Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πολύ σίγουρος ακούγεσαι για κάθε σου λέξη ε;:hmm:

Libertus: Καλά πήγα με τις εξετάσεις:D περιμένω τα αποτελέσματα τώρα! Αν όλα πάνε καλά θα έχω πανό γιατί θα έχω πάρει 2 πτυχία μέσα σε 1 χρόνο:clapup::clapup::clapup:


Χρησιμοποιησα τη λεξη "πιστευω". Αν ημουν σιγουρος, θα λεγα πως ειμαι σιγουρος. Αλλα και με ποσοστα να το παρεις, ανα 5 ατομα κρυβεται ενας κακος ρολος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εγώ θα θεωρούμουν ύποπτη για τον ίδιο λόγο με τον Libertus ή έχεις κάποια καλύτερη δικαιολογία;

Όχι για τον ίδιο λόγο με τον Libertus αλλά γιατί είπες τα ίδια με την aegloswen, απευθυνόμενη στο αρχικό post μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
@Ikarionas: Ναι, οι aegloswen, kleop και ο Σπυράκος είναι και οι 3 δολοφόνοι και κάνουν μια -πάνω απ' όλα- διακριτική υποστήριξη στον ultraviolence που ψήφισες εσύ χωρίς λόγο. Και οι άλλοι 2 δολοφόνοι είμαστε η Deutsch και εγώ που συνεργαζόμαστε εξίσου διακτριτικά. Εντάξει, μας έπιασες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
@Ikarionas: Ναι, οι aegloswen, kleop και ο Σπυράκος είναι και οι 3 δολοφόνοι και κάνουν μια -πάνω απ' όλα- διακριτική υποστήριξη στον ultraviolence που ψήφισες εσύ χωρίς λόγο. Και οι άλλοι 2 δολοφόνοι είμαστε η Deutsch και εγώ που συνεργαζόμαστε εξίσου διακτριτικά. Εντάξει, μας έπιασες. :P
Που επειδη η ψηφος εγινε στην τυχη δεν ειναι εξυπνη κινηση δολοφονοι να κανουν support στον συνδολοφονο τους απο την αρχη.Και επειδη ο ultra ειναι και καλος παιχτης δυσκολο να φυγει εξ αρχης οποτε δε στεκει αυτο που λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
@Ikarionas: Ναι, οι aegloswen, kleop και ο Σπυράκος είναι και οι 3 δολοφόνοι και κάνουν μια -πάνω απ' όλα- διακριτική υποστήριξη στον ultraviolence που ψήφισες εσύ χωρίς λόγο. Και οι άλλοι 2 δολοφόνοι είμαστε η Deutsch και εγώ που συνεργαζόμαστε εξίσου διακτριτικά. Εντάξει, μας έπιασες. :P


Κατσε μη δεις στο τελος να ειναι δολοφονοι κανας Ιkarionas μαζι με τον kleop ή καποιον αλλο απο τους 3 και μετα λες οτι δε το πιστευεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κοιτάξτε, μπορείτε να λέτε ό,τι θέλετε, δεν με αφορά. Εγώ προτιμώ να παίξω ένα παιχνίδι σαν το παλέρμο, δημιουργώντας σενάρια με το τι μπορεί να ισχύει, με βάση τα όσα λέγονται, ακόμη κι αν αυτά τα σενάρια αποδειχτούν εσφαλμένα, παρά να σιωπώ και να παρακολουθώ παθητικά το παιχνίδι λέγοντας κοινοτοπίες. Εμένα πάντως με προβληματίζει ακόμη η αλληλοϋποστήριξη αρκετών από σας, έμμεση ή άμεση, έστω κι αν γίνεται με χιουμοριστικό τρόπο. Κανείς σας δεν γνωρίζει τους ρόλους των υπολοίπων, έτσι ώστε να δικαιολογείται μια τέτοια υποστήριξη ή συμφωνία μεταξύ σας (εκτός κι αν βρίσκεστε σε ίδιες ομάδες π.χ. μαφιόζοι, συγκάτοικοι), οπότε το να έχετε συσπειρωθεί όλοι εναντίον μου λέγοντας ότι ''το επιχείρημά μου για την ψήφο στον ultraviolence ήταν άτοπο'', θαρρείς και όλοι οι υπόλοιποι ψήφισαν με σοβαρά επιχειρήματα από τον πρώτο κιόλας γύρο του παιχνιδιού, εμένα σας καθιστά εξαιρετικά υπόπτους. Ευχαριστώ τον Libertus που μάζεψε για μένα όλα τα ονόματα όσων θεωρώ υπόπτους για τον πρώτο γύρο. Μάλιστα, το post του στην ουσία απλώς ειρωνεύεται χωρίς να φέρνει κάποιο επιχείρημα. Αλλά αυτά όλα δεν έχουν σημασία. Σημασία έχει ότι εγώ ψήφισα τον ultraviolence στον πρώτο γύρο του παιχνιδιού χωρίς να έχω κάποιο φοβερό επιχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κατσε μη δεις στο τελος να ειναι δολοφονοι κανας Ιkarionas μαζι με τον kleop ή καποιον αλλο απο τους 3 και μετα λες οτι δε το πιστευεις.
Και αυτο παιζει ειναι τακτικη..Ολα παιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έχει δολοφονία σήμερα;

Εσύ ρε μιντιν ακόμη δεν μπορώ να χωνέψω ότι είσαι ακόμη στον κόσμο σου ακόμη και τρία χρόνια μετά...

Χαίρετε, χαίρετε παίδες! Καλή αρχή να έχουμε! :flowers:

Καλώς την!

Βρε βρε, αναρωτιόμουν αν θα ποσταρίστει το τραγούδι αυτό και εδώ, έχει γίνει summer hit πλέον! :P
Αυτό που δεν καταλαβαίνω (εξ' αρχής δηλαδή) είναι γιατί υποθέτουμε ότι de facto ένας άπειρος παίκτης αν έχει ρόλο πληροφοριοδότη θα "καρφωθεί" λόγω απειρίας και υπερβάλλοντα ζήλου. Αν εγώ ήμουν την πρώτη φορά που έπαιξα πληροφοριοδότης, τότε όχι μόνο δε θα έμπαινα κατ' ευθείαν να ψηφίζω αυτόν που γνωρίζω, ίσα - ίσα, θα ήμουν υπέρ του δέοντος προσεκτική για να μην καρφωθώ και με φάνε μπαμπέσικα! :P

Δεκτόν, Αν και πάντα παίζει ρόλο η απειρία, οπότε κι εγώ θεωρώ τραβηγμένο το να μπει έτσι ο πληροφοριοδότης, απλώς δεν το αποκλείω κιόλας.
Βέβαια υπάρχει κι άλλος ρόλος που ξέρει κάποιον από την μαφία και δεν χρειάζεται να κρύβεται γιατί δεν μπορούν να τον πειράξουν.:whistle:

Άντε και σου φαίνεται ύποπτο. Εξήγησέ μας, αν θες, γιατί. Δε φτάνει να λες "μου φαίνεται ύποπτο" :)

Σ' αυτό πάντως έχεις απόλυτο δίκιο.


  1. Λοιπον, για να ξεκινησουμε και εμεις το παιχνιδι, εχω να πω (για να εχουν υποψιν και οι υπολοιποι παικτες) πως Ikarionas kai tzoum ξερουν να παιζουν πολυ καλα παλερμο και ,ισως,το μονο προβλημα που θα εχουν ειναι να προσαρμοστουν στο παιχνιδι μεσω διαδικτυου, οποτε θεμα απειριας δεν τιθεται.

Ναι, αλλά έχει πολλή μεγάλη διαφορά το live με το ονλάιν.

  1. Η ψηφος του Τzoum αμφιβαλλω οτι ειναι ultra random, γιατι ψηφιζει ενα ατομο, που ξερει πως παιζει.

Ή γιατί ψηφίζει ένα άτομο που δεν θα το κατηγορήσει;; Ή μας λες ότι είσαι ύποπτος.

  1. Εγω θα ψηφισω EILEEN με το σκεπτικο πως αναμεσα στα νουμερα 7 ως 11 (δεν αποκλειω και τον εαυτο μου φυσικα, γιατι δε μπορω,ακομα, να σας αποδειξω πως ειμαι αθωος) υπαρχει τουλαχιστον 1 μαφιοζος.

Θέλεις να μας πεις γιατί;; Με ποιο σκεπτικό δηλαδή το λες αυτό με το 7 ως 11; Γίνεται κλήρωση ξέρεις, δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει αυτό, Δεν γίνεται να το λες έτσι αυτό, τουλάχιστον χωρίς έναν τρόπο να το στηρίξεις...

Σαφώς και το επιχείρημα με το nickname δεν είναι σοβαρό αλλά τί σοβαρό λόγο περιμένετε να έχει κάποιος την πρώτη μέρα, χωρίς να έχει καμία πληροφορία; Έπρεπε να βρω έναν τρόπο να δικαιολογήσω την random ψήφο μου αλλά και για να κόψω αντιδράσεις. Για παράδειγμα, ενώ όλοι αναγνωρίζουν ότι ο πρώτος γύρος είναι πάντα random για τους περισσότερους παίκτες, μου φαίνεται πολύ ύποπτη η υποστήριξη του ultraviolence και η εστίαση/επίθεση στον τρόπο επιχειρηματολογίας μου. Λίγο πολύ όλοι με τον ίδιο τρόπο ψηφίζουν ή ψήφισαν. Μάλιστα κάποιοι απ' όσους εστίασαν στον δικό μου τρόπο ψήφου, ψήφισαν και οι ίδιοι με τον ίδιο τρόπο π.χ. η aegloswen τον tsarachaf. Μου φαίνεται περίεργο λοιπόν ότι τους φάνηκε περίεργος ο τρόπος ψήφου μου, όταν και εκείνοι έκαναν το ίδιο. Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό ότι πέτυχα διάνα με τον ultraviolence και ότι οι 'συνεργάτες' του (aegloswen, kleop ή Σπυράκος) προσπαθούν να αποτρέψουν απ' το να βγει πρώτη γύρα κακός ρόλος; :) Για να πω την αλήθεια πιο ύποπτοι μου φαίνονται οι τρεις εντός παρενθέσεως παρά ο ultraviolence. Θα μπορούσε να συμβαίνει αυτό που είπα, ότι δηλαδή βρίσκονται όλοι στην ίδια ομάδα και προσπαθούν να προστατέψουν το μέλος τους αλλά θα μπορούσε να συμβαίνει και το άλλο, ο ultraviolence να είναι αθώος και κάποιοι απ' όσους έπεσαν σε μένα, ιδιαίτερα προσπαθώντας να με παρουσιάσουν εμμέσως ως πληροφοριοδότη, γνωρίζοντας οι ίδιοι την αθωότητα του ultraviolence, ίσως να θέλουν να ρίξουν τη βαρύτητα επίτηδες σε έναν αθώο (τον ultraviolence), ώστε αν τελικά βγει στην ψηφοφορία και είναι αθώος, έπειτα να έχουν πάτημα να με κατηγορήσουν, μιας και είμαι και εγώ αθώος. Όλο αυτό το σενάριο (ίσως επιστημονικής φαντασίας, ίσως όχι) με κάνει να θέλω πλέον πολύ περισσότερο να ψηφίσω κάποιον απ' τους aegloswen, kleop και Σπυράκο, με ιδιαίτερη έμφαση στην πρώτη, που πήγε να με παρουσιάσει ως πληροφοριοδότης. Έστω ότι είμαι πληροφοριοδότης (μπορούν οι μαφιόζοι να με καρφώσουν, αν θέλουν), με αυτό που είπες, ήταν σαν να ήθελες να το δείξεις στους 'κακούς'. Δεν βοηθάς τους πολίτες. Ίσως να αλλάξω λοιπόν τις ψήφους μου στην πορεία, αν και θα ήθελα να δω αν ισχύει το πρώτο σενάριο για τον ultraviolence. Πιο πιθανό μου φαίνεται όμως να θέλουν να πέσουν οι μαφιόζοι σε δύο αθώους, παρά να υποστηρίζουν τόσο ανοικτά έναν ένοχο. Επειδή μάλιστα ξέρουμε όλοι την γοητεία που ασκούν οι κακοί ρόλοι, και μιας και αρκετοί παίκτες ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, δεν θα μου φαινόταν περίεργο να υπάρχουν αρκετοί κακοί ρόλοι σε όσους έχουν ήδη μιλήσει ή μίλησαν απ' τους πρώτους (με μένα μέσα σ' αυτούς), καθώς η επιλογή του ρόλου τους ως μαφιόζοι είναι αρκετά δελεαστική και κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον για τους ίδιους, σε σχέση με όσους πήραν βαρετούς ρόλους π.χ. σαν τους πολίτες, τον δικηγόρο ή τον δήμαρχο, οι οποίοι σαφώς θα προτιμήσουν μπάνια στο Ποσείδι ή οπουδήποτε αλλού.

Γιατί τέτοια φόρα ρε παιδιά;; Έχεις κάτι να κρύψεις;; Γιατί τόση φόρα για να δικαιολογηθείς; Δεν ήταν και καμία σοβαρή κατηγορία αυτή που δέχτηκες. Δεν σε θεωρούσα ύποπτο, αλλά αυτή η υπερβολική αντίδραση με βάζει σε υποψίες. Θα σε παρακολουθώ....

Γραφεις ενα ολοκληρο κατεβατο και επαναλαμβανεις τα ιδια.Οπως ειπε και η Εilleen και εσυ ισως υπερασπιστηκα παραπανω τον ultraviolence αλλα δεν το εκανα για αυτο που πιστευεις.Απλα μου φανηκε ατοπο επιχειρημα.Καλυτερα να ψηφισεις εντελως τυχαια χωρις να αιτιολογησεις παρα να βρεις τετοια δικαιολογια.Μια επιστημονικη φαντασια την εχεις δεν μπορω να πω,οπως και να λες στο τελος οτι ολοι οσοι βολταρουν στις παραλιες ανηκουν στην ομαδα των πολιτων.Μηπως εσυ προσπαθεις να ριξεις σταχτη στα ματια;
Επειδη θα λειψω απο το σπιτι και δεν γνωριζω αν θα ειμαι πισω μεχρι τις 20:00 πρεπει να ψηφισω τωρα.Λοιπον ριχνω την ψηφο μου στον Ιkariona ετσι για να αναψουν και λιγο τα αιματα.

Κι εσύ μόλις σου την είπε, τρέχεις να τον ψηφίσεις. Ή έπιασε λαβράκι, ή απλώς αλληλοκατηγορείστε για να καλυφθείτε και οι δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ασε μας ρε εμιλουκο, που θα εχεις μετεπειτα και επιχειρηματα...
Σνομπαρια απο τωρα;


Λοιπον εγω διαβασα τα post σας απλως δεν μπορω να κανω συγκεκριμενες παραθεσεις.
Δεν μου αρεσαν αυτα που ειπε η kleop .Μου φανηκε οτι επεδειξε υπερβολικα αμυντικη σταση.Την προηγουμενη φορα που ημασταν μαζι μαφιοζοι επαιζε με παρομοιο τροπο αλλα δεν μπορω να ξερω αν υιοθετει συνεχεια τον ιδιο τροπο παιχνιδιου.
Επισης δεν μου αρεσε ο τροπος που ψηφισε ο cupid και ο σπυρακος.

