Όταν μας επιβάλλουν συγκεκριμένο dress code...

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ξερω για ποιον λες...........οντως πολυ λαλακας αυτος ο ανθρωπος

Τον ξέρεις; έβαλα αυτόν και κάποιον άλλον στα θέλω των αφεντικών:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Kαλά αυτός ο great chaos πρέπει να έχει πολλά αποθυμένα....:) :) :)

Αν έχω λέει; Η μόνη θεραπεία γι' αυτό είναι να φροντίσω να έχει ο άλλος περισσότερα απωθημένα μαζί μου, απ' ότι εγώ μαζί του. Ο τελευταίος so called μάνατζερ που προσπάθησε να με καταπιέσει, όταν ακούει τ' όνομά μου του σηκώνεται... η τρίχα κάγκελο. Όταν με απέλυσε, απολύθηκε κι ο ίδιος. ΟΚ, εγώ έχασα 800 Ευρώ, αυτός 3000. Ας πρόσεχε. :knife:Κανείς δεν τα βάζει με το Χάος ατιμωρητεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Light

Νεοφερμένος

Ο Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ανατρίχιασα....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfina

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο ότι μας επιβάλλουν οι άλλοι dress code. Είναι το ότι εμείς συνηθίζουμε πολλές φορές να παρατηρούμε και να επιλέγουμε ό,τι φορεί και ο Α ή ο Β τάχα για εξασφάλιση της κοινωνικής αποδεκτικότητας μας. Κι αυτό από διάφορες ανασφάλειες μας πηγάζει.

Όσο για το dress code στο χώρο εργασίας αυτό είναι άλλο θέμα, θετικό και αρνητικό παράλληλα για διαφορετικούς λόγους. Κάποια άλλη στιγμή θα επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
1)Για να καταλάβω… ποιο είναι το πρόβλημα?

2)Το να φοράς βραδινό φόρεμα όταν πας το πρωί να διδάσκεις στα παιδιά σημαίνει ότι είσαι «επαναστατικό πνεύμα που δεν δέχεσαι την καταπίεση?»

3)Και μπερδέψαμε λίγο τα μπούτια μας…άλλο φορώ την στολή της δουλειάς γιατί αυτή η ενδυμασία αρμόζει στην δουλειά που κάνω και άλλο ανέχομαι από τον αφεντικό μου λαλακιες για να πληρώσω την ΔΕΗ ή τις κάρτες μου που φόρτωσα επειδή ήθελα Πάσχα στην Βιέννη για να μη με πουν «παραδοσιακός τύπος»…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Επαναστατικό πνεύμα με βραδυνό φόρεμα;:confused:
Κάτι σαν Μαριάννα Βαρδινογιάννη ας πούμε ή ακόμα πιο επαναστατικό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Την φαντάζεσαι με μίνι να πάει επίσκεψη στα ιδρύματα, στις συνεδριάσεις UNESCO κλπ?

…επανάσταση για την επανάσταση…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι, προσπαθώ να αποφεύγω τους εφιάλτες........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι το να μας ζητάνε να πηγαίνουμε με κανά καλό ρουχαλάκι στη δουλειά είναι το τελευταίο που θα πρέπει να μας απασχολεί! Αν σε αντάλλαγμα η δουλειά μας, μας παρέχει έναν ικανοποιητικό μισθό να ζεις, αν οι προϊσταμένοι μας φέρονται με σεβασμό, όταν το κλίμα είναι καλό, το τελευταίο που θα πρέπει να μας απασχολεί είναι το τι θα φοράμε. Αλλωστε κανείς δεν μας ζητάει να φοράμε φίρμες και πανάκριβα ρούχα. Ενα πουκαμισάκι κι ένα υφασμάτινο παντελόνι ή φούστα δεν νομίζω ότι είναι το μεγαλύτερο τίμημα που καλείται να πληρώσει ένας εργαζόμενος.
Υπάρχει πολύ τρέλα ανάμεσα στους εργοδότες και είναι καλό να μάθουμε να εκτιμούμε τα σωστά όταν τα βρίσκουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πουκαμισάκι και υφασμάτινο παντελόνι;
Παναγίτσα μου.............:'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Πουκαμισάκι και υφασμάτινο παντελόνι;
Παναγίτσα μου.............:'( :'( :'( :'(
Πως κάνεις έτσι βρε! Λες και σου παν να το φορέσεις αφού περπάτησαν κατσαρίδες πάνω του! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μακριά από 'μας αυτό το κακό................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ανατρίχιασα....:worry:

Τι, απέτυχε η πλήρης αποτρίχωση που είχες κάνει όταν είχαμε σχέση; Χάλασε εκείνη η βελούδινη υφή του τροφαντού κορμιού σου; Τραγωδία!! Να κάνεις μύνηση στην Πρίνου. Εγώ θα έρθω για μάρτυρας, να πω κλαίγοντας στο δικαστήριο, πόσο εγκληματίες είναι αυτοί οι άνθρωποι και τι απώλεια ήταν αυτή:D να χαλάσει το μεταξένιο δέρμα σου. Ελπίζω τουλάχιστον οι σιλικόνες να διασώθηκαν.

