Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,968 μέλη και 2,478,340 μηνύματα σε 78,936 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 406 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πριν κοιμηθείς....

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 14:11, 11-10-06:

Το τελευταιο πραγμα που σκεφτεσται πριν κοιμηθητε?
εγω συνηθος τι εχω να κανω την επομενη μερα....
κ τι περασα την μερα που φευγει....
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 563 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε: στις 14:12, 11-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Χαμένη
Το τελευταιο πραγμα που σκεφτεσται πριν κοιμηθητε?
εγω συνηθος τι εχω να κανω την επομενη μερα....
κ τι περασα την μερα που φευγει....
ε ολοι τα ιδια σκεφτομαστε. ανθρωποι ειμαστε οχι εξωγηινοι!
1
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 14:23, 11-10-06:

τον νταντι μου...
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 14:28, 11-10-06:

Οτι με "βασανιζει" συνηθως..
1
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:30, 11-10-06:

Διαφορα πραγματα, μια το ενα, μια το αλλο...
Αλλα εδω και δυο μηνες περιπου σκευτομια παντα αυτην
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 14:45, 11-10-06:

Προσπαθώ να σκέφτομαι ωραία πράγματα και μερικές φορές βάζω και μουσικούλα για να βοηθήσει. Εκτός κι αν είμαι στα αγχωτικά μου οπότε προσπαθώ να ηρεμίσω.

Λίγη ονειροπόληση, το καλύτερο υπνωτικό.
1
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,916 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 14:51, 11-10-06:

Βασικά δεν σκέφτομαι κάτι συγκεκριμένο. Μπορεί να φέρω στο μυαλό μου το πιό πρόσφατο επισόδειο του BSG ή μια συνομιλία που είχα τη συγκεκριμένη μέρα που πέρασε με μια-δυο κοπέλες που μου άρεσαν ή που μου έδειξαν εκείνες ότι τους άρεσα, ή να σκεφτώ "τι βαθμό να έχω πάρει στο τάδε μάθημα;".

Η τελευταία-τελευταία σκέψη μου θα είναι σίγουρα μια παραμόρφωση της προτελευταίας, δηλαδή να σκεφτώ ότι πέρασα το Χ μάθημα πρίν 1 μέρα, ενώ στην ουσία το έχω περάσει τον Ιούνιο του 2005. Όταν καταλάβω ότι έκανα μια παραμορφωμένη σκέψη, τότε επίσης, αντιλαμβάνομαι ότι περνάω στη φάση του ύπνου.

Το έχω αυτό το παράδοξο. Έχω συνείδηση του πότε ακριβώς περνάω στη φάση του ύπνου, πότε μια κίνηση ή ένας ήχος μέσα σε ενα όνειρο δεν ανήκει σε αυτό αλλά στο εξωτερικό περιβάλλον, πότε ένα όνειρο είναι μια αναπαράσταση σκηνής του παρελθόντος μου ή απλά άλλη μια απίστευτη ιστοριούλα που μπορώ να παρέμβω και να την διαχειριστώ όπως θέλω ή να την σταματήσω και να ξυπνήσω...

Κάτι τέτοιες λεπτομέρειες στον εαυτό μου με τρομάζουν αλλά και με συναρπάζουν ταυτόχρονα.
1
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 14:58, 11-10-06:

Νυσταζζζζζ..
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:09, 11-10-06:

Οραματίζομαι πως θα είναι όταν πετύχω τους στόχους μου, και προσπαθώ να σκεφτώ τρόπους για αυτό.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 18:00, 11-10-06:

Εγώ είτε διαβάζω μέχρι να κλείσουν τα μάτια μου (περιοδικό συνήθως) ή ονειροπολώ...
Αν είμαστε μαζί, απλά χώνομαι στην αγκαλιά του...!
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 519 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 20:10, 11-10-06:

πριν κοιμηθώ,έρχεται η ώρα του απολογισμού της ημέρας.. σκέφτομαι ό,τι μπορεί να έγινε που με απασχόλησε (θετικά ή αρνητικά) την ημέρα που πέρασε,ψάχνω λύσεις στα όποια προβλήματα μπορεί να με απασχολούν τη δεδομένη στιγμή και γενικότερα,"φιλτράρω" ό,τι έγινε,στο μυαλό μου..αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος,που πάντα θέλω το λιγότερο 1 ώρα από την ώρα που θα πέσω στο κρεβατάκι μου για να κοιμηθώ.. -εκτός κι αν είμαι πτώμα απ'την κούραση..-
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη burbuja : 11-10-06 στις 20:20.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 21:52, 11-10-06:

κάνω ένα μικρό διαλογισμό και οραματίζομαι αυτά που θέλω να μου συμβουν στο μέλλον....
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 00:45, 12-10-06:

Διάφορα πράγμα, αναλόγως την κατάσταση στην οποία βρίσκομαι. Πάντως τον τελευταίο καιρό είμαι τόσο πτώμα το βράδυ που κοιμάμαι αμέσως και δεν προλαβαίνωνα σκεφτώ τίποτα.
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 01:49, 12-10-06:

Πολύ ωραίο θέμα...
1η σκέψη μου σκέψη όταν κοιμάμαι κ όταν ξυπνάω ακόμα κ μετά από 2 χρόνια είναι το αγόρι μου...
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 10:23, 12-10-06:

Επειδή συνήθως διαβάζω πριν κοιμηθώ, η τελευταία σκέψη μου αφορά τις σελίδες του βιβλίου που διάβασα. (αναισθησία???? )
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 13:21, 12-10-06:

Αν δεν έχω αυπνίες, απλά δεν υφίσταται σαν ανάμνηση.
Παράθεση

drteddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O drteddy έγραψε: στις 13:36, 12-10-06:

Κοιτάω τα όμορφα μάτια της αγάπης μου δίπλα μου και της δίνω ένα φιλί....
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:47, 12-10-06:

Προσπαθώ να σκέφτομαι ευχάριστα πράγματα για να δω όμορφα όνειρα.
Αυτό τις καλές μέρες!
Γιατί όταν με βασανίζει κάτι δυνατό οι ώρες που πέφτω στο κρεβάτι και μέχρι να με πάρει ο ύπνος είναι αβάσταχτες. Είναι η "ώρα της αλήθειας" όπως λέω εγώ. Γιατί είναι η στιγμή που είμαι απόλυτα μόνη με τον εαυτό μου και πρέπει να τον αντιμετωπίσω για 5-10 λεπτά ή και ώρες πολλές φορές μέχρι να με πάρει ο ύπνος...
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,727 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 04:09, 13-10-06:

Εγώ πάλι, πλέον εφαρμόζω το σύστημα του "πέφτω να κοιμηθώ όταν δεν μπορώ να μείνω άλλο ξύπνιος", οπότε δεν προλαβαίνω να σκεφτώ τίποτα, ή τουλάχιστον δεν το θυμάμαι για να σας το πω. Αυτό το ξεκίνησα απο τότε που χώρισα με την πρώτη σοβαρή μου σχέση και δυσκολευόμουν να κοιμηθώ γιατί σκεφτόμουν αυτή. Γενικότερα πάντως, μπορώ να πω ότι όταν ασχολούμαι με κάτι συγκεκριμένο πριν κοιμηθώ, σκεφτόμαι αυτό (πχ στις πανελλήνιες σκεφτόμουν το μάθημα που διάβαζα πριν). Επίσης όταν κάνω μπάνιο πριν κοιμηθώ, χαλαρώνω τόσο πολύ που δεν σκέφτομαι τπτ συγκεκριμένο. Όπως καταλαβαίνετε, στις πανελλήνιες, έκανα μπάνιο πριν κοιμηθώ γιατί αλλιώς δεν μπορούσα, αφού σκεφτόμουν συνεχώς το μάθημα

Να προσθέσω κάτι πολύ σημαντικό (για μένα): θεωρώ ότι αυτά τα λεπτά σκέψεων, βοηθάνε πολύ στην ωρίμανση του ατόμου, αφού είναι οι κυριότερες (αν όχι οι μοναδικές) στιγμές συνειδητής αυτοκριτικής (βλ απολογισμός ημέρας).
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 11:18, 13-10-06:

Πειραματικά πάντως έχει δειχθεί ότι η πληροφορία που επεξεργαζόμαστε πριν κοιμηθούμε έχει την μεγαλύτερη αποροφητικότητα από εμάς.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πριν την καρδιακή προσβολή - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-11