Πόσο χρονών νιώθετε; Ποια είναι η ωραιότερη ηλικία κατά τη γνώμη σας;

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
άλλες φορές νιώθω γρια, απο την κούραση και δεν με ενθουσιάζει τίποτα απολύτως, και άλλες στην ηλικία που είμαι.

Η αγαπημένη μου ηλικία ήταν 16- 17
αν και πιστεύω πως κάθε ηλικία έχει την χάρη της:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Ο χοροχρωνος δεν ειναι ετσι οπως τον αντιλαμβανομαστε.
Τωρα που μιλαμε μπορει στην πραγματικοτητα να μην εχουμε γεννηθει ή το χειροτερο; να εχουμε κιολας πεθανει. οπως οταν βλεπουμε ενα αστερι να πεφτει, στην πραγματικοτητα εχει πεσει πολλα εκατομυρια χρονια πριν! αρα τι το ψαχνουμε. πρεπει να ζουμε την καθε μας στιγμη σαν να ειναι η τελευταια!!
Σας κουφανα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οχι δε μας κουφανες....αλλα δεν απαντησες στο ποσο χρονων νοιωθεις....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ο χοροχρωνος δεν ειναι ετσι οπως τον αντιλαμβανομαστε.
Τωρα που μιλαμε μπορει στην πραγματικοτητα να μην εχουμε γεννηθει ή το χειροτερο; να εχουμε κιολας πεθανει. οπως οταν βλεπουμε ενα αστερι να πεφτει, στην πραγματικοτητα εχει πεσει πολλα εκατομυρια χρονια πριν! αρα τι το ψαχνουμε. πρεπει να ζουμε την καθε μας στιγμη σαν να ειναι η τελευταια!!
Σας κουφανα;:worry:

Κ τελικά...ποια είναι η ωραιότερη ηλικία? Όταν ΔΕΝ έχουμε γεννηθεί ή όταν κοντεύουμε να πεθάνουμε? (τώρα σας κούφανα εγώ...:P:P:P)


Υ.γ.: Α, κ καλώς μας ήρθες MAIPH :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συνελθετεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο χοροχρωνος δεν ειναι ετσι οπως τον αντιλαμβανομαστε.
Τωρα που μιλαμε μπορει στην πραγματικοτητα να μην εχουμε γεννηθει ή το χειροτερο; να εχουμε κιολας πεθανει. οπως οταν βλεπουμε ενα αστερι να πεφτει, στην πραγματικοτητα εχει πεσει πολλα εκατομυρια χρονια πριν! αρα τι το ψαχνουμε. πρεπει να ζουμε την καθε μας στιγμη σαν να ειναι η τελευταια!!
Σας κουφανα;:worry:

Το οτι βλεπουμε ενα αστερι να πευτει, χιλιαδες η εκατομυρια χρονια μετα απο οταν το κανει ειναι λογο της αποστασεις μας, αλλα το να μην εχουμε γενιθει ακομα, η να εχουμε πεθανει και να αντιλαμβανωμαστε πως ειναι δυνατων;... Εχεις καμια σοβαρι πηγη για αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Είμαι 24... Και νιώθω παιδί 14 χρονών που πρέπει να έχει την συμπεριφορά 30χρονου....:D(Βγάλτε συμπέρασμα...:D)
Η ωραιότερη ηλικία.... Δεν ξέρω! Θεωρώ ότι όλες οι ηλικίες έχουν την δική τους ομορφιά, κάθε μία για διαφορετικό λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Το οτι βλεπουμε ενα αστερι να πευτει, χιλιαδες η εκατομυρια χρονια μετα απο οταν το κανει ειναι λογο της αποστασεις μας, αλλα το να μην εχουμε γενιθει ακομα, η να εχουμε πεθανει και να αντιλαμβανωμαστε πως ειναι δυνατων;... Εχεις καμια σοβαρι πηγη για αυτο;
Σοβαρη πηγη δεν εχω, αλλα πως ξερουμε πως τα χρονια τα μετραμε σωστα; γιατι ενας ανθρωπος 10 χρονων και ενα σκυλακι 10 χρονων δεν εχουν την ιδια ηλικια; (το σκυλακι ειναι 70 χρονων!!) Αρα ο χρονων και ο χορος ειναι κατι υποκημενικο. Τουλαχιστον για 'μενα. :D
Γιατι το τωρα να ειναι αυτο που ζουμε και να μην ειναι αυριο; Σε μπερδεψα; Και εμενα:P
Με απλα λογια (για να το καταλαβω και εγω) ο χρονος δεν ειναι μια γραμη αλλα ενας κυκλος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
(Το σκυλάκι δεν είναι 70 χρονών όταν εμείς είμαστε 10, δεν ισχύει το 1 ανθρώπινος χρόνος = 7 σκυλίσια χρόνια. Μέχρι κάποια ηλικία είναι μικρότερη η αντιστοιχία.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ne0ellinaC

Νεοφερμένος

Ο ne0ellinaC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγω πιστευω πως η ωραιοτερη ηλικια ειναι τα 25 :D
αλλα γενικα νομιζω πως καθε ηλικια εχει τα καλα κ τα κακα τις
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μα φυσικά της (πραγματικής) οικονομικής ανεξαρτησίας, με δεδομένο την δυνατότητα εκμετάλλευσης της για ικανοποίηση αναγκών και ...μη! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Από 15 μεχρι 35..

Καπου στα 25 η καλυτερη ηλικια..(γενικα μιλαω..για μενα εκεινος ο χρονος 25 με 26 ηταν ελεινος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μα φυσικά της (πραγματικής) οικονομικής ανεξαρτησίας, με δεδομένο την δυνατότητα εκμετάλλευσης της για ικανοποίηση αναγκών και ...μη! ;)

Μα φυσικά της (πραγματικής) ανεμελειάς και την ανυπαρξία των ευθυνών, με δεδομένο ότι μετά το άτομο θα ωριμάσει και θα γίνει σοβαρός άνθρωπας :redface:

αν και προσωπικά πιστεύω ότι τελικά η καλύτερη ηλικία για όλους είναι πάντα το παρόν τους... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αισθανομαι(που λεει και ο Σακης μας) οσο ειμαι!!! 19!! νιατο!!:P χιχιχι!
επισης πιστευω οτι η καλυτερη ηλικια ειναι αυτη που ζω τωρα!! φοιτητικα χρονια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χμου. Με τις ώρες μου- άλλοτε αισθάνομαι πεντάχρονο που θέλει να κάνει σκανταλιές και να εισπράξει γλύκες, άλλοτε 20χρονο που έχει ευθύνες και πρέπει να κάνει τις εργασίες για τα πλοία μπας και τελειώσει καμια ώρα με τη σχολή :S, άλλοτε 30χρονη που παίρνει ύφος μαμάς ή δασκάλας μιλώντας πολύ σοβαρά σε αυτόν που έχω απέναντι και περιμένοντας από εκείνον να καταλάβει κάποια πράγματα. Νταξ, μέχρι εκεί πάει :X

Η ωραιότερη ηλικία -για όλους μας- είναι αυτή που βρισκόμαστε τώρα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η πιο ωραία είναι πραγματικά όταν νοιώθεις ότι κάνεις κάτι δημιουργικό, κάτι ωραίο, κάτι τέλως πάντων που να σε γεμίζει. Τα όρια "από εκεί μέχρι εκεί" δεν υπάρχουν - από προσωπική εμπειρία το λέω. :P



Όσον αφορά την άλλη ερώτηση, at this time νοιώθω 60. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αισθάνομαι πολύ μικρότερη από αυτό που είμαι ,αν έχεις "ανοιχτό μυαλό" βλέπεις την ηλικία σου, και προχωράς σαν την ωραιότερη που υπάρχει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
νιώθω πως για την ηλικία που νιώθω πρέπει να μπω στο γκίνες - 120+ ετών , αχ αυτή η εξεταστική ήτανε ανάγκη να ειδοποιήσει ότι έρχεται;αφού ούτως ή άλλως δεν θα της ετοιμάσω τίποτα



Υ.Γ: τελικά στο Γκίνες θα μπω;:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
τι εξεταστική/

εγώ νομιζα ότι είσαι φάση 50άρης

χαχα

αλήθεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αισθάνομαι πολύ μικρότερη από αυτό που είμαι ,αν έχεις "ανοιχτό μυαλό" βλέπεις την ηλικία σου, και προχωράς σαν την ωραιότερη που υπάρχει.:)

Η προγιαγιά μου, που πέθανε από ανία (στην κυριολεξία!) στα 114 της, έλεγε:
«Μη μετράς, την άμμο, τα αστέρια, τις αμαρτίες και τα χρόνια σου»…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top