάμε για φαινόμενο.

Οι φράσεις που έχω σημειώσει με bold δείχνουν ακριβώς το γιατί επιμένω να χαρακτηρίζω τις απόψεις αυτές ως απάνθρωπες και ολοκληρωτικού περιεχομένου. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να βλέπει έτσι έναν άνθρωπο, κι αν είναι αυτό συνηθισμένο, τότε κακώς δεν αντέδρασε κανείς έως τώρα. Το να νιώθεις ότι σ' έχουν πετάξει στα σκουπίδια ως άχρηστο αντικείμενο, ότι σου φέρθηκαν σαν νά 'σουν προϊόν του σουπερμάρκετ, σε υποβαθμίζει από ελεύθερο άνθρωπο σε ανδράποδο. Τόσο δεν έχουμε πια αντιστάσεις αγαπητή μου Ρουμάνα; Επειδή αυτή η άποψη πλειοψηφεί πρέπει να την προσκυνήσουμε; Εσένα σου αρέσει να σε βλέπουν έτσι; Ναι, το έχουμε ακούσει πολλές φορές κι ήρθε η ώρα να του απαντήσουμε, στα λόγια και στην πράξη.

Δεν είναι τυχαίο πως οι περισσότερες απαντήσεις, πριν απ' τις δικές μου, στο εν λόγω θέμα μιλούσαν για εμπορεύματα. Δεν είμαι εγώ αποκλειστικά τόσο ευαίσθητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Bρε συ Μέγα Χάε, να πω την αλήθεια το ξεχυλώνεις λίγο και συ, δεν είμαστε παιδιά, καταλαβαίνουμε και με το μισό κείμενο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τόσο δεν έχουμε πια αντιστάσεις αγαπητή μου ; Επειδή αυτή η άποψη πλειοψηφεί πρέπει να την προσκυνήσουμε; Εσένα σου αρέσει να σε βλέπουν έτσι; Ναι, το έχουμε ακούσει πολλές φορές κι ήρθε η ώρα να του απαντήσουμε, στα λόγια και στην πράξη.

Δεν είναι τυχαίο πως οι περισσότερες απαντήσεις, πριν απ' τις δικές μου, στο εν λόγω θέμα μιλούσαν για εμπορεύματα. Δεν είμαι εγώ αποκλειστικά τόσο ευαίσθητος.

δεν ειναι θεμα αποψης...ειναι η πραγματικοτητα..συμβαινει...ειτε μας αρεσει ειτε οχι...οσο προσεχτικοι και να ειμαστε στις επιλογες μας θα την πατησουμε καποια στιγμη...και οσο και να μην θελουμε να φερθουμε αντιστοιχως σε καποιον αλλο μπορει να ερθει η στιγμη να το κανουμε..
εγω τουλαχιστον δεν δηλωνω "αγια"....
καλος ο ρομαντισμος και η ευαισθησια δεν λεω...και εγω μαζι σου ειμαι...αλλα στην αντιπερα οχθη βρισκεται και η πραγματικοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top