Παρατηρώντας τη συμπεριφορά αντρών και γυναικών σε ένα club

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Καλά να πάθεις που πηγαίνεις σε club.
Πες τα αθάνατη Χριστιάννα.

Αλλού που να πάω? :hmm:
Πάντως όχι σε μέρη που περιλαμβάνουν συ-νή-θως (φάτεμε) πολλούς/πολλές χαμηλής νοημοσύνης.
Ναι είμαι αυστηρή. Διαψεύστεμε.

Κοίταξε Μαργαρίτη. Όσα χρόνια κι αν περάσουν αν δεν μάθεις και δεν θελήσεις να μάθεις τι πάει να πει ανθρώπινη συμπεριφορά πάντα θα σκοτίζεις το μυαλό σου και πάντα θα μένεις με ένα αναπάντητο γιατί.
Πέταξες μια (μέσα σε διάφορες) ηλιθιότητα του στυλ ''πρέπει να γίνουμε σαν αυτούς;'' και αυτό έχει ΠΡΟΦΑΝΩΣ δυο απαντήσεις ''όχι'' αν εκτιμάς αυτό που είσαι και δεν θες να γίνεις ένα ακόμη απόσκατο ''ναι'' αν θες απλά να πηδήξεις. Στις ηλικίες που κοιτάς κυρίως έτσι το καταφέρνεις. Με τον αέρα του άνετου,λεφτά,γαμιά,έξυπνου κλπ κλπ.. σκέψου δλδ οποιαδήποτε μη ταιριαστή σε εσένα χαζή πολλές φορές εξωτερική πιθανότητα, πράξε την και θα ρίξεις πολλές.
''δεν σας αρέσουν τα καλά παιδιά''. Ναι δεν μας αρέσουν αν αυτά τρέξουν πίσω από την φούστα σου γιατί είναι υπερ ανασφαλείς, αν είναι φλώρια του στυλ ''εγώ αγάπη μου θα σε ανοίξω την πόρτα, την καρέκλα θα σε τραβήξω να κάτσεις, θα σου χαϊδεψω τα μαλλιά, θα σου ξύσω τον κώλο''. Άλλο ηλίθιος δούλος κι άλλο καλό παιδί.
Επίσης. Θες δεν θες ζεις σε μια κοινωνία που αρεστός είσαι αν μοιάζεις με τους άλλους, με τα περιοδικά, τις τηλεοράσεις, τον θεό γκόμενο μου και τον γκόμενο της άλλης. Τώρα αν δεν τα πληρείς αυτά ή γίνεσαι βλήμα και ακολουθείς ή κοιτάς την πορεία σου. Τι εννοούμε. Τι κοινό είχες πραγματικά με τα παιδιά που ήσουν μαζί και γιατί δεν κάνεις κάτι που ταιριάζει πιο πολύ σε εσένα; Πχ πήγαινε ακόμη και για αγιογραφίες τι να σε πω και γω.
Τι άλλο γράφεις δεν θυμάμαι. Ζαλίζομαι και μόνο που σκέφτομαι την απειρότατη σπατάλη μυαλού και χρόνου να κάθεσαι να ασχολείσαι και να υπερρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ+1000 τόσο πολύ τέτοια πράγματα. Στην τελική αγόρασε ένα κοσμοπόλιταν να σου ανοιγοκλείσει τα μάτια. Δεν κοστίζει. Άλλα κοστίζουν πιο πολύ.

Ω αγόρια το' χετε κουράσει.
Αν έχει αυτοπεποίθηση ο Γιαννης που' ναι άσχημος αντικειμενικά (παρόλο που η ομορφιά είναι υποκειμενική), τότε θα τον προτιμήσει η θεά γκόμενα στο απέναντι τραπέζι, ακόμα κι αν εσύ είσαι ο ομορφότερος άντρας της γης, αλλά έχεις ανασφάλειες και το δείχνεις με κάθε σου κίνηση.
Και στη τελική τον άντρα με τον αέρα γόη τον προτιμάνε οι γυναίκες, όπως προτιμάτε και σεις οι άντρες εκείνες που' ναι πολύ ξεπεταγμένες και τα βγάζουν όλα έξω, χωρίς καν να είναι ωραίες. ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ;
Ένα.

Δύο.
Στα κλαμπς δε πάει ένας άνθρωπος για να βρει γκόμενα. Βασικά όχι. Πάει ακριβώς γι' αυτόν το λόγο. Για να βρει ΓΚΟΜΕΝΑ.

Τρια.
Αν ψάχνετε για ONS, το χειρίζεστε με λάθος τρόπο.
Αν ψάχνετε για σχεσούλες (δε το λέω υποτιμητικά) τότε ψάχνετε σε λάθος μέρος ή/και με λάθος τρόπο.
Αν νομίζετε ότι πουλάει πιο πολύ το bad boy, γιατί δε γίνεστε; Μήπως επειδή αυτά τα λέτε για να "παρηγορήσετε" τον εαυτό σας;
Κάπου βαθιά μέσα σας έτσι δε το σκέφτεστε; Όπως σκέφτεται και η καημένη 20χρονη, που κυκλοφορεί με φόρμες, αχτένιστη και χωρίς αυτοπεποίθηση, ότι οι άντρες γουστάρουν μόνο τις τούλες αλλά αυτή δεν είναι διατεθειμένη να γίνει μια από αυτές.

Ό,τι και να είσαι, αν το πουλήσεις σωστά, θα ξεπουλήσει. Αν εσύ έχεις το attitude του καημένου, και ο μεγαλύτερος μαλάκας, aka bad boy να γίνεις (που είπατε ότι αρέσουν), δε πρόκειται να σε κοιτάξει καμία.

Κι επειδή κάπου το έχασα, το πόιντ μου είναι η αυτοπεποίθηση, χωρίς να φτάνει τα όρια της αλαζονίας και του ψώνιου.
Να' σαι σίγουρος γι' αυτό που είσαι και από κει και πέρα χου γκιβζ ε φάκ.
Αφήστε τις ταμπέλες, καλό παιδί, κακό παιδί, μαλάκας, ηλίθιος, ωραίος, άσχημος. Πάρτε το χαλαρά, μη το πιέζετε τόσο νέα παιδιά είστε.
Με συμπληρώνεις. Ευχαριστώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα πράγματα είναι απλά: αν θες γκόμενα για πήδημα, θα τη βρεις στα μπαρ και σε αυτά τα μέρη. Αν θες σοβαρή κοπέλα για σχέση....ας πούμε οτι για αρχή δε θα κοιτάς αυτά τα θρεντ που σου δίνουν συμβουλές για το πώς θα πλησιάσεις μία σε μπαρ.
Και το επόμενο θέμα της Σύλβιας...
[How-to] Ο απόλυτος οδηγός flirting για να βρείτε τον άνθρωπο της ζωής σας στο Κατηχητικό της ενορίας σας.

Έχετε πατήσει τα 30; Ψάχνετε τον σταθερό δεσμό για το υπόλοιπο της ζωής σας; Αποζητείτε συντροφιά για τις ουρές του ΙΚΑ και για το φαρμακείο της γειτονιάς σας; Έχετε βαρεθεί τα "ξεκωλάκια" που κυκλοφορούν στα clubs, bars, μπυραρίες, καφετέρειες, γυμναστήρια, πλατείες, δρόμους, πορείες, σχολεία, πανεπιστήμια και κάθε λογής δημόσιες συναθροίσεις;

Αλλάξτε topics και στραφείτε στο πραγματικό μέρος που προσφέρεται για πραγματικά σοβαρές σχέσεις. Διαβάστε αναλυτικά τον απόλυτο οδηγό ζευγαρώματος, όπου καλύπτονται τα εξής hot θέματα της επικαιρότητας:

  • Γιατί πρέπει να σταματήσω να πηγαίνω σε bars και clubs; Πού πρέπει να ψάξω;
  • Βρες σήμερα το πλησιέστερο Κατηχητικό της γειτονιάς σου.
  • Όλη η διαδικασία: Πώς να γραφτώ; Τι dress code πρέπει να βάλω;
  • Θέλω σταθερότητα. Όλος ο οδηγός του πώς πρέπει να φερθείς και να σκρινάρεις. Εγγυημένα αποτελέσματα. Σχέση στην 2η ημέρα, αρραβώνας στον μήνα, γάμος στο δίμηνο, πρώτο σεξ στους τρεις μήνες και το πρώτο παιδί πάνω στον χρόνο.
  • Πώς να τον/την πείσεις να υπογράψετε προγαμιαίο συμβόλαιο... για να μην σε χωρίσει ποτέ.
  • Bonus ενότητα: mating tips από τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος για να βρείτε την ΣΤΑΘΕΡΗ σχέση που αποζητάτε.
Νέα ενότητα: η Laina Morris, γνωστή και ως overly attached girlfriend, απαντά στις απορίες σας. Ατάκες που θα εξασφαλίσουν την σταθερότητα της σχέσης σας, όπως:

  • "Ανέβηκε η τιμή στο γάλα; Άφησέ με έγκυο και πιες το δικό μου γάλα!"
  • "Πρέπει να σταματήσουμε να κάνουμε σεξ μέχρι να παντρευτούμε. Έτσι θα προσπαθήσεις να με παντρευτείς νωρίτερα."
  • "Αν έσπαγα τον λαιμό σου... δεν θα μπορούσες να με αφήσεις ποτέ!"
  • "Θέλω να κάνω σεξ με σένα τώρα... αλλά μόνο αν βάλεις την φωτογραφία μου ως wallpaper στο smartphone σου."
  • "Αν πεθάνω πρώτη θα σας στοιχειώσω για πάντα... έτσι ώστε να βεβαιωθώ ότι δεν θα πας ΠΟΤΕ με άλλη κοπέλα!"
  • "Έχουμε φιληθεί 512 φορές. Τις μετράω!"
  • "Προσπαθώ να σε παχύνω, ώστε να μην σε θέλει καμία άλλη κοπέλα."
  • "Η παραγωγή του σπέρματός σου έχει πέσει τελευταία... μήπως αυνανίζεσαι πίσω απ' την πλάτη μου;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Και σε μπουρδελο πηγαινε να τσεκαρεις. Και εκει μερος γνωριμιων ειναι
Για υψηλα budget ομως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν θες σοβαρή κοπέλα για σχέση....ας πούμε οτι για αρχή δε θα κοιτάς αυτά τα θρεντ που σου δίνουν συμβουλές για το πώς θα πλησιάσεις μία σε μπαρ
καλα κανω δεν παω σε μπαρ τοτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
(Γεια σας και καλώς σας βρήκα)

Τι είναι άραγες τα κλαμπ/μπαρ ? Σημεία διασκέδασης ή μήπως πεδία συνάντησης αντίπαλων στρατοπέδων ? Και ποια είναι αυτά τα στρατόπεδα ? Άντρες εναντίον γυναικών ? Γυναίκες εναντίον γυναικών ή μήπως και άντρες εναντίον αντρών ? Άντρες έτοιμοι για όλα ? Γυναίκες έτοιμες για τίποτα ? Αντροπαρέες, γυναικοπαρέες και ολίγον τι από ζευγάρια ? Και μπόλικη αποξένωση να παίζει στην πίστα σαν το παλιό τείχος του Βερολίνου το αγκρέμιστο ?

Μια γυναικοπαρέα στο κέντρο κλειού αντροπαρέων σε κυκλική διάταξη, φωνάζει και ενίσταται "Οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το φρένο !".
Και λίγο μετά "Ουφ ήμαρτον με τα λιγούρια εδώ μέσα δεν αντέχω πια άλλο εδώ μέσα !" την ώρα που τα βλέμματα τους έχουν καρφωθεί σε έναν από τους λίγους συνοδευμένους άρρενες. "Καλά την είδες την άλλη δίπλα του ? Μα τι της βρίσκει θα'θελα να ξέρω ! Χάλια εντελώς πασέ το ντύσιμο της ! -Τι πασέ μωρέ αυτό είναι σπασέ τρεπασέ !"

Και γύρω γύρω ο κλειός να σφίγγει, φάτε μάτια ψάρια...στα μυαλά περίστροφο. "Κάτσε να δεις πως θα τα καταφέρω. Λοιπόν θα την κεράσω ποτό. -Όχι πρέπει να δεις πρώτα αν σου χαμογελάει και μετά να την κεράσεις. --Όχι να την κεράσεις ποτό κεράσι. ---Δεν ξέρετε τίποτα πρέπει να πάτε και να της μιλήσετε απευθείας, να δώσετε αλλά να μην ζητήσετε κινητό. ----Ρε παιδιά τι λέτε, τι ξεπερασμένα είναι αυτά ? ΦειΖμπουκ δίνουμε πια όχι κινητό !

Και δώστου να σφίγγει ο κλειός, μέχρι που το κέντρο έχει αδειάσει....ρε σειρούλες και εσείς εδώ ? Πως από εδώ ? Δεν σας είχαμε δει τόση ώρα πω πω σύμπτωση ! Ρε Μάνο έλα να κεράσουμε τα φιλαράκια είναι και ο Νιόνιος εδώ, μπάρμαν ! Κέρνα ένα ποτό σε όλα τα μπακού...ε τα φιλαράκια στην πίστα ! Πωωωω θυμάσαι τότε που υπηρετούσαμε στα Ρίζια στα σκοινάκια τι γαμάτα κομάντα που είμασταν?...

Εσείς κύριε τι θα πιείτε ? Ρωτάει ο μπάρμαν τον μοναχικό καβαλομπακούρη που στέκεται σκεφτικός στην γωνία, όρθιος στριμωγμένος προσπαθώντας να δει κάτι από την μάχη των Γαβ Γαβ Μήλων που εξελίσσεται στην πίστα, πίσω από τους καπνούς του τσιγαροντουμανιού. Μια βότκα παρακαλώ.- Σκέτη ή με λεμόνι ? Δίχως πάγο με μπόλικο στερεότυπο παρακαλώ. Και φέρτε μου και αρκετή αποξένωση μην την πιω σκέτη γιατί οδηγώ και φοβάμαι μην με χτυπήσει. -Κύριε επειδή μάλλον σας έχει ήδη χτυπήσει κατακούτελα να σας φέρω και έναν ζουρλομανδύα και αλυσίδες να είσαστε ασορτί ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
(Γεια σας και καλώς σας βρήκα)

Τι είναι άραγες τα κλαμπ/μπαρ ?
Οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το φρένο !".
Φιλοσοφικο ερωτημα το πρωτο,οφειλει να γινει το κεντρικο θεμα μιας θεατρικης παραστασης,γιατι εδω δεν προκειται να βγαλουμε ακρη:P
Οσον αφορα την απο κατω ρηση,εχω δυο ενστασεις:Εγω νομιζα οτι το μεσο δολοφονιας ηταν το τραινο,αλλα οκ,στην επαρχεια που δεν υπαρχει δολοφονουμεθα με ο,τι βρισκουμε ευκαιρο,ακομη και με φρενο.Περι ορεξεως...φρενο λοιπον.
Δευτερον,το ιδιο τραινο "πατησε ολους τους ανδρες";Για ομαδικη αυτοκτονια ειχαμε παει;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,039 μηνύματα.
(Γεια σας και καλώς σας βρήκα)

Τι είναι άραγες τα κλαμπ/μπαρ ? Σημεία διασκέδασης ή μήπως πεδία συνάντησης αντίπαλων στρατοπέδων ? Και ποια είναι αυτά τα στρατόπεδα ? Άντρες εναντίον γυναικών ? Γυναίκες εναντίον γυναικών ή μήπως και άντρες εναντίον αντρών ? Άντρες έτοιμοι για όλα ? Γυναίκες έτοιμες για τίποτα ? Αντροπαρέες, γυναικοπαρέες και ολίγον τι από ζευγάρια ? Και μπόλικη αποξένωση να παίζει στην πίστα σαν το παλιό τείχος του Βερολίνου το αγκρέμιστο ?

Μια γυναικοπαρέα στο κέντρο κλειού αντροπαρέων σε κυκλική διάταξη, φωνάζει και ενίσταται "Οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το φρένο !".
Και λίγο μετά "Ουφ ήμαρτον με τα λιγούρια εδώ μέσα δεν αντέχω πια άλλο εδώ μέσα !" την ώρα που τα βλέμματα τους έχουν καρφωθεί σε έναν από τους λίγους συνοδευμένους άρρενες. "Καλά την είδες την άλλη δίπλα του ? Μα τι της βρίσκει θα'θελα να ξέρω ! Χάλια εντελώς πασέ το ντύσιμο της ! -Τι πασέ μωρέ αυτό είναι σπασέ τρεπασέ !"

Και γύρω γύρω ο κλειός να σφίγγει, φάτε μάτια ψάρια...στα μυαλά περίστροφο. "Κάτσε να δεις πως θα τα καταφέρω. Λοιπόν θα την κεράσω ποτό. -Όχι πρέπει να δεις πρώτα αν σου χαμογελάει και μετά να την κεράσεις. --Όχι να την κεράσεις ποτό κεράσι. ---Δεν ξέρετε τίποτα πρέπει να πάτε και να της μιλήσετε απευθείας, να δώσετε αλλά να μην ζητήσετε κινητό. ----Ρε παιδιά τι λέτε, τι ξεπερασμένα είναι αυτά ? ΦειΖμπουκ δίνουμε πια όχι κινητό !

Και δώστου να σφίγγει ο κλειός, μέχρι που το κέντρο έχει αδειάσει....ρε σειρούλες και εσείς εδώ ? Πως από εδώ ? Δεν σας είχαμε δει τόση ώρα πω πω σύμπτωση ! Ρε Μάνο έλα να κεράσουμε τα φιλαράκια είναι και ο Νιόνιος εδώ, μπάρμαν ! Κέρνα ένα ποτό σε όλα τα μπακού...ε τα φιλαράκια στην πίστα ! Πωωωω θυμάσαι τότε που υπηρετούσαμε στα Ρίζια στα σκοινάκια τι γαμάτα κομάντα που είμασταν?...

Εσείς κύριε τι θα πιείτε ? Ρωτάει ο μπάρμαν τον μοναχικό καβαλομπακούρη που στέκεται σκεφτικός στην γωνία, όρθιος στριμωγμένος προσπαθώντας να δει κάτι από την μάχη των Γαβ Γαβ Μήλων που εξελίσσεται στην πίστα, πίσω από τους καπνούς του τσιγαροντουμανιού. Μια βότκα παρακαλώ.- Σκέτη ή με λεμόνι ? Δίχως πάγο με μπόλικο στερεότυπο παρακαλώ. Και φέρτε μου και αρκετή αποξένωση μην την πιω σκέτη γιατί οδηγώ και φοβάμαι μην με χτυπήσει. -Κύριε επειδή μάλλον σας έχει ήδη χτυπήσει κατακούτελα να σας φέρω και έναν ζουρλομανδύα και αλυσίδες να είσαστε ασορτί ?

Μελιώ;:eek:

@Γιώργος: αγόρι μου, όπως τη βρίσκει ο καθένας. Να μου το θυμηθείς όμως, κι εσύ στα 30 θα βρεις σοβαρή κοπέλα για σχέση. Αν θα έχει περάσει από το τόπικ μου δεν ξέρω, κι ούτε θα το μάθεις και ποτέ... Μουτς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ω αγόρια το' χετε κουράσει.
Και στη τελική τον άντρα με τον αέρα γόη τον προτιμάνε οι γυναίκες, όπως προτιμάτε και σεις οι άντρες εκείνες που' ναι πολύ ξεπεταγμένες και τα βγάζουν όλα έξω, χωρίς καν να είναι ωραίες. ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ;

Δεν ισχυει για ολους τους αντρες αυτο καποιοι εχουν στανταρ,αλλα θα συμφωνησω πως τις προσεχουμε πιο πολυ αυτες τις γυναικες γιατι δειχνουν πιο "διαθεσιμες" το ιδιο συμβαινει και με τα κακα παιδια που βγαζουν με το στυλ κατι πιο σεξουαλικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ω αγόρια το' χετε κουράσει.
Αν έχει αυτοπεποίθηση ο Γιαννης που' ναι άσχημος αντικειμενικά (παρόλο που η ομορφιά είναι υποκειμενική), τότε θα τον προτιμήσει η θεά γκόμενα στο απέναντι τραπέζι, ακόμα κι αν εσύ είσαι ο ομορφότερος άντρας της γης, αλλά έχεις ανασφάλειες και το δείχνεις με κάθε σου κίνηση.
Και στη τελική τον άντρα με τον αέρα γόη τον προτιμάνε οι γυναίκες, όπως προτιμάτε και σεις οι άντρες εκείνες που' ναι πολύ ξεπεταγμένες και τα βγάζουν όλα έξω, χωρίς καν να είναι ωραίες. ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ;
Ένα.

Δύο.
Στα κλαμπς δε πάει ένας άνθρωπος για να βρει γκόμενα. Βασικά όχι. Πάει ακριβώς γι' αυτόν το λόγο. Για να βρει ΓΚΟΜΕΝΑ.

Τρια.
Αν ψάχνετε για ONS, το χειρίζεστε με λάθος τρόπο.
Αν ψάχνετε για σχεσούλες (δε το λέω υποτιμητικά) τότε ψάχνετε σε λάθος μέρος ή/και με λάθος τρόπο.
Αν νομίζετε ότι πουλάει πιο πολύ το bad boy, γιατί δε γίνεστε; Μήπως επειδή αυτά τα λέτε για να "παρηγορήσετε" τον εαυτό σας;
Κάπου βαθιά μέσα σας έτσι δε το σκέφτεστε; Όπως σκέφτεται και η καημένη 20χρονη, που κυκλοφορεί με φόρμες, αχτένιστη και χωρίς αυτοπεποίθηση, ότι οι άντρες γουστάρουν μόνο τις τούλες αλλά αυτή δεν είναι διατεθειμένη να γίνει μια από αυτές.

Ό,τι και να είσαι, αν το πουλήσεις σωστά, θα ξεπουλήσει. Αν εσύ έχεις το attitude του καημένου, και ο μεγαλύτερος μαλάκας, aka bad boy να γίνεις (που είπατε ότι αρέσουν), δε πρόκειται να σε κοιτάξει καμία.

Κι επειδή κάπου το έχασα, το πόιντ μου είναι η αυτοπεποίθηση, χωρίς να φτάνει τα όρια της αλαζονίας και του ψώνιου.
Να' σαι σίγουρος γι' αυτό που είσαι και από κει και πέρα χου γκιβζ ε φάκ.
Αφήστε τις ταμπέλες, καλό παιδί, κακό παιδί, μαλάκας, ηλίθιος, ωραίος, άσχημος. Πάρτε το χαλαρά, μη το πιέζετε τόσο νέα παιδιά είστε.




Συμφωνώ σε όλα το κλειδί είναι η αυτοπεποίθηση. Με το να κάθεσαι μέσα και να λες γιατί προτιμούν αυτόν αντί για μένα βγες έξω και να σκέφτεσαι ότι είσαι ο πιο ωραίος και ο πιο μάγκας απ‘ όλους (πάντα με μέτρο όμως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,039 μηνύματα.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εχθές βγήκα με την παρέα μου σε ένα club είχαμε γέλια και χαρές αλλά κάποια στιγμή που δεν μιλούσα και απλά 1)παρατηρούσα τον κόσμο (σημείωση: Είχα πολύ καλή θέα στο σημείο που ήμουν) εντόπισα κάποια φαινόμενα που με προβλημάτισαν ιδιαίτερα. Μέσα στο club βρισκόντουσαν περίπου 150 άνδρες και περίπου 100 γυναίκες. Πάνω στους άνδρες είδα ότι οι περισσότεροι ήταν μπακούρια και δεν τους κοιτούσε γυναίκα, επίσης κάποιοι 2)απ' αυτούς ήταν εμφανίσιμοι(βάση κλίμακας:1-10 ---- θα παίρναν:8-9) και ελάχιστοι είχαν και κοπέλες. Πολλοί από αυτούς προσπαθούσαν να το παίξουν κάποιοι είτε μιλώντας στο κινητό για να τραβήξουν την προσοχή των γυναικών άλλοι με παρακαλετά ή με καραγκιοζιλίκια. 3)Υπήρχαν και τα "καλά παιδιά" που ήταν αξιόλογα που και εκείνα είχαν την ίδια μοίρα με τους υπόλοιπους ίσως και ποιο τραγική.

Υστέρα από αυτά εντόπισα 4 άτομα ίσως να ήταν 4)ελαφρώς περισσότεροι αλλά δεν ήταν δυνατό εκείνη την χρονική στιγμή. Από αυτούς περίπου το 5)80% των γυναικών τους κοίταζαν συνέχεια ή ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Αυτοί με βάση τις παρατηρήσεις που έκανα 6)ήταν εμφανίσιμοι με βάση 1-10 ως εξής: o 1ος : 3 o 2-3ος: 6 και ο 4ος:8. Ακόμα είδα ότι 7)δεν έδιναν δεκάρα για καμιά γυναίκα που βρισκόταν εκεί.Επίσης και 8αυτές που είχαν σχέση με κάποιον άλλον κοιτούσαν έναν από αυτούς και ήταν γυρισμένες προς σε αυτούς με κάθε δυνατό τρόπο λες και τον ήθελαν.

Εντούτοις το ανάλυσα μέχρι ένα βαθμό και θα πω τα εξής. Ο πρώτος ήταν στην παρέα μου απλά καθόταν και ήταν 9)χαλαρός. Ο δεύτερος ήταν απέναντι μου με την κοπέλια του και 10)του την έπεφτε η ΦΊΛΗ της (προσπάθησε να τον φιλήσει επίσης)!!! Ο 11)τρίτος ήταν λίγο ποιο μακριά μου καθόταν στην αρχή στην άκρη του τραπεζιού με τρία κορίτσια και κοίταζε αλλού εκτός από αυτές. Μετά τον βάλανε στην μέση η μια ήταν σε άβολο μέρος αλλά την αρκούσε που ήταν δίπλα του και τον χάιδευαν λες και ήταν κανένας βασιλιάς! Εννοείται κάθε φορά που έμενε μια μόνη της του την έπεφτε. Ο τέταρτος ήταν δίπλα σε ένα μπαρ με την κοπέλα του.Όποτε απομακρυνόταν από αυτήν όλες τον κοιτούσαν, ενώ μόλις πήγαινε η κοπέλα του κοντά του κάναν σαν μουρλές.

Τέλος αυτοί είχαν εδραιώσει την κυριαρχία τους με κάποιους 12)"άγραφους νόμους" όπως κάνουν τα κυρίαρχα αρσενικά ζώα (π.χ. λύκοι, σκύλοι) και το ποιες θα είναι οι "δικές" τους.

Αυτό το σκηνικό με προβλημάτισε ιδιαίτερα. 13)Θεωρούσα ότι όλοι έπρεπε να παίρνουν το ίδιο εφόσον ζούμε σε μια ελεύθερη κοινωνία άλλα είδα ότι γίνεται κάτι διαφορετικό. 14)Σαν να μου θυμίζει τα χαρέμια με τους πασάδες.

Αναφορικά κάποια κοινά χαρακτηριστικά που παρατήρησα πάνω τους:

Χαλαροί - 15)Δεν ενθουσιάζονταν πολύ - Ποτέ δεν είχαν το βλέμμα, σώμα προς τις γυναίκες - Δεν έδιναν αξία σε κανέναν - Έδιναν την αίσθηση ότι αυτοί οδηγούν - Έδειχναν ποιοι είναι οι αρχηγοί μέσα στο club εκείνο το βράδυ - Δίνουν ελευθερίες άλλα σε οδηγούν στην σπηλιά του Πλάτωνα.

Υ.Γ:16) Κορίτσια με τέτοια άτομα ξετρελαίνεστε? Γίνεστε εθελοντικά έρμαια τις φύσης σας και μετά θεωρείτε τον εαυτό σας ελεύθερο? Φεμινισμός = Χαρέμια (?) Πως λέτε ότι έχετε μαλακομαγνίτη ενώ πέφτετε "σαν την μύγα στο σκατό" πάνω σε αυτούς? Τα καλά παιδιά στην χειρότερη μοίρα, γιατί? Λέτε ότι θέλετε τα καλά παιδιά αλλά ούτε σημασία δεν τα δίνετε...γιατί?

Υ.Γ. 2: Έμεις που είμαστε καλά παιδιά τι μπορούμε να κάνουμε πάνω σε αυτό το θέμα? Να γίνουμε σαν και αυτούς? Να μείνουμε σταθεροί όπως είμαστε? Η κάτι άλλο?

Προβληματίζομαι.... :hmm:

Το σπήλαιο του Πλάτωνα.


O Τρίτος με τα τρία κορίτσια. Βλέπε 2:10 μέχρι 2:40
(Το ίδιο στήσιμο που είχε στο video είχε και η κάθε κοπέλα τον κοιτούσε ακριβώς έτσι)
1) μπραβο σου που εκανες people watching. πολυ σημαντικο αν θες να βελτιωσεις την κοινωνικη σου ζωη.. χρειαζεται ομως και διαβασμα για να μαθεις που να κοιτας.
2) κανενας δεν κανει σεξ απλα και μονο γιατι ειναι ωραιος(καλα γονιδια).. πρεπει να εχει προσβαση σε γκομενες..
3) πρεπει να υπαρχουν και αυτοι.. αν παρατηρισες οταν περναγανε απο μπροστα τους οι leaders τα παιδακια κοιταζαν το πατωμα( λογο social dominance)
4)παραπανω ηταν. ειναι το 5% καθε περιβαλλοντος. απλα δεν τους ειδες γιατι δεν εχεις το skillset ακομα να διαβαζεις to matrix
5) parreto rule. προφανος και κοιταγανε.. την πεφτανε κιολας απλα εσυ δεν το εβλεπες.. :)
6)τι σχεση εχει αν ειναι ομορφος η ασχημος tribal leader?? εχει προσβαση σε ολες τις γυναικες της αγελης του.. ;)
7) το εχω γραψει και σε αλλα ποστ. κανε μια ερωτηση στον εαυτο σου. αν ειχες 10.000.000 ευρο στον λογαριασμο σου θα σε ενδιεφερε να μαζεψεις 2ευρα και πενταευρα απο εκει γυρο... οι τυποι απλα εδειχναν τα λεφτα τους.. αν καταλαβεινεις τι λεω..
εχουν αυθονια στο resource που λεγετε γυναικες... τι μας νοιαζει?!?
8γυναικες δεν ειναι και αυτες? :) ανθρωπινη φυση!! mate!! βαλτο οσο πιο γρηγορα μπορεις στο μυαλο σου!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΘΙΚΙΑ!! η διαφορα σου με τον χομο χαμπιλις ειναι οτι ξερεις να οδηγας. δατς ολ.
9)...
10)λογικο.. αλφα ειναι.. αυτος αποφασιζει αν θα πηδηξει.. και πιστεψε με αν την πηδηξει η γκομενα του θα κανει οτι δε το ειδε..
11)... καταλαβαινω οτι ολα αυτα ειναι εξα πο την πραγματικοτητα σου.. αλλα προσπαθησε ναα βελτιωθεις.
12) dominance, dominate men and women, be the one
13)ουτε καν!!!!!! ο καθενας παιρνει οτι του αξιζει.. καντο αφισα πανω απο το κρεββατι σου αυτο!!! γινε καλυτερος να σου αξιζει κατι παραπανω.
14) ανθρωπινη φυση.. ο ηγετης εχει προσβαση σε ολες.. απλα ο κοινωνικος προγραματισμος πρεπει να σου διδαξει γαμους και αλλα τετοια βηταλικια.
15) αλφα χαρακτηριστικα.. υπαρχουν και πολλα πολλα αλλα. :)
16) το χειροτερο πραγμα για μια γυναικα ειναι να την κακοχαρακτηρισεις... ρε φιλε ακομα δεν το καταλαβες? θα πανε με τον αλφα αυτος θα τις γραψει γιατι εχει αυτην και αλλες 10 και μετα θα κλαιγοντε οτι εχουν τον μαλακομαγνιτη.. αυτη ειναι η ιστορια. στο ερωτημα σου θα απαντησουν ΟΛΕΣ οχι.. ειναι απολυτα λογικο!!! μια ασχολησε με το τι λεει μια γυναικα.. ασχολησου με το τι κανει..

νταξ, δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα για τη συμπεριφορά (γυναικεία ή αντρική) από το κλαμπ :P
μπορεις κυριος απο εκει.. γιατι με το ποτο πεφτουν οι αντιστασεις.. μπορεις να καταλαβεις ποια ειναι η ανθρωπιννη φυση. μονο απο κει μπορεις να βγαλεις!!!

Εγώ πάντως στα κλαμπ δεν "κοιτάζω" απαραίτητα αυτόν που είναι κούκλος ή κακό παιδί. Είτε το πιστεύει κάποιος είτε όχι, εμένα με τραβάει η αύρα, ο τρόπος που κινείται, το χαμόγελο. Ακόμη και τα άτομα που επιλέγω να κάνω σχέση δεν χαρακτηρίζονται από ομορφιά αλλά από άλλα αγαθά.
μαργαριτη στο λεει!!! θελει τον αλφα!!
ειναι φυσικό ένστικτο της γυναίκας να θελει τον αρχηγο της αγελης, τον βασιλιά..
οσο καφρος και γελοίος και αν ειναι αυτος. αν ειναι στο επικεντρο, θα ασκησει γοητεια.

θυμάμαι καποια γνωστή μου η οποια ζήλευε παθητικά την φίλη της για τον γκομενο που ειχε, καθως ο αυτός ειχε το εξής προσόν:
ειχε γνωστούς ολους τους πορτιέρηδες των κλαμπ, έμπαινε οπου ήθελε και ηταν στα κυκλώματα. παντου τον κερνούσαν και ηταν κατι σαν boss of the night
αυτο ηταν το μονο προσόν του, και αυτο την τραβούσε σε αυτον.

βέβαια στα κλαμπ τι περιμένεις να δεις..πατσαβούρες που ψάχνουν καγκουροψωναρες:P
νοπ.. αυτο το προσον ειναι ενα απο τα πολλα που δεν μπορεις να αναγνωρησεις :D

Για ποτό ξεκίνησε αλλα βλέπεις που έφτασε...:ρ Το καλό έιναι τουλάχιστον ότι μαθαίνεις τι παίζει γύρω σου.
αρχισε διαβασμα.. ξεκινα με το human animal apo desmond morris μολις το τρελειωσεις ξαναπηγενε στο κλαμπ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προβληματίζομαι.... :hmm:

Μόλις βρεις ταίρι, θα πάψεις.
Ας υπήρχε ενδιάφερουσα κοπέλα στην παρέα και θα σου λεγα γω τι θα μέτραγες. Σόρυ που στο λέω αλλά, (φιλικά ε; ) στο μαγαζί...κάηκες.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Η πολύ παρατήρηση δεν είναι καλό πράγμα γενικώς,το έκανα και γω κάποτε αυτό το σφάλμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η πολύ παρατήρηση δεν είναι καλό πράγμα γενικώς,το έκανα και γω κάποτε αυτό το σφάλμα....

To ''κάψιμο'' είναι αναγκαίο εμπόδιο στην κατεύθυνση για σωστό προορισμό, αρκεί να μη κρατήσει πολύ και λήξει σε ''τικ'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Ρε Margaritisole, αρχικα, δεν αφηνεις τις γυναικες λεω γω; Αφου τη κανεις που τη κανεις την "ερευνα" δε ξεκινας κανα μαθημα στατιστικης για συγκεντρωση δειγματος και εξαγωγη συμπερασματων? Τι αυθαιρετα ηταν αυτα?



Με καλυψε απολυτα ο Βαλδερ σε ολα του τα ποστ, δεν εχω κατι παραπανω να προσθεσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
10)του την έπεφτε η ΦΊΛΗ της (προσπάθησε να τον φιλήσει επίσης)!!!

10)λογικο.. αλφα ειναι.. αυτος αποφασιζει αν θα πηδηξει.. και πιστεψε με αν την πηδηξει η γκομενα του θα κανει οτι δε το ειδε..
WHOT ?:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|

Aχ,μεχρι ποσο αυτα τα κοριτσακια θα υποβιβαζουν το γυναικειο φυλο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπορεις κυριος απο εκει.. γιατι με το ποτο πεφτουν οι αντιστασεις.. μπορεις να καταλαβεις ποια ειναι η ανθρωπιννη φυση. μονο απο κει μπορεις να βγαλεις!!!

:confused: υποτίθεται ότι είμαστε... πολιτισμένοι και δε φερόμαστε σαν άγρια ζώα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grayxx

Νεοφερμένος

Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
1) κανενας δεν κανει σεξ απλα και μονο γιατι ειναι ωραιος(καλα γονιδια).. πρεπει να εχει προσβαση σε γκομενες..

2)τι σχεση εχει αν ειναι ομορφος η ασχημος tribal leader?? εχει προσβαση σε ολες τις γυναικες της αγελης του.. ;)

3) το εχω γραψει και σε αλλα ποστ. κανε μια ερωτηση στον εαυτο σου. αν ειχες 10.000.000 ευρο στον λογαριασμο σου θα σε ενδιεφερε να μαζεψεις 2ευρα και πενταευρα απο εκει γυρο... οι τυποι απλα εδειχναν τα λεφτα τους.. αν καταλαβεινεις τι λεω..
εχουν αυθονια στο resource που λεγετε γυναικες... τι μας νοιαζει?!?
8γυναικες δεν ειναι και αυτες? :) ανθρωπινη φυση!! mate!! βαλτο οσο πιο γρηγορα μπορεις στο μυαλο σου!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΘΙΚΙΑ!! η

4) αλφα χαρακτηριστικα.. υπαρχουν και πολλα πολλα αλλα. :)
1)Ναι o David Gandy ας πουμε θα ειναι πολυ δυσκολο να βρει γυναικα

2) Τι tribal και μλκιες λες ρε φιλε που ζεις στην αγρια φυση και κυνηγας λιονταρια να πουμε?Αμα ειναι ασχημος ο tribal leader θα τον χεσει η αλλη και θα παει με κανεναν αλλο , ξερεις οι γυναικες εχουν πολλες επιλογες και ειδικοτερα οι ομορφες

3)Αμα ειμασταν πιθικια δεν θα γραφαμε εδω

4)Για πες ρε μεγαλε ποια ειναι αυτα,να πιεζεις τον εαυτο σου και να δειχνεις κατι το οποιο δεν εισαι?

5)Δεν ειναι απαραιτητο αυτο, οποιος κανει μια σχεση παει και με οποιον βρισκει ελκυστικο εκτος σχεσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top