1)Για να καταλάβω… ποιο είναι το πρόβλημα?

2)Το να φοράς βραδινό φόρεμα όταν πας να διδάξεις στα παιδιά σημαίνει ότι είσαι «επαναστατικό πνεύμα που δεν δέχεσαι την καταπίεση?»

3)Και μπερδέψαμε λίγο τα μπούτια μας…άλλο φορώ την στολή της δουλειάς γιατί αυτή η ενδυμασία αρμόζει στην δουλεία που κάνω και άλλο ανέχομαι από τον αφεντικό μου λαλακιες για να πληρώσω την ΔΕΗ ή τις κάρτες μου που φόρτωσα επειδή ήθελα Πάσχα στην Βιέννη για να μη με πουν «παραδοσιακός τύπος»…

Η Ρουμάνα το θέτει σωστά, γιατί εγώ το συγκεκριμένο θέμα το πήρα κυρίως στην πλάκα. Είναι θεμιτό να φοράς συγκεκριμένη στολή ή ενδυμασία στη δουλειά, ας πούμε εγώ φοράω άσπρη ποδιά. Δεν μπορεί όμως να φτάνουμε σε ακρότητες, απλά γιατί ο κάθε δικτατορίσκος που πήρε λίγη εξουσία στα χέρια του δεν γνωρίζει ότι σε όλα υπάρχουν όρια (λένε πως και ο Θεός έχει, όμως μη το λέμε δυνατά γιατί θυμώνει πολύ όταν το ακούει:worry:). Το θέμα που έθεσες, για το ότι ανεχόμαστε κάθε λαλακία προκειμένου να καλύψουμε όχι πραγματικές μας ανάγκες (αμάρτησα για το παιδί μου, που λέμε) αλλά για τη δήθεν γκλαμουριά, είναι πολύ χαρακτηριστικό. Ξέρεις τι ωραία είναι να το παίζεις τύπος χάι και κουλ, :smoke:αμάσητος και φραγκάτος στους γνωστούς σου και μετά να κάνεις τον σφωγκοκολάριο του κάθε πικραμένου αφεντικού; Αυτό αγαπητή μου Ρουμάνα στα ελληνικά λέγεται χατζηαβατισμός (από τη γνωστή φιγούρα του Καραγκιόζη).

Να χωθώ λίγο άσχετα και να σπάσω τη κουβέντα για το χώρο της δουλειάς; :P

Το καλοκαίρι βρέθηκα επί ένα μήνα χωρίς τα τρύπια all star και τα 'τσουβαλένια' :bounce: , όπως χαρακτηρίζει η μητέρα μου, παντελόνια,φούστες,πουκάμισα και άλλα και ντυνόμουν με καλά ρούχα με χτενισμένα μαλλιά (ήταν άθλος αυτό :P) και βαμμένα μάτια. Κοιτούσα τον καθρέφτη και πραγματικά έβλεπα κάποιον άλλο όμως δεν είχα την επιλογή να παραιτηθώ απο τη δουλειά ή να βάλω τους δικούς μου κανόνες :P όπως και δεν είχα την επιλογή να αλλάξω οικογένεια, σέβομαι τα θέλω τους και τα τηρώ (όσο γίνεται :P)
Επίσης στο σχολείο υπάρχει μία σχετική καταπίεση και όχι τόσο σε εμένα αλλά -υποθέτω- στις κοπέλες που θέλουν να ντύνονται πιο ανοιξιάτικα και το κλίμα 'σχολείο' τους τη σπάει. Βέβαια θα συμφωνήσω με αυτή την καταπίεση, γιατί του συμμαθητή μου μπορεί να του αρέσει ο κώλος της μπροστινής αλλά εμένα δεν μου αρέσει και με ενοχλεί αρκετά να τον έχω μπροστά μου.
αυτά.

Το δικό μου πρόβλημα δεν ήταν περί ενδυμασίας, άλλωστε όπως είπα φοράω άσπρη ποδιά. Οικογένεια δεν μπορείς ν' αλλάξεις και αυτό για τους περισσότερους αποτελεί πρόβλημα (μοίρα, όχι επιλογή). Όλες τις άλλες επιλογές τις έχεις.
Θα συμφωνήσω ακόμη ότι όταν στο σχολείο δεν σε αφήνουν να δείχνεις τον κώλο σου, παραβιάζεται η συνθήκη της Χάγης για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Επίσης όταν δεν σε αφήνουν να την βγάζεις και να την χτυπάς πάνω στο θρανίο, γιατί λέει δεν μπορεί να κάνει μάθημα ο καθηγητής από το θόρυβο, είναι κατάφορη παραβίαση του συντάγματος. Ακόμη, το να σου σβήνουν το λουλά εν' ώρα μαθήματος, γιατί εν ώρα διαλείματος δεν το συζητάμε δεν σβήνει ποτέ, έρχεται σε ευθεία αντίθεση με την ευρωπαϊκή χάρτα των δικαιωμάτων του πολίτη. Η χειρότερη καταπίεση, είναι μερικοί κομπλεξικοί καθηγητές να σου χαλάνε την παρτούζα στην εκδρομή της τρίτης λυκείου. Πρόκειται για χούντα δηλαδή:hehe: Κι εμένα μου την έσπαγε, όταν ήμουν μαθητής, που δεν μου κάθονταν οι καθηγήτριες όσο συχνά ήθελα και ότι ενώ η παρέα μου ήμασταν 10 άτομα, θεωρείτο βιασμός πάνω από 7. Τι να πω που μου κατέσχεσαν το ολοκαίνουριο ούζι που με κόπο είχα αγοράσει, κλέβοντας τη σύνταξη της φτωχής γιαγιάς μου. Από τις χειρότερες στιγμές της ζωής μου:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω ακόμη ότι όταν στο σχολείο δεν σε αφήνουν να δείχνεις τον κώλο σου, παραβιάζεται η συνθήκη της Χάγης για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Επίσης όταν δεν σε αφήνουν να την βγάζεις και να την χτυπάς πάνω στο θρανίο, είναι κατάφορη παραβίαση του συντάγματος. Ακόμη, το να σου σβήνουν το λουλά εν' ώρα μαθήματος, γιατί εν ώρα διαλείματος δεν το συζητάμε δεν σβήνει ποτέ, έρχεται σε ευθεία αντίθεση με την ευρωπαϊκή χάρτα των δικαιωμάτων του πολίτη. Η χειρότερη καταπίεση, είναι μερικοί κομπλεξικοί καθηγητές να σου χαλάνε την παρτούζα στην εκδρομή της τρίτης λυκείου. Πρόκειται για χούντα δηλαδή:hehe: Κι εμένα μου την έσπαγε, όταν ήμουν μαθητής, που δεν μου κάθονταν οι καθηγήτριες όσο συχνά ήθελα και ότι ενώ η παρέα μου ήμασταν 10 άτομα, θεωρείτο βιασμός πάνω από 7. Τι να πω που μου κατέσχεσαν το ολοκαίνουριο ούζι που με κόπο είχα αγοράσει. Από τις χειρότερες στιγμές της ζωής μου:kill:
Great Chaos μου αρέσεις !!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ αστερισμέ μου, πολύ γλυκό από μέρους σου:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ties suck.
Δε μου αρεσει η μόδα , το dress code και η ολη αντιληψη καθως βαζει εξαρχης πολυ βαρος στην εμφανιση και υποτιθεται οτι παλευουμε πως και πως να ΜΗΝ κρινουμε απο την εμφανιση τον κοσμο.

Απο την αλλη, δε θα βγω και σα γυφτακι στο δρομο, ουτε μαρεσουν σαχλαμαρες οπως η προσφατη με το παντελονι χαμηλα που φαινεται το σωβρακο. Εχει πλακα παντως, μπορεις να γελασεις κανοντας μια βολτα εξω σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Εμένα η μάνα μου δεν με αφήνει να ντυθώ όπως θέλω και μου τα χει πρίξει :mad: Θέλω να ντύνομαι αναλογα με την μουσική που ακούω παραλογο είναι? Τα αγαπημένα μου χρώματα είναι το μαύρο το κόκκινο το μώβ και το μπλε κυρίως όμως το μαύρο... Εκείνη στον κόσμο της!! Ακούω ροκ και μέταλ ρε παιδιά δεν αντέχω να μην φοράω το δερματινο μπουφάν και τη ζώνη μου με τα καρφιά αλλά δεν λέει να το καταλάβει, επιμένει να φοράω ότι είναι της μόδας κάθε χρόνο που όπως λέει εμένα όλα μου πάνε επειδή είμαι ψηλή και όμορφη και αηδίες στο κάτω κάτω... Και μάλιστα παραπονιέται που θέλω λέει να φοράω όλο μαύρα, πρόβλημα μου! Μήπως να ντύνομαι και ασορτί μαζι της? δεν το ξερα.. Άλλωστε πιστεύω ότι είμαι σε μία ηλικία που πρέπει να ξεχωρίσω και όχι να είμαι όπως οι άλλοι αλλά ποιος να το καταλάβει αυτό που μου λέει συνέχεια κοίτα πως ντύνονται οι άλλες. Γραμμένες τις έχω της απαντώ... Τι να τα κάνεις τα ρούχα όταν δεν σε εκφράζουν...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλά κάνεις. Κι εγω ακουω αρκετη τετοια μουσικη, και μαρεσουν καποια στιχεια απο αυτο το στυλ εμφανισης, κι ας μην το εχω υοθετησει ιδιαιτερα. Ε μου ειχαν πει και μενα καποια πραγματα, στην αρχη με περιαζαν σαν παιδι, ε μετα επαψαν. Αλλωστε μπορει απο μονη σου αργοτερα να τροποποιησεις το ντυσιμο σου αναλογα με το πως αισθανεσαι. Απλά η μητερα σου εχει αλλο γουστο, εχει μεγαλωσε με αλλες εικονες, και θελει να σε βλεπει στην καλυτερη δυνατη μορφη για τα δικα της κριτηρια. Μην την παρεξηγεις, αλλά κάνε αυτο που σε εκφραζει και εξηγησε της το ηρεμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς θα κάνω αν και δεν παίρνει από λόγια.. :worry:

και για τα βραχιόλια μου παραπονιέται:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Εμένα η μάνα μου δεν με αφήνει να ντυθώ όπως θέλω και μου τα χει πρίξει :mad: Θέλω να ντύνομαι αναλογα με την μουσική που ακούω παραλογο είναι? Τα αγαπημένα μου χρώματα είναι το μαύρο το κόκκινο το μώβ και το μπλε κυρίως όμως το μαύρο... Εκείνη στον κόσμο της!! Ακούω ροκ και μέταλ ρε παιδιά δεν αντέχω να μην φοράω το δερματινο μπουφάν και τη ζώνη μου με τα καρφιά αλλά δεν λέει να το καταλάβει, επιμένει να φοράω ότι είναι της μόδας κάθε χρόνο που όπως λέει εμένα όλα μου πάνε επειδή είμαι ψηλή και όμορφη και αηδίες στο κάτω κάτω... Και μάλιστα παραπονιέται που θέλω λέει να φοράω όλο μαύρα, πρόβλημα μου! Μήπως να ντύνομαι και ασορτί μαζι της? δεν το ξερα.. Άλλωστε πιστεύω ότι είμαι σε μία ηλικία που πρέπει να ξεχωρίσω και όχι να είμαι όπως οι άλλοι αλλά ποιος να το καταλάβει αυτό που μου λέει συνέχεια κοίτα πως ντύνονται οι άλλες. Γραμμένες τις έχω της απαντώ... Τι να τα κάνεις τα ρούχα όταν δεν σε εκφράζουν...?

Δε χρειάζεται να ντύνεσαι πάντως αναλόγως με τη μουσική που ακούς. Κι εγώ ακούω παραδοσιακή μουσική αλλά δε θα φορέσω φουστανέλα και θα πάρω και τη γκλίτσα του παππού μου να κυκλοφορήσω έξω. Επίσης, δε χρειάζεται να ντύνεσαι με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο προκειμένου να ξεχωρίσεις από τους υπόλοιπους. Η φράση σου αυτή μου δείχνει ότι δε σου αρέσει το περιβάλλον στο οποίο ζεις και προσπαθείς να ξεφύγεις από αυτό και να διαφέρεις. Το ντύσιμο δεν είναι τρόπος να το πετύχεις αυτό. Ο τρόπος που ντύνεσαι πρέπει να σε εκφράζει και όχι να σε κάνει απλά άξια προσοχής ανάμεσα στους υπόλοιπους ή να ταιριάζει με τη μουσική που ακούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top