Θα ψηφισω τον Cupidγια την ωρα και θα μπω κ αργοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου έχει φανεί υπέρ το δέον ύποπτο κάτι μέχρι τώρα. Ναι μεν, κάποιοι υποστηρίξατε κάποιους, κάποιοι άλλοι υποπτευθήκατε κάποιους άλλους, αλλά θεωρώ ότι όλο αυτό είναι στα πλαίσια μιας προσπάθειας να "ξυπνήσετε" το παιχνίδι και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι έχουν γίνει τόσο μπαμ κινήσεις υποστήριξης σε συμπαίχτες (εντός της ίδιας ομάδας, είτε αυτοί είναι πολίτες είτε είναι μαφία) από τώρα ή ότι ο πληροφοριοδότης θα ψηφίσει ακόμα-ακόμα μη σου πω από τώρα το μαφιόζο που γνωρίζει.

Με τα τωρινά δεδομένα λοιπόν, η ψήφος μου έχω προγραμματίσει να πάει στην τύχη. Ωστόσο υπάρχουν άτομα που δεν έχουν καν χαιρετήσει στο παιχνίδι, και άλλα που δεν έχουν μιλήσει, οπότε λόγω τούτου θα περιμένω κάποιες ώρες ακόμα μήπως και αυτά εμφανιστούν ή μήπως κάποια από τα γραφόμενα μου φανούν ύποπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko -> Cupid
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97
  17. Nefeli Graf
  18. PieMaker
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97

Ψήφοι
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Cupid
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Giamou
1 Ikarionas
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο εμένα.

Εγώ επειδή κάνω πρακτική σε κλινική τελειώνω όποτε τελειώσουν και τα περιστατικά και κάθε 6-7 μέρες έχω και μια εφημερία οπότε καμιά μέρα μπορεί να με δείτε να πετάω απλά μια ψήφο και να χρειαστεί να δικαιολογήσω αργότερα.

Στα του παιχνιδιού.

Όσους λένε ότι ψήφισαν random για την ώρα θα τους πιστέψω εξάλλου στον πρώτο γύρο ο χαμός γίνεται προς το βράδυ και ξεκαθαρίζουν πολλά μετά την αποχώρηση.

Ikarionas, δεν ξέρω αν είσαι ακόμα Ποσείδι και γράφεις απο κινητό αλλα τα μηνυματά σου μου φαίνονται λίγο χαοτικά, ειδικά το πρώτο. Απλή παρατήρηση γτ πραγματικά δεν μπόρεσα να καταλάβω τα σεναριά σου στο πρώτο σου ποστ.

Για την ώρα δεν έχουν μιλήσει οι παρακάτω, αν δεν κάνω λάθος:
Drama Prinzessin
iris17
Nefeli Graf
PieMaker
vassilis498
Τάσος97
Και λογικά σε κάποιον απο αυτούς θα πάει και η ψήφος μου στον πρώτο γύρο, αλλά αυτό θα γίνει αργά, ας τους δοθεί πρώτα η ευκαιρία να εμφανιστούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ναι, αλλά έχει πολλή μεγάλη διαφορά το live με το ονλάιν.


Ή γιατί ψηφίζει ένα άτομο που δεν θα το κατηγορήσει;; Ή μας λες ότι είσαι ύποπτος.


Θέλεις να μας πεις γιατί;; Με ποιο σκεπτικό δηλαδή το λες αυτό με το 7 ως 11; Γίνεται κλήρωση ξέρεις, δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύει αυτό, Δεν γίνεται να το λες έτσι αυτό, τουλάχιστον χωρίς έναν τρόπο να το στηρίξεις...

Λοιπον, εχει διαφορα το live με το online,αλλα αν ενας παικτης ξερει να παιζει παλερμο, ξερει τι πρεπει να κανει ειτε στο live ειτε στο online. Οι διαφορες βρισκονται αλλου και σε πραγματα που ακομα δεν εχουν ξεκινησει να γινονται, οπως χρηση καρτων.
'Η γιατι ψηφιζει ενα ατομο που φοβαται οτι θα παιξει καλα και ειναι σε αντιπαλο με αυτον στρατοπεδο. Οι εικασιες ειναι πολλες. Εγω εγραψα πως "αμφιβαλλω" για το οτι ειναι random. Αν ημουν σιγουρος, θα εβρισκα και πατημα και θα τον ψηφιζα.
Η κληρωση γινεται random σιγουρα. Για πρωτο γυρο χρησιμοποιω ενα συγκεκριμενο σκεπτικο, που μπορει να ειναι σωστο και μπορει να ειναι λαθος. Ισχυει πως ανα 5 παικτες υπαρχει μια κακη καρτα (στατιστικα παντα), οποτε επιλεγω να πορευτω με αυτο για τον πρωτο γυρο.Αν δε βρω καποιο στοιχειο που να την κατηγορει, προφανως δε θα τη ψηφισω στον επομενο γυρο. Και φυσικα μπορω να πω οτι θελω, ακομα και χωρις να το στηριξω, πραγμα που γινεται σχεδον απο ολους τον πρωτο γυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Επίσης αν η aegloswen είναι όντως ένοχη, αυτό κάνει αμέσως πιο ύποπτους τον Libertus που την υποστήριξε λέγοντας ότι αποκλείεται ένας κακός ρόλος να μιλούσε τόσο πολύ (προσωπικά πιστεύω το αντίθετο, πως όσοι θα είχαν ενδιαφέροντες ρόλους, ανάμεσα σ' αυτούς είναι και οι μαφιόζοι, θα ήταν πιο ομιλητικοί στο παιχνίδι τις πρώτες μέρες) αλλά και τoν/την Deutsch Lover. Συμφωνώ με Giamou ότι η ψήφος του Tzoum πάνω του είναι αρκετά ύποπτη αλλά δεν μπορώ να αθωώσω κανέναν απ' τους δύο.
Εγώ ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί είναι αρκετά ύποπτη αυτή η ψήφος. Μάλλον για καφρίλα μου φαίνεται - ειδικά αν γνωρίζεστε κιόλας.

