Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Aπό τη στιγμή που δεν υπάρχει καμία δολοφονία για πιο λόγο να βάλουμε στο τάκο παίκτη :confused:.

Μπορεί η φήμη ότι υπάρχουν δολοφόνοι ανάμεσά μας να είναι απλώς φήμη. Εγώ πάντως στους εν δυνάμει δολοφόνους που το σκέφτονται ακόμα, προσφέρω δουλειά στον φούρνο μου με καλό μισθό. Μην κάνετε κάτι που δεν μπορείτε να το αντιστρέψετε.

Again... What?
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μπορεί η φήμη ότι υπάρχουν δολοφόνοι ανάμεσά μας να είναι απλώς φήμη. Εγώ πάντως στους εν δυνάμει δολοφόνους που το σκέφτονται ακόμα, προσφέρω δουλειά στον φούρνο μου με καλό μισθό. Μην κάνετε κάτι που δεν μπορείτε να το αντιστρέψετε.

hm..αυτο ειναι προταση για συνεργασια? :P
προς τι ολη αυτη η συμπαθεια κ ο οικτος για τη μαφια?:sly:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Λίγα γενικά σχόλια για τους παίκτες, χωρίς παραθέσεις:

Johnny15: Προσπέρασες το σχόλιό μου και την άμεση αναφορά σε σένα να πει και για τους υπόλοιπους τη γνώμη σου και απάντησες απλά για να υπερασπιστείς την ψήφο σου. Γνώμη για τα υπόλοιπα και τους υπόλοιπους δεν έχεις;

Libertus: Μόνο σε μένα φάνηκε οτι θέλει να το παίξει γιατρός; Ή απλά έδωσε μια πρώτη τυχαία ψήφο που τη διάνθισε με κάτι χιουμοριστικό. Θα δείξει.

dimijim: Εκτός από ιστορική αναδρομή και επίθεση σε μένα, ειλικρινά αν είσαι πολίτης δε με έχεις βοηθήσει προς το παρόν σε τίποτα. Δώσε μας κι άλλα.

Φινεύς: Πολλή επίθεση βρε αδελφέ, ηρέμησε, δε σε είπαμε και καμπούρη. Παιχνίδι παίζουμε, ερωτήσεις σου κάνω, μην το παίρνεις προσωπικά.

ultraviolence: Θεωρώ οτι είπες πολλά χωρίς να λες τίποτα.

akikos: Ο άνθρωπος είναι ο συνήθης τρολοεαυτός του. Αυτό μπορεί να σημαίνει οτι παίζει μόνος του οπότε yolo είτε τον έχουν βάλει οι μαφιόζοι να λέει άσχετα για να μην του δίνουμε σημασία. Προς το παρόν κλίνω προς το πρώτο.

JKaradakov: Σε ψήφισα αλλά με το ποστ σου με πείθουν αυτά που λες, μάλλον θα αλλάξω αργότερα την ψήφο μου.

Melania: Γράφει χαλαρά και άνετα, είναι ο παλιός καλός εαυτός της κατά τη γνώμη μου. Δεν ξεχνώ τη στήριξη του Comfortable πάνω της.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μένα.

Βλέπω κάποιους να διατυμπανίζουν συνέχεια ότι η ψήφος είναι τυχαία κτλ. Εγώ δεν τους πιστεύω, υπάρχουν πολλοί που δεν ψηφίζουν τυχαία. Από τη μια, έχουμε τον Comfortably Smug να θέλει να ψηφίσει Μελάνια όμως την προστάτεψε όταν ψηφίστηκε και ψήφισε τη Marjoriee. Από την άλλη, έχουμε τον Ultraviolence να βάζει τραγούδια και να κριτικάρει τις ψήφους που γίνονται λόγω emoticons. Επιπλέον , έχουμε μια τετράδα που εμφανίστηκε σχετικά αργά στο παιχνίδι: tsarachaf, Φινεύς, Libertus και Emilouko.
Μόλις ο Ακίκος ψήφισε tsarachaf, εμφανίστηκε ξαφνικά ο Libertus και ψήφισε Ακίκο με ένα βλακώδες κατά τη γνώμη μου επιχείρημα. Το έκανε τυχαία ή μήπως το έκανε για να προστατεύσει τον tsarachaf; Τέλος, έχουμε κάποιους παίκτες που ψάχνουν τους πάντες και τα πάντα: Ικαρίωνας, dimjim και Χίμελα, καθώς και τη στιχομυθία των τελευταίων δύο.

Αν και είναι πολλοί ύποπτοι, ψηφίζω τον LIBERTUS για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω.

Υ.Γ. Δεν παρεξηγώ την ψήφο του Physiognomist, απλά θα ήθελα να ρωτήσω το σκεπτικό του.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
@Himela Ε τι να πω βρε Himela, έχει γίνει κάτι το ουαου; Εξέφρασα την γνώμη μου για όσα είχα κάτι να πω. Τι άλλο μπορεί να πει κανείς σ'αυτην την φάση του παιχνιδιού; Τώρα, αν είπα "πολλά χωρίς να λέω τίποτα", οκ απόψη σου αν και δεν την καταλαβαίνω, σ'αυτο το σημείο του παιχνιδιού συγκεκριμένα.

Indiana Jones να μου κάνεις την χάρη, χρόνια ολόκληρα βάζω τραγούδια για να σας διασκεδάζω. :P
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 29/7:

1. akikos --> tsarachaf
2. CiNeFiL--> dimijim
3. ComfortablySmug--> Marjoree26
4. dimijim--> Libertus
5. Emilouko--> Johnny15
6. Himela --> JKaradakov
7. i_lie_us--> Emilouko
8. Ikarionas--> Iliaso
9. Iliaso
10. Indiana Jones--> Libertus
11. JKaradakov--> Johnny15
12. Johnny15 --> ComfortablySmug
13. Libertus--> akikos
14. Marjoree26--> ~Melania~
15. ~Melania~
16. Physiognomist--> Indiana Jones
17. tsarachaf --> dimijim
18. ultraviolence--> i_lie_us
19. Φινεύς

Ψήφοι:
2 dimijim
2 Johnny15
2 Libertus
1 akikos
1 ComfortablySmug
1 Emilouko
1 Iliaso
1 Indiana Jones
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 Marjoree26
1 ~Melania~
1 tsarachaf



Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
hm..αυτο ειναι προταση για συνεργασια? :P
προς τι ολη αυτη η συμπαθεια κ ο οικτος για τη μαφια?:sly:

akikos: Ο άνθρωπος είναι ο συνήθης τρολοεαυτός του. Αυτό μπορεί να σημαίνει οτι παίζει μόνος του οπότε yolo είτε τον έχουν βάλει οι μαφιόζοι να λέει άσχετα για να μην του δίνουμε σημασία. Προς το παρόν κλίνω προς το πρώτο.
Λέτε για δολοφόνους όταν δεν υπάρχει καμία δολοφονία. Δεν το λέω εγώ η ΣΕ το λέει.

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---


Σκοπός μου είναι η επιβίωση και αν οι φήμες αληθεύουν και υπάρχουν δολόφονοι στη πόλη γεμάτη μαγεία που μας έστειλε η ΣΕ θα κάνω ότι είναι δυνατόν για να αποκαλυφθούν ή θα θυσιαστώ για το σκοπό αυτό. Το πρόβλημα είναι αν οι πολίτες στη πόλη ετούτη είναι αρκετά ώριμοι για να υποστηρίξουν τις επιλογές μου.

Ψήφισα τον tsarachaf γιατί ήταν μουγγός. Το ψήφισα και απάντησε με σεντόνι μικρότερο βέβαια απο του ikariona. Σας φαίνεται λογικό; Ακόμα και να μην είναι "μελλοντικός" δολοφόνος θαρρώ πως η στρατηγική να ψηφίζουμε τους μουγγούς είναι σωστή για να τους κάνουμε να μιλήσουν και να μην ψηφίζουμε για άσχετους λόγους τις επόμενες μέρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λέτε για δολοφόνους όταν δεν υπάρχει καμία δολοφονία. Δεν το λέω εγώ η ΣΕ το λέει.




Σκοπός μου είναι η επιβίωση και αν οι φήμες αληθεύουν και υπάρχουν δολόφονοι στη πόλη γεμάτη μαγεία που μας έστειλε η ΣΕ θα κάνω ότι είναι δυνατόν για να αποκαλυφθούν ή θα θυσιαστώ για το σκοπό αυτό. Το πρόβλημα είναι αν οι πολίτες στη πόλη ετούτη είναι αρκετά ώριμοι για να υποστηρίξουν τις επιλογές μου.

Ψήφισα τον tsarachaf γιατί ήταν μουγγός. Το ψήφισα και απάντησε με σεντόνι μικρότερο βέβαια απο του ikariona. Σας φαίνεται λογικό; Ακόμα και να μην είναι "μελλοντικός" δολοφόνος θαρρώ πως η στρατηγική να ψηφίζουμε τους μουγγούς είναι σωστή για να τους κάνουμε να μιλήσουν και να μην ψηφίζουμε για άσχετους λόγους τις επόμενες μέρες.

Ή κάτι δεν έχεις καταλάβει ή κάνεις ότι δεν έχεις καταλάβει.

Η πρώτη δολοφονία γίνεται σήμερα το βράδυ και ανακοινώνεται αυριο στις 13:00.
Δολοφόνοι υπάρχουν, έχουν μοιραστεί οι ρόλοι όλοι ξέρουν τι ρόλο παίζουν σε αυτήν την πόλη.

Δεν έχει συμβεί κάτι μην αναμενώμενο απο άποψη ροής παιχνιδιού μέχρι τώρα.

Το θέμα τώρα είναι εσύ ή δεν διαβασες/κατανόησες κανόνες και παλιά παιχνίδια ή απλά το παίζεις τρελίτσα ξαφνικά.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,776 μηνύματα.
Η πρώτη δολοφονία γίνεται σήμερα το βράδυ και ανακοινώνεται αυριο στις 13:00.
:confused: Ξέρεις όχι μόνο ότι θα γίνει δολοφονία αλλά και την ώρα της δολοφονίας. :confused:

Μήπως είσαι συνεργός του tsarachaf;

Ρεαλισιτκά μιλώντας μπορεί οι δολοφόνοι να τους πέσει το internet και να μην σκοτώσουν κανέναν ή να εγκαταλείψουν το παιχνίδι για διάφορους λόγους. Μικρές πιθανότητες αλλά όχι απίθανο.

Ως akikos χρήστης του στεκιου έχω διαβάσει τους κανόνες και ξέρω τι θα γίνει. Ως akikos παίκτης του παλέρμο κάνω ότι δεν ξερω τι θα ακολουθήσει όπως κάνουν κάνουν οι ηθοποιοί όταν παίζουν σε ταινία/σειρά
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πάντως οτι στον πρώτο γύρο είναι απίθανο να βγει ένας μαφιόζος και να δημιουργήσει τέτοια κύματα ώστε να τον ψηφίσουν αρκετοί. Ας μην ξεχνάμε οτι οι δύο φανεροί φοβούνται αυτούς που τους γνωρίζουν ενώ οι δύο κρυφοί πρέπει να παραμείνουν στο σκοτάδι μέχρι το τέλος του παιχνιδιού αν είναι δυνατόν. Οπότε αυτό μού λέει οτι άτομα που ανεβαίνουν στη λίστα και είχαν λίγο πολύ μια ύποπτη συμπεριφορά (dimijim, Libertus, Johnny15) απλά βρέθηκαν θύματα των περιστάσεων. Πιστεύω οτι οι μαφιόζοι βρίσκονται σε σημείο να έχουν πάρει μία τυχαία ή καμία ψήφο. Οι μαφιόζοι δε θα αφήσουν με τίποτα κανέναν από τους δικούς τους να βρεθούν ψηλά στην ψηφοφορία γιατί δε θέλουν να ξοδεύουν κάρτες επιπλέον ή ακύρωσης ψήφου για να τους σώσουν και να καρφώνονται και οι ίδιοι. Θα ήθελα λοιπόν να σκεφτούμε αν αυτοί που έφεραν τους τρεις αυτούς που προείπα στην πρώτη θέση έχουν κάποια σκοπιμότητα, άσχετα αν και οι τρεις αυτοί έχουν θεωρητικά λόγους να βρίσκονται εκεί λόγω των κινήσεών τους.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όταν υπάρχει δημοσίευση μετά την τελευταία δική μας ΔΕΝ κάνουμε επεξεργασία στο μήνυμά μας, παρά μόνο για να διορθώσουμε κάτι στη μορφοποίηση ή την ορθογραφία του κειμένου.
Αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι παραπάνω κάνουμε μία νέα ανάρτηση, ώστε να μη χάνονται πληροφορίες ή ψήφοι από παίχτες και ΣΕ που έχουν διαβάσει το τελευταίο post πριν γίνει το edit.
Οπότε αν δεν είστε σίγουροι, ότι η δική σας ανάρτηση ήταν τελευταία, κάντε ένα refresh πρώτα :happy:


Ευχαριστώ!​
 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εσύ που ΠΑΝΤΑ (είτε ΣΕ είτε παικτης) παντα φωνάζεις ψοφος στη μελανια,πώς και δεν μου έχεις ορμηξει ακομα? Φοβάσαι μηπως μην αρχίσω τα δικά μου μαζι σου? :whistle:
Σεβάστηκα την απουσία σου και την έλλειψη χρόνου. Αλλά μιας κι απ όσο φαίνεται γύρισες σε πιο έντονους ρυθμούς έχω να σου πω ότι δε φοβάμαι τίποτε. Απλά περιμένω. Η ιστορία έχει δείξει πως είτε Πολίτης, είτε Μαφιόζα, ο ρόλος σου φανερώνεται σχετικά εύκολα. Για αρχή φαίνεσαι να το ψάχνεις και να δείχνεις Πολίτης αλλά φαντάζομαι το ίδιο ακριβώς θα ήθελες να παίξεις κι αν ήσουν ξανά Μαφία. Ίδωμεν Μελανία...

Libertus: Μόνο σε μένα φάνηκε οτι θέλει να το παίξει γιατρός; Ή απλά έδωσε μια πρώτη τυχαία ψήφο που τη διάνθισε με κάτι χιουμοριστικό. Θα δείξει.
Τώρα εδώ τι εννοείς Σύλβια; Πιστεύεις όντως ότι μπορεί να είναι ο γιατρός; Κι αν είναι γιατί να τον δώσεις έτσι απροκάλυπτα σε όλους; Αν απ την άλλη υπονοείς ότι το παίζει γιατρός κι είναι κάτι άλλο, τότε τι πιθανότητες δίνεις να έχει κακό ρόλο; Και με τον κίνδυνο να έρθει ο Αστέρης και να μας πει ότι είμαστε μαζί και στήσαμε παράσταση γι όλους χθες, αν πιστεύεις ότι κρύβει κάτι κακό γιατί δεν τον ψηφίζεις κι εσύ να ανέβει λίγο; Άλλωστε το post του μόνο σοβαρό δεν ήταν και παρότι μέχρι τότε είχε ακουστεί το όνομά του. Αν πιεστεί λίγο παραπάνω ίσως μας πει κάτι πιο αξιόλογο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τώρα εδώ τι εννοείς Σύλβια; Πιστεύεις όντως ότι μπορεί να είναι ο γιατρός; Κι αν είναι γιατί να τον δώσεις έτσι απροκάλυπτα σε όλους; Αν απ την άλλη υπονοείς ότι το παίζει γιατρός κι είναι κάτι άλλο, τότε τι πιθανότητες δίνεις να έχει κακό ρόλο; Και με τον κίνδυνο να έρθει ο Αστέρης και να μας πει ότι είμαστε μαζί και στήσαμε παράσταση γι όλους χθες, αν πιστεύεις ότι κρύβει κάτι κακό γιατί δεν τον ψηφίζεις κι εσύ να ανέβει λίγο; Άλλωστε το post του μόνο σοβαρό δεν ήταν και παρότι μέχρι τότε είχε ακουστεί το όνομά του. Αν πιεστεί λίγο παραπάνω ίσως μας πει κάτι πιο αξιόλογο.
Ε δε νομίζω οτι κανείς θα έβγαινε να υπονοήσει τον πραγματικό του ρόλο, απαγορεύεται από τους κανόνες, οπότε δεν θεωρώ οτι τον δίνω. Αν έχει κακό ρόλο, δεν ξέρω, πάντως το οτι έχει πάρει ήδη δύο ψήφους από ένα και μόνο ποστ, εμένα με προβληματίζει, όπως έγραψα και στο ποστ Νο 90.
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
:confused: Ξέρεις όχι μόνο ότι θα γίνει δολοφονία αλλά και την ώρα της δολοφονίας. :confused:

Μήπως είσαι συνεργός του tsarachaf;

Ρεαλισιτκά μιλώντας μπορεί οι δολοφόνοι να τους πέσει το internet και να μην σκοτώσουν κανέναν ή να εγκαταλείψουν το παιχνίδι για διάφορους λόγους. Μικρές πιθανότητες αλλά όχι απίθανο.

Ως akikos χρήστης του στεκιου έχω διαβάσει τους κανόνες και ξέρω τι θα γίνει. Ως akikos παίκτης του παλέρμο κάνω ότι δεν ξερω τι θα ακολουθήσει όπως κάνουν κάνουν οι ηθοποιοί όταν παίζουν σε ταινία/σειρά

Το βρήκες!

Λοιπόν αλλαγή ψήφου σε akikos για να κόψουμε λίγο αντιδράσεις γτ απ'οτι φαίνεται η τωρινή 3πλη ισοπαλία δεν κάνει εντύπωση σε κανέναν οπότε ας αλλάξουμε λίγο τις ισσοροπιες.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 29/7:

1. akikos --> tsarachaf
2. CiNeFiL--> dimijim
3. ComfortablySmug--> Marjoree26
4. dimijim--> Libertus
5. Emilouko--> Johnny15
6. Himela --> JKaradakov
7. i_lie_us--> Emilouko
8. Ikarionas--> Iliaso
9. Iliaso
10. Indiana Jones--> Libertus
11. JKaradakov--> akikos
12. Johnny15 --> ComfortablySmug
13. Libertus--> akikos
14. Marjoree26--> ~Melania~
15. ~Melania~
16. Physiognomist--> Indiana Jones
17. tsarachaf --> dimijim
18. ultraviolence--> i_lie_us
19. Φινεύς

Ψήφοι:
2 akikos
2 dimijim
2 Libertus
1 ComfortablySmug
1 Emilouko
1 Iliaso
1 Indiana Jones
1 i_lie_us
1 Johnny15
1 JKaradakov
1 Marjoree26
1 ~Melania~
1 tsarachaf



Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Να 'μαι πάλι με κάποιες νέες παρατηρήσεις-έρευνες.

1) Αρχικά διαβάζοντας το ποστ της Σινεφίλ χάρηκα που ανέφερε πράγματα που δεν είχαν αναφερθεί μέχρι στιγμής όπως το λουλούδι της Μελανίας και η καρδιά που είχε κάνει η Marjorie και ο Ιντιάνα. Το πρώτο και το τρίτο δεν τα είχα δει ούτε εγώ. Το δεύτερο, την καρδιά της Marjorie την είδα αλλά επίτηδες δεν την ανέφερα όταν έκανα το ποστ με τις καρδιές για να δω αν θα το αναφέρει κάποιος, ποιος θα καθίσει να ψάξει κλπ. Χαίρομαι που τελικά το ανέφερε κάποιος. Επειδή όμως μου είχαν διαφύγει το πρώτο και το τρίτο, μπήκα στον κόπο να ψάξω ένα ένα τα ποστ για να δω προσεκτικά κάθε emoticon, ώστε να δούμε λίγο αν θα πρέπει να ασχοληθούμε περαιτέρω με την υπόθεση ή όχι και αν ναι, τότε με τι πρέπει να ασχοληθούμε και με τι όχι. Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει χαμός με τα emoticons σε σημείο που να πιστεύω ότι ακόμη κι αν η μαφία αρχικά είχε προσπαθήσει να περάσει μηνύματα έτσι, μετά χάθηκαν μέσα στο χάος των emoticons που ακολούθησαν. Αλλά ας δούμε πιο συγκεκριμένα (τα βάζω με τη σειρά που έγιναν):

Akikos: μια φατσούλα μπλε που τρέμει.
Karadakov: φατσούλα που χαιρετάει
iliaso: πίνει κούπα καφέ
dimijim: καρδιά σε Karadakov
Himela: λουλούδι
dimijim: φατσούλα αγγελάκι
Himela: φατσούλα χαχα
dimijim: φατσούλα crying, πιο μετά φατσούλα με γλώσσα έξω και καρδιά στη Χιμέλα
Marjorie: καρδιά
Indiana Jones: καρδιά και φατσούλα thumbs up
Marjorie: φάτσα απορίας
Himela: φάτσα sly (για τον Φινέα)
Comfortably: 6 καρδιές μαζί + 1 καρδιά σε Μελανία και ψηφίζει Marjorie
Himela: φάτσα με γλώσσα σε μένα
iliaso: φάτσα confused
marjorie: φάτσα με γλώσσα σε μένα
physiognomist: ντροπαλή φάτσα
Himela: συγκαταβατική φάτσα
Μελανία: λουλούδι και φάτσα που κλείνει μάτι αναφερόμενη σε γενικά λόγια για τον τρόπο του παιχνιδιού. Κατόπιν μιλάει στη Χιμέλα και της λέει ότι σε αγάπες και λουλούδια υπάρχει τρόπος να μιλήσουν οι μαφιόζοι και βάζει φάτσα που σφυρίζει. Έπειτα, βάζει φάτσα με γλώσσα προς εμένα, κάνει φάτσα hmm στον Comfortably, φάτσα χαχα στον iliaso, φάτσα χαχα και γλώσσα σε μένα.
Himela: φάτσα χαχά σε Φινεύς
tsarachaf: φάτσα εκνευρισμένη προς τη ΣΕ για το ότι ήθελε να κάνει ίδιο θέμα και φάτσα με γλώσσα για το ηλεκτρολόγος μηχανικός.
Ikarionas: φάτσα με γλώσσα
ultraviolence: φάτσα με γλώσσα για καρδιές και λουλούδια, φάτσα με γλώσσα για την αναφορά του στο παλέρμο 43
Cinefil: φάτσα με γλώσσα σε ultra λέγοντας ότι δεν είναι τραβημένα ή χιουμοριστικά τα σενάρια μέχρι αποδείξεως του εναντίου
Μελανία: φάτσα με γλώσσα, φάτσα χαχα σε iliaso, φάτσα χαχα σε tsarachaf, σφυρίζει σε dimijim, φάτσα γλώσσα σε Libertus
Karadakov: φάτσα χμμ σε Emilouko
akikos: φάτσα confused

Μέχρι στιγμής αυτά έγιναν και νομίζω δεν μου ξέφυγε κάτι. Αν βλέπετε τίποτα ύποπτο σε emoticons πλην λουλουδιών και καρδιών, πείτε και σε μένα. Προσωπικά δεν βλέπω κάτι ύποπτο ή κάποιο pattern στα υπόλοιπα emoticons και άρα ίσως είναι χάσιμο χρόνου να ασχοληθεί κανείς με αυτά. Τώρα, σχετικά με καρδιές και λουλούδια αξίζει να παρατηρήσει κανείς τα εξής:

1) Καρδιές έβαλαν οι εξής: dimijim, marjorie, Indiana Jones, comfortably. Απ' αυτούς οι dimijim και comfortably έχουν ακουστεί αρκετά και ομολογώ πως ο comfortably με προβληματίζει, διότι στο σημείο που έβαλε τις έξι καρδιές, δεν χρειαζόταν να βάλει καρδιές. Σαν να προσπαθούσε κάπως να τις χώσει. Βέβαια αν ήταν μαφιόζος, δεν θα έλεγαν οι υπόλοιποι να μην τις βάλει; Εκτός κι αν πήρε πρωτοβουλία δική του. Δεν ξέρω. Σε κάποια φάση θα ήθελα να δω τον ρόλο του. Ίσως να υπάρχει ενδιαφέρον στο γεγονός ότι με εξαίρεση τη Cinefil κανείς άλλος απ' όσους σχολίαζε τις καρδιές δεν ''πρόσεξε'' την καρδιά του Indiana Jones ή και της Marjorie. Αυτοί που σχολίασαν για τις καρδιές ήταν οι εξής:

Himela: σχολίασε την καρδιά του dimijim στον Karadakov. Είναι ενδιαφέρον ότι η Himela στο ποστ 30 ενώ παρέθεσε το ποστ του Comfortably με τις 6 καρδιές, δεν τις σχολίασε καθόλου και μάλιστα δεν παρέθεσε καν το κομμάτι με τις 6 καρδιές παρά μόνο σχολίασε για τη Μελανία.
i lie us: Στο post 47 είπε πως θα κρατήσει το σχόλιό μου για τις καρδούλες και παρατηρεί πως οι 6 καρδούλες είναι ο αριθμός των κακών ρόλων στο παιχνίδι.
johnny15: Σχολιάζει τις έξι καρδιές του Comfy που δεν τις θεωρεί τυχαίες και τον ψηφίζει.
Melania: Σχολιάζει παράθεμα απ' τη Himela και λέει ότι μέσα σε καρδιές και λουλούδια είναι εύκολο να περαστούν σήματα.
tsarachaf: χαλαρό σχόλιο για τις καρδούλες του comfortably που δεν ξέρει αν κρύβουν κάτι ή όχι.
Cinefil: δεν είναι σίγουρη αν κρύβεται κάτι στις καρδιές ή όχι αλλά το θεωρεί ένα πρώτο στοιχείο που έχουμε. Για πρώτη φορά αναφέρει τις καρδιές του Indiana και της Marjorie καθώς και το λουλούδι της Μελανίας και ψηφίζει dimijim για την πρώτη καρδιά που έριξε.

Τώρα υπάρχουν και κάποιοι που σχολίασαν τις καρδούλες αλλά λέγοντας πως θεωρούν ότι είναι τραβημένο να κρύβεται κάτι εκεί ή ότι δεν πιστεύουν πως κρύβεται κάτι εκεί. Αυτοί είναι οι εξής:

Φινεύς: Πρώτος πρώτος στο ποστ 49 λέει ότι καλές οι καρδούλες και τα λουλούδια αλλά δεν λένε κάτι και ίσως θα πρέπει να τα ξαναμελετήσουμε μετά από λίγους γύρους. Λίγο παρακάτω στο ποστ 72 λέει ότι δεν του λένε τίποτα.
Ultraviolence: Στο ποστ 66 κοροϊδεύει όσους ασχολούνται με αυτά λέγοντας ''ρε παιδιά σοβαρά;'' και γενικότερα θεωρεί ότι τόσο τα emoticons όσο και οι αναφορές σε προηγούμενα παιχνίδια είναι άνευ σημασίας.
Karadakov: στο ποστ 67 λέει πως είναι ανούσιο να ασχοληθεί με τα emoticons και ότι θεωρεί τραβηγμένο το σενάριο με τις καρδιές του Comfortably και ψηφίζει τον Johnny.
Emilouko: στο ποστ 74 και στο ποστ 77 λέει επίσης πως είναι πολύ τραβηγμένο το σενάριο με τις καρδιές του Comfortably και ψηφίζει τον Johnny.

Άρα έχουμε 10 άτομα που σχολιάζουν τις καρδιές, 6 λέγοντας ότι ίσως κρύβουν κάτι και 4 λέγοντας ότι είναι τραβηγμένο να κρύβουν κάτι και ουδείς εξ αυτών, κυρίως εκ των 6 πρώτων που φαίνεται να ψάχνουν τις καρδιές, δεν αναφέρει ότι η Marjorie και ο Indiana έκαναν επίσης καρδιά, με εξαίρεση την Cinefil. Άρα θεωρώ αρκετά πιθανό να υπάρχει κάτι ανάμεσα σε Marjorie και Indiana. Ίσως κάποιοι να φοβούνται ή να διστάζουν να αναφερθούν σ' αυτούς. Το γεγονός ότι ο Indiana Jones συγκεκριμένα είναι εντελώς στην αφάνεια προς το παρόν με μια άκυρη και χωρίς αιτιολόγηση ψήφο από Physiognomist με βάζει σε αρκετές σκέψεις. Διάβασα και το τελευταίο ποστ του που με προβληματίζει σε κάποιες αναφορές του σε Comfortably και Marjorie αλλά και σε κάποια πράγματα ακόμη που θέλω όμως να τα επεξεργαστώ περισσότερο πριν βγάλω συμπέρασμα. Σημειωτέον ότι ο Comfortably ψήφισε την Marjorie που έκανε επίσης καρδιά και άρα ίσως να μην χρειάζεται να ασχοληθούμε τόσο με τις καρδιές από άποψη του ότι δείχνουν τους μαφιόζους. Ίσως να έχουν άλλο νόημα. Ακόμη και τυχαία να ξεκίνησαν, δεν αποκλείεται να προσέλαβαν νόημα στη συνέχεια. Δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε περισσότερο απ' όσο πρέπει αλλά ούτε και να τις ξεχάσουμε. Με προβληματίζει πάντως που τέσσερα άτομα φαίνονται αρκετά σίγουρα πως δεν τρέχει τίποτα με αυτές. Και άντε να υπάρχει κάνας καλός ρόλος με πληροφορίες ανάμεσά τους. Οι υπόλοιποι 3; Πώς το ξέρουν; Μήπως κάποιοι απ' αυτούς γνωρίζουν ως μαφιόζοι τους μαφιόζους και θέλουν να πουν κάτι που ξέρουν ότι ισχύει, ότι δηλαδή δεν τρέχει κάτι με τις καρδιές, ώστε αφενός να απαλλάξουν ΔΑ απ' το να ψάχνεται εκεί και αφετέρου όταν και αν αποδειχτεί πως όντως οι καρδιές δεν σήμαιναν κάτι, να μας λένε πως ''σας τα λεγα ρε παιδιά'' και να κρυφτούν ως αθώοι που ήθελαν δήθεν να βοηθήσουν; Το κρατάμε κι αυτό. Η τετράδα των 4άρων δεν μου πολυαρέσει για κάμποσους λόγους. Επίσης κρατάμε το ότι Karadakov και Emilouko ψηφίζουν Johnny βρίσκοντας υπερβολικό αυτό που λέει για comfortably. Θεωρούν τραβηγμένο το σενάριο με τις καρδιές και ψηφίζουν κάποιον που βασίζεται σε αυτό. Τέλος, tsarachaf και cinefil που ανήκουν στην ομάδα των 6 που ακόμη δεν απορρίπτουν το σενάριο με τις καρδιές, ψηφίζουν και οι δυο dimijim, ο οποίος είναι απ' αυτούς που έβαλαν καρδιές και συγκεκριμένα την πρώτη.


2) Πάμε τώρα στα λουλούδια. Λουλούδια έβαλαν δύο άτομα: Himela και Μελανία. Οκ το δίδυμο Himela-Dimijim το έχω σχολιάσει κάμποσες φορές. Ο ένας βάζει καρδιά στο πρώτο του ποστ, η άλλη βάζει λουλούδι στο πρώτο της ποστ και μετά ο πρώτος την κατηγορεί για το λουλούδι και εκείνη τον κατηγορεί για την καρδιά. Κάτι ίσως να τρέχει εδώ, με προβληματίζουν αυτά τα χιαστί σχήματα, ίσως είναι μαζί και βγήκαν προς τα έξω για να μπερδέψουν τους πολίτες βάζοντάς τους να ασχολούνται με καρδιές και λουλούδια, ώστε να βρουν ευκαιρία να δώσουν τα σωστά σήματα όταν οι υπόλοιποι θα είμαστε απασχολημένοι με αυτά και για να νομίζουμε ότι είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα. Ο dimijim μάλιστα που προσέχει τα λουλούδια, δεν σχολίασε το λουλούδι της Μελανίας. Και είναι αξιοπρόσεκτο το ότι η Μελανία στο πρώτο της ποστ ενώ βάζει λουλούδι, λέει στη Χιμέλα ότι στα λουλούδια και στις καρδιές μπορεί να κρύβεται κάποιο σήμα.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι καλό να κρατήσουμε λίγο ακόμη τις καρδιές και τα λουλούδια αλλά οι πιθανότητες είναι περισσότερες στο να μη σημαίνουν κάτι τόσο τρανταχτό όσο νομίζουμε και άρα πρέπει να επαγρυπνούμε για άλλα πιο έμμεσα σήματα.

Πάμε τώρα σε κάποια άλλα πιο άσχετα σχολιάκια:

1) Σε ένα ποστ μου έφτιαξα την τριάδα Physiognomist, i lie us και Φινεύς, επειδή οι τρεις τους συμφώνησαν μεταξύ τους (και με ονομαστικές αναφορές) στο ότι δεν χρειάζεται να ασχολείται κανείς με παλιότερα παιχνίδια. Έρχεται κατόπιν ο iliaso στο 70 και λέει ότι όντως δεν βοηθούν τους νέους παίκτες οι αναφορές σε παλιότερα παιχνίδια. Οκ το παλέρμο είναι παιχνίδι που μπορείς να κάνεις κάθε play αλλά βλέποντάς το τελείως λογικά αλλά και με τη διαίσθησή μου, μου φαίνεται πως είναι δύσκολο να βρίσκεται στην ίδια ομάδα με κάποιον απ' τους παραπάνω τρεις. Να φτιάχνω δηλαδή την τριάδα δείχνοντας ότι είναι ύποπτο να συμφωνούν μεταξύ τους και με ονομαστικές αναφορές και να πηγαίνει ο iliaso να προσθέτει τον εαυτό του εκεί. Δεν ξέρω, αν βγει μαφιόζος ανάμεσα στην τριάδα, εγώ θα τείνω περισσότερο προς την αθώωση του iliaso.

2) Δυο ακόμη λογικές αντιδράσεις είναι οι εξής:

iliaso και marjorie δεν είναι μαζί μαφιόζοι: Η marjorie γράφει το πρώτο της post κάνοντας ένα εκφραστικό λάθος στα αγγλικά και ο iliaso της το διορθώνει. Δεν νομίζω να ήταν μαζί συνενοημένοι.
Karadakov και akikos δεν είναι μαζί μαφιόζοι: Το να γράφει ο akikos κάποια εντελώς κουλά που έγραψε, ότι μπορεί να μην υπάρχουν δολοφόνοι ή να πέσει το ίντερνετ και να μην μπορέσουν να κάνουν δολοφονία, σε συνδυασμό με τα what? του Karadakov και την όλη του έκπληξη και προσπάθεια να βγάλει νόημα, μου δείχνει πως δεν είναι μαζί μαφιόζοι που συνεννοούνται. Αν είναι τόσο καλοί ηθοποιοί και είναι σχεδιασμένο κομπλέ αλλά θα πορευτώ προς το παρόν με το σενάριο ότι δεν είναι μαζί μαφιόζοι.
Αν λοιπόν ένας απ' τη διάδα βγει μαφιόζος, τότε για μένα ο άλλος δεν είναι. Μπορεί να είναι ΔΑ ή πόρνη αλλά πολύ μικρές πιθανότητες για μαφιόζο. Αυτό το λέω για να το έχουμε/έχετε υπόψιν για τη συνέχεια του παιχνιδιού αφού θα έχουν αποκαλυφθεί ρόλοι. Μπορεί να βοηθήσουν οι παρατηρήσεις μου. Ο akikos αν τρολάρει περισσότερο μου θυμίζει το παιχνίδι του Johnny όταν ήταν πόρνη, που τρόλαρε διαρκώς λέγοντας ανακρίβειες.

Τελικά συμπεράσματα:

1) Θεωρώ πως υπάρχει σίγουρα τουλάχιστον ένας μαφιόζος ανάμεσα στην τετράδα που λέει ότι δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε με τις καρδιές (Φινεύς, ultraviolence, Karadakov, Emilouko), είτε επειδή υπάρχει λόγος και προσπαθεί να στρέψει τα βλέμματά μας μακριά από εκεί είτε γιατί δεν υπάρχει λόγος και το ξέρουν. Πώς ξέρουν 4 άτομα ότι δεν παίζει κάτι ύποπτο με τις καρδιές; Έχουν ίσως πληροφορίες αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι και οι 4 έχουν πληροφορίες που θα είχαν αθώοι ρόλοι.

2) Θεωρώ πως ανάμεσα σε Marjorie, Indiana Jones και Physiognomist υπάρχει σίγουρα τουλάχιστον ακόμη ένας μαφιόζος. Δεν πολυακούγονται ενώ μπορούσε να τους αναφέρει κανείς (τους δυο απ' αυτούς) για καρδιές κλπ, δεν κατηγορήθηκαν, με μια εξαίρεση την Marjorie που ακούστηκε λίγο. Ο Physiognomist ψηφίζει Indiana Jones (σε καμία περίπτωση δεν συνάγεται ότι είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα) και ο τελευταίος στρέφεται στον Libertus που τον κατηγορεί ότι πάει να προστατέψει tsarachaf. Το φύλλο του Indiana Jones θέλω να το δω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και νομίζω ότι η αποκάλυψή του θα βοηθήσει αρκετά.

3) Ίσως θα ήταν καλύτερο να κινηθούμε οι πολίτες και προς άτομα που δεν αναμείχτηκαν τόσο με καρδιές και λουλούδια και που έμειναν στην αφάνεια αφήνοντας πολίτες να κατευθυνθούμε με βάση αυτά. Μπορεί να υπάρχει κακός ρόλος σε Johnny ή dimijim αλλά το ότι ανέβηκαν σε ψήφους κυρίως λόγω των καρδιών, μου φαίνεται σαν να είναι ακριβώς αυτό που θέλησαν να κάνουν οι μαφιόζοι. Θα πρότεινα να επιχειρήσουμε να κατευθυνθούμε για αρχή προς άλλα άτομα που τώρα επαναπαύονται και να δούμε κι από κει αντιδράσεις. Ο dimijim ακούστηκε αρκετά και αν είναι μαφιόζος αργά ή γρήγορα θα βγει. Αν είναι όμως αθώος ως έμπειρος παίκτης νομίζω θα βοηθήσει και είναι απ' τα άτομα που συμμετέχουν στο παιχνίδι. Δεν τον αθωώνω με τίποτα αλλά νομίζω πως δεν είναι για τώρα, εκτός κι αν κάποιος άλλος κατέχει πληροφορίες που δεν έχω. Μου φαίνεται πολύ βολικό να βγει σενάριο για καρδιές, ξεκινώντας μάλλιστα από τον dimijim που έβαλε την πρώτη και να έχει φάει δυο ψήφους. Δηλαδή έφτιαξε σενάριο για να κατηγορηθεί;

Ένεκεν αυτό και για να κάνω το παιχνίδι λίγο πιο ενδιαφέρον εμμένοντας και στους τελευταίους υπόπτους που παρέθεσα, αλλάζω την ψήφο μου στον INDIANA JONES για να δούμε τι θα συμβεί και αν ο Physiognomist θα την κρατήσει πάνω του κλπ. Θα προτιμούσα περισσότερο να ψήφιζα Physiognomist γιατί δεν τον κατηγόρησε κυριολεκτικά ΚΑΝΕΙΣ αλλά δεν τον ψήφισε και κανείς. Αν ψηφιστεί, μετά μπορεί να αλλάξω ψήφους προς αυτόν, αναλόγως και τι καινούρια δεδομένα θα προκύψουν.

Επιτέλους ένα τόσο ωραίο θέμα, έγινε πραγματικότητα στο Παλέρμο. Μπράβο στην ΣΕ τόσο για την ιδέα του θέματος, αλλά και για την αντιστοιχία παλερμικών ρόλων/ρόλων των βιβλίων. Good job guys!
Τιμης ενεκεν του παλέρμο 43, θα ρίξω μια..ψήφο στον i_lie_us.

Να'χουμε ένα δίχως εντάσεις παιχνίδι!
Καλημέρα παιδιά. Τραγούδι;

Ανέβασες δυο τραγούδια. Το ένα είναι theme απ' το harry potter και δεν βρίσκω κάτι ύποπτο και το άλλο είναι το synthesize me από Diorama. Ίσως παραείμαι παρανοϊκός αλλά θα κρατήσω απ' το δεύτερο τους στίχους:
''synthesize me, make me your love and hate machine and i can serve you better'' που μπορεί να δείχνουν ότι είσαι ΔΑ ή πόρνη και προσπαθείς να τους πεις να σου δώσουν σήμα για να τους υπηρετήσεις καλύτερα.



[img=21x16]clientscript/sceditor/images/dupquote.png[/img]
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Α καλά. Έχουμε ξεφύγει λολ. Καθόμαστε και μπλέκουμε τα μπούτια μας με κάτι ΗΛΙΘΙΑ emoticons. Πράγματικα, για όνομα.. Κάτι τέτοιες χαζομάρες θα γίνουν πάλι και θα έχουμε σφαγή πολιτών.

Όσον αφορά το τραγούδι που ανέβασα: όχι ίσως, παραεισαι παρανοϊκος. Τεσπα ούτε τραγούδια πια, ούτε emoticons. Άντε παιδιά, έτσι θα αθωωθουμε!
Αυτό το παιχνίδι μπορεί να σε στείλει, πραγματικά..
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Έχει δίκιο όμως ο akikos. Δεν έχει γίνει κάποια δολοφονία, για να είμαστε βέβαιοι ότι επέστρεψε η μαφία στην πόλη.
Και δεν χρειάζεται να τα παίρνετε όλα τις μετρητοίς... λίγο χιούμορ δεν κάνει κακό (παιχνίδι δεν παίζουμε; :P)
Μελανία! Χαίρομαι που επιστρέφω στην πόλη και βλέπω την παρουσία σου. Θέλω επί τη ευκαιρία να σε συγχαρώ για το πτυχίο σου! Είσαι αστέρι. :flowers: :hug:
Μόλις ο Ακίκος ψήφισε tsarachaf, εμφανίστηκε ξαφνικά ο Libertus και ψήφισε Ακίκο με ένα βλακώδες κατά τη γνώμη μου επιχείρημα. Το έκανε τυχαία ή μήπως το έκανε για να προστατεύσει τον tsarachaf; Τέλος, έχουμε κάποιους παίκτες που ψάχνουν τους πάντες και τα πάντα: Ικαρίωνας, dimjim και Χίμελα, καθώς και τη στιχομυθία των τελευταίων δύο.

Αν και είναι πολλοί ύποπτοι, ψηφίζω τον LIBERTUS για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω.
Καταλαβαίνω την ψήφο σου, αλλά θα ήθελα να σε βάλω να σκεφτείς, επειδή μέχρι στιγμής μου φαίνεται περισσότερο για ψήφος νέου πολίτη. Πιστεύεις ότι εάν ήμουν μαφιόζος θα καρφωνόμουν με μια γρήγορη κίνηση, για να υπερασπιστώ τον tsarachaf (από τι αλήθεια, μία ψήφο έχει) ;
Τώρα εδώ τι εννοείς Σύλβια; Πιστεύεις όντως ότι μπορεί να είναι ο γιατρός; Κι αν είναι γιατί να τον δώσεις έτσι απροκάλυπτα σε όλους; Αν απ την άλλη υπονοείς ότι το παίζει γιατρός κι είναι κάτι άλλο, τότε τι πιθανότητες δίνεις να έχει κακό ρόλο; Και με τον κίνδυνο να έρθει ο Αστέρης και να μας πει ότι είμαστε μαζί και στήσαμε παράσταση γι όλους χθες, αν πιστεύεις ότι κρύβει κάτι κακό γιατί δεν τον ψηφίζεις κι εσύ να ανέβει λίγο; Άλλωστε το post του μόνο σοβαρό δεν ήταν και παρότι μέχρι τότε είχε ακουστεί το όνομά του. Αν πιεστεί λίγο παραπάνω ίσως μας πει κάτι πιο αξιόλογο.
Βρε τον Δημήτρη μας... έγραψες στην αρχή του παιχνιδιού ότι θέλω να είμαι δημοφιλής, όμως το όνομά μου βρέθηκε στο επίκεντρο με τη δική σου συμβολή πριν καν προλάβω να αρθρώσω λέξη. Μήπως εσύ προσπαθείς να με κάνεις δημοφιλή;

Εν τω μεταξύ καλείς τη Himela να με ψηφίσει για να εξασφαλίσεις την αποχώρησή μου, από τη στιγμή που ο ίδιος με ψήφισες φαινομενικά τυχαία. Προς τι η αγωνία να φύγω; Αναρωτιέμαι ποιος παίκτης που είναι συνασπισμένος με τους πολίτες και έχει δει τον Libertus σε παλιά παιχνίδια, θα προσπαθούσε να τον διώξει από τον πρώτο γύρο κακήν κακώς, χωρίς να έχει κανένα στοιχείο. Εκτός βέβαια εάν είσαι ο πληροφοριοδότης και ξέρεις τον ρόλο μου, πράγμα που αποκλείω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Α καλά. Έχουμε ξεφύγει λολ. Καθόμαστε και μπλέκουμε τα μπούτια μας με κάτι ΗΛΙΘΙΑ emoticons. Πράγματικα, για όνομα.. Κάτι τέτοιες χαζομάρες θα γίνουν πάλι και θα έχουμε σφαγή πολιτών.

Όσον αφορά το τραγούδι που ανέβασα: όχι ίσως, παραεισαι παρανοϊκος. Τεσπα ούτε τραγούδια πια, ούτε emoticons. Άντε παιδιά, έτσι θα αθωωθουμε!
Αυτό το παιχνίδι μπορεί να σε στείλει, πραγματικά..


Κανείς δεν είπε ότι δεν μπορεί να ανεβάζει όποιος θέλει τραγούδια ή emoticons αλλά αντιλαμβάνεσαι πιστεύω πως σε ένα παιχνίδι σαν το παλέρμο, όπου μάλιστα σε προηγούμενα παιχνίδια είχαν γίνει plays με emoticons και τραγούδια, θα ήταν αρκετά σημαντική παράλειψη να τα περάσει κάποιος έτσι, χωρίς να τα τσεκάρει ή να τα σχολιάσει. Δηλαδή τι; Θα έπρεπε να πούμε a priori ότι δεν θα δώσουμε καμία σημασία σε emoticons και σε τραγούδια; Προσπαθώ άλλωστε να παρατηρήσω όσο περισσότερα μπορώ για να δυσκολέψω όσο γίνεται τους μαφιόζους να περάσουν σήμα με τέτοιους τρόπους.

Ορίστε πάρε κι από μένα ένα τραγούδι:
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό έλειπε να παρεξηγηθείς για την ψήφο Indiana Jones.A το σκεπτικό μου είναι πολύ βαθυστόχαστο.Λέγεται τυχαία ψήφος.

Ιδιαίτερα επιλήψιμη η συμφωνία των παικτών πως δεν πρέπει να συζητάμε για προηγούμενα παιχνίδια.Θα έγραφα κάποιες σκέψεις μου για το παιχνίδι αλλά μάλλον θα μαι απασχολημένος διαβάζοντας τα Παλέρμο 1 έως 40.Οπότε tough noogies..

Αλλάζω σε Ικαρίωνα γιατί δεν έχει κατηγορηθεί από κανέναν και θεωρώ πως η προσπάθεια του να ενοχοποιήσει κόσμο βασίζεται σε εξωπραγματικά σενάρια που εμένα προσωπικά πιο πολύ με μπερδεύουν.Το καλύτερο θα είναι να πάμε σε ισοβαθμίες πολλών παικτών για να δούμε κινήσεις και να βγουν συμπεράσματα ώστε ακόμα και αν χαθεί πολίτης να έχουμε έναν μπούσουλα ο οποίος βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα και όχι εμοτζις και εκείνο το σημείο στο Παλέρμο τάδε που ο χ κατηγόρησε τον y
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top