Πώς αποκαλείτε το έτερον ήμισυ;

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
χαρά μου, αγάπη μου, έρωτα μου, ζωή μου, φως μου, καρδια μου, λατρεία μου, άντρα μου, κολώνα του σπιτιού μου....

επίσης και μάτια μου..

αλλα το βασικό ειναι ένα!!!!!!!

Χαϊβανι μουουουου!!!!!!!!!!!!!!! :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α ναι... ξέχασα και το μάτια μου :D


επίσης υπάρχουν φορές που τον φωνάζω (χαϊδευτικά πάντα)
λαμόγιο, αλήτη, ρεμάλι, καθίκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαρδια μου,μωρο μου και αγαπη μου....γιατι δεν θυμαμαι το ονομα της!!!!:P :whistle: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά? Τι ακριβώς σημαίνει λαμόγιο? Ετυμολογικά εννοώ... :redface: :redface:

A, ok...
Η λέξη "λαμόγιο" σημαίνει εξαπατώ κάποιον (συχνά και εξαφανίζομαι) ή δεν εμφανίζομαι, δεν πηγαίνω κάπου, ενώ είχα συμφωνήσει να πάω.

Π.χ. "Είπαμε στον Βαγγέλη να έρθει στον γάμο αλλά εκείνος την έκανε λαμόγια".

Η λέξη είναι αβέβαιου ετύμου και πιθανολογείται ότι προέρχεται από την ισπανική έκφραση "la moya" που σημαίνει "η τάδε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Παιδιά? Τι ακριβώς σημαίνει λαμόγιο? Ετυμολογικά εννοώ... :redface: :redface:

A, ok...
Η λέξη "λαμόγιο" σημαίνει εξαπατώ κάποιον (συχνά και εξαφανίζομαι) ή δεν εμφανίζομαι, δεν πηγαίνω κάπου, ενώ είχα συμφωνήσει να πάω.

Π.χ. "Είπαμε στον Βαγγέλη να έρθει στον γάμο αλλά εκείνος την έκανε λαμόγια".

Η λέξη είναι αβέβαιου ετύμου και πιθανολογείται ότι προέρχεται από την ισπανική έκφραση "la moya" που σημαίνει "η τάδε"

μ'αρεσει που αυτοεξυπηρετεισαι γιδακι μου... :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Kαρδια μου,μωρο μου και αγαπη μου....γιατι δεν θυμαμαι το ονομα της!!!!:P :whistle: :bleh:

Μήπως έχει να κάνει με ένα προηγούμενο θέμα :P Μην σου ξεφύγει κανένα άλλο όνομα που δεν πρέπει και ειδικά εκεί που δεν πρέπει;:whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μήπως έχει να κάνει με ένα προηγούμενο θέμα :P Μην σου ξεφύγει κανένα άλλο όνομα που δεν πρέπει και ειδικά εκεί που δεν πρέπει;:whistle: :P

Χαχαχα βρε Bικακι!!!:clapup: Ειδες πως με πιανεις;;;!!!:D ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

Απαντώ για το gazzillioooooons.. :D

Στα αγγλικά άμα πεις "I love you", ο άλλος απαντά "Me too". Σωστά;

Ε εμείς το "me2". το είχαμε κάνει στην αρχή "me 3", μετά "me 4", μετά "me millions", μετά "me gazillions" και μετά σκέτο "gazillioooooooooons!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χεεχε, καλό! Ναι, κάποια στιγμή το υποψιάστηκα...!

Ρε σεις, μία φίλη μου τον αποκαλεί τσαπερδόνο της...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν έχω σύντροφο. Αν είχα θα ήταν πολύ σουρεάλ σαν και μένα και θα την αποκαλούσα ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. :clapup: Γελάω γιατί θυμάμαι την ταινία που ο Κωνσταντάρας έγραφε ερωτικές επιστολές στην Κοντού και την αποκαλούσε ''κατεψυγμένο μου''. Τι φοβερή ταινία !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ας κάνω εγώ την αρχή...
Εγώ τον φωνάζω ''κουκουζάκι'', απο το αρκουδάκι, κι εκείνος το ίδιο...γιατί όταν τα φτιάξαμε εγώ έπαιζα με ένα αρκουδάκι. Εγώ όμως τώρα πια τον φωνάζω πιο πολύ ''Γόλη'' απο το Γρηγόρη, το ''κουκουζάκι'' ή ''κούζι''' για συντομία του το έχω παραχωρήσει....!!


Κρίμα το παιδί,ε?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Δεν έχω σύντροφο. Αν είχα θα ήταν πολύ σουρεάλ σαν και μένα και θα την αποκαλούσα ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. :clapup: Γελάω γιατί θυμάμαι την ταινία που ο Κωνσταντάρας έγραφε ερωτικές επιστολές στην Κοντού και την αποκαλούσε ''κατεψυγμένο μου''. Τι φοβερή ταινία !!


Χαχα...πολύ γέλιο!!!
Με πρόλαβες στην απάντηση, αλλά δεν πειράζει!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τυπικά χαρακτηριστικά 19χρονης. Σε ζηλεύω που είσαι σε αυτη την ηλικία. Τόσο αθώα και γλυκιά εποχή. 'Οταν είναι 19 οι κοπέλες μας φωνάζουν ''αρκουδάκι'', όταν πάνε 30 μας φωνάζουν ''μανάρι μου'' κι όταν φτάσουν στα 40 μας φωνάζουν ''αχαίρευτε''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroula_z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maroula_z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Τυπικά χαρακτηριστικά 19χρονης. Σε ζηλεύω που είσαι σε αυτη την ηλικία. Τόσο αθώα και γλυκιά εποχή. 'Οταν είναι 19 οι κοπέλες μας φωνάζουν ''αρκουδάκι'', όταν πάνε 30 μας φωνάζουν ''μανάρι μου'' κι όταν φτάσουν στα 40 μας φωνάζουν ''αχαίρευτε''.



Κακίιιιιιιιιιιιιιιιιιες.........................................:redface::redface::redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantazis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Τυπικά χαρακτηριστικά 19χρονης. Σε ζηλεύω που είσαι σε αυτη την ηλικία. Τόσο αθώα και γλυκιά εποχή. 'Οταν είναι 19 οι κοπέλες μας φωνάζουν ''αρκουδάκι'', όταν πάνε 30 μας φωνάζουν ''μανάρι μου'' κι όταν φτάσουν στα 40 μας φωνάζουν ''αχαίρευτε''.

..........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κακίιιιιιιιιιιιιιιιιιες.........................................:redface::redface::redface::redface::redface::redface:

'Οχι δεν το είπα από κακία, έτσι με φώναζαν κι εμένα κάποτε, αρκουδάκι. Απλά μετά σιγά σιγά γίνονται ανατροπές. Επέρχεται το γήρας, πρώτα στις καρδιές γυναικών τε και ανδρών. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια που η τρυφερότητα διαρκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τώρα πλέον ...πρώην! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Το κορίτσι μου το αποκαλώ <<μωράκι μου>> και αυτή το ίδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μου'χει πει να τον λέω "αφέντη".
So be it :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top