Ξερει πως παιζω εγω και αυτο μου αρκει για να πω πως η random ψηφος, δεν ειναι τοσο random.Μπορει να ειναι random οσον αφορα το οτι δεν εχει πληροφοριες, αλλα δεν ειναι random οσον αφορα την επιλογη του προσωπου, γιατι εξηγει το λογο που με ψηφιζει (οτι πιθανον δε θα παρω ψηφος). Βεβαια, αυτη ειναι απλα μια σκεψη μου και δε ψηφιζω με βαση αυτην(γιατι θα ειχα ανταποδωσει τη ψηφο).
Giasou, (κακό λογοπαίγνιο, αλλά έπρεπε να το κάνω, συγγνώμη :P ) καλύτερα όταν μιλάς για άλλο πρόσωπο να λες σε ποιον αναφέρεσαι γιατί χάνεται πολύ εύκολα η μπάλα :P
Αν όντως η ψήφος δεν είναι τόσο τυχαία λοιπόν, εσύ δεν έχεις να σχολιάσεις κάτι παραπάνω επ' αυτού; Δηλαδή, λες ότι δεν είναι τελείως τυχαία γιατί ξέρει τον τρόπο παιχνιδιού σου και .... οκ; :P

Αυτό το κριτήριο είναι καλύτερο δηλαδή :P Πρώτη ψηφοφορία, πάνω κάτω στην τύχη πάει. Εκτός ίσως από όσους ξέρουν αλλά ακόμα και αυτοί μπορεί να επιλέξουν να μη φανούν εξ αρχής. Μπορεί πάλι να επιλέξουν να αυτοθυσιαστούν, αν και αυτό είναι λιγότερο πιθανό.
Λιγότερο πιθανό και παρεξηγήσιμο θα έλεγα. Τόσο νωρίς στο παιχνίδι, υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα ανοικτά, οπότε μία κίνηση δεν μπορεί να ερμηνευτεί με ένα μόνο τρόπο. Τρανό παράδειγμα το προηγούμενο Παλέρμο. Οπότε ας μην αυτοθυσιαστεί κανείς ακόμη. :P

  1. Λοιπον, για να ξεκινησουμε και εμεις το παιχνιδι, εχω να πω (για να εχουν υποψιν και οι υπολοιποι παικτες) πως Ikarionas kai tzoum ξερουν να παιζουν πολυ καλα παλερμο και ,ισως,το μονο προβλημα που θα εχουν ειναι να προσαρμοστουν στο παιχνιδι μεσω διαδικτυου, οποτε θεμα απειριας δεν τιθεται.
  2. Η ψηφος του Τzoum αμφιβαλλω οτι ειναι ultra random, γιατι ψηφιζει ενα ατομο, που ξερει πως παιζει.
  3. Εγω θα ψηφισω EILEEN με το σκεπτικο πως αναμεσα στα νουμερα 7 ως 11 (δεν αποκλειω και τον εαυτο μου φυσικα, γιατι δε μπορω,ακομα, να σας αποδειξω πως ειμαι αθωος) υπαρχει τουλαχιστον 1 μαφιοζος.

  1. Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον πως στα 2 από τα 3 point σου ασχολείσαι με άτομα που ξέρεις.
  2. Η επιλογή σου να με ψηφίσεις στηρίζεται σε τόσο αφελείς υποθέσεις που απλά νομίζω ότι το αναφέρεις για να "ψαρέψεις" αντιδράσεις.
Σαφώς και το επιχείρημα με το nickname δεν είναι σοβαρό αλλά τί σοβαρό λόγο περιμένετε να έχει κάποιος την πρώτη μέρα, χωρίς να έχει καμία πληροφορία; Έπρεπε να βρω έναν τρόπο να δικαιολογήσω την random ψήφο μου αλλά και για να κόψω αντιδράσεις. Για παράδειγμα, ενώ όλοι αναγνωρίζουν ότι ο πρώτος γύρος είναι πάντα random για τους περισσότερους παίκτες, μου φαίνεται πολύ ύποπτη η υποστήριξη του ultraviolence και η εστίαση/επίθεση στον τρόπο επιχειρηματολογίας μου. Λίγο πολύ όλοι με τον ίδιο τρόπο ψηφίζουν ή ψήφισαν. Μάλιστα κάποιοι απ' όσους εστίασαν στον δικό μου τρόπο ψήφου, ψήφισαν και οι ίδιοι με τον ίδιο τρόπο π.χ. η aegloswen τον tsarachaf. Μου φαίνεται περίεργο λοιπόν ότι τους φάνηκε περίεργος ο τρόπος ψήφου μου, όταν και εκείνοι έκαναν το ίδιο. Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό ότι πέτυχα διάνα με τον ultraviolence και ότι οι 'συνεργάτες' του (aegloswen, kleop ή Σπυράκος) προσπαθούν να αποτρέψουν απ' το να βγει πρώτη γύρα κακός ρόλος; :) Για να πω την αλήθεια πιο ύποπτοι μου φαίνονται οι τρεις εντός παρενθέσεως παρά ο ultraviolence. Θα μπορούσε να συμβαίνει αυτό που είπα, ότι δηλαδή βρίσκονται όλοι στην ίδια ομάδα και προσπαθούν να προστατέψουν το μέλος τους αλλά θα μπορούσε να συμβαίνει και το άλλο, ο ultraviolence να είναι αθώος και κάποιοι απ' όσους έπεσαν σε μένα, ιδιαίτερα προσπαθώντας να με παρουσιάσουν εμμέσως ως πληροφοριοδότη, γνωρίζοντας οι ίδιοι την αθωότητα του ultraviolence, ίσως να θέλουν να ρίξουν τη βαρύτητα επίτηδες σε έναν αθώο (τον ultraviolence), ώστε αν τελικά βγει στην ψηφοφορία και είναι αθώος, έπειτα να έχουν πάτημα να με κατηγορήσουν, μιας και είμαι και εγώ αθώος. Όλο αυτό το σενάριο (ίσως επιστημονικής φαντασίας, ίσως όχι) με κάνει να θέλω πλέον πολύ περισσότερο να ψηφίσω κάποιον απ' τους aegloswen, kleop και Σπυράκο, με ιδιαίτερη έμφαση στην πρώτη, που πήγε να με παρουσιάσει ως πληροφοριοδότης. Έστω ότι είμαι πληροφοριοδότης (μπορούν οι μαφιόζοι να με καρφώσουν, αν θέλουν), με αυτό που είπες, ήταν σαν να ήθελες να το δείξεις στους 'κακούς'. Δεν βοηθάς τους πολίτες. Ίσως να αλλάξω λοιπόν τις ψήφους μου στην πορεία, αν και θα ήθελα να δω αν ισχύει το πρώτο σενάριο για τον ultraviolence. Πιο πιθανό μου φαίνεται όμως να θέλουν να πέσουν οι μαφιόζοι σε δύο αθώους, παρά να υποστηρίζουν τόσο ανοικτά έναν ένοχο. Επειδή μάλιστα ξέρουμε όλοι την γοητεία που ασκούν οι κακοί ρόλοι, και μιας και αρκετοί παίκτες ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, δεν θα μου φαινόταν περίεργο να υπάρχουν αρκετοί κακοί ρόλοι σε όσους έχουν ήδη μιλήσει ή μίλησαν απ' τους πρώτους (με μένα μέσα σ' αυτούς), καθώς η επιλογή του ρόλου τους ως μαφιόζοι είναι αρκετά δελεαστική και κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον για τους ίδιους, σε σχέση με όσους πήραν βαρετούς ρόλους π.χ. σαν τους πολίτες, τον δικηγόρο ή τον δήμαρχο, οι οποίοι σαφώς θα προτιμήσουν μπάνια στο Ποσείδι ή οπουδήποτε αλλού.

Πολλά αυθαίρετα μαζεμένα :redface:
1. Εγώ ξέρω ειδικά σε αυτή τη σύνθεση πολλούς παίκτες που απολαμβάνουν περισσότερο τους καλούς ρόλους. Επίσης, θα πρέπει να έχεις στο νου σου πως δεν πρόκειται περί απλού Παλέρμο. Εδώ, ακόμη και οι πολίτες έχουν ιδιότητες, ρόλους δηλαδή, που μπορούν να επηρεάσουν πολύ την τροπή του παιχνιδιού. Είναι δηλαδή... ενεργοί πολίτες, κάτι που κάνει αυτόματα πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι και για τους πολίτες! ;) Άρα περί βιασύνης και ενδιαφέροντος είναι πολύ υποκειμενικά κριτήρια :)

2. Από την άλλη πιστεύεις πραγματικά ότι από τον πρώτο γύρο και ενώ ακόμη δεν έχουν πέσει ούτε οι μισές ψήφοι θα γυρίσει μαφιόζος να υποστηρίξει μαφιόζο; :P Και ότι από τον πρώτο γύρο κιόλας και λόγω τυχαίας επιλογής έπεσες σε μαφιόζο; :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Τσαφ αδερφέ σου υπόσχομαι να αλλάξω
Θα δεις τον mintin v2.0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Τους χαιρετισμούς μου στο όμορφο και ταλαιπωρημένο Παλέρμο!!

Χαιρετώ την πόλη του Παλέρμο! Καλή αρχή να έχουμε!

Ας εξολοθρεύσουμε λοιπόν τους εισβολείς.
:ropalo:

Κλασική ατάκα μαφιόζου :P


Χμμμ μόνο και μόνο επειδή μου φαίνεται ύποπτο που ψήφισε πρώτη, θα ψηφίσω την aegloswen

Κάποιες έπρεπε να κάνει την αρχή για να πάρει μπρος το παιχνίδι. Στην ίδια θέση έχω βρεθεί κι εγώ πολλές φορές και πραγματικά εκνευρίζομαι όταν ακούω το συγκεκριμένο "επιχείρημα". Είναι πιο τίμιο να πεις ότι δίνεις τυχαία την ψήφο σου, παρά να προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις, ενώ ουσιαστικά δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ στοιχείο.

Καλημεριζω την πολη του Παλερμο!Οντως παιδια ησυχια επικρατει πρεπει οι συμμετεχοντες να διακοπαρουν.
Καποιοι προσπαθουν να αναψουν τα αιματα στο παιχνιδι και δικιο εχουν,αλλα σοβαρα τωρα το επιχειρημα με το nickname ειναι ουσιωδες;Αν εναν τον λεγανε serialkiller επρεπε να ριξουμε ψηφο σε αυτον;Ας μην συγχεουμε τα πραγματα.
Ουτε εγω ψηφιζω ακομα θεωρω πως ειναι ακομα πολυ νωρις.

Ουσιώδες επιχείρημα στον πρώτο γύρο;; Σοβαρά τώρα;; Ακόμα και εκείνοι που προσπαθούν να δημιουργήσουν σενάρια στο μυαλό τους, υποθέσεις κάνουν. Ο πρώτος γύρος είναι καθαρά αναγνωριστικός. Μετά την πρώτη αποχώρηση (όπου θα έχουμε δει πως επιλέγει να κινηθεί το σύνολο των παικτών) και την επακόλουθη δολοφονία, ίσως μας δοθούν κάποιες πρώτες ενδείξεις.

Συμφωνώ για Cupid.


απλά αναρωτιέμαι αν ο Ικαρίονας είναι κανένας πληροφοριοδότης ξερω'γω και λόγω απειρίας δίνει αμέσως το clue για τον ultraviolence, ας πούμε. :hmm: Αλλά οκ πολύ νωρίς για να βγαίνουν τέτοια συμπεράσματα.

Όπως είπε και η Eileen, το γεγονός ότι παίζει πρώτη φορά διαδικτυακά δε σημαίνει πως είναι άπειρος παίχτης, ενώ η ίδια η "απειρία" του θα μπορούσε να λειτουργήσει ανασταλτικά. Επιτρέψτε μου πάντως να διατηρήσω τις επιφυλάξεις μου για τους πρωτάρηδες (Γιαμού, Τζουμ, Ικαρίονα)... Από τον τρόπο που κινούνται και επιχειρηματολογούν, φαίνεται πως έχουνε ξαναπαίξει το παιχνίδι στο παρελθόν. Αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση κακό ή κατακριτέο, απλά θα ήθελα να ξέρω τα nicknames που χρησιμοποιούσαν τότε. Όπως και να χει, πάντως, φαίνεται πως έχουν όρεξη να παίξουν κι αυτό με χαροποιεί ιδιαιτέρως!!

Πότε ακριβώς ξεκινάει επίσημα; Δηλαδή ψήφους και τα λοιπα;
Έχει δολοφονία σήμερα;

Και στο σημείο αυτό ας περάσουμε στον αγαπητό mintin97, ο οποίος προσπαθεί απεγνωσμένα μας πείσει για την ασχετοσύνη και την απειρία του, διατυπώνοντας ερωτήματα που θα μπορούσαν εύκολα να απαντηθούν αν έριχνε μια ματιά στους κανόνες του παιχνιδιού ή σε προηγούμενα παιχνίδια. Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει σχολιάσει ΚΑΝΕΙΣ μέχρι στιγμής. Δεν ξέρω αν τα μηνύματά του περάσανε απλώς απαρατήρητα ή αν έχει καταφέρει να σας πείσει, για μένα πάντως είναι ο no1 ύποπτος αυτή τη στιγμή!!

Σοβαρά βρήκες ύποπτο το γεγονός ότι ψήφισε πρώτη;
Τι να πω, όλο εκπλήξεις η ζωή. Χάθηκε να έλεγες ότι
ήταν random ψήφος;
Θα δω κίνηση και θα ψηφίσω αργότερα.

Και ξαφνικά ξυπνάει και αρχίζει να τα χώνει, ενώ μας προειδοποιεί ότι "θα δει κίνηση και θα ψηφίσει αργότερα". Και όλα αυτά ενώ μέχρι πριν λίγη ώρα ήταν στα χαμένα :hmm:

  1. Λοιπον, για να ξεκινησουμε και εμεις το παιχνιδι, εχω να πω (για να εχουν υποψιν και οι υπολοιποι παικτες) πως Ikarionas kai tzoum ξερουν να παιζουν πολυ καλα παλερμο και ,ισως,το μονο προβλημα που θα εχουν ειναι να προσαρμοστουν στο παιχνιδι μεσω διαδικτυου, οποτε θεμα απειριας δεν τιθεται.
  2. Η ψηφος του Τzoum αμφιβαλλω οτι ειναι ultra random, γιατι ψηφιζει ενα ατομο, που ξερει πως παιζει.
  3. Εγω θα ψηφισω EILEEN με το σκεπτικο πως αναμεσα στα νουμερα 7 ως 11 (δεν αποκλειω και τον εαυτο μου φυσικα, γιατι δε μπορω,ακομα, να σας αποδειξω πως ειμαι αθωος) υπαρχει τουλαχιστον 1 μαφιοζος.
Εξήγησε το μου λίγο αυτό, γιατί αδυνατώ να το καταλάβω. Η επιλογή των μαφιόζων προκύπτει από μια διαδικασία τυχαίας επιλογής, οπότε το επιχείρημα ότι υπάρχει ένας μαφιόζος ανά 5άδα είναι τουλάχιστον αφελές. Γιατί δηλαδή να μην είναι τα πρώτα 6 ονόματα της λίστας;;

Χωρίς, λοιπόν, να έχω κάποιον ουσιαστικό λόγο, αλλά επειδή δεν έχει καταφέρει να με πείσει στο ελάχιστο ψηφίζω τον mintin97.

Υ.Γ.: Πολλοί κατηγορούν τα ρεύματα που δημιουργούνται κατά καιρούς στον πρώτο γύρο, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι μπορούν να μας δώσουν ενδιαφέρουσες πληροφορίες, καθώς μπορούν να προκύψουν κάποια πρώτα συμπεράσματα από τις κινήσεις της τελευταίας στιγμής. Το γεγονός, λοιπόν, ότι έχουν διασκορπιστεί τόσο πολύ οι ψήφοι, κάθε άλλο παρά θετικό είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χρησιμοποιησα τη λεξη "πιστευω". Αν ημουν σιγουρος, θα λεγα πως ειμαι σιγουρος. Αλλα και με ποσοστα να το παρεις, ανα 5 ατομα κρυβεται ενας κακος ρολος.
Ναι, και πήρες ένα δείγμα πέντε ατόμων 7-11 τα οποία είναι συνεχόμενα. Που σημαίνει ότι για να έχεις δίκιο και να είναι μέσα σε αυτούς τους 5 ένας δολοφόνος θα πρέπει οι παρατηρήσεις να είναι ομοιόμορφα κατανενημένες, κάτι που είναι πολύ λιγότερο πιθανό, αν λάβεις υπ' όψιν τις κληρώσεις και την αυθαιρεσία της δειγματοληψίας σου.
Εν ολίγοις, μου φαίνεσαι ... θόρυβος! Για να μιλήσουμε και μαθηματικά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω (εξ' αρχής δηλαδή) είναι γιατί υποθέτουμε ότι de facto ένας άπειρος παίκτης αν έχει ρόλο πληροφοριοδότη θα "καρφωθεί" λόγω απειρίας και υπερβάλλοντα ζήλου. Αν εγώ ήμουν την πρώτη φορά που έπαιξα πληροφοριοδότης, τότε όχι μόνο δε θα έμπαινα κατ' ευθείαν να ψηφίζω αυτόν που γνωρίζω, ίσα - ίσα, θα ήμουν υπέρ του δέοντος προσεκτική για να μην καρφωθώ και με φάνε μπαμπέσικα! :P
Συμφωνώ εδώ
Και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα με την Έλενα. Πολύ οργανωμένο ποστ για νέο παίκτη και υπερβολικά τυχαία ψήφος. Μπορεί βέβαια έτσι να είναι το στυλ του, οπότε θα φανεί στη συνέχεια... :hmm:
Είναι νέος παίκτης εδώ,Εμιλουκο,Giamou είπαν ότι δεν είναι απειρος. Μια ψήφο είδα εκ μέρους του χωρίς ουσιώδη δικαιολογία απλά για να ψηφήσει - δε περίμενω κάτι διαφορετικό σ'αυτή τη φάση του παιχνιδιού αλίμονο-
Με καλύπτει το post της Ζωής όπως και να'χει.

Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό ότι πέτυχα διάνα με τον ultraviolence και ότι οι 'συνεργάτες' του (aegloswen, kleop ή Σπυράκος) προσπαθούν να αποτρέψουν απ' το να βγει πρώτη γύρα κακός ρόλος;
Δε βρίσκεις λίγο ριψοκίνδυνο το να τρέξουν 3 άτομα ( 6 στο σύνολο οι μαφιόζοι) να βοηθήσουν στη περίπτωση που είμαι συνασπισμένος με τη μαφία; Να ρισκάρουν δηλαδή να εκτεθούν για να με σώσουν; Που το'χεις ξαναδεί αυτό από τον πρώτο γύρο κιόλας; :P

Να πω ότι είχα δράσει ύποπτα/whatever να το καταλάβω,αλλά για ένα γαμω-username αν είναι δυνατόν :P

Ψήφο δε δίνω ακόμα,περιμένω να μιλήσουν όσοι δεν εμφανίστηκαν ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
χαχαχαχχαχαχαχα σαγαπαωω ρε φίλε και γω τασομαι στο ότι η εμιλυ δεν θα έχει επιχειρήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko -> Cupid
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97
  17. Nefeli Graf
  18. PieMaker --> mintin97
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97

Ψήφοι
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Cupid
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Giamou
1 Ikarionas
1 mintin97
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top