Η γαλλική μας playlist

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 336 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
The beat at 1:13 is sick.

 

doop

Νεοφερμένος

Ο doop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μια πολύ όμορφη κοπέλα στα σκαλοπάτια του παλατιού (η Lysippe ?) πρέπει να διαλέξει ποιόν θα πάρει, απ’ όλους τους ερωτευμένους υποψήφιους. Και εντέλει, της την πέφτει ο τσαγκάρης: της περιγράφει το κρεβάτι που θα κοιμούνται μαζί και της λέει ότι εκεί θα είναι ευτυχισμένοι μέχρι να εξαφανιστεί ο κοσμός....



Υγ... με κοίταξε και γέλασε
κι ύστερα με μαχαίρωσε
και μου είπε πως τσαγκάρη
δεν ήθελε να πάρει :/:
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια πολύ όμορφη κοπέλα στα σκαλοπάτια του παλατιού (η Lysippe ?) πρέπει να διαλέξει ποιόν θα πάρει, απ’ όλους τους ερωτευμένους υποψήφιους. Και εντέλει, της την πέφτει ο τσαγκάρης: της περιγράφει το κρεβάτι που θα κοιμούνται μαζί και της λέει ότι εκεί θα είναι ευτυχισμένοι μέχρι να εξαφανιστεί ο κοσμός....



Υγ... με κοίταξε και γέλασε
κι ύστερα με μαχαίρωσε
και μου είπε πως τσαγκάρη
δεν ήθελε να πάρει :/:
Καλά έκανες κι έβαλες την μετάφραση, doop. Κρίμα, όμως, ένα τραγούδι με τόσο ωραίο στίχο να μην σου κάθεται καλά στ' αυτί. Τουλάχιστον, στο δικο μου αυτί. Δεν ξέρω εάν θα το εκτιμούσα περισσότερο, σε περίπτωση που ήξερα γαλλικά. :hmm:


Marie Laforet - Mon Amour, Mon Ami

 

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Συναισθηματικά φορτισμένος στίχος Je vois tout, j'entends tout, je vois tout, tout, mais je ne dis jamais rien
"βλέπω τα πάντα, ακούω τα πάντα, τα πάντα, αλλά δεν λέω τίποτα" (:-x
Η μουσική ακολουθεί την ένταση :pianist:

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top