Αριθμοί και γράμματα

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να ένα παιχνιδάκι με αριθμούς. Γράψτε έναν σαν λέξη και ο επόμενος θα πεί έναν αριθμό βάση των λέξεων:worry:

Ας πώ καλύτερα παράδειγμα γιατί στην περιγραφή το σκότωσα:P

Λέει ο πρώτος τον αριθμό π.χ. τεσσερα

Ο επόμενος επιλέγει τι θέλει, αριθμό με 4 γράμματα; θέλει τον αριθμό επτά όσα τα γράμματα της λέξης; θέλει να γραψει άλλον ένα αρθμό με 7 γράμματα; ότι θέλει;) και όσο πάει, ο αριθμός μπορεί να ανέυει όσο μπορεί να πάει, οι διπλές λέξεις μετριούντε σαν μία...

Οσοι δεν κατάλαβαν ρωτάνε, πιστέυω να πάει καλά;)

Προσοχή πρέπει να γράφετε τους αριθμούς με λέξεις, τα ψηφία είναι λάθος, έτσι θα είναι πιο έυκολο στην ανάγνωση αντό να μετράμε στην τύχη:)



Ξεκινάω με το Δέκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
είκοσι επτά (10 γράμματα)



Καλά το πάω; :P Τώρα λέω εγώ αριθμό ή ο επόμενος βάζει αριθμό με 27 γράμματα; :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σαραντα δύο (10 γράμματα)

Οχι Γιωργο ο επόμενος πέρνει απο το δικό σου εκτώς αν θέλετε να λέει ο επόμενος:hmm: θέλει σκέψη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οχι Γιωργο ο επόμενος παίρνει απο το δικό σου εκτώς αν θέλετε να λέει ο επόμενος:hmm: θέλει σκέψη:P
Από ποιο δικό μου; :hmm:
Το (10) ήταν δικό σου νομίζω. :P

Εγώ κατάλαβα ότι ο επόμενος θα βάζει έναν αριθμό, με τόσα γράμματα όσος είναι ο αριθμός που έδωσε ο αποπάνω, και μετά θα λέει αυτός έναν αριθμό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Από ποιο δικό μου; :hmm:
Το (10) ήταν δικό σου νομίζω. :P

Εγώ κατάλαβα ότι ο επόμενος θα βάζει έναν αριθμό, με τόσα γράμματα όσος είναι ο αριθμός που έδωσε ο αποπάνω, και μετά θα λέει αυτός έναν αριθμό. :hmm:

Θές έτσι; πωωωωωωωωω θα πεσει πολλη σκέψη έτσι, γουστάρω πάμε τότε δώσε το νούμερο πάμε απο την αρχή :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεκαπέντε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τετρακόσια πεντε:confused::P

Είμαστε σίγουροι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τετρακόσια πεντε:confused::P

Είμαστε σίγουροι;:hmm:
Ναι βρε, βάλε έναν αριθμό να 'ούμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να βάζει κάποιος έναν αριθμό και ο επόμενος να γράφει μια λέξη με όσα γράμματα λέει ο αριθμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο μεθεπόμενος με βάση ποιον αριθμό θα γράφει; :hmm:


Αυτό είναι το πρόβλημα που 'χουμε. :)





Θα μας πει κι η Μάνια το πρωί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν βάζουμε τελικά ένα νέο νούμερο, το βρήκα, μόνο έτσι θα μπορέσει να λειτουργήσει, άρα βάζουμε ένα νούμερο και ο επόμενος άλλο ένα με τον αρι΄μό που δίνουμε, άρα λέω επόμενο νούμερο

εννεα

Ο επόμενος αριθμό με 9 και ξαναβάζει κάποιο νέο χωρίς υπερβολές:P πάνω απο 50 νούμερο καλύτερα να μην προταθεί:P αρα εννεα για αρχη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top