Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Καλώς ήρθατε για άλλη μια φορά στην πολυτάραχη πόλη του Παλέρμο!


Η μάχη μεταξύ μαφίας και πολιτών έχει γίνει ζήτημα τιμής και κύρους καθώς όλοι διεκδικούν πλέον τον επονομαζόμενο Iron Throne. Οι fans θα κατάλαβαν ήδη πως το παιχνίδι που θα παίξουμε έχει πινελιές από το δημοφιλές Game Of Thrones (credits για την ιδέα πάνε στον Mercury).

Οι διεκδικητές, λοιπόν, του Iron Throne σε αυτόν τον γύρο είναι 24 και έχουν τους εξής ρόλους: Αρχιμαφιόζος, Φανερός Μαφιόζος Α, Φανερός Μαφιόζος Β, Κρυφός Μαφιόζος Γ, Κρυφός Μαφιόζος Δ, Διεφθαρμένος Αστυνομικός, Πόρνη, Αντίπαλος μαφιόζος, Πληροφοριοδότης, Δικηγόρος, Ιατρός, Συγκάτοικοι (2), Ντετέκτιβ, Μάγισσα, Μέντιουμ, Αυτοκράτορας, Αλεξίσφαιρος, Πολίτης Α, Πολίτης Β, Πολίτης Γ, Πολίτης Δ, Πολίτης Ε. Τα άτομα που δεν επικύρωσαν τη συμμετοχή τους, λυπούμαστε, αλλά τέθηκαν εκτός παιχνιδιού.

Οι κάρτες που μοιράστηκαν ή θα μοιραστούν (λίγη υπομονή όσοι δεν πήρατε ακόμη!) είναι: Νεκροφάνεια x 3, Τυμβωρυχία x 3, Άμεση Προφυλάκιση x 2, Ακύρωση Προφυλάκισης x 2, Ηχώ από το Υπερπέραν x 3, Χρησμός Πυθίας (Όνειρο) x 3, Αποτυχία Δολοφονίας x 1, Εξαίρεση ψηφοφορίας x 3, Επιπλέον Ψήφος x 14, Ακύρωση ψήφου x 14.

Παρακαλείστε να μη γράψετε στο θέμα, αν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο σας, αλλά να επικοινωνήσετε με τη ΣΕ. Σε περίπτωση που σας λείπει κάποια κάρτα επίσης επικοινωνήστε με τη ΣΕ.

Τα προσωπικά μηνύματα πρέπει να πηγαίνουν ΠΑΝΤΑ και στα δύο μέλη της ΣΕ (Mercury; MissKit). Η ευθύνη για την ενημέρωση και των δύο μελών βαραίνει εσάς και οποιοδήποτε λάθος γίνει λόγω ελλιπούς ενημέρωσης μέλους της ΣΕ δεν αναιρείται. Ευχόμαστε καλό παιχνίδι σε όλους.


Οι πρωταγωνιστές μας ^-^
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. Catalyst
  6. Demlogic
  7. dimijim
  8. ElenaKr
  9. Eileen
  10. Ἔρις
  11. foreverfreak
  12. Himela
  13. jj!
  14. Johnnaousa
  15. Libertus
  16. love_angel
  17. MAYROULIS
  18. ~~~Melania~~~
  19. Noisette
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97
  24. tsarachaf

~ In the Game of Thrones,there can be only one winner.
Let the Games begin... ~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
για να δουμε τι θα δουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Καλό παιχνίδι να έχουμε!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
για να δούμε αν θα είναι τόσο ενδιαφέρον το παιχνίδι όσο αναμένεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αντε με το καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Let the Game begin...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Let the Game begin...
ποσα παιχνιδια θα παιξουμε;:redface::redface::P

μπορω να ξερω ποτε γινεται η πρωτη ψηφοφορια; γιατι εχω προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Από σήμερα λογικά ψηφίζουμε για την αυριανή αποχώρηση στις 20:00.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Επειδη εγω δε θα εχω αυριο προσβαση σε υπολογιστη (ισως μπω το πρωι για λιγο να δω τι ειπατε) δινω απο τωρα την ψήφο μου στην carpe_nochtem
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Νι, καλή μας αρχή!!! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και ο Τάσος κάνει την αρχή! Θυμίζω πως ψηφίζουμε με ΜΕΓΑΛΑ γράμματα για να ξεκουράζεται η αγαπημένη σας ΣΕ και να μην ψάχνει ψήφους στα σεντόνια. :redface:

Λίστα για Δευτέρα 25/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem
  5. Catalyst
  6. Demlogic
  7. dimijim
  8. ElenaKr
  9. Eileen
  10. Ἔρις
  11. foreverfreak
  12. Himela
  13. jj!
  14. Johnnaousa
  15. Libertus
  16. love_angel
  17. MAYROULIS
  18. ~~~Melania~~~
  19. Noisette
  20. Πατρεύς
  21. SparklingGrey
  22. Guest 278211
  23. Τάσος97 -> carpe_nochtem
  24. tsarachaf

Ψήφοι
1 carpe_nochtem
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Game of Thrones, ha?
Mercury, ήταν δική σου ιδέα ή της Άννας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Game of Thrones, ha?
Mercury, ήταν δική σου ιδέα ή της Άννας; :P
έχει πινελιές από το δημοφιλές Game Of Thrones (credits για την ιδέα πάνε στον Mercury).
Τρελαίνομαι όταν με προσέχουν που γράφω. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Επειδη εγω δε θα εχω αυριο προσβαση σε υπολογιστη (ισως μπω το πρωι για λιγο να δω τι ειπατε) δινω απο τωρα την ψήφο μου στην carpe_nochtem

Έτσι και δημιουργηθεί κύμα εναντίον μου,σε έσφαξα.:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έτσι και δημιουργηθεί κύμα εναντίον μου,σε έσφαξα.:ropalo:

Aπο την αρχη φανερωνεις το ρολο σου;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Αν δημιουργηθεί κύμα,θα με βγάλουν με ψηφοφορία. Αν με βγάλουν από το παιχνίδι και είμαι δολοφόνος,η δολοφονία του Τάσου το επόμενο πρωί είναι τελείως κάρφωμα,οπότε αν με υποστήριζαν οι τυχόν συνδολοφόνοι μου,θα τους έβρισκαν αμέσως. Δεν θα με συνέφερε. :whistle:
Εσύ κορίτσι; Γιατί τόσο γρήγορα κατηγορίες; Προσπαθούμε να ρίξουμε αλλού τα βλέμματα;:sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγω Ιωαννα μου δε προσπαθω να καλυψω /παραπλανισω απολυτως κανενα!
Απλα ειπα μια φορα στη ζωη μου να μπω λιγο , λιγο το τονιζω αυτο , δυναμικα στο παιχνιδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τρελαίνομαι όταν με προσέχουν που γράφω. :whistle:

Ωωω μην τρελαίνεσαι που δεν διάβασα το post σου! Το κάνω σε πολλούς ανθρώπους!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η ψήφος του Τάσου φαντάζομαι πως είναι καθαρά στην τύχη, ίσως για να μπει δυναμικά στο παιχνίδι και να δώσει ήδη τροφή για το παιχνίδι. Θα φανεί στη συνεχεια η πρόθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top