Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
@dimijim
Τώρα έμαθες ότι θα έλειπε.Εάν είσαι πολίτης, πρόσεξε.Νομίζω ότι μερικούς βολεύει να πέσουν οι υποψίες στο δίδυμο Τασος97-SparklingGrey.
Και να πέσουν κάτι μπορεί να βγάλουμε και να βρούμε κάποιον δολοφόνο.
Δεν το έκανα όμως με σκοπό να φτιάξω κύμα εναντίον τους, να ζωντανέψω λίγο το παιχνίδι και να προσπαθήσω να βγάλω κανένα λαβράκι ήθελα.
Όμως όπως είπα και προηγουμένως το παρατάω εδώ και θα επανέλθω αν χρειαστεί.
Η ψήφος θα αλλάξει έγκαιρα.
Το θεωρώ πάντως καλύτερο να προσπαθώ να βγάλω κάτι απ το να ψηφίζω απλά στην τύχη.
Γιατί αν ψηφίσουμε όλοι στην τύχη είμαι 100% σίγουρος πως θα φύγει αθώος απ εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Γιατί αν ψηφίσουμε όλοι στην τύχη είμαι 100% σίγουρος πως θα φύγει αθώος απ εδώ.
πού ξέρεις :whistle: αν είναι στην τύχη, υπάρχει περίπτωση να φύγει και δολοφόνος :P
αλήθεια, γιατί λες τόσα για να αποδείξεις ότι είσαι αθώος; :shifty: μήπως κρύβεις κάτι:hmm:;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλημέρα! ^-^

Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen -> SparklingGrey
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly -> Τάσος97
  4. carpe_nochtem
  5. Catalyst -> dimijim
  6. Demlogic
  7. dimijim -> SparklingGrey
  8. ElenaKr
  9. Eileen
  10. Ἔρις
  11. foreverfreak -> Noisette
  12. Himela
  13. jj! -> tsarachaf
  14. Johnnaousa
  15. Libertus
  16. love_angel->Himela
  17. MAYROULIS
  18. ~~~Melania~~~
  19. Noisette -> foreverfreak
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf

Ψήφοι
2 SparklingGrey
1 carpe_nochtem
1 dimijim
1 foreverfreak
1 Himela
1 Noisette
1 Τάσος97
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
:hmm:

(ναι τσαφ, θέλω να σου σπάσω τα νεύρα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα και καλό παιχνίδι να έχουμε! :D

Βλέπω το παιχνίδι πήρε φωτιά κι ακόμα δεν άρχισε :hmm:

Εγώ θα ψηφίσω τώρα γιατί δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσω να μπώ αργότερα και εννοείται είναι όλα στη τύχη :redface:

Ψηφίζω jj!
γιατί τον έχω στο μάτι από προηγούμενο παλέρμο (τον πουλημένο ;) :P)

(Ρε παιδιά αφήστε τον sparkl να παίξει τον καημένο καινούριος είναι αμέσως να τον βγάλουμε :( -περνάει αυτό που πέρασα κι εγώ στο πρώτο μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen -> SparklingGrey
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly -> Τάσος97
  4. carpe_nochtem
  5. Catalyst -> dimijim
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim -> SparklingGrey
  8. ElenaKr
  9. Eileen
  10. Ἔρις
  11. foreverfreak -> Noisette
  12. Himela
  13. jj! -> tsarachaf
  14. Johnnaousa
  15. Libertus
  16. love_angel->Himela
  17. MAYROULIS
  18. ~Melania~ -> jj!
  19. Noisette -> foreverfreak
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf

Ψήφοι
2 SparklingGrey
1 Alchemist
1 carpe_nochtem
1 dimijim
1 foreverfreak
1 Himela
1 jj!
1 Noisette
1 Τάσος97
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ο spark για μένα είναι προς το παρόν αθώος, αν ήταν δολοφόνος θα του έλεγαν να κρατήσει πολύ χαμηλό προφίλ στην αρχή μέχρι να δει πως συμπεριφέρονται οι υπόλοιποι μέσα στο παιχνίδι. Οπότε, σαν νέος παίχτης απλά αποφάσισε να μπει δυναμικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εγώ θα ψηφίσω dimijim γιατί λέει συνέχει πως είναι πολίτης και θέλει να μας πείσει για αυτό, σαν να κρύβει κάτι :shifty:
(υπάρχει περίπτωση να αλλάξω ψήφο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μαυρούλη κι εσένα δεν σε εμπιστεύομαι μας την έσκασες την προηγούμενη φορά :P

Ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβεται πίσω από μια γατίσια μάσκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
εγώ θα ψηφίσω dimijim γιατί λέει συνέχει πως είναι πολίτης και θέλει να μας πείσει για αυτό, σαν να κρύβει κάτι :shifty:
(υπάρχει περίπτωση να αλλάξω ψήφο)
Θέλω να πείσω εγώ για πολίτης;
Για πες μας...
Να δούμε αν θα παίξεις σοβαρά ή θα μας δουλεύεις όπως στα περισσότερα παιχνίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Να δούμε αν θα παίξεις σοβαρά ή θα μας δουλεύεις όπως στα περισσότερα παιχνίδια.
στο προηγούμενο σοβαρά έπαιξα :pfff: συκοφάντη :pfff: (με πληγώνεις :cry_x:)

αν και στο προηγούμενο ήμουν δολοφόνος :P

τώρα όμως είμαι αθώος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen -> SparklingGrey
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly -> Τάσος97
  4. carpe_nochtem
  5. Catalyst -> dimijim
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim -> SparklingGrey
  8. ElenaKr
  9. Eileen
  10. Ἔρις
  11. foreverfreak -> Noisette
  12. Himela
  13. jj! -> tsarachaf
  14. Johnnaousa
  15. Libertus
  16. love_angel->Himela
  17. MAYROULIS -> dimijim
  18. ~Melania~ -> jj!
  19. Noisette -> foreverfreak
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf

Ψήφοι
2 dimijim
2 SparklingGrey
1 Alchemist
1 carpe_nochtem
1 foreverfreak
1 Himela
1 jj!
1 Noisette
1 Τάσος97
1 tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εσύ όμως το λες σε κάθε ποστ, σαν να φοβάσαι για κάτι :shifty:

(πρώτος γύρος είναι, δε βγάζουμε συμπεράσματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ο spark για μένα είναι προς το παρόν αθώος, αν ήταν δολοφόνος θα του έλεγαν να κρατήσει πολύ χαμηλό προφίλ στην αρχή μέχρι να δει πως συμπεριφέρονται οι υπόλοιποι μέσα στο παιχνίδι. Οπότε, σαν νέος παίχτης απλά αποφάσισε να μπει δυναμικά.
Σε κατηγορεί και εσύ τον θεωρείς αθώο.Μάλιστα.:P
Μήπως προσπαθείς να τα έχεις με όλους καλά για να περνάς απαρατήρητος;Διότι ποιους θεωρείς υπόπτους ακόμη δε μας έχεις πει.Έστω μια εικασία να κάνεις.
τώρα όμως είμαι αθώος
Να έχει περάσει 1+ χρόνος και να παραμένεις ίδιος και απαράλλαχτος... :P
Για θυμησέ μου για ποιον λόγο με κατηγορείς!
Ο Μαυρούλης έτσι είναι γενικά, μην παίρνεις αυτά που λέει τοις μετρητοίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σε κατηγορεί και εσύ τον θεωρείς αθώο.Μάλιστα.:P
Μήπως προσπαθείς να τα έχεις με όλους καλά για να περνάς απαρατήρητος;Διότι ποιους θεωρείς υπόπτους ακόμη δε μας έχεις πει.Έστω μια εικασία να κάνεις.

Να έχει περάσει 1+ χρόνος και να παραμένεις ίδιος και απαράλλαχτος... :P

Ο Μαυρούλης έτσι είναι γενικά, μην παίρνεις αυτά που λέει τοις μετρητοίς.
Χμμ πλέον ο Μαυρούλης αρχίζει να τα λέει περίεργα, κατηγορεί τον Δημήτρη που παριστάνει τον αθώο και μετά λεει και αυτός ότι είναι αθώος:hmm: Προς το παρών MAYROULIS από μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Χμμ πλέον ο Μαυρούλης αρχίζει να τα λέει περίεργα, κατηγορεί τον Δημήτρη που παριστάνει τον αθώο και μετά λεει και αυτός ότι είναι αθώος:hmm: Προς το παρών MAYROULIS από μένα
Ακόμα να καταλάβατε ορισμένοι ότι κατ' αυτόν τον τρόπο παίζει ο Μαυρούλης;
Έπειτα, ο Μαυρούλης είναι και μια εύκολη λύση...τον είχα ψηφίσει, όταν ήμουν τσιράκι. :hehe:
Εάν είσαι πολίτης, θα πρότεινα να το ξανασκεφτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ακόμα να καταλάβατε ορισμένοι ότι κατ' αυτόν τον τρόπο παίζει ο Μαυρούλης;
Έπειτα, ο Μαυρούλης είναι και μια εύκολη λύση...τον είχα ψηφίσει, όταν ήμουν τσιράκι. :hehe:
Εάν είσαι πολίτης, θα πρότεινα να το ξανασκεφτείς.
Ωπ τι είναι αυτά; Γιατί να θες τόσο να υπερασπιστείς τον Μαυρούλη και με τέτοια επιμονή μάλιστα;
Κάτι δε μου κάθεται καλά με όλο αυτό.
Θα σε έχω στα υπ'όψιν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ακόμα να καταλάβατε ορισμένοι ότι κατ' αυτόν τον τρόπο παίζει ο Μαυρούλης;
Έπειτα, ο Μαυρούλης είναι και μια εύκολη λύση...τον είχα ψηφίσει, όταν ήμουν τσιράκι. :hehe:
Εάν είσαι πολίτης, θα πρότεινα να το ξανασκεφτείς.

Δες, ο Μαυρούλης είναι πάντα πρόβλημα για τους πολίτες με τον τρόπο παιχνιδιού του, γιατί ποτέ δεν προσφέρει κάτι και πάντα μπερδεύει τους άλλους. Και ναι, μπορεί να είναι εύκολη λύση, αλλά όταν δημιουργεί τέτοια προβλήματα καλό είναι να μένει εκτός παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα! Καλώς ήρθατε στο πρώτο σεντόνι του Παλέρμο!!!!!!:clapup:

Φτιάξτε καφεδάκι - πορτοκαλαδίτσα και καθήστε αναπαυτικά. Θα φιλοσοφήσω.......:crazy:

Αρχικά θέλω να κάνω παράθεση ένα ποστ που σας πέρασε απαρατήρητο του Τάσου, εμένα όμως μου λέει πολλά:

μπορω να ξερω ποτε γινεται η πρωτη ψηφοφορια; γιατι εχω προβλημα

Γιατί θέλει να ξέρει πότε γίνεται η πρώτη ψηφοφορία; Μήπως γιατί έχει κάποιο ρόλο που του λέει "πριν - μετά την ψηφοφορία μπορείς να κάνεις αυτό";;;:hmm:Για να σκεφτούμε ποιοι είναι οι ρόλοι που έχουν να κάνουν με την ψηφοφορία.... Πάντως για μένα, αν ήταν δολοφόνος, δε θα ασχολιόταν με το πότε θα γίνει η ψηφοφορία μιας που οι δολοφόνοι δρουν τη νύχτα και σκοτώνουν το μεσημέρι..... Σκεφτείτε.

Επειδη εγω δε θα εχω αυριο προσβαση σε υπολογιστη (ισως μπω το πρωι για λιγο να δω τι ειπατε) δινω απο τωρα την ψήφο μου στην carpe_nochtem

Αν λοιπόν συνεχίσω τη σκέψη μου και ο Τάσος έχει όντως κάποιο ρόλο πολίτη που δρα πριν ή μετά την ψηφοφορία, λαμβάνω υπόψη μου οτι ψήφισε την carpe.

Έτσι και δημιουργηθεί κύμα εναντίον μου,σε έσφαξα.:ropalo:

Εκείνη λοιπόν, σαν να αποδέχεται την ψήφο, τον "απειλεί" οτι θα τον σφάξει. Τυχαίο; :hmm:

Aπο την αρχη φανερωνεις το ρολο σου;; :confused:

Είναι η πρώτη σκέψη που έκανα όταν είδα το ποστ της carpe. Και να που βρέθηκε κάποιος να το πει...

Εσύ κορίτσι; Γιατί τόσο γρήγορα κατηγορίες; Προσπαθούμε να ρίξουμε αλλού τα βλέμματα;:sly:

Να και η πληρωμένη κι αναμενόμενη απάντηση. Αφού η ατάκα "θα σε σφάξω" στο Παλέρμο που ψάχνουμε ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητη....

Εγω Ιωαννα μου δε προσπαθω να καλυψω /παραπλανισω απολυτως κανενα!
Απλα ειπα μια φορα στη ζωη μου να μπω λιγο , λιγο το τονιζω αυτο , δυναμικα στο παιχνιδι!

Αλλά μόλις τη στρίμωξε λίγο, κάνει πίσω...

Δε κανω πισω μαρη..
Γιαννη ο ρολος μου δε μου επιβαλει τιποτα τετοιο , ενα απλο σχολιο εκανα

Νομίζω οτι εδώ η Έλενα φαίνεται λίγο φοβισμένη. Το σχόλιο που έκανε έστεκε μια χαρά, γιατί φοβάται τόσο να το υποστηρίξει;

Θα ψηφίσω τη Himela, γιατί εκείνη με νευρίασε την προηγούμενη φορά και παραιτήθηκα. :angel:

Καλά εσύ προχτές στο ποστ των συμμετοχών δε θυμόσουν καν ποιος σε νευρίασε και παραιτήθηκες. Τώρα ξαφνικά θυμήθηκες;;;:whistle: Μήπως φοβόμαστε τους δυνατούς παίκτες; :whistle:

Και μετά περνάμε στο θέμα της "υπεράσπισης" του Τάσου. Βασικά έψαξα να βρω κάποιο ποστ του στο οποίο να έγραψε οτι θα λείπει σήμερα ΠΡΙΝ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΟΙ ΡΟΛΟΙ και δε βρήκα κάποιο. Είπε οτι θα λείπει εφόσον μοιράστηκαν οι ρόλοι. Η μπλου όμως μετά είπε οτι θα πήγαινε σε μια συναυλία. Το δεχόμαστε. Να πιο κάτω οι υποστηρικτές του Τάσου:

Η ψήφος του Τάσου φαντάζομαι πως είναι καθαρά στην τύχη, ίσως για να μπει δυναμικά στο παιχνίδι και να δώσει ήδη τροφή για το παιχνίδι. Θα φανεί στη συνεχεια η πρόθεση

Καθόλου περίεργο, θα έλεγα. Μπορεί να νύσταξε και αύριο να μη μπορέσει να μπει.

Καλά βρε Sparkling, καλά όλα αυτά. Εσύ πώς μπορούσες να ξέρεις από χτες οτι σήμερα δε θα μπορέσει να μπει; Κι αν το ήξερες με σιγουριά, γιατί δεν είπες "σε συζήτηση που είχαμε μου είπε οτι δε θα μπορέσει να μπει αύριο". Το "μπορεί να νύσταξε και μπορεί να μην μπορέσει να μπει αύριο" μου φαίνεται πολύ περίεργο σαν έκφραση. Πώς μπορείς να μαντεύεις τι θα κάνει τις επόμενες 24 ώρες;:hmm:

Και είπε να πάει για έναν 24ωρο ύπνο;
Έτσι έλειπε και τις πρώτες μέρες στο movie project και ήταν ο ΔΑ.
Περίεργο αυτό, περίεργο που βιάστηκες να τον καλύψεις...

Ε ήταν εύλογη η απορία του Δημήτρη, μιας που και σε μένα αυτή η απορία γεννήθηκε.
Ψηφίζω tsarachaf:devil:

Αιτιολογία;:hmm:

Γεια σας και από μένα! :)
Καλό παιχνίδι να έχουμε.
Elena Kr και Johnnaousa μπήκατε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, και ψάχνετε να βρείτε γρήγορα ενόχους ή μου φαίνεται;

Σε ποιο σημείο ακριβώς ο Johnnaousa κατηγόρησε κάποιον;
Να σου πω την αλήθεια, αυτό το ποστ σου μου θύμισε το δικό μου πρώτο ποστ τότε που ήμουν δολοφόνος. Που προσπαθούσα να πω διάφορα ονόματα ώστε να κάνω τους υπόλοιπους να ξεχάσουν αυτούς που ήδη κατηγορούσαν - τους συνδολοφόνους μου.:whistle:

Θεωρείς ότι θα τον κάλυπτε τόσο φανερά, εάν ήταν συνδολοφόνος του, απ' τη στιγμή που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι;

Αυτή είναι μια πολύ καλή ερώτηση. Το θέμα είναι οτι καλώς ή κακώς ο Sparkling είναι άπειρος, οπότε αυτό που εμάς μας φαίνεται αυτονόητο, για αυτόν μπορεί και να μην είναι.

Καλό παιχνίδι να έχουμε!:D

Κάτι παίζει με Τάσο, jj, SparklingGrey, αλλά είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα.
Για αρχή ψηφίζω dimijim, καθαρά από διαίσθηση και όχι επειδή μιλάει πολύ.

Ονομάζεις λοιπόν αυτούς που "κατηγόρησε" ο dimijim (σαν να συμφωνείς μαζί του δηλαδή) αλλά τελικά ψηφίζεις τον ίδιο. Ανώμαλο δεν είναι;:hmm: Αν λες οτι δεν τον ψηφίζεις επειδή μιλάει πολύ, γιατί τον ψηφίζεις;

Ρε σεις, μην τρελλαίνεστε από τόσο νωρίς και μην δημιουργείτε αφορμές, ας τσουλήσει λίγο ήρεμα και θα φανούν τα δολοφονάκια, εύκολα και γρήγορα... Αν αρχίσουμε τέτοιες μάχες από τώρα, μόνο το να κρυφτούν καλύτερα οι δολοφόνοι θα καταφέρουμε...

Προφανώς και δεν ψηφίζω σήμερα, θα περιμένω να εκτεθούν μερικοί μερικοί που πάνε να παίξουν ύπουλα από τόσο νωρίς...

Αυτό το ποστ τώρα θεωρώ οτι είναι από κάποιον λογικό πολίτη, το ίδιο και της Eileen πιο μετά.

Παιδιά, χωρίς πλάκα, είστε υπερβολικοί:P

Αρχίζεις κι εσύ να μην μου κάθεσαι καλά...
Εγώ έριξα μια υποψία, απλά μια υποψία για τον Τάσο, ούτε τον ψήφισα ούτε τον κατηγόρησα ανοιχτά στο πρώτο μου ποστ.
Κι απευθείας έτρεξε ο spark κι αργότερα κι εσύ να τον αθωώσετε.
Κι επιμένετε στη γραμμή σας θέλοντας να μας βγάλετε εμάς υπερβολικούς, πολύ πιθανόν γιατί έχουμε βρει κάτι.
Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Ναι, Τζίμυ, το βρήκες. Ειδικά από τον πρώτο γύρο που όλοι είμαστε σαν ζαλισμένα κοτόπουλα:P

Εγώ σε αυτή τη στιχομυθία βλέπω τον dimijim που μιλάει με επιχειρήματα και τον jj! να απαντάει συγκαταβατικά και στην πλάκα, σαν να μη θέλει να επεκταθεί ούτε να εκτεθεί παραπάνω. Για μένα ο dimijim είναι αθώος, μόνο και μόνο επειδή έχει εκτεθεί πάρα πολύ και τα έχει βάλει με έναν πολύ δυνατό παίκτη, τον Τάσο. Αλλά πιο πάνω θεώρησα οτι ο Τάσος είναι κι αυτός αθώος... Γενικά θα έλεγα οτι οι παίκτες με ρόλους και κάρτες θα έπρεπε να μάθουν για το ρόλο του Τάσου. Έτσι θα ξεκαθαρίσουν πολλά για αυτούς που τον κατηγόρησαν κι αυτούς που τον υποστήριξαν.

Εγώ, πάντως, τον Γιάννη από τη Νάουσα σκέφτομαι να ψηφίσω.
Αυτό το «έχω σκεφτεί, αλλά δε λέω τώρα», μου κάνει κάπως έτσι: «Ας το πω πρώτα στους συνεργούς μου και μετά ψηφίζω» .

Χαιρετώ το ήσυχο, όμορφο, καλοκαιρινό Παλέρμο. Α και σκοτεινό.
Έχω κάποιες υποψίες για τον ΓιάννηΝάουσα, τις οποίες δικαιολόγησα προηγουμένως. Ο dimijim δε μου κάνει για ύποπτος. Απ' ό,τι είδα και στα προηγούμενα παιχνίδια αυτή τη συμπεριφορά είχε. Βέβαια, είναι νωρίς ακόμη.
Ελπίζω αύριο να μιλήσουν και οι σήμερον σιγήσαντες. Αλλά όχι και όλοι μαζί και δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε. :P

Αποχαιρετώ το Παλέρμο. Ναι, δεν είπα και κάτι το σπουδαίο. :P

Σόρρυ αλλά μήπως να υποστηρίξεις λίγο τον εαυτό σου; Δεν έχεις αντικρούσει ακόμα τις κατηγορίες οτι υποστήριξες τον Τάσο. Μήπως πας να αλλάξεις το θέμα;:hmm:

Ο dimijim δε σου κάνει για ύποπτος; Και για τι σου κάνει; Πας να στρέψεις αλλού τα βλέμματα; Έτσι σε καθοδήγησαν μήπως οι πιο έμπειροι από σένα; Για να ξεχαστεί το όνομά σου;

Δεν είμαι καθόλου αγχωμένος!
Έκανα μια παρατήρηση για τον Τάσο, έριξα μια υποψία, όχι κατηγορία, για να κόψω αντιδράσεις.
Να δω πως θα κινηθεί ο λαός!
Είδα την παράξενη αντίδραση του spark κι έτσι τον κατηγόρησα!
Δεν ξέρω αν έχω βρει δολοφόνους, απλά προσπαθώ να ξυπνήσω το θέμα.
Να κατηγορηθούν μερικοί, να αντιδράσουν άλλοι, να βγάλουμε κάτι.
Αν βρούμε, έστω και στην τύχη έναν δολοφόνο, τότε οι υπόλοιποι θα αναγκαστούν να τον βοηθήσουν κάπως για να σωθεί.
Αν πάλι βγάλουμε κάποιον παμψηφεί τότε εκείνος προφανώς είναι αθώος.
Αλλά αυτό δεν μπορεί να γίνει αν δεν ξεκινήσουν οι υποψίες και οι κατηγορίες και ψηφίζουν όλοι στην τύχη, ζητώντας ησυχία ή θεωρώντας πως είναι νωρίς για να ξεκινήσουμε...
Αν γίνει αυτό τότε οι δολοφόνοι θα βγάλουν εύκολα κάποιον αθώο στην πρώτη ψηφοφορία.
Θα επιθυμούσες μήπως κάτι τέτοιο;

ps. Η μνήμη σου δεν είναι καλή...
Στο xmas, που ήσουν και ΣΕ, οι πολίτες δεν είχαν βρει έναν, είχαν βρει δύο δολοφόνους απ την πρώτη μέρα του παιχνιδιού...

Εμένα μου αρέσουν οι παίκτες που προσπαθούν να δημιουργήσουν κίνηση στον πρώτο γύρο, γιατί λαβράκια πιάνονται μέσα στον πανικό κι όχι μέσα στην ησυχία...

επειδη γουσταριζω και ειμαι μαγκας και βαρβατος αντρακλας θα ψηφισω αντι να ξεκοιλιασω τον βρωμoalchemist που βρωμανε τα χνωτα του.
δε μου αρεσε ο τροπος που ξεκινησε το παιχνιδι. Σιγα ρε μαγκα, Χαρηκες που εισαι ντολοφωνή;

ακομη ειναι νωρις να βγαλω ασφαλή συμπερασματα :)

What? Φαντασμένε εσύ; Κλασσικό ποστ του φαντασμένου όταν ήταν δολοφόνος. Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, ψηφίζω περνώντας απαρατήρητος. Δε μου αρέσει....

Ποσο καμμενο παιζει να ειμαι που ξυπνησα απο τις 7 για να δω τα μηνυματα και να βγαλω καποια ακρη!
Αρχικα να πω οτι ο spark και ο Τασος μονο δολοφωνοι δε μου φαινονται.Ο spark ετρεξε αμεσως να καλυψει τον Τασο , σαν πιο απειρος , επειδη μαλλον ειναι συγκατοικος του.Αν ηταν δολοφονος , θα ειχε πρωτα συνενοηθει με τους συνεργους του για το ποιος θα πει τι.Ωστοσο υπαρχει μια απειροελαχιστη πιθανοτητα να επελεξαν να μιλησει ο spark ακριβως γι'αυτο το λογο : επειδη ειναι ο πιο φρεσκος της παρεας.Νομιζω οτι το δευτερο ειναι πιο απιθανο χωρις βεβαια να το αποκλειω.

Να κι ο Κούγιας.... Κι από πού βγάζεις το συμπέρασμα οτι αυτοί οι δύο είναι συγκάτοικοι; Γιατί να μην είναι συνδολοφόνοι (που είναι και μεγαλύτερα τα στατιστικά); Αν είναι δολοφόνοι κι εσύ συνδολοφόνος, καρφώθηκες τρελά ΚΑΙ εσύ!

Γιαννη εφοσον γνωριζεις οτι εχεις το δικαιωμα να αλλαξεις ψηφο και οτι στην πρωτη ψηφοφορια ο καθενας ψηφιζει οποιον να ναι τοτε τι περιμενεις;Ισα ισα αν μιλησει θα δικαιολογισεις και την ψηφο σου.Μπορει ομως να μην εχεις κανενα προσωπο στο μυαλο σου και να το ειπες για να γραψεις απλα κατι.

Hello? Κι ο sparkling τον Johnnaousa δεν κατηγόρησε πριν; Αποφασίσατε να ρίξετε αλλού τις υποψίες αλλά καρφώνεστε χειρότερα νομίζω....

Χαρη εγω απλα βρηκα μια χαζη αφορμη ετσι για να ριξω λιγο λαδι στη φωτια...για πλακα καθαρα. Ετσι κι αλλιως σιγα την κατηγορια!

Πάλι κάνεις πίσω...

Καλημέρα! :)

Μου έχει δημιουργηθεί η εντυπώση πως ο SparklingGrey πάει να γίνει το εξιλαστήριο θύμα της υπόθεσης.Είναι εύκολο να πιανόμαστε απ' το παραμικρό και να κατηγορούμε κάποιον, αλλά μήπως αυτό συμφέρει τους δολοφόνους που ψάχνουν να σκορπίσουν κατηγορίες όπου βρουν;Επίσης, αδυνατώ να καταλάβω την εμμονή του dimijim για τον spark.Το να υποστηρίξεις κάποιον στο παιχνίδι(που εν προκειμένω σιγά την υποστήριξη) συμβαίνει πολύ συχνά και απ' αυτό δε συνάγεται πως όποιος υπερασπίζεται κάποιον, είναι και δολοφόνος.Με αυτό το σκεπτικό, κι εγώ τώρα υπερασπίζομαι τον SparklingGrey.Για να δούμε, θα με κατηγορήσει και εμένα ο dimijim;Ακόμη θα ήθελα να 'ξερα, δεν υπάρχει τίποτα άλλο που να του έχει φανεί ύποπτο μέχρι στιγμής;Τείνω, παρά ταύτα, να πιστεύω για την ώρα πως η στάση του είναι απλώς αφελής και πως δεν είναι ένοχος.

Από το προηγούμενο ποστ σου μου φάνηκες ύποπτος, και με αυτό το ποστ έβαλες και τη σφραγίδα. Πας να παίξεις άμυνα με επίθεση; Κι εσύ όμως δε θεωρείς το dimijim ύποπτο. Τελικά κανείς δεν τον θεωρεί ύποπτο αλλά όλοι διαφωνούν μαζί του...

γιατί βγάζετε τόσες θεωρίες από την αρχή του παιχνιδιού; ο πρώτος γύρος είναι σχεδόν στην τύχη (οπότε κανείς δεν παύει να είναι ύποπτος για εμένα :shifty:)μήπως θέλετε να κρύψετε κάτι;

Μαυρούλη ΑΚΡΙΒΩΣ τέτοια ποστ έγραφες όταν ήμασταν συνδολοφόνοι και κατηγορούνταν 2 συνδολοφόνοι μας στον πρώτο γύρο...

Κάπου εδώ το πρώτο σεντόνι αυτού του Παλέρμο λαμβάνει τέλος. Ευχαριστώ για την προσοχή σας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top