Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Επισήμως λοιπόν το Παλέρμο έχει ξεκινήσει! Έχετε λάβει όλοι προσωπικά μηνύματα που λένε τους ρόλους σας και κάποιες βασικές οδηγίες.
Επισημαίνουμε και στο θέμα σαν ΣΕ ότι:
Απαγορεύεται να συζητάτε για το Παλέρμο και τους ρόλους σας σε αυτό με συμπαίκτες σας. Συμπεριφορές σαν και αυτή θα πρέπει να αναφέρονται για το καλό του παιχνιδιού! Οι άξιοι και καλοί παίκτες άλλωστε, δε χρειάζεται να παραβαίνουν τον πιο βασικό κανόνα...;)

Welcome to you all!

Love,
Eileen & Myrtle!

edit:

Η λίστα με τους παίκτες που συμμετέχουν είναι η εξής:

Συμμετέχοντες
  1. blue_butterfly
  2. Catalyst
  3. cr 7
  4. dimijim
  5. Drama Prinzessin
  6. Elena Kr
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak
  9. ggeorge1976
  10. Himela
  11. JaneWin
  12. love_angel
  13. Maria775m
  14. Mayroulis
  15. MissKit
  16. Phoebe
  17. soter
  18. tsarachaf
  19. _elena_
  20. Πατρεύς
  21. Σπυρακος (^^)
  22. Τάσος97
  23. Χαρουλιτα
Συντονιστική Επιτροπή (ΣΕ)
1. Myrtle
2. Eileen

Στο παιχνίδι υπάρχουν: 6 μαφιόζοι, 1 αντίπαλος μαφιόζος, 1 πληροφοριοδότης, 1 διεφθαρμένος αστυνομικός, 1 αυτοκράτορας, 1 γιατρός, 2 συγκάτοικοι, 1 μάγισσα, 1 δικηγόρος, 1 αλεξίσφαιρο γιλέκο, 1 ντετέκτιβ, 1 πόρνη, 1 δήμαρχος, 1 μέντιουμ και 3 πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Επιτέλους:) Palermo extreme ξανα;D Πήραα ρόλοο..κάρτααα:D Όλα οκ!:)Έλαα να μαζευομαστε σιγα-σιγα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ελπιζω να επιτρεπεται να γραψει κατι καποιος που δεν συμμετεχει..αν οχι συγχωρεσε με Ζωη:) λοιπον ευχομαι καλο παιχνιδι παιδια και θα παρακολουθω τι γινεται με ανυπομονησια να δω και ποσοι θα ειναι αυτη τη φορα οι μαφιοζοι..4 ή 5 οπως την αλλη φορα(καποιοι καταλαβατε:P ) και με την βασικοτερη ευχη..να παιχτει δικαια και χωρις διαρροες γιατι τοτε κατανταει ανουσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλό, διασκεδαστικό και τίμιο παιχνίδι σε όλους! :D

Όποιος δεν έχει λάβει ρόλο και κάρτα, παρακαλείται να επικοινωνήσει με τα μέλη της ΣΕ (Myrtle και Eileen).

Επίσης, παρακαλώ να μην ξεχάσετε το επιβεβαιωτικό πμ για τη συμμετοχή σας όσοι είδατε τους ρόλους σας!

Καλή διασκέδαση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έλαα να μαζευομαστε σιγα-σιγα:clapup:
Κάτι ετοιμάζεις εσύ. :hmm:

Ως γνήσιος καταλύτης, ξέρω πολύ καλά πώς να επιταχύνω τις εξελίξεις. Γι' αυτό στον πρώτο γύρο θα ψηφίσω κάποιον που δεν θα έχει μιλήσει καθόλου. Έτσι, θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πέσω μέσα, συγκεκριμένα πάνω από 20%, ενώ αν ψηφίσω εντελώς στην τύχη, θα έχω μόνο 20%.:(


(όχι δεν μου χάκαρε ο fockos το λογαριασμό, απλά δεν ήξερα τι να γράψω!:Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Κάτι ετοιμάζεις εσύ. :hmm:

Ως γνήσιος καταλύτης, ξέρω πολύ καλά πώς να επιταχύνω τις εξελίξεις. Γι' αυτό στον πρώτο γύρο θα ψηφίσω κάποιον που δεν θα έχει μιλήσει καθόλου. Έτσι, θα έχω περισσότερες πιθανότητες να πέσω μέσα, συγκεκριμένα πάνω από 20%, ενώ αν ψηφίσω εντελώς στην τύχη, θα έχω μόνο 20%.:(


(όχι δεν μου χάκαρε ο fockos το λογαριασμό, απλά δεν ήξερα τι να γράψω!:Ρ)

Φόκε; :confused:

λολ,δεν είδα το άσπρο στην αρχή. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Φόκε; :confused:

λολ,δεν είδα το άσπρο στην αρχή. :loltooth:
Λυπάμαι, αλλά αν δε διαβάζεις τα ψιλά γράμματα...θες να σε φωνάζω από τώρα Κάσπερ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χαιρετώ κι εγώ (πολύ λαχανί βρε παιδιά, αμαν!). Ομοίως με το Βάιο έχω σκοπό να στηρίξω τους ενεργούς παίκτες, όσοι δε μιλάνε απλώς δε μας χρειάζονται και μη σπεύσετε να κατηγορήσετε τη σύμπνοιά μας, απλώς μας τη σπάει το ίδιο πράγμα. :P Γράφω κι εδώ άλλη μια φορά ότι για μερικές μέρες δε θα συμμετέχω όσο ενεργά θα ήθελα, λόγω υποχρεώσεων, δείξτε κατανόηση. :P

Καλό μας παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Καλὴ ἀρχὴ στὸ παιχνίδι νὰ ἔχουμε παιδιά! Ἐλπίζω νὰ βροῦμε γρήγορα τοὺς δολοφόνους. Σίγουρα στὸν πρῶτο γύρο δὲν μπορεῖ κανεὶς νὰ βγάλῃ ἀσαφαλῆ συμπεράσματα καὶ οἱ δολοφόνοι εἶναι σὲ πιὸ πλεονεκτικὴ θέση νὰ μᾶς μπερδέψουν. Ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ ἔχουν μιλήσει μέχρι στιγμή, ἀπὸ ἔνστικτο καθαρά, θεωρῶ ὅτι πιὸ ὕποπτη εἶναι ἡ Misskit. Δὲν μπορῶ βέβαια νὰ εἶμαι σὲ καμία περίπτωση σίγουρος, ἀλλὰ ἀρχὴ εἶναι ἀκόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχετε κάποια προσωπικά με τις γατούλες, αγαπητέ Πατρεύ; :ermm: Έχω που έχω τον tsarachaf να με καταδιώκει σε κάθε Παλέρμο, τώρα κι εσύ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μὲ τὶς γάτες δὲν ἔχω κάτι προσωπικά. Ἂν δὲν ἦταν τόσο ἀχόρταγες, θὰ ἦταν καλύτερα γιὰ ὅλους μας. Ἐπίσης ἂν δὲν ἦταν τόσο πανοῦργες, ἐπίσης θὰ ἦταν καλύτερα. Μιὰ ἰδιότητα ἡ ὁποῖα μᾶλλον ἔχει μεταφερθεῖ καὶ στοὺς ἰδιοκτῆτες τους... Τὴ μέρα τὸ παίζουν ἀθῷοι καὶ φιλήσυχοι πολίτες καὶ τὸ βράδυ μεταμορφώνονται σὲ αἱμοσταγεῖς δολοφόνους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έχετε κάποια προσωπικά με τις γατούλες, αγαπητέ Πατρεύ; :ermm: Έχω που έχω τον tsarachaf να με καταδιώκει σε κάθε Παλέρμο, τώρα κι εσύ; :P
Καλά, μη τον γρατζουνίσεις κιόλας.:P Δεν είπε και τίποτα ο άνθρωπος.:hmm:

Κοίτα να δεις σύμπτωση, μόλις πριν διάβαζα ένα άρθρο για την επιθετικότητα στις γάτες. Έλεγε ότι είναι συνήθως πράξη άμυνας.
Πού οφείλεται αυτή η άμυνα, Κιτ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σας αγνοώ. :lol:

Είμαι πολύ χαρούμενη που επιτέλους παίζω Παλέρμο μετά από τόσα παιχνίδια ΣΕ κι εσείς σέλετε να με φάτε. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χαιρετάει και η βρικολακιασμένη Ριρίκα, καλό παιχνίδι να έχουμε.:D Δε λέω άλλα γιατί κλείνουν τα μάτια μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Για να δούμε τι έχουμε:

Έχετε κάποια προσωπικά με τις γατούλες, αγαπητέ Πατρεύ; :ermm: Έχω που έχω τον tsarachaf να με καταδιώκει σε κάθε Παλέρμο, τώρα κι εσύ; :P
Γιατι Μις τι φιβάσαι; Να σε αποκαύψουν; Προσπαθείς να κρυφτείς από τη αρχή;

Χαιρετάει και η βρικολακιασμένη Ριρίκα, καλό παιχνίδι να έχουμε.:D Δε λέω άλλα γιατί κλείνουν τα μάτια μου.:P
Εσύ κοιτούσες να πεις σε εμένα να πάω για ύπνο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Για να δούμε τι έχουμε:


Γιατι Μις τι φιβάσαι; Να σε αποκαύψουν; Προσπαθείς να κρυφτείς από τη αρχή;


Εσύ κοιτούσες να πεις σε εμένα να πάω για ύπνο :pfff:
Σσσσς γιατί δεν είμαι καλά.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σαν πολλοί δε βολευτήκατε να ρίξετε τα φώτα της δημοσιότητας πάνω μου; :worry: Ύποπτα πράγματα...

Καλημέρα! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλή σας μέρα Παλερμιώτες και Παλερμιώτισσες!

Βλέπω μπήκατε γρήγορα στο κλίμα! Ήθελα απλά να θυμίσω να προσέχετε στην χρήση του συστήματος αξιολόγησης! Δεν πρέπει να βάζετε θετικές ψήφους σε κανέναν γιατί μπορεί να θεωρηθεί συνεργασία.

Αυτά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αμ, οι θετικές δεν απαγορεύονται μόνο για τα φαντάσματα και τους άσχετους; Μερικά ποστς δε μπορείς να μην τα υπερψηφίσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ναι, μα οι άλλοι παίκτες μπορεί να θεωρήσουν ότι για να βάζει κάποιος σε κάποιον άλλον θετική, θα ανήκουν στην ίδια ομάδα. Οπότε καλό θα ήταν να αποφεύγονται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top