Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πού και να μην ενημέρωνε ο Τάσος, δηλαδή:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Γιατί να μην τον καλύψω;
Γιατί μπορεί να λέει ψέματα κι εσύ να είσαι συνεργός του.
Ξέρεις πως είστε στο ίδιο team, είδες που εγώ τον κατηγόρησα κι έτρεξες ενστικτωδώς να τον καλύψεις.
Είσαι άπειρος στο παιχνίδι και δεν γνωρίζεις πως έτσι μπορείς να καείς.
Και γιατί κατηγορώ τον Τάσο;
Γιατί και στο movie project δεν μπορούσε να μπει τις πρώτες μέρες κι όλο ψήφιζε οριακά και στην τύχη.
Και τότε είχε κακό ρόλο!
Με το ίδιο σκεπτικό έχει και τώρα.
Όπως επιπλέον αν έχει κακό ρόλο τότε θέλει να μείνει στην αφάνεια.
Και ορίστε που το κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα! :)
Καλό παιχνίδι να έχουμε.
Elena Kr και Johnnaousa μπήκατε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, και ψάχνετε να βρείτε γρήγορα ενόχους ή μου φαίνεται;
Περίεργο αυτό, περίεργο που βιάστηκες να τον καλύψεις...
Θεωρείς ότι θα τον κάλυπτε τόσο φανερά, εάν ήταν συνδολοφόνος του, απ' τη στιγμή που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι;
Δεν θέλω να σκεφτώ από τώρα θεωρίες συνομωσίας. Είναι ακόμα νωρίς και στο παιχνίδι οι έμπειροι παίχτες είναι πολλοί, οπότε θα το αποφύγουν. Λογικά η ψήφος μου είναι αυτή που σκέφτομαι αλλα μιας και θα μπορέσω αύριο να μπω..θα την σκεφτώ αν συμβεί κάτι
Και σε ποιον ακριβώς σκέφτεσαι να τη δώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
1. Δεν θέλω να σε ξεφορτωθώ παιδί μου. Πρώτος γύρος είναι,ότι να'ναι ψηφίζουμε,μην παρεξηγείς.
Πολύ βιάζεσαι να κατηγορήσεις πάντως για πρωτάρης...
2. Γκουχ. :whistle:
Έχεις καλούς δασκάλους,ε?
1. Όπως κατηγόρησες εσύ, έτσι κατηγορώ κι εγώ.
2. Ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θεωρείς ότι θα τον κάλυπτε τόσο φανερά, εάν ήταν συνδολοφόνος του, απ' τη στιγμή που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι;
Ναι.
Δεν έχει εμπειρία απ το παιχνίδι οπότε δεν κατάλαβε πως μπορεί έτσι να εκτεθεί.
Επιπλέον μπορεί ακόμη να μην έχουν οργανωθεί οι δολοφόνοι και να μην τον είπαν να το αποφύγει αυτό.
Εγώ λέω πως έδρασε ενστικτοδώς, ξέροντας πως ο Τάσος είναι συνδολοφόνος του.
Και για να μην είμαστε μόνο λόγια ορίστε: SparklingGrey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα! :)
Καλό παιχνίδι να έχουμε.
Elena Kr και Johnnaousa μπήκατε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, και ψάχνετε να βρείτε γρήγορα ενόχους ή μου φαίνεται;

Θεωρείς ότι θα τον κάλυπτε τόσο φανερά, εάν ήταν συνδολοφόνος του, απ' τη στιγμή που μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι;

Και σε ποιον ακριβώς σκέφτεσαι να τη δώσεις;
Για να λεω σε αυτόν που σκέφτομαι σημαινει πως απλά αυτον που θα ψήφιζα και πριν αρχίσει το παιχνίδι..για αυτό όμως περιμένω μήπως εκτεθεί κάποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen->SparklingGrey
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly->Τάσος97
  4. carpe_nochtem
  5. Catalyst
  6. Demlogic
  7. dimijim->SparklingGrey
  8. ElenaKr
  9. Eileen
  10. Ἔρις
  11. foreverfreak
  12. Himela
  13. jj!->tsarachar
  14. Johnnaousa
  15. Libertus
  16. love_angel->Himela
  17. MAYROULIS
  18. ~~~Melania~~~
  19. Noisette->foreverfreak
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf

Ψήφοι
2 SparklingGrey
1 carpe_nochtem
1 Himela
1 foreverfreak
1 Τάσος97
1 tsarachar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ενημέρωση, ε;
Μα ενημέρωσε ότι θα λείπει αύριο και όλοι πέσανε να τον φάνε.

Δειτε τα μούτρα σας όσοι δε θα συμμετέχετε σχολαστικά:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μα ενημέρωσε ότι θα λείπει αύριο και όλοι πέσανε να τον φάνε.

Δειτε τα μούτρα σας όσοι δε θα συμμετέχετε σχολαστικά:pfff:
Δεν έπεσα να τον φάω ακριβώς γι αυτό!
Απλά επειδή το έχω ξαναδεί το εργάκι απ τον Τάσο σε προηγούμενο παλέρμο το θεώρησα λίγο ύποπτο και το έριξα για να κόψω αντιδράσεις.
Κι ορίστε που έχουμε αντιδράσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον παιδια εγω λεω να βγαινω σιγα σιγα. Καλη ( ; ) σας νυχτα.
Να σας ενημερωσω οτι αυριο 8:30- το μεσημερακι και απο τις 19:00- το βραδυ εγω θα λειπω , θα εχω προβα με τη θεατρικη ομαδα.Θα κανω μεγαλες πρσπαθειες να μπαινω οσο πιο συχνα μπορω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Καλό παιχνίδι να έχουμε!:D

Κάτι παίζει με Τάσο, jj, SparklingGrey, αλλά είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα.
Για αρχή ψηφίζω dimijim, καθαρά από διαίσθηση και όχι επειδή μιλάει πολύ.

Τα ξαναλέμε αύριο το μεσημεράκι. Συμπαράσταση στην Noisette που έχει εξεταστική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οκ, πάλι θα με παιδεύετε και θα θέλει να διαβάζω 30000 ποστ την μέρα... Είμαστε και πολλοί, ζωή να χουμε... :P

Ρε σεις, μην τρελλαίνεστε από τόσο νωρίς και μην δημιουργείτε αφορμές, ας τσουλήσει λίγο ήρεμα και θα φανούν τα δολοφονάκια, εύκολα και γρήγορα... Αν αρχίσουμε τέτοιες μάχες από τώρα, μόνο το να κρυφτούν καλύτερα οι δολοφόνοι θα καταφέρουμε...

Προφανώς και δεν ψηφίζω σήμερα, θα περιμένω να εκτεθούν μερικοί μερικοί που πάνε να παίξουν ύπουλα από τόσο νωρίς...

Α, και για να μην το ξεχάσω... Καλό παιχνίδι να έχουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Κάτι παίζει με Τάσο, jj, SparklingGrey, αλλά είναι νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα.
.
Είμαστε τα co-modάκια αρσενικού γένους:hehe:

Παιδιά, χωρίς πλάκα, είστε υπερβολικοί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Παιδιά, χωρίς πλάκα, είστε υπερβολικοί:P
Αρχίζεις κι εσύ να μην μου κάθεσαι καλά...
Εγώ έριξα μια υποψία, απλά μια υποψία για τον Τάσο, ούτε τον ψήφισα ούτε τον κατηγόρησα ανοιχτά στο πρώτο μου ποστ.
Κι απευθείας έτρεξε ο spark κι αργότερα κι εσύ να τον αθωώσετε.
Κι επιμένετε στη γραμμή σας θέλοντας να μας βγάλετε εμάς υπερβολικούς, πολύ πιθανόν γιατί έχουμε βρει κάτι.
Κάτι δεν πάει καλά εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ναι, Τζίμυ, το βρήκες. Ειδικά από τον πρώτο γύρο που όλοι είμαστε σαν ζαλισμένα κοτόπουλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αρχίζεις κι εσύ να μην μου κάθεσαι καλά...
Εγώ έριξα μια υποψία, απλά μια υποψία για τον Τάσο, ούτε τον ψήφισα ούτε τον κατηγόρησα ανοιχτά στο πρώτο μου ποστ.
Κι απευθείας έτρεξε ο spark κι αργότερα κι εσύ να τον αθωώσετε.
Κι επιμένετε στη γραμμή σας θέλοντας να μας βγάλετε εμάς υπερβολικούς, πολύ πιθανόν γιατί έχουμε βρει κάτι.
Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Πάνε να σε βγάλουν υπερβολικό, γιατί είσαι... Πιάστηκες από ένα κλασσικό επιχείρημα που έχουμε σχολιάσει άπειρες φορές ότι είναι αβάσιμο, μιας και κάθε Παλέρμο είναι διαφορέτικό και το έχεις κάνει τεράστιο θέμα από τον πρώτο γύρο... Αυτό το επιχείρημα αμφισβήτησαν και οι δύο και ως εκεί, δεν είδα κανέναν να αθωώνει τον Τάσο... Όχι, δεν έβγαλες 3 δολοφόνους στην επιφάνεια, τουλάχιστον δεν το αποδεικνύεις, γιατί μπορεί να το έκανες, είναι απελπιστικά νωρίς για συμπεράσματα...

Αυτή την στιγμή μπορώ να πω ότι φαίνεσαι πιο ύποπτος από αυτούς που κατηγορείς... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εγώ, πάντως, τον Γιάννη από τη Νάουσα σκέφτομαι να ψηφίσω.
Αυτό το «έχω σκεφτεί, αλλά δε λέω τώρα», μου κάνει κάπως έτσι: «Ας το πω πρώτα στους συνεργούς μου και μετά ψηφίζω» .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ναι, Τζίμυ, το βρήκες. Ειδικά από τον πρώτο γύρο που όλοι είμαστε σαν ζαλισμένα κοτόπουλα:P
Προσπαθείς να με βγάλεις και τρελό τώρα...
Κάτι δεν πάει καλά με εσάς.
Κι επειδή ακριβώς είμαστε σαν ζαλισμένα κοτόπουλα γι αυτό ο spark μπορεί να έκανε το λάθος στην αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ρε σεις, μην τρελλαίνεστε από τόσο νωρίς και μην δημιουργείτε αφορμές, ας τσουλήσει λίγο ήρεμα και θα φανούν τα δολοφονάκια, εύκολα και γρήγορα... Αν αρχίσουμε τέτοιες μάχες από τώρα, μόνο το να κρυφτούν καλύτερα οι δολοφόνοι θα καταφέρουμε...
Επιτέλους λίγη λογική!

Αρχίζεις κι εσύ να μην μου κάθεσαι καλά...
Εγώ έριξα μια υποψία, απλά μια υποψία για τον Τάσο, ούτε τον ψήφισα ούτε τον κατηγόρησα ανοιχτά στο πρώτο μου ποστ.
Κι απευθείας έτρεξε ο spark κι αργότερα κι εσύ να τον αθωώσετε.
Κι επιμένετε στη γραμμή σας θέλοντας να μας βγάλετε εμάς υπερβολικούς, πολύ πιθανόν γιατί έχουμε βρει κάτι.
Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

Ναι, είσαι ο Sherlock Holmes και ενάντια σε όλες τις πιθανότητες και όλα τα στατιστικά που έχουμε από τα προηγούμενα Παλέρμο, βρήκες δολοφόνο όχι απλά από την πρώτη μέρα - αλλά από τις πρώτες 3 ώρες!:eek:
Τι βιασύνη είναι αυτή ρε παιδί μου;
Εναντίον σου είναι, γιατί μαρτυρά άγχος! Αλλιώς προς τι όλο αυτό;


Μία μικρή υπενθύμιση -- ΠΡΟΣΟΧΗ! Στο Παλέρμο εύλογα απαγορεύεται η αξιολόγηση των δημοσιεύσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top