Παλέρμο #25 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το παιχνίδι αρχίζει από αύριο Τρίτη 27/07/2010

Μπορείτε να postάρετε από τώρα



Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Γιώργος, fockos, Phoebe ορίζει δύο από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 13 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:

  • 8 πολίτες
  • 2 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι/ιερόδουλη
  • 1 νοσοκόμα
Οδηγίες και λοιπές διευκρινήσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.


Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.


Λίστα για Παλέρμο #25

  1. elenaki_arnea08
  2. Eupatridis
  3. fantasmenos
  4. gianniskeeper
  5. kleop
  6. Κλεοπάτρα
  7. kousouni:)
  8. marialuluf1
  9. mariza_93
  10. Noulou94
  11. Rewial
  12. roseberry
  13. zOitCa

Παρατηρήσεις:

  • Η CiNeFiL έκανε τελευταίο login πριν 2 εβδομάδες, και δεν επιβεβαίωσε, ως εκ τούτου, για το παλέρμο. Δεν μπορώ λοιπόν να την συμπεριλάβω, δυστυχώς. Σόρρυ CiNeFiL.
  • Οι elenaki_arnea08 και kousouni:) που δεν έχουν επιβεβαιώσει κι έχουν δώσει στίγμα πριν μια βδομάδα, συμπεριλαμβάνονται οριακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όλοι έχετε πάρει πιμιά με τους ρόλους σας. Πουθενά δεν τους ανακοινώνετε. Εάν κάποιος δεν έχει pm με το ρόλο του ή δεν μπορεί να το βρει :rolleyes: να μην το γράψει εδώ αλλά να μου στείλει πιμί.

Εάν κάποιος θέλει να με δωροδοκήσει να περάσει - κλασικά - το απόγευμα από το γραφείο μου.

Έχετε υπόψιν ότι, επειδή η επιλογή ρόλων γίνεται από πρόγραμμα και με τυχαίο τρόπο, δεν έχει καμία απολύτως σημασία τι ρόλο είχαν οι συμπαίκτες σας στον προηγούμενο γύρο. Μην πάτε να "κλέψετε" βγάζοντας άκρη από το τι ρόλο είχαν στο προηγούμενο, άρα τι μπορεί να έχουν τώρα. Μπορεί να έχουν και δεύτερη φορά τον ίδιο ρόλο. :rolleyes:



Λοιπές πληροφορίες:

  • Στον ρουφιάνο έχουν δοθεί δύο ονόματα. Ένας δολοφόνος και το τσιράκι.
  • Το τσιράκι ξέρει ένα δολοφόνο.
  • Βάση αυτού του άρθρου, οι πιθανότητες για νίκη δολοφόνων υπολογίζονται στα 40.8% με 57.7%.

Αύριο - πρώτη μέρα - δεν έχει δολοφονία!
Για όσους δεν ξέρετε: Απλά ψηφίζετε για αποχώρηση μέχρι τις 20:00 όποιον νομίζετε ότι είναι δολοφόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Πρόλογος Παλέρμο #25
(γράφω το 1ο επεισόδιο- πρόλογο του Παλέρμου #25 εξαιτίας του καλοκαιριού το Παλέρμο έγινε Σαντορίνη).

Ήταν ωραία η Σαντορίνη, πάντα μου άρεσε. Ποτέ δε θα ξεχάσω τα παιδικά καλοκαίρια μου εκεί. Ίσως αυτος ήταν ο λόγος που όταν μεγάλωσα αποφάσισα να ασχοληθώ με την θάλασσα. Έγινα ναυτικός κουρσάρος στα καράβια. Για μόνιμη κατοικία μου διάλεξα το νησί για να μαι κοντά στη θάλασσα . Ζούσα στην Πόλη.
Το καλοκαίρι του Ιουλίου του 2010 μου φάνηκε μαγικό, μετά από ένα κοπιαστικό ταξίδι με το καπετάν Τζίμι ήμουν χαρούμενος που θα περνούσα το καλοκαίρι μου πάλι εκεί σαν να μουνα πάλι μικρός. Γεμάτο μπάνια στην θάλασσα, φαγητό στο ταβερνάκι δίπλα στο λιμανάκι και βόλτες στα βράδια στα σοκάκια του νησιού.
Όλα ήταν ωραία μέχρι που.....

Καλή Αρχή

Μέρα 1η

.......Μέχρι που εικασίες για ύπουλες συμμορίες ακούγονταν από τους θαμώνες του νησιού. Η Σαντορίνη είναι όμορφο και ήσυχο νησί ποτέ δεν είχε ξανακουστεί κάτι τέτοιο. Οι αστυνομικές Αρχές του νησιού με επικεφαλή τον αστυνόμο Μπέκα αποφάσισαν να δράσουν πριν προλάβει να γίνει το κακό.

Ο υπαστυνόμος Μπατσίδης (πρώην αστυνόμος της πόλης Παλέρμος που υποβιβάστηκε μετά την αποτυχία του) έκανε την καθημερινή του περιπολία στην πλατεία της Χώρας και κατόπιν πολλών καταγγελειών από ανώνυμους. Είδε μια γυναίκα και του φάνηκε ύποπτη. Παρά τις αντιρρήσεις του ανωτέρου του (αστυνόμου Μπέκα) πήρε τις χειροπέδες και τις έβαλε στην άτυχη κοπέλα και την οδήγησε στο τμήμα. Η κοπέλα λεγόταν Κλεοπάτρα και φαινόταν στενοχωρημένη. Ο φωτογραφικός φακός ενός παπαράτσι πρόλαβε να την αποθανατίσει λίγο πριν μπει στο περιπολικό. Κανείς δεν ξέρει αν είναι στην πραγματικότητα ένοχη...

Μέρα 2η

Η επόμενη μέρα δεν ξημέρωσε καλά για το νησί την Σαντορίνης. Έγινε κάτι που δε ειχε ξαναγίνει. Με έκπληξη λουόμενοι σε παραλία της Σαντορίνης είδαν στην αμμουδιά ένα κεφάλι. Δίπλα από το κεφάλι ακριβώς βρέθηκε μια επιστολή που έγραφε:
" χαχα πάει το ελενάκι, φιλάκια πολιτάκια, έρχεται η σειρά σας ^_^ "

Το κεφάλι ήταν της elenaki_arnea αρκετά γνωστή στους κατοίκους του νησιού.


Ο αστυνόμος Μπέκας αποφάσισε να ζητήσει βοήθεια απο την Αθήνα ενώ ανέστειλε όλες τις άδειες των αστυνομικών. Ο υπαστυνομος Μπατσίδης με την σύμφωνη γνώμη του αστυνόμου Μπέκα πιστός πάντα στο λειτούργημά του έπιασε την zΟitCa η οποία όπως είπε έχει φαινότυπο δολοφόνου για αυτό την έκλεισε μέσα. Όλοι οι κάτοικοι του νησιού ξέρανε πως ήταν μια αθώα πολίτης....

Season Finale


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πιμι;;;;;; Με έφτυσες Γιώργο;;;;;;; :mad::mad::mad:
Να δω που θα βρεις καλύτερο 1/3 ΣουΕ! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πιμι;;;;;; Με έφτυσες Γιώργο;;;;;;; :mad::mad::mad:
Να δω που θα βρεις καλύτερο 1/3 ΣουΕ! :pfff:


Εδώ δεν είμαστε στη λίστα των συμμετοχών ρε Φοίβη θες και πιμι; Δεν είχαμε καλό κονέ και ο πορτιέρης δεν μας αφήνει να μπούμε στο κλαμπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εδώ δεν είμαστε στη λίστα των συμμετοχών ρε Φοίβη θες και πιμι; Δεν είχαμε καλό κονέ και ο πορτιέρης δεν μας αφήνει να μπούμε στο κλαμπ :P


Α δεν ξέρω για εσένα, αλλά εγώ είμαι! Πρώτη, πρώτη από το τέλος! :P

Γιώργοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Α δεν ξέρω για εσένα, αλλά εγώ είμαι! Πρώτη, πρώτη από το τέλος! :P

Γιώργοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

check again στο πρώτο ποστ σε αυτό το θέμα. Σε έφαγαν τα κυκλώματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πιμι;;;;;; Με έφτυσες Γιώργο;;;;;;; :mad::mad::mad:
Να δω που θα βρεις καλύτερο 1/3 ΣουΕ! :pfff:

Ούτε εγώ δεν έχω πιμι... αλλά πρέπει να συμπεριφερόμαστε σαν να μας τα έστειλε τα πιμι για να μην νομίζουν οι παίχτες ότι ο Γιώργος ψεύδεται. Λογικά δεν τα έχει χωρίσει ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
check again στο πρώτο ποστ σε αυτό το θέμα. Σε έφαγαν τα κυκλώματα...

Μικρέ, γκαβέ φαντασμένε ΣουΕ είμαι, δεν θα παίξω, για αυτό δεν είμαι στην λίστα, που δεν είσαι εσύ! :P

Ούτε εγώ δεν έχω πιμι... αλλά πρέπει να κάνουμε οτι έχουμε. Λογικά δεν τα έχει χωρίσει ακόμα.

Α οκ, τώρα κάπως σώζεται η κατάσταση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μικρέ, γκαβέ φαντασμένε ΣουΕ είμαι, δεν θα παίξω, για αυτό δεν είμαι στην λίστα, που δεν είσαι εσύ! :P

Ποτέ δεν κοιτάζω τους κομπάρσους, γεννήθηκα σταρ και κοιτάζω μόνο τους πρωταγωνιστικούς ρόλους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ποτέ δεν κοιτάζω τους κομπάρσους, γεννήθηκα σταρ και κοιτάζω μόνο τους πρωταγωνιστικούς ρόλους :P

Ναι το είδαμε... για αυτό ξέχασε να σε βάλει...! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρεεεεεεε σόρρυ με πήρε ο ύπνος. o.0 :hehe:

Οι παίχτες του ischool κοιμάστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ΠΡΟΣΟΧΗ


Ύστερα από κάποια τεχνικά ζητήματα για τα οποία ευθύνομαι αποκλειστικά εγώ (όχι τα άλλα δύο μέλη της ΣΕ) και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, έγινε αναδιανομή ρόλων.

Σας έχουν αποσταλλεί νέα προσωπικά μηνύματα με τον εξής τίτλο:

*ΝΕΟ* - Ρόλοι για Παλέρμο #25 - <ΙΔΙΟΤΗΤΑ>


Αυτά και μόνο αυτά θα ισχύουν. Όποιος έχει απορία για την ιδιότητά του να μας στείλει πμ, αν και τα πράγματα είναι ιδιαίτερα απλά. Λαμβάνετε υπόψιν το ΝΕΟ πμ που σας έχει έρθει.

Αν δεν έχετε πμ με τον παραπάνω τίτλο, ενημερώστε μας με πμ και όχι εδώ.


Καλή αρχή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αχ ευχαριστούμε!!!!!
Παλέρμο καλημέέέέρα!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
καλημερααααα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Buongiorno :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
καλημερααα.τι κανετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αχ και εσείς ε??
Και εγώ... Μα καλά τι κίνηση είναι αυτή σήμερα στο Παλέρμο?? Δεν μπορώ να παρκάρω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Έγινα ναυτικός κουρσάρος στα καράβια. Για μόνιμη κατοικία μου διάλεξα το νησί για να μαι κοντά στη θάλασσα . Ζούσα στην Πόλη.
Το καλοκαίρι του Ιουλίου του 2010 μου φάνηκε μαγικό, μετά από ένα κοπιαστικό ταξίδι με το καπετάν Τζίμι ήμουν χαρούμενος που θα περνούσα το καλοκαίρι μου πάλι εκεί σαν να μουνα πάλι μικρός.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top