Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,985 μέλη και 2,479,101 μηνύματα σε 78,964 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 465 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 22:45, 29-12-11:

Γεια σας αγάπες μου και για άλλη μια φορά καλώς ήλθατε στην όμορφη πόλη του Παλέρμο!

Οι ρόλοι σας έχουν μοιραστεί, οι κάρτες σας το ίδιο (μερικοί τις περιμένουν in fact, θα τις πάρετε σε λιγάκι, I promise). Έχουμε 20 παίκτες. Ανάμεσά σας κυκλοφορούν 5 μαφιόζοι, 1 αντίπαλος μαφιόζος, 1 διεφθαρμένος αστυνομικός, 1 πόρνη, 1 πληροφοριοδότης, 1 δικηγόρος, 2 συγκάτοικοι, 1 μέντιουμ, 1 μάγισσα, 1 πολίτης, 1 αυτοκράτορας, 1 δήμαρχος, 1 ιατρός, 1 ντετέκτιβ και 1 αλεξίσφαιρος.

Οι κάρτες που έχουν μοιραστεί είναι: 2 x Νεκροφάνεια 3 x Τυμβωρυχία 2 x Άμεση Προφυλάκιση 2 x Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης 2 x Χρησμός της Πυθίας (πρώην ΟΝΕΙΡΟ) 2 x Εξαίρεση Ψηφοφορίας 1 x Αποτυχία Δολοφονίας 12 x Επιπλέον Ψήφος 12 x Ακύρωση Ψήφου

Για να γίνει το παιχνίδι λίγο διαφορετικό, είπαμε να μοιράσουμε μαζί με τους εδώ ρόλους και ρόλους από ταινίες ή σειρές που είναι σχετικές με το ρόλο σας. Αυτοί θα αποκαλυφθούν φυσικά στο τέλος, μαζί με το ημερολόγιο της ΣΕ. Παρακαλείστε να μη γράψετε στο θέμα, αν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο σας, αλλά να επικοινωνήσετε με τη ΣΕ.

Τα pm πρέπει να πηγαίνουν ΠΑΝΤΑ και στα δύο μέλη της ΣΕ (dimijim; MissKit). Πάμε να παίξουμε;

Παίκτες για παλέρμο #36
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak
  7. ggeorge1976
  8. Himela
  9. JaneWin
  10. Johnnaousa
  11. love_angel
  12. maria....
  13. maria775m
  14. Myrtle
  15. Πατρεύς
  16. Phoebe
  17. Πουλάκι
  18. soter
  19. Σπυράκος (^^)
  20. Τάσος97
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 29-12-11 στις 23:36.
11
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,812 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:47, 29-12-11:

Καλησπέρα Παλέρμο!!!!!

Καλό παιχνίδι να έχουμε!!!!!!

Ψηφίζω foreverfreak γιατί τον μισώ θανάσιμα!!!!

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 22:49, 29-12-11:

Άντε καλό παιχνίδι να έχουμε!
Να περάσουμε καλά και να το ευχαριστηθούμε όλοι!
7

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,079 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 22:51, 29-12-11:

Καλησπέρα σ' όλους !
Ελάτε να μαζευόμαστε.

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 22:52, 29-12-11:

Χαιρετώ με την σειρά μου το Παλέρμο!
Σίγουρα θα είναι καταπληκτικό παιχνίδι, το διαισθάνομαι! ^^
Και φυσικά θα καλωσορίσει την νέα μας χρονιά!

Βουρ ελάτεεε!
1

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 22:54, 29-12-11:

Γεια σας! Κρίμα που δεν παίζει ο fantasmenos, ήθελα να τον ψηφίσω!

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 22:56, 29-12-11:

Παίζει ο Νάουσα ε; Ωραία, μουάχαχα

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 22:59, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από blue_butterfly
Παίζει ο Νάουσα ε; Ωραία, μουάχαχα
Ωραίος χαιρετισμός!

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 23:01, 29-12-11:

Τυπικά έχω τελειώσει μαζί σας. Αν λείπει κάτι από κάποιον, ας το πει, γιατί το κεφάλι μου κουρκούτιασε.

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 23:03, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Τυπικά έχω τελειώσει μαζί σας. Αν λείπει κάτι από κάποιο, ας το πει, γιατί το κεφάλι μου κουρκούτιασε.
Το δικό μου πάλι καθόλου...

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 23:09, 29-12-11:

Καλησπερα σε ολους!!
Μολις γυρισα απο Τρικαλα και δηλωνω ερωτευμενος (με την πολη)!!
Επισης, πολλα μπραβο στην Αννουλα, για αυτο το ιδιαιτερο θεματικο παλερμο (κοβω το κεφαλι μου πως ηταν δικη σου ιδεα)!!
Καλη αρχη λοιπον και καλη δυναμη στη ΣΕ...

Και για να μην ξεχνιομαστε, ψηφιζω τη Himela για να στρωσει χαρακτηρα!! Κατι τετοιες υπουλες γυναικες ειναι καλο να βγαινουν νωρις νωρις απο το παιχνιδι ()...

Υ.Γ: Κατι μου λεει πως θα ανταλλασουμε ψηφους σε ολο το game!! Χαχαχα...
1

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 23:26, 29-12-11:

Είμαστε εχθροί.

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 23:27, 29-12-11:

για να δουμε και σε αυτο το Παλέρμο τι θα κάνετε κwλομαφιοζάκια.. στο προηγούμενο χασατε ready to lose again?

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

O dimijim έγραψε: στις 23:28, 29-12-11:

Αντε και καλη αρχή!

Ψηφοφορία για 30/12
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak --> Himela
  7. ggeorge1976
  8. Himela --> foreverfreak
  9. JaneWin
  10. Johnnaousa
  11. love_angel
  12. maria....
  13. maria775m
  14. Myrtle
  15. Πατρεύς
  16. Phoebe
  17. Πουλάκι
  18. soter
  19. Σπυράκος (^^)
  20. Τάσος97
Ψηφοι
1 foreverfreak
1 Himela
1

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 23:28, 29-12-11:

Αυτό θα αποδειχτεί στην πορεία, madam.
Εκτός κι αν ήδη γνωρίζεις κάτι παραπάνω..

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 23:29, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
για να δουμε και σε αυτο το Παλέρμο τι θα κάνετε κwλομαφιοζάκια.. στο προηγούμενο χασατε ready to lose again?
Ο ρομπεν των δασων Τασος97 μιλησε!!

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 23:31, 29-12-11:

ναι ρομπεν.. μηπως σου ετυχε κακο ρολακι;

blue_butterfly (Ριρίκα)

Τιμώμενο Μέλος

H blue_butterfly Ζήσε... έγραψε: στις 23:31, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Drama Prinzessin
Αυτό θα αποδειχτεί στην πορεία, madam.
Εκτός κι αν ήδη γνωρίζεις κάτι παραπάνω..
Μπα δε γνωρίζω αλλά αν με δολοφονήσουν στην αρχή αυτός θα είναι ο δολοφόνος, να το ξέρετε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 23:34, 29-12-11:

λοιπον δεν ξερω ακομη η himela ισως γιατι ψηφιζει για πολυ ασχετο λογο αλλα θα αποφασισω μεταα

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 23:34, 29-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
ναι ρομπεν.. μηπως σου ετυχε κακο ρολακι;
Πετυχες διανα Ρομπεν!! Με ξεσκεπασες...

Himela αγαπη μου, γιατι δε μιλας??Εχεις συσκεψη παλι??

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος