Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει Τετάρτη 09/02.
Οι ρόλοι θα μοιραστούν Τρίτη 08/02.

Ωστόσο μπορείτε να postάρετε από τώρα.

edit: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σήμερα Δευτέρα 07/02 θα μοιραστούν οι ιδιότητες, που είναι ανεξάρτητες των ρόλων σας.
Εάν κάποιος δεν λάβει pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με την ιδιότητά σας.

Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Γιώργος, MissKit, Phoebe ορίζει πέντε από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 22 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:

  • 5 δολοφόνοι ( 4 + 1 τσιράκι )
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 νοσοκόμα
  • 1 κυνηγός
Οδηγίες και λοιπές διευκρινήσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.


Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #31
  1. CiNeFiL
  2. Devina
  3. Edmund
  4. _elena_
  5. elenaki_arnea08
  6. Eupatridis
  7. foreverfreak
  8. Goseithor
  9. JaneWin
  10. jj!
  11. Κατερίνα ***
  12. Κλεοπάτρα
  13. love_angel
  14. lucky sunray
  15. maria_lulu
  16. Myrtle
  17. theodora
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Valder
  21. Wild_Boy
  22. Χαμογέλα(:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
καλημερα!

εγω δε θα παιξω σημερα σε αυτο το θεατρο του παραλογου γιατι ειναι τελειως χαζο να κατηγορω ανθρωπους που δεν εχουν ρολο! σιγια απο αυριο! :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
συμφωνώ με τη vik-vik!! αφήστε που εκτός από τώρα δε ξέρω αν θα μπω σήμερα... τί να κάνω;;; γράφω 3-5... :'( :(
τα λέμε συμπολίτες μου!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επειδή είχα ερωτήσεις από κάμποσα μέλη, ξαναγράφω: όσοι έχετε την ΚΕΝΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ τότε απλώς ... δεν έχετε κάποια επιπλέον ιδιότητα.

Το αν θα είστε δολοφόνοι - πολίτες θα το μάθετε αργότερα. Προς το παρόν σας αφήσαμε έτσι για τον λόγο του ότι αφού πάρετε ιδιότητες όλοι ... φοβάστε :P και κανείς σας δεν γράφει. Και έτσι είναι very awkward ο πρώτος γύρος.

Τουλάχιστον παλιά είχαμε την Phoebe - Bill που αλληλοψηφίζονταν στον 1ο γύρο, παραδοσιακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, εγω δε θα φοβηθω να μιλησω και θα αρχισω κατηγορωντας τον κυριο που βρισκεται απο πανω μου (λεγε με Γιωργο)... Βασιμες υποψιες αναφερουν πως ειναι ο εγκεφαλος της ολης ιστοριας και πως ενω γνωριζει τι ρολο βαραει ο καθενας στη μικρη και καταραμενη πολη του παλερμου, δεν παρεχει την παραμικρη βοηθεια στους καταδικασμενους πολιτες της!! Μαλιστα, ενισχυτικα σεναρια αναφερουν πως με καποιον τροπο αυτος αποφασιζει για τη μοιρα μας και δημιουργει το ψυχολογικο προφιλ μας... Στην ιδια ομαδα λεγεται πως συμμετεχει και η Αννα (μια νεαρη κοπελα ντυμενη σαν το κρεμμυδι, με ενα γατο στην αγκαλια), που οπως μπορειτε να καταλαβετε προκειται για την Αννουλα που αλλαξε τις ζωες ολων μας (οχι τη Διαμαντοπουλου:P, εκεινη της 17 Νοεμβρη)!! Μαζι τους σε ρολο κομπαρσου (το παιδι για τις δουλειες) και η Φοιβη, που φιλοδοξει ομως να γινει χαλιφης στη θεση του χαλιφη...

Τι περιμενετε λοιπον αγαπητοι μου συμπολιτες?? Εξεγερθειτε... Σηκωθειτε απο καρακλες, κρεβατια, ντιβανομπαουλα και κατασπαραξε τους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν έχω ιδέα για τι πράγμα μιλάς. Εγώ είμαι μικρό κι αθώο. :redface:

Ωστόσο πιστεύω κι εγώ πως ένοχος για όλα είναι ο Γιώργος. Ψηφίζω Ζωρζ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Καλησπερααα, Παλερμο!!!!

Αν και δεν υπαρχουν πολλοι που μιλησαν,ενα εχω να πω.....
Παιζω πρωτη φορα ,μην με ψηφισετε αμεσως,θελω να παιξω:sly::pfff:


Αυτα,τα υπολοιπα αργοτερα ,εχουμε εξεταστικη :redface:
:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
εγω εχω απλως να δηλωσω παρον... Α και να ξερετε, εγω σας το λεω απο τωρα...


Για ολα φταει η Αννα... Ειναι τσιρακι των δολοφονων...:P:P:P:P:P

Δεν αντεχα να μην το πω
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σιγά που δε θα το έλεγες! Το τσιράκι πλέον είναι πολύτιμο, οπότε κολακεύομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κατηγορώωωωω.....



τον..........


την................





ΚΑΝΕΝΑ.

Δεν έχει νόημα,γιατί κανείς δεν έχει ρόλο και όλοι μιλάνε κουτουρού σε αυτόν το γύρο,οπότε.....Αυτονόητο.

Και μία ερώτηση,πότε είναι η πρώτη ψηφοφορία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν ειναι καθολου καλο να εισαι τσιρακι των δολοφονων στην ΣΕ αγαπητη μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
:lol:

Γεια σε όλους τους Παλερμιώτες και τις Παλερμιώτισσες:P

Ψηφίζω τον εαυτό μου, γιατί δεν ξέρω αν είμαι δολοφόνος η πολίτης:lol:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κοίτα να δεις που θα βρει τρόπο να με ψηφίσει ακόμα κι όταν δεν παίζω. :ermm: Ακριβέ, θέλεις να αρχίσω πάλι να κάνω το τρενάκι;

Στράτο, από αύριο θα πάρετε και τους ρόλους σας. Αν κάποιος θέλει να ψηφίσει για προσωπικούς λόγους (πχ γιατί θέλει να πάρει εκδίκηση, λολ) μπορεί να το κάνει τώρα. Δεν πρόκειται να τον παρεξηγήσει κανείς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Δηλαδή σήμερα θα είναι η μέρα του Χαβαλέ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
A, ναι... Ξεχασα να πω οτι σε ψηφιζω, ε??

Ε, τωρα πια το χω συνηθισει οποτε ξεκινα το αν θες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ωραία ψηφίζω jj!,έτσι για πλάκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Α, να χαθείτε ρε:P

Πάντα από τους πρώτους με βγάζετε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γι'αυτό ακριβώς σε ψηφίζω..

Ήσουν και δολοφόνος στο προηγούμενο.Σε ανακάλυψα τη μέρα που με καθαρίσατε...

Καημενούλη..:console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δηλαδή σήμερα θα είναι η μέρα του Χαβαλέ;:P
Κάτι τέτοιο.

Ψηφίζω Phoebe γιατί βαριέται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top