Anime Soundtracks

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αγαπημένο OST θα μπορούσα να πω πως είναι αυτό ενός πρόσφατου anime που τέλειωσε και λέγεται Mawaru Penguindrum.
https://www.youtube.com/watch?v=ImEmob-VVD4
https://www.youtube.com/watch?v=Pd5ROuYeero
https://www.youtube.com/watch?v=wuilageh_B8&feature=relmfu
https://www.youtube.com/watch?v=cbt2H0s4c6A&feature=relmfu
https://www.youtube.com/watch?v=0Bj4JhfefmM&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επικό τόπικ. Ξεκινάμε με μερικά:

FMA: Brotherhood (σειρά για 9.5/10) Πολύ καλό γενικά αλλά και για τους λάτρεις της μουσικής είναι ότι πρέπει, όπως θα δείτε και παρακάτω.
Ολόκληρο το τελευταίο opening.


Κομμάτια μέσα από την σειρά (είναι τόσα πολλά που είναι δύσκολο να διαλέξω, βάζω 3).





Code Geass. Η σειρά είναι καλή, αλλά δεν την έχω τελειώσει οπότε δεν μπορώ να σας την προτείνω. Ωστόσο το πρώτο ending τα σπάει άγρια.



Gunslinger Girl. Φοβερό anime, όχι για όλους, αλλά γενικά sad/depressing με πολύ καλή μουσική επένδυση όπως θα δείτε, και touching σενάριο. Μικρό και καλό.

Στην ουσία παίζει αυτό (με παραλλαγές) τις περισσότερες φορές αλλά ταιριάζει τέλεια στις σκηνές.



Προσωπικά μου άρεσε πολύ αλλά το Elfen Lied είναι για λίγους. Το theme δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις, είναι καταπληκτικό.



Κλασσικό, DragonBall Kai opening



One Piece opening 12 (καταπληκτική σειρά/shonen)



Naruto-Naruto Shippuden.

Orochimaru Theme.


Pain/Nagato theme.


Στην τύχη πήρα και ένα opening:



Howl's Moving Castle theme song



ΟΚ νομίζω έβαλα αρκετά, εκτός από τα Naruto-One Piece-Dragonball τα οποία είναι γνωστά shonen και η μουσική τους έχει το ίδιο στυλ, τα άλλα που ανέβασα είναι διαφορετικά και μερικά είναι απλώς ορχηστρικά (πχ fma:botherhood) οπότε αξίζει να τα ακούσει κάποιος anime fan/music fan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Code Geass. Η σειρά είναι καλή, αλλά δεν την έχω τελειώσει οπότε δεν μπορώ να σας την προτείνω. Ωστόσο το πρώτο ending τα σπάει άγρια.

Προσωπικά μου άρεσε πολύ αλλά το Elfen Lied είναι για λίγους. Το theme δεν μπορείς να το χαρακτηρίσεις, είναι καταπληκτικό.
To Code Geass είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ! Το τελευταίο επεισόδιο είναι σοκαριστικό.
Στο Elfen Lied λάτρεψα τη μουσική και πιστεύω πως χωρίς αυτή, δεν θα είχε ίδια αίσθηση το anime.

Ένα ακόμη anime με πολύ καλό soundtrack ήταν το Blood+.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Απο D. gray-man...πωω πόσο έκλαιγα εδώ ΤΤ^ΤΤ



προς το παρόν αυτό :Ρ

να ρωτήσω. άμα βάλω Vocaloid είμαι ον τόπικ? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
να ρωτήσω. άμα βάλω Vocaloid είμαι ον τόπικ? :redface:
Δεν είναι OST από anime αλλά δεν νομίζω να υπάρξει μεγάλο πρόβλημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λες και κάποιος mod θα καταλάβει την διαφορά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Yu-Gi-Oh πιάνεται???? :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ναι, αφού είναι anime. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αν και κορίτσι πάντα μου άρεσε το Yu-Gi-Oh και έχω δει όλα τα επεισόδια και όλους τους κύκλους!!!!!!

Opening season 1 :inlove:


Opening season 2 :inlove:


Opening season 3 :inlove:


.....και φυσικά του δεύτερου μέρους του 3ου κύκλου: :inlove:


Opening season 4 :inlove:


Opening season 5 :inlove:

Part1


Part2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Haibane Renmei - Hanenone - Ailes Grises
Haibane Renmei - Blue Flow - Blue Flow
Kō Ōtani - Free Bird
Πολύ καλό μεταφυσικό και τρυφερό anime αν και λίγο "αργό" για ορισμένα γούστα. Είναι από αυτά που αν σας αρέσει θα μπει στα αγαπημένα σας.

Επίσης δεν έβαλε κανείς την εισαγωγή από τη 2η σεζόν του GitS:SAC
Origa- Rise with Lyrics
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.


Ταινιάρα!! Miyazaki και τα μυαλά στο μπλέντερ1!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.


KAI ENA COVER!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.

:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Επικούρα!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dusk

Νεοφερμένος

Ο Dusk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Τα anime μου αρεσουν πολυ και η λιστα αν αρχισω να ποσταρω, θα γινει τεραστια!
οποτε θα βαλω 1 μονο!:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Τα anime μου αρεσουν πολυ και η λιστα αν αρχισω να ποσταρω, θα γινει τεραστια!
οποτε θα βαλω 1 μονο!:P


ωραιο ειναι και το ending
βασικα το ολο soundtrack απο αυτο το anime ειναι ωραιο και εχει ...ποικιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top