Ποιος διάσημος ή fictional χαρακτήρας κρύβεται πίσω από κάθε μέλος;

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Εδώ θα λέτε για όσα και όποια μέλη θέλετε , ποιος διάσημος (ή έστω αναγνωρίσιμος) θα μπορούσε να κρύβεται πίσω από το στυλ τους , τον τρόπο γραφής τους και τα όσα εκφράζουνε μέσα από αυτόν .
Επίσης δεν είναι ανάγκη η ομοιότητα να είναι εμφανής αλλά να φανταστούμε μια κρυφή πτυχή του διασήμου(δεν πρέπει απαραίτητα να είναι εν ζωή) που θα την φανέρωνε ανώνυμα εδώ ανεμπόδιστος .

Συνοπτικά η πρώτη λίστα μου (θα κλέψω ιδέες και οπτικές γωνίες από τα δικά σας και θα επανέλθω)

Μελιώ = Ελένη Βιτάλη
Άγγελος = Χάρης Ρώμας
Όττο = Κλιντ Ίσγουντ
Ράσκαλ = Μπάστερ Κίτον
Τζιρότ = Τζιμ Τσάρμους
Ιντρίλ = Μητέρα Τερέζα
Νωεύς = Χιου Χέφνερ
Νεράιδα = Μπόνυ (..και Κλάιντ)
Λοβ Έιντζελ = Τζούλια Αλεξανδράτου
Καλυψώ = Σάντυ Κουτσοσταμάτη
Μπόρατ = Άνταμ Σάντλερ
Ντάρκ Κρόνος = Κερτ Κομπέιν
Αντώνης = Γιώργος Κωνσταντίνου
Μουνλάιτ = Έλενα Ναθαναήλ
Ηρώ = Ελένη Ράντου
Ρουμάνα = Μίλα Γιόβοβιτς
Βάλντερ = Λάμπρος Κωνσταντάρας
Μαντρουγκάντα = (η τραγουδίστρια) Ηρώ
Ισιλιέλ = πριγκήπισσα Νταϊάννα
Εδάδ = Μπουμπουλίνα
Κορπς = Όντρεϊ Χέμπορν
Ρεμπ = Φρέντυ Γερμανός ή ο Τσώρτζιλ ή ο Μπένυ Χιλ ή ο Απόστολος Διαμαντής ή ο Τσάρλυ Τσάπλιν ή ο (ηθοποιός) Ρόμπιν Γουίλιαμς ή ο Stefano Benni (:worship:)




π.σ. : S.I.D. = Μπένζαμιν Ορ :worry:

γιορ τερν νάου

έντιτ : ο αντωνάκης διαμαρτυρήθηκε εντόνως για την σύγκριση , καθότι θεωρεί κακό ηθοποιό τον Κωνσταντίνου .
Οπότε το αλλάζω σε Χρόνη Εξαρχάκο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
καγίρα = κάτια δανδουλάκη
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω γιατι θυμιζω cobain;... :worry:

Παντος δυσκολα μας βαζεις... Δεν νομιζω οτι μπορω να συνδεσω καπιον απο εδω μεσα με καπιον διασημο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αγαπητέ μου SID, σ' ευχαριστώ για τη σπάνια ευκαιρία που μου δίνεις να βγάλω την απύθμενη όσο και διαβόητη κακία μου, με ύφος αθώο και ποιοτικό στυλ, που σαφώς συνάδει με το αγαπημένο μας στέκι...

Disclaimer:
Το μήνυμα που ακολουθεί βρίθει μοχθηρίας βδελυγμίας και κακών προθέσεων και δεν συνιστάται για εύθικτους και ευαίσθητους. Διαβάζετε με δική σας ευθύνη...:whistle:

Το αποψινό concept του βαθέως θαψίματος έχει ως σκηνικό του τον αθάνατο ελληνικό κινηματογράφο, σε θερινό σινεμά, υπό το σεληνόφως...

(Πατώντας επάνω στα λινκ που δίνω, μπορείτε να δείτε τους αγαπημένους μας ήρωες σε χαρακτηριστικές τους φωτογραφίες).

Exposed Bone: Σπύρος Καλογήρου. Δεν θα ήθελε κατά βάθος να είναι τόσο κακός, όμως...είναι πολλά τα λεφτά Άρη!!

Michelle: Ποτέ άλλοτε μια Ελληνίδα δεν περνούσε τόσο πολύ για ξένη. Ειδικευμένη σε ρόλους διεφθαρμένου πλουσιοκόριτσου, κομψή και πολύ σέξυ μ' έναν απόμακρο τρόπο, είμαι βέβαιος ότι πίσω από το νικ της αντμινιστρέσας μας κρύβεται η Έλενα Ναθαναήλ.

Isiliel: Πίσω από τη βιτρίνα της χαζοβιόλας, κρυβόταν μια ποιήτρια και οι φίλοι της είμαστε όλοι μαύρα πουλιά σε σύρματα τεντωμένα. Κυρίες και κύριοι, αποκαλύπτω το νικ της Κατερίνας Γώγου.

Όττο: Γιώργος Φούντας. Ο πιο μάτσο (χάλια) κακός του ελληνικού κινηματογράφου, σκληρός, εκμεταλλευτής κοριτσιών στα κόκκινα φανάρια, Ιούδας στο "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται" και κανείς δεν ξέρει πόσο κοντά έφτασε να κραυγάσει στην αληθινή του ζωή: "Στέλλα φύγε, κρατάω μαχαίρι"...

Obscura: Η γυναίκα που έκανε τη θλίψη στυλ, που διακρίθηκε για το πάντα έτοιμο δάκρυ κορόμηλο, παρά το γεγονός ότι στο τέλος της καριέρας της έδειξε ότι διαθέτει θαυμάσιο χιούμορ. Κυρίες και κύριοι, σας αποκαλύπτουμε τη Μάρθα Βούρτση.

Lorien: Παλικάρι, τίμιος, ηθικός, κανείς δεν μπορεί να του κλείσει το στόμα, παρά τις απειλές και τις δωροδοκίες και τελικά...ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ. Άλλη μια αποκάλυψη της στήλης μας, ότι πίσω από το εν λόγω νικ, κρύβεται ο Νίκος Κούρκουλος. Δεν είναι τυχαίο ότι στη σκηνή του μαχαιρώματος, με την ατάκα "Είναι πολλά τα λεφτά Άρη", έπαιζε μαζί με τον Exposed Bone-Σπύρο Καλογήρου.

DrStrangelove: Ωραίος, γοητευτικός, ευαίσθητος, πάντα έτοιμος να κόψει το μουστάκι του επειδή του το απαίτησε κάποια σκληρή γυναίκα και να ρίξει κι ένα δάκρυ στα κλεφτά, πίσω απ' τα παρασκήνια. Σας παρουσιάζουμε το Φαίδωνα Γεωργίτση.

Ρεμπεσκές: Ο μεγαλύτερος καρδιοκατακτητής του στεκιού, πρότυπο όλων των ανδρών και κρυφός πόθος όλων των γυναικών, δεν θα μπορούσε παρά να είναι και ο μεγαλύτερος γόης του ελληνικού κινηματογράφου. Στο τέλος της καριέρας του έπαιρνε ψυχοφάρμακα και τραγουδούσε σε β' σκυλάδικο. Καλέ κορίτσια... ο Μπάρκουλης.

S.I.D: Κανείς ποτέ δεν έφτανε στις κρυάδες τον ψηλό και άχαρο Βασίλη Τσιβιλίκα.

Γίωργος: Ο σωματότυπος, το χιούμορ και η ατελείωτη καταδίωξη των θηλυκών πάσης φύσεως, δεν θα μπορούσαν να κρύβουν πίσω από το μυστηριώδες αυτό νικ, παρά τον Κώστα Βουτσά.

Καλυψώ: Ομορφιά, λεπτότητα, ήθος και κοριτσίστικη γοητεία, συνιστούν έναν συνδυασμό που μόνο η Νόρα Βαλσάμη μπορούσε να ενσαρκώσει.

Νεράιδα: Το επιφανέστερο απ' τα επιφανή μας μέλη, ξανθιά, κουκλάρα, μοιραία και σκληρή, που τους άντρες σαν τα ζάρια τους μπεγλέρισε, κατάφερε τελικά να παντρευτεί κάποιον πιο κακό από εκείνην. Αγαπητοί μας τηλεθεατές, σας αποκαλύπτουμε την κρυφή ζωή της Ζωής Λάσκαρη.

Εδάδ: Το να παίζει κάποια την κακιά με τόση πειστικότητα και συνέπεια, θέλει οπωσδήποτε τέχνη και σθένος, ιδιαίτερα όταν η ταλαντούχος ηθοποιός έδειχνε να το απολαμβάνει τόσο. Καμιά δεν είναι πιο κακιά από την Τασσώ Καββαδία.

ΚΟΥΕ: Κανείς δεν μπορεί να ξεχάσει την αιώνια μάνα του ελληνικού κινηματογράφου. "Μάνα, πού πάμε μάνα;" "Στο βουνό παιδί μου, στο βουνό". "Μάνα, του χρόνου να πάμε στη θάλασσα...".:clapup: Αγαπητοί συμφορουμίτες, ξεσκεπάζουμε το σκοτεινό παρόν της Ελένης Ζαφειρίου.

Love Angel: Η αιώνια γατούλα, που ωστόσο είχε τη στόφα σταρ και μάλιστα εθνικής. Στο λεξικό του Μπαμπινιώτη, δίπλα στο λήμμα "Χαριτωμένη" είχε τη δική της φωτογραφία. Φίλες και φίλοι, η αξέχαστη Αλίκη Βουγιουκλάκη.

Rascal: Παιδί του λαού, τίμιος και τσαμπουκάς στο ξεκίνημά του, μόλις έπιασε φράγκα έσκασε στο φαΐ, βγάζοντας όλα του τ' απωθημένα. Κρίμα και ήταν πολύ ωραίο παληκάρι στα νιάτα του. Μάλλον τον κατέστρεψε η μοιραία του σχέση με την παραπάνω ντίβα. Πίσω από τούτο το ψευδώνυμο δεν θα μπορούσε παρά να βρίσκεται ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ.

Ηρώ: Η πιο classy (κι όχι κλάσει) γυναίκα του ελληνικού κινηματογράφου, με τις ατέλειωτες γάμπες και το εξαιρετικό παράστημα, υπέροχη στο ρόλο της "ατυχήσασας", η θαυμάσια Μάρω Κοντού.

D_G: Άτεγκτος, με ηθικάς αρχάς, έτοιμος πάντα να κατακεραυνώσει όποιον αμφισβητήσει το δόγμα "Πατρίς, ΘΡΗΣΚΕΙΑ, Οικογένεια". Αυστηρός πατέρας και γραφικός γυμνασιάρχης βεβαίως βεβαίως. Σας αποκαλύπτουμε ότι ανάμεσά μας κυκλοφορεί ο Χρήστος Τσαγανέας.

Επιμηθέας: Κατατρεγμένος και καταφρονεμένος, αντιμετώπιζε πάντα με περισσή πίκρα τα χαστούκια της μοίρας και την κακία αθλίων όπως ο Χάουλας. Ηθικός και αγωνιστής με λευκή σημαία για έμβλημα, ο ανεπανάληπτος και μοναδικός Νίκος Ξανθόπουλος.

Άγγελος: Ακόμη κι αν ήξερε ότι θα φάει τη σφαλιάρα του στο σβέρκο, εκείνος έλεγε την ατάκα του, no matter what. Κανείς δεν μπορεί να φανταστεί ταινία του Κωνσταντάρα, χωρίς τον Αλέκο Τζανετάκο.

Δεσμώτης: Εδώ δεν έχω να πω πολλά, τον έχει προδώσει το μόνο άβαταρ που κράτησε γι' αρκετό καιρό. Σας παρουσιάζουμε το μάστορα της πλάκας, της τρεχάλας και της σφαλιάρας, τον πολυαγαπημένο μας Θανάση Βέγγο.

Whitedrum: Μόνο μια Σαπφώ θα μπορούσε να διαλαλεί ανερυθρίαστα τη σχέση της μ' ένα κορίτσι. Ωστόσο, μόνο εκείνη μπορούσε να κατακεραυνώσει τις ηθικές ατασθαλίες των άλλων με το παροιμιώδες "Σόδομα και Γόμμορα" κι εκείνη την υπέροχη λεπτή φωνούλα της. Μία και μοναδική, η Σαπφώ Νοταρά.

Νωεύς: Πολλοί μεγάλοι ηθοποιοί στον ελληνικό κινηματογράφο, κανείς όμως δεν είχε τη στόφα του μέγιστου ήρωα με παντόφλες, του Βασίλη Λογοθετίδη.

Moonlight: Η κρυφή φαντασίωση των πιο σκληρών αντρών του στεκιού, θέλει τα όπα της, θέλει τις τρέλες της, θέλει τις τσάρκες της με γιώτα χι, η υπέροχη κορμάρα της Μάρθας Καραγιάννη, θα μας συντροφεύει για πάντα.

Idril: Το μπρίο, το ταλέντο, η κωμική ατάκα σε πρώτη ζήτηση, η ποιότητα και η τρέλα του μεγάλου καλλιτέχνη, μας φανερώνουν ότι έχουμε ανάμεσά μας την αξέχαστη Ρένα Βλαχοπούλου.

Άπρο: Γιώργος Μιχαλακόπουλος, τελεία και παύλα. "Μαύρα κοράκια, άσπρα κοράκια, πού είναι τα κόκκινα κοράκια;"...Πω πω πω πω, πω πω πω πω, πω πω πω...ΠΩ!

Αντώνης: Ποτέ κανείς δεν ήταν τόσο ικανός στο να μασάει τόσο πολύ τα λόγια του, να υπονοεί όσα δεν υπονοούνται και να μη λέει όσα εννοούνται. Με στυλ και φινέτσα παριζιάνου χορευτή ωστόσο, ο μαιτρ της φαρσοκωμωδίας των παρεξηγήσεων, Ντίνος Ηλιόπουλος.

Φαντασμένος: Το παιδί θαύμα του ελληνικού κινηματογράφου, επιτέλους μεγάλωσε, όμως δεν έχασε σε καμμία περίπτωση το αστείρευτο ταλέντο του. Δεν υπάρχει δράμα της προκοπής, χωρίς το Βασιλάκη Καΐλα.

Μελιώ: Δεν έχω δει φωτό, όμως το εκρηκτικό χιούμορ και το καθηλωτικό ταμπεραμέντο, μου φανερώνουν την κυρά μας τη μαμή, τη μεγάλη Γεωργία Βασιλειάδου. "Ροκ είν' ο Έλβις ο δυναμίτης, Βασιλειάδου και Αυλωνίτης, αυτοί ήταν ροκ" όπως λέει και ο Σταμάτης Κραουνάκης.

Ploutarhead: Ένας μυστηριώδης και αφανής χρήστης, για τον οποίο ασφαλείς πληροφορίες αναφέρουν ότι μπήκε στο στέκι αποκλειστικά και μόνο για να παρακολουθεί και να καταδίδει τους αγωνιστές στεκίτες, πράγμα που το κάνει με τον πλέον σιχαμένο και αηδιαστικό τρόπο, αλλά με απόλυτη ηδονή που φανερώνει ένα γνήσιο κάθαρμα, από αυτά που γουστάρω αμετανόητα. Δεν γράφει στο στέκι, γράφει όμως για το στέκι, στις αναφορές του προς τους σκοτεινούς του αφεντάδες. Σύντροφοι και συντρόφισσες, προφυλαχτείτε από τον Αρτέμη Μάτσα.

Lugar: Δεν θα δικαιολογήσω την ψήφο μου σε τούτη την περίπτωση, όμως αυτή η κυρία μου θυμίζει για κάποιο λόγο τη Μαίρη Αρώνη.

Bisbirikos: Απ' όλους τους κακούς του στεκιού, μόνο ένας ήταν τόσο φριχτός, ωμός, σληρός, αξύριστος και άπλυτος, κάτι σαν τον Gian Maria Volonte, αλλά με γυάλινο μάτι. Μόνο αυτός λοιπόν θα μπορούσε να είναι ο Ανέστης Βλάχος.

Κλέφτρα: Όμορφη, γοητευτική και εξαιρετική ερμηνεύτρια, δυστυχώς δεν είναι συχνά κοντά μας η Τζένη Καρέζη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
υπό το σεληνόφως...
παρεα καναμε το ποστ:) εγραφε ο χαος υπο το φως μου :redface:

Moonlight: Η κρυφή φαντασίωση των πιο σκληρών αντρών του στεκιού, θέλει τα όπα της, θέλει τις τρέλες της, θέλει τις τσάρκες της με γιώτα χι, η υπέροχη κορμάρα της Μάρθας Καραγιάννη, θα μας συντροφεύει για πάντα.

:redface: :kissing: ομολογω οτι υποκλινομαι στο απεραντο χαος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ρισπέκτ στον χάουλα
δικαιώνομαι που τον έβακα κλιντ
πυροβολεί πιο γρήγορα και από τον ντέρτυ χάρυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μέσα στην αδυσώπητα διεστραμμένη φαντασία μου :P μέσα στη λάβα του καλοκαιριού και
εν αναμονή του πλοίου για τη Φολέγανδρο που ʽ χε σαλπάαααρει και σʼ είχε πάρει μακριάαααα σʼ είχε πάαααρει ….λαλαλα ….μου ήρθαν εικόνες για το ποιος ηθοποιός θα ταίριαζε σε μερικούς από εδώ μεσα – νταξει δεν μπορώ να γράψω και για όλους είμαι και βαμπ ναʼουμε θα αναφερθώ κυρίως στα επιφανή , στα δραστήρια , υπερδραστήρια μες στην δραστηριότητα λέμε μέλη του κλαμμμπ !:P
Μόνο που ιιγώ …ντεν έχω συνδέσει πρόσωπα μόνο με ηθοποιούς αλλά κυρίως
με ρόλους τουτέστιν θα ρίχνω και τα ανάλογα βίδεοςςς ώστε να πάρετε γεύση τι εννοώ .
Προσοχή ακολουθεί μακροσκελές – η εκδίκηση του χάους :P – ποστιιιι !!
******
Ξεκινώ από τον θεματοθέτη ο σιδ λεπόν μου θυμίζει τον Κώστα Πρέκα ….όοοοοχι όμως όπως ήταν στο παλιό ελληνικό σινεμά , μη περιμένετε κανα βίδεο με τον Πρέκα με ματωμένα χέρια να γράφει ανταποκρίσεις αλήθειας στην εφημερίδα που εργαζόταν ως τίμιος δημοσιογράφος σε στυλ : όσο έχω φωνή θα σου τραγουδάω κι όσο έχω χέρια θα μουντζω..ουπς θα γράφω ήθελα να πω , αλλά τον έχω φανταστεί κάπως ….κάπως έτσι
:P:P
Μέγα Χάος –Ισί
Το παληκάρι και η νεράιδα λεπόν μου θυμίζουν Έλενα Ναθαναήλ – Λάκη Κομνηνό και φυσικά
από την ταινία Εκείνο το καλοκαίρι , μόνο που εγώ αλλιώς έχω στοχαστεί το φινάλε .
Ο Χάος ως βιολόγος ανακαλύπτει το φάρμακο που θα την θεραπεύσει , τηνε κάνει περδίκι
( και μετά βρίζει τον εαυτό του που θα τον πρίζει μια ζωή για το ασφουγγάριστο
μπάνιο :P ) και ζουν αυτοί τέλεια και εμείς μες στη ζήλεια που υπάρχουν
τόσο όμορφα και ερωτευμένα ζευγάρια .

Αμήν , τρώμε τώρα !

Νεράιδα
Μόνο ένας ρόλος και ένα άσμα μου έρχεται στο μυαλό όποτε τη σκεφτώ . Σκληρή αλλά και ευαίσθητη , ντόμπρα μα και κατεργάρα , θηλυκό αλλά και κέρβερος σε σοβαρά θέματα , ανεξάρτητη αλλά και γατουλα ..
Λέιντις εντ τζεντλεμαν ...
Μαίρη Χρονοπούλου​


Νωεύς
Οφείλω να ομολογήσω πως ο παραλληλισμός του Χάους με τον Βασίλη Λογοθετίδη ήταν άκρως πετυχημένος εμένα όμως , ο Νωεύς , θέτε τα θέματα που επιλέγει , θέτε ο τρόπος που
φλερτάρ..:Pουπς που κολακεύει ήθελα να πω , μου φέρνουν στο μυαλό Αυλωνίτη και συγκεκριμένα την κάτωθι σκηνή …
Πνεύμα και ηθική … πνεύμα και ηθική ..
(Πολύ ζέστη … πολύ ζέστη :P)


Καλυψώ
Η μικρή μου Καλύψ λοιπόν , μου θυμίζει έναν πολύ συγκεκριμένο ρόλο και μια πολύ συγκεκριμένη ηθοποιο όπου στο κάτωθι έργο μπορεί να δείχνει αθώα , ευθραστη και γλυκομίλητη αλλά στο φινάλε ανετότατα παρατάει το βλαχαδερό παιδοβούβαλο
-στάσουμύγδαλαπουμηδειφουστάνιτρέχει- και φεύγει με τα φιλαράκια της για τα εξωτερικά
Αμ πως ! :Pόχι που θα κάτσει να σκάσει ! Γειά σου βρε Αναμπελ- Καλύψ με τα ωραία σου !:D


jrot6
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ...λίγα ,καλά και τσεκουράτα σαν τον jrot6:P
Νίκος Κούκουλος «Το χώμα βάφτηκε κόκκινο »



Μουνλαιτ
Ετούτο εδώ το πλάσμα κόρες και γιοι, ενώ δείχνει αιθέριο και άκρως ευαίσθητο σε βαθμό να το φοβάσαι για τα κατατόπια που μπορεί να πέσει , σου γυρνάει το ρόλο και γίνεται ορθολογίστρια και ισορροπημένη μέχρι εκεί που δεν παίρνει . Εύγε δεσποινίς μου ! Πάντα τέτοια !:D
Κάτια Δανδουλάκη λοιπόν όπου εκεί που την έχεις στο μυαλό σου στους ρόλους του παλιού ελληνικού σινεμά στο γυρίζει σε Βύρνα Δράκου :devil: και μένεις άφωνος !
Εδώ με μια εσανς από τα παλιά για όσους έχουν ακούσει για τους περιβόητους Πανθεους …


Επιμηθέας
Κώστας Καζάκος και νάθινγκ έλς :)
Μοτέρ φώτα κάμερα πάμε ….


Ιδρίλ
Πληθωρική , καυστική , σέξυ ατακαδόρισα από τις λίγες , μόνο μια ηθοποιό μου φέρνει
στη τρελή μου φαντασία
Μίρκα Παπακωνσταντίνου και ειδικά αυτή τη σκηνή....:P:D


Κουέ
Πάλι στο ρόλο της μάνας θα την δουμε ?:mad:
Ίλεος .:P
Μαχητική , απαιτητική αλλά και ευαίσθητη , οργανωτική αλλά και χύμα
της ζωής αλλά και της σιωπής , αξιοπρεπής αλλά και ερωτιάρα
Γειά σου βρε Μπέτυ Αρβανίτη :D


Γουάτι ντραμιι
Αν ήταν κοπελούδα το 60-70 θα είχε συγκρότημα και θα τραγουδούσε σε
ναιτ κλαμμμπυυυ με κοντή φούστα ηλεκτρική κιθάρα και
κρέεεειζυυυυ κρέιζυυυυ γκέρλλλλλ …γιεεεεεεεεεααααααα:P;):D
( να ρίξω και την πληροφορια μου ξέρετε πως το εν λογω ασμα το τραγουδά η Κανελλίδου ?)

Τσίπουρο – Γίδι
Δεν θα πω τίποτα η σκηνή μιλά από μόνη της

Κύριε Σαμιωτάκη .. Βασιλειου εδώ !
(Κλαρίνο ο τσιπουρος –σαμιωτάκης –αλεξανδράκης Βασιλείου εδώ!)


Δεσμώτης
Ντίνος Ηλιόπουλος ο ιντελεξξξουελ κωμικός , ο ποιοτικά απλός και ο απλά δυσνόητος με λίγα λόγια :μορφή



********

υγ :Τιμή μου Χάος που με ταύτισες με την Γεωργία Βασιλειάδου μακάρι να της έμοιαζα
έστω και στο ελάχιστο , η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα το ίνδαλμά μου
τη Σαμπφώ Νοταρά που έδωσες στην Γουάιτ .

Από τα πιο ροκ άτομα της παλιάς ελληνικής σκηνής , έκανε παρέα με τις πιο αντεργκράουντ προσωπικότητες όπως ο Κώστας Ταχτσής .
Ο ίδιος έχει αναφέρει περιστατικό όπου ένα βράδυ αποφασίζει να της κάνει πλάκα στο
τηλέφωνο γνωρίζοντας το φόβο της για το θάνατο

Της τηλεφωνεί λοιπόν και με απόκοσμη φωνή της λέει :

- Εεεειιιμαιιιι ο Χαααροος και ήρθα να σε πάααρω



και του απαντά η Σαμπφώ ..





- Π@υστη χάρο πρώτη φορά βλέπω …







:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Νωεύς
Οφείλω να ομολογήσω πως ο παραλληλισμός του Χάους με τον Βασίλη Λογοθετίδη ήταν άκρως πετυχημένος εμένα όμως , ο Νωεύς , θέτε τα θέματα που επιλέγει , θέτε ο τρόπος που
φλερτάρ..:Pουπς που κολακεύει ήθελα να πω , μου φέρνουν στο μυαλό Αυλωνίτη και συγκεκριμένα την κάτωθι σκηνή …
Πνεύμα και ηθική … πνεύμα και ηθική ..
(Πολύ ζέστη … πολύ ζέστη :P)

Χα, χα, ομολογώ ότι αμφιταλαντεύτηκα για πολλή ώρα εάν θα δώσω στο Νωέα το ρόλο του Αυλωνίτη ή του Λογοθετίδη. Τελικά κατάληξα στον δεύτερο, λόγω του ότι η φωτό που δημοσίευσα είχε από μόνη της ένα υπονοούμενο τίνγκα στην κακία...:hehe: :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ο θεματοθέτης διαμαρτύρεται εντόνως για την σύγκριση με τον πρέκα - νομίζω ότι ο χάουλας έπεσε χιλιάδες φορές πιο μέσα με τον τσιβιλίκα . Και εν πάσει περιπτώσει τι εννοείς ; ότι είμαι πολιτικάντης , ανισσόροπος ή πέφτουλας

Την πρώτη κατηγορία την αρνούμαι , η δεύτερη θα κριθεί στο τέλος και όσο αφορά την τρίτη και χειρότερη και να είμουνα που δεν είμαι , θα την έπεφτα σε καμία από τις γλάστρες τις εκπομπής και ποτέ στην κεντρική τηλεπαρουσιάστρια γιατί είμαι άνθρωπος του περιθωρίου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Μουνλαιτ
Ετούτο εδώ το πλάσμα κόρες και γιοι, ενώ δείχνει αιθέριο και άκρως ευαίσθητο σε βαθμό να το φοβάσαι για τα κατατόπια που μπορεί να πέσει , σου γυρνάει το ρόλο και γίνεται ορθολογίστρια και ισορροπημένη μέχρι εκεί που δεν παίρνει . Εύγε δεσποινίς μου ! Πάντα τέτοια !:D
Κάτια Δανδουλάκη λοιπόν όπου εκεί που την έχεις στο μυαλό σου στους ρόλους του παλιού ελληνικού σινεμά στο γυρίζει σε Βύρνα Δράκου :devil: και μένεις άφωνος !

υποκλινομαι :kissing:

- Π@υστη χάρο πρώτη φορά βλέπω …

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Χαοτικέ και Μελιώ γράψατε ! :D:D τόσο που δεν τολμάω να γράψω κάτι καινούριο πάνω σ'αυτά. Χαοτικέ αυτό με το μουστάκι έχει συμβεί όντως. Tί 'σαι συ ρε πιδι μου ; Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις ;
edit : Διαφωνώ μόνο αρκετά με την Γώγου για την Isi. Πολύ decadance την έβγαλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

D_G
: Άτεγκτος, με ηθικάς αρχάς, έτοιμος πάντα να κατακεραυνώσει όποιον αμφισβητήσει το δόγμα "Πατρίς, ΘΡΗΣΚΕΙΑ, Οικογένεια". Αυστηρός πατέρας και γραφικός γυμνασιάρχης βεβαίως βεβαίως. Σας αποκαλύπτουμε ότι ανάμεσά μας κυκλοφορεί ο Χρήστος Τσαγανέας.
Χμμμ! Ανοιξα το λεξικό για την ακριβή ετυμολογία της λέξης "άτεγκτος" = αδιάλακτος, άκαμπτος.
Τέτοια εντύπωση έχω δώσει; Με προβλημάτισες αλήθεια (τα γράφω με καλή διάθεση και χιούμορ βέβαια), θα το λάβω όμως υπόψη.:hmm:

Αυστηρός πατέρας; Χμμμ... αν και σχεδόν συνομίληκός σου, ακόμα ελεύθερος :( (για το ωραίος παίζεται...).

Γυμνασιάρχης; Μπα... Υπάλληλος απλός κάπου (μην μπούμε και σε λεπτομέρειες) και τίποτα παραπάνω:P.

Για το τρίπτυχο δόγμα που γράφεις, μπα, το θεωρούσα ανέκαθεν ότι φέρνει λίγο από χούντα η ορολογία αυτή και έχω πιο προοδευτικές και δημοκρατικές ιδέες.

Ο Τσαγανέας καλός, αλλά προτιμούσα πάντα τις κωμωδίες, γιατί το γέλιο (και όχι το ξύλο) βγήκε απ' τον παράδεισο, γι αυτό και τρέφω κάποια εκτίμηση στα ανέκδοτα που παραθέτω συχνά στο στέκι:D.

Αυτά, και σε ευχαριστώ πολύ που με ενέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Διαφωνώ μόνο αρκετά με την Γώγου για την Isi. Πολύ decadance την έβγαλες.
Μπα εμένα μου άρεσε. Μόνο με την φωτογραφία της διαφωνώ. Τη θυμάμαι πολύ πιο ανάλαφρη και παιχνιδιάρα στους ρόλους της...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Προς τους δύο Δημήτρηδες:

Φίλε Δόκτορα, η Γώγου ήταν πράγματι decadence και αυτή η πτυχή της προσωπικότητάς της δεν ταιριάζει στην Ίσι μας. Ωστόσο το κλειδί της επιλογής μου βρίσκεται στη δικαιολόγηση. Πολλοί την έχουν πάρει για χαζοβιόλα, ίσως λόγω του συναισθήματος που βγάζει, όμως εγώ ανακάλυψα με τον καιρό την ψυχή μιας ποιήτριας, όχι κατ' ανάγκην στιχοπλόκου. Όσο για την απάντησή σου, αποδεικνύει περίτρανα ότι εμείς οι φίλοι της είμαστε μαύρα πουλιά σε σύρματα τεντωμένα...

Φίλε D_G, ο Τσαγανέας στο ρόλο του γυμνασιάρχη, βεβαίως βεβαίως, ήταν ανέκαθεν μια από τις αγαπημένες μου φιγούρες. Τα υπόλοιπα οφείλονται στο ότι γενικά μου δίνεις την εντύπωση ανθρώπου συντηρητικού (μάλλον με την καλή έννοια όμως κι όχι με αυτήν του οπισθοδρομικού), με ηθικές αξίες και αυστηρό τουλάχιστον στο θέμα της θρησκείας, μιας και είχαμε την ευκαιρία ν' ανταλλάξουμε συχνά απόψεις στο θεολογικό φόρουμ. Φυσικά, η απαραίτητη δόση υπερβολής είναι απαραίτητη για να κάνουμε την πλάκα μας. Όσο για τ' ανέκδοτα, σε διαβάζω τακτικά και μπορώ να πω ότι στην πλειοψηφία τους είναι θαυμάσια και με κάνουν να διασκεδάζω, εξ ου και το θάρρος του...θαψίματος. Να είσαι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
vkey = sirley manson (η τραγουδίστρια των garbage)

https://www.youtube.com/watch?v=zdodc1Eu1nA
https://www.youtube.com/watch?v=s35C84vhSgU

(σου είπα , σκανδαλίστηκα από το άβαταρ)

Mε προτιμώ σε αυτό το video...δείχνει και την γκλάμουρ μεριά μου :pfff: :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
mindcircus : γκόλντυ χόουν

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
παρεξήγηση
διάβασε το πρώτο ποστ του θέματος που σκαρφίστηκε κάποιο βροχερό βράδυ ένας βλαξ

δεν έχει να κάνει με εμφάνιση αλλά με χαρακτήρα και μόνο

η χόουν παίζει πάντα την άστατη γυνή που τα βάζει με όλα , ενίοτε βάζει και τρικλοποδιές στον εαυτό της , είναι άχαρα χαριτωμένη , επιθυμεί το ξεβόλεμα από τα κλισέ αλλά και τα αγαπάει με πάθος

και άλλα πολλά αλλά νυστάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
και εμφανιση να μου λεγες δε θα με πειραζε καθολου στα 60 μου ναμαι ετσι!!
το εννουσα για την ομορφια παντως!:)

ολαυτα εγω?μαρεσουν σιντ, μερσι αγκαιν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top