Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,982 μέλη και 2,478,934 μηνύματα σε 78,954 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 529 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

24 ώρες πριν το τέλος του κόσμου!

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,727 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 05:15, 14-12-07:

Μιας και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου, μήπως θα μπαίνατε σε πειρασμό να δείτε πως θα νιώθατε αν αφαιρούσατε την ζωή ενός άλλου ανθρώπου;

Προς ενημέρωση σας πάντως, έχουμε γύρω στα 5 χρόνια ακόμα ζωής αν δεχτούμε τις προφητείες, οπότε ζήστε τη ζωή σας γιατί χανόμαστε!

Και αν δε με πιστεύετε:
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 1 of 2
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 2 of 2
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 17-12-07 στις 11:49. Αιτία: To παρόν ποστ προήλθε από το θέμα "Πριν το τέλος του κόσμου... τι;" :)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 14:55, 15-12-07:

δε θυμάμαι αν το έχω γράψει ξανά κάπου εδώ αλλά αν ναι... συγχωράτε μου που θα επαναληφθώ

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση απαισιοδοξία...
ακόμα κι αν δεχτούμε τις προφητείες ότι έρχεται το τέλος του κόσμου (που προσωπικά τις δέχομαι) γιατί πρέπει να το βλέπουμε σαν κάτι κακό?
Γιατί δλδ να μην είναι το τέλος του κόσμου όπως μέχρι σήμερα γνωρίζουμε?
Να εξηγήσω τι εννοώ...
Γιατί να μην υποθέσουμε ότι θα υπάρξουν κοσμοϊστορικές αλλαγές που θα κάνουν τον πλανήτη μας και τους ανθρώπους καλύτερους?
Τόσο καλύτερους που θα είναι μια αναγέννηση... θα έχει πεθάνει ο παλιός τρόπος κι ο παλιός κόσμος...

Πολύ αισιόδοξο αυτό το σενάριο πιστεύετε?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 17-12-07 στις 11:49. Αιτία: To παρόν ποστ προήλθε από το θέμα "Πριν το τέλος του κόσμου... τι;" :)
Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 245 μηνύματα.

O Circadian έγραψε: στις 15:36, 15-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Γιατί να μην υποθέσουμε ότι θα υπάρξουν κοσμοϊστορικές αλλαγές που θα κάνουν τον πλανήτη μας και τους ανθρώπους καλύτερους?
Τόσο καλύτερους που θα είναι μια αναγέννηση... θα έχει πεθάνει ο παλιός τρόπος κι ο παλιός κόσμος...
Το σενάριο δεν είναι κακό, το πρόβλημα είναι πόσοι και ποιοι θα 'χουνε μείνει ζωντανοί μετά την "αναγέννηση".
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,727 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 16:19, 15-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση απαισιοδοξία...
ακόμα κι αν δεχτούμε τις προφητείες ότι έρχεται το τέλος του κόσμου (που προσωπικά τις δέχομαι) γιατί πρέπει να το βλέπουμε σαν κάτι κακό?
Γιατί δλδ να μην είναι το τέλος του κόσμου όπως μέχρι σήμερα γνωρίζουμε?
Να εξηγήσω τι εννοώ...

Ποιος φάνηκε απαισιόδοξος; Εννοείται ότι ακόμα και το τέλος του κόσμου να έρθει τότε, δεν θα αλλάξει αρνητικά η ζωή οποιουδήποτε. Ίσα ίσα, που πρέπει να το δει θετικά και να εκμεταλλευτεί τα τελευταία 5 χρόνια της ζωής του. Βέβαια να κρατάει και μια πισινή, μπας και δεν είναι τα τελευταία και καταλήξει να έχει ξοδέψει τα πάντα μετά από 5 χρόνια.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 16:23, 15-12-07:

Aς έρθει πρώτα και εδώ είμαστε να το περιμένουμε.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 16:42, 15-12-07:

Καλά λέει ο Αντρέας....
Το πολύ πολύ να κάνουμε και το μεγαλύτερο αποχαιρετιστήριο πάρτι evahhhhhhhhhhhh
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 04:09, 18-12-07:

Μιας και έγινε συγχώνευση των δύο θεμάτων, μπορούμε να σχολιάσουμε πάνω σε αυτό το ντοκιμαντέρ. Καταρχήν να πω ότι είναι ντοκιμαντέρ του History Channel, όχι ότι αυτό το κάνει να είναι δεδομένα όσα λέει, αλλά σίγουρα αξίζει να του ρίξεις μια ματιά. Δεν πιστεύω ότι έρχεται το τέλος του κόσμου, μην με πάρετε με τις κλωτσιές, αλλά με προβλημάτισε αυτό που ειπώθηκε στο video, ότι το 2012 θα ευθυγραμμιστεί ο Ήλιος μας, με την Γη και μια μαύρη τρύπα στον Γαλαξία μας (αν θυμάμαι καλά). Είναι άραγε ανησυχητικό αυτό; Σύμφωνα με κάποιους επιστήμονες (λόγια από το ντοκιμαντέρ), αυτό μπορεί να έχει αποτέλεσμα την μετακίνηση των πόλων και άρα την ολοκληρωτική αλλαγή του κλίματος μας. Κάτι τέτοιο όπως είπε και η ΚουΕ μπορεί να σημάνει την αναγέννηση του κόσμου μας. Πως το βλέπετε αυτό;
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 21:31, 10-02-08:

Νομίζω ότι το άρθρο από το ΒΗΜΑ Η συντέλεια των Μάγιας συναντά την υπερθέρμανση ταιριάζει σε αυτό το topic και θα σας πρότεινα να το διαβάσετε. Αν και μεγάλο, διαβάζεται εύκολα γιατί έχει ενδιαφέρον.

Επίσης θα πρότεινα να μην προγραμματίζετε κάτι σοβαρό για μετά το 2012, απλά περάστε καλά μέχρι τότε.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 05:31, 15-03-08:

The 10 Greatest Doomsday Scenarios in Film History

Για να παίρνετε ιδέες
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε: στις 14:29, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Μιας και θα ερχόταν το τέλος του κόσμου, μήπως θα μπαίνατε σε πειρασμό να δείτε πως θα νιώθατε αν αφαιρούσατε την ζωή ενός άλλου ανθρώπου;

Προς ενημέρωση σας πάντως, έχουμε γύρω στα 5 χρόνια ακόμα ζωής αν δεχτούμε τις προφητείες, οπότε ζήστε τη ζωή σας γιατί χανόμαστε!

Και αν δε με πιστεύετε:
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 1 of 2
DOOMSDAY 2012: End of Days - Part 2 of 2

να μην παλευω δηλαδη να τελειωσω τη σχολη και να κοψω τις καταχρησεις?

παντως σ αυτην την περιπτωση τη δεδομενη στιγμη μαλλον θα επελεγα να κανω σεξ.

εδω ο κοσμος χανεται που λενε...
α, επισης θα τακτοποιουσα εκκρεμοτητες..και δεν εννοω την εφορια
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:33, 24-03-08:

Το thread μπορεί να κλείσει, οριστικοποιήθηκε το τέλος του κόσμου για τις 25/03/2018!!

+ Λαζόπουλος για τη δευτέρα παρουσία
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Αν και τ' αλλάζουν συνέχεια γαμώτο. Έχω μπερδευτεί.
1
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:36, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το thread μπορεί να κλείσει, οριστικοποιήθηκε το τέλος του κόσμου για τις 25/03/2018.

Γαμώτο, έχω κανονίσει...
1
Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε: στις 14:39, 24-03-08:

Πρώτα θα προσπαθούσα να ειδοποιήσω το πεντάγωνο να κτυπήσει με λέιζερ τον κομήτη μήπως γίνει σαν την ταινία με τον μπρους γουιλι…Αν αποτύγχανα φυσικά το να φύγω από την γη μέσα σε λίγες ώρες είναι ακατόρθωτο..θα έβαζα φωτιές θα έσπαγα βιτρίνες θα έκλεβα αμάξια και θα προκαλούσα το χάος…μετά θα πήγαινα να εξομολογηθώ μετά θα έπαιρνα μια σαμπάνια και ένα πούρο θα πήγαινα στην θάλασσα να βλέπω το ηλιοβασίλεμα καθώς περίμενα το τέλος τις ανθρωπότητας
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε: στις 15:19, 24-03-08:

πωπω..πολλες τανιες βλεπουμε παιδια
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 17:14, 04-04-08:

δεν νομίζω να μπορούσα κάτι για να σώσω τον κόσμο αλλά θα προσπαθούσα να σώσω την οικογένεια μου και ειδικά την κόρη μου. Δεν ξέρω πως αλλά ίσως σε κανένα κρησφύγετο.
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε: στις 17:45, 04-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Το thread μπορεί να κλείσει, οριστικοποιήθηκε το τέλος του κόσμου για τις 25/03/2018!!
Χμμμ, τι ώρα περίπου; Να δω αν θα προλάβω να πάω στην παρέλαση!
Παράθεση

nikostheater (Νίκος Θεμελής)

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O nikostheater έγραψε: στις 00:08, 13-05-08:

Θα προτιμούσα να περάσω τις τελευταίες μου ώρες συντροφιά με τα αγαπημένα μου πρόσωπα.
Ο θάνατος δέν είναι το τέλος..η μοναξιά την ώρα του θανάτου όμως είναι τραγωδία..
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,685 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 00:10, 13-05-08:

Ηρθε το τέλος;
Παράθεση

Lorelai (Νατασα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H Lorelai έγραψε: στις 01:08, 13-05-08:

Θα κανα ο,τι δεν τολμαω να κανω τωρα :Ρ θα ελεγα οσα δεν τολμαω να πω στους γυρω μου. Θα ξοδευα ολα μου τα λεφτα σε αηδιες, θα ετρωγα οσα δε τρωω για να μη παχυνω, εντ σοου ον...
1
Παράθεση

MysteriousWoman (Ζέτα)

Νεοφερμένος

H Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H MysteriousWoman έγραψε: στις 20:45, 03-06-08:

Θα έκλεινα τραπέζι στο πιο πολυτελές restaurant που υπάρχει, και θα πήγαινα μα το amore μου, τους κολλητούς μου, και την οικογένειά μου...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια