Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,827 μέλη και 2,472,911 μηνύματα σε 78,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 273 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
Eileen
0
0%
Σπυρακος (^^)
0
0%
Είμαι ΣΕ
0
0%

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 19:41, 23-07-17:

Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ήταν μια συνηθισμένη μέρα στην Earth – 616, όταν στο κρησφύγετο όπου βρίσκονταν η ομάδα του Captain ξαφνικά άρχισαν να συμβαίνουν περίεργα πράγματα. Εδώ και μέρες η Scarlet Witch δεν ήταν καλά. Σκεφτόταν τον αδερφό της, τον αδερφό της που από τότε που γεννήθηκαν, έχασαν τους γονείς τους κι απέκτησαν τις δυνάμεις τους ήταν πάντα μαζί. Από το χαμό του και μετά οι σκέψεις της είχαν οδηγήσει τον πόνο της σε επίπεδα που δε μπορούσε πια να αντέξει. Έτσι θέλοντας να βρεθεί ξανά μαζί με τον αδερφό της άρχισε μια προσπάθεια να αλλάξει τον ιστό της πραγματικότητας και να σμίξει μαζί του. Έτσι δημιούργησε την Earth – 58163, όπου η ίδια κι ο αδερφός της μαζί με πολλούς από τους φίλους της αλλά κι από τους εχθρούς της, που είχε νικήσει ή δεν είχε γνωρίσει ποτέ, βρίσκονται όλοι μαζί σε μια πόλη της Ιταλίας ονόματι Παλέρμο. Οι μόνοι που γνωρίζουν την αλήθεια είναι κακοί που αποτελούν και τη Μαφία της πόλης. Στόχος τους να καταστρέψουν την πόλη αυτή και στη συνέχεια να επιστρέψουν στη δική τους πραγματικότητα και να αφανίσουν τον πλανήτη όλο. Θα μπορέσουν οι ηρωές μας να νικήσουν ξανά τους κακούς ή θα κυριαρχήσει το κακό και θα παραμείνουν φυλακισμένοι εδώ;

Στην ομάδα του Thanos ανήκουν: ο Thanos (Αρχιμαφιόζος), ο Loki (Φανερός Μαφιόζος Α), ο Alexander Pierce (Φανερός Μαφιόζος Β), ο Ultron (Κρυφός Μαφιόζος Δ), ο Red Skull (Κρυφός Μαφιόζος Ε), ο Ronan ο Accuser (Κρυφός Μαφιόζος Ζ) καθώς κι ο Dr.Zola (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) κι ο Collector (Πόρνη).
Στην ομάδα των Ηρώων ανήκουν: ο Groot (Αλεξίσφαιρο Γιλέκο), ο Odin (Αυτοκράτορας), ο Dr.Strange (Γιατρός), ο Nick Fury (Δήμαρχος), ο Iron Man (Δικηγόρος), η Black Widow (Μάγισσα), το Vision (Μέντιουμ), ο Heimdal (Ντέτεκτιβ), ο Thor (Πληροφοριοδότης), οι Scarlet Witch (Συγκάτοικος Α) κι ο Quicksilver (Συγκάτοικος Β), ο Hulk (Πολίτης Α), ο Captain America (Πολίτης Β), ο Rocket (Πολίτης Γ), ο Star-Lord (Πολίτης Δ) κι η Gamora (Πολίτης Ε).
Σε σόλο ρόλο ο Winter Soldier (Αντίπαλος Μαφιόζος).

Παράλληλα έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: 3x Νεκροφάνεια, 3x Τυμβωρυχία, 2x Άμεση Προφυλάκιση, 2x Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης, 3x Ηχώ από το Υπερπέραν, 3x Χρησμός της Πυθίας, 1x Αποτυχία Δολοφονίας, 3x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 15x Επιπλέον Ψήφος και 15x Ακύρωση Ψήφου.

Στο ρόλο της Συντονιστικής Επιτροπής (ΣΕ εν συντομία) οι dimijim & ultraviolence.

Σας παρακαλούμε, εάν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο ή τις κάρτες σας, να ενημερώσετε τη ΣΕ και να μην το γράψετε στο δημόσιο.

Επίσης, για κάθε απορία ή ένσταση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, παρακαλούμε να απευθύνεστε μόνο στη ΣΕ με προσωπικό μήνυμα.

Υπενθυμίζουμε ότι τα προσωπικά μηνύματα θα πρέπει να στέλνονται πάντα και στα δύο μέλη της ΣΕ (dimijim; ultraviolence). Η ευθύνη για την ενημέρωση και των δύο μελών βαραίνει εσάς κι οποιοδήποτε λάθος γίνει λόγω ελλειπούς ενημέρωσης μέλους της ΣΕ δεν αναιρείται.

Τέλος να σας παρακαλέσουμε να παίξετε ένα δίκαιο παιχνίδι για να το ευχαριστηθούμε όλοι μας. Για τυχόν αντικανονικά προσωπικά μηνύματα ή ενέργειες, να ενημερώνετε αμέσως τη ΣΕ.

Οι κανόνες μας βρίσκονται εδώ.

Ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

Λίστα συμμετοχών για Palermo #45:
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia
  10. Fast
  11. Himela
  12. Ikarionas
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509
  19. Soukouu
  20. spy-ak
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy
  23. Ερις
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,578 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 19:44, 23-07-17:

Καλό παιχνίδι και από εμένα παιδιά, εύχομαι να το απολαύσετε και να κερδίσει η καλύτερη ομάδα. Εγώ με τον Δημήτρη θα σας διαβάζουμε κάπως έτσι ( αλήθεια αγόρασα καλαμπόκι εγώ )
Have fun!
10
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 19:45, 23-07-17:

E, μην ποστάρει κανείς... Εγώ πρέπει να το ανοίξω κι αυτό...

Καλησπέρα....
3

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 19:50, 23-07-17:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη i_lie_us : 23-07-17 στις 19:55.
3

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10,991 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε: στις 19:57, 23-07-17:

Καλό παιχνίδι παιδιά!!

Ελπίζω να σας αρέσει και το θέμα, έβαλα και εγώ το χεράκι μου στην επιμελειά του.
8

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 19:59, 23-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Ελπίζω να σας αρέσει και το θέμα, έβαλα και εγώ το χεράκι μου στην επιμελειά του.
Ναι, μόνο το χεράκι σου.
Τα περισσότερα ο Ιορδάνης τα έκανε στο θέμα και τον υπερευχαριστώ γιατί χωρίς αυτόν δε θα είχαμε αυτό το τόσο γαμάτο αποτέλεσμα.
5

Emilouko (Γιούκου)

Επιφανές Μέλος

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 20:00, 23-07-17:

Αχνε Marvel.
Καλό παιχνίδι. Να ζήσει η Justice Leauge.
Ώπα λάθος.
5

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 20:07, 23-07-17:

Καλό παιχνίδι παιδιά
MARVEL FTW.. DC ποτέ
5

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,124 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε: στις 20:13, 23-07-17:

Ουφ πρώτη φορά παίζω. Ελπίζω να διασκεδάσουμε και να περάσουμε καλά
5

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,949 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 20:13, 23-07-17:

Καλό παιχνίδι να έχουμε!
7

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,143 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 20:19, 23-07-17:

Γεια σας και από εμένα! ^^

Πρώτα, θα ευχηθώ καλό παιχνίδι

Δεύτερον, πολλά συγχαρητήρια στην ΣΕ και τον JKaradakov που επιμελήθηκαν το θέμα! ^^
Προφανώς Marvel
6

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 20:19, 23-07-17:

Γεια σας και από εμένα και για λίγη ώρα ακόμα! Να έχουμε ενα υπέροχο παιχνίδι!
5

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,609 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:28, 23-07-17:

Καλώς τα μανάρια! Καλό παιχνίδι να έχουμε!
5

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,376 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε: στις 20:37, 23-07-17:

Καλησπέρα σε όλους! Να έχουμε ένα εξαιρετικό παιχνίδι!
5

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,747 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 20:39, 23-07-17:

Καλή αρχή σε όλους, καλό παιχνιδι να έχουμε, ας κερδίσει ο καλύτερος, ο αγωνιστής είτε νικάει είτε νικιέται είναι πάντα νικητής, ευγενής άμιλα, και τα λοιπά, και τα λοιπά.
5

Ikarionas

Νεοφερμένος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O Ikarionas έγραψε: στις 21:12, 23-07-17:

Βαριέμαι να γράφω τα ίδια με τους προηγούμενους. Θα αρκεστώ σε ένα: Επιτέλους ξεκινάμε!
6

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 21:32, 23-07-17:

Καλό μας παιχνίδι!
4

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 21:49, 23-07-17:

Καλη αρχή, παιδάκια!!! Ας κυλίσει ομαλά και όμορφα το παιχνίδι!

ΥΓ: Μεχρι τη Τετάρτη τα περισσότερα ποστ θα ειναι απο κινητό όποτε με συγχωρείτε για πιθανά Tippfehler.
4

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,747 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 22:09, 23-07-17:

Προσοχή, ακολουθεί spoiler.

1

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,599 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε: στις 22:13, 23-07-17:

Καλή μας αρχή παιδιά. Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να παίξουμε ένα όμορφο παιχνίδι και ας νικήσει ο καλύτερος.
Βέβαια εμένα με βλέπω να φεύγω από τις πρώτες μέρες , ως συνήθως, αλλά ακόμα κι αν γίνει αυτό, θα σας παρακολουθώ όπως όλες τις άλλες φορές.
3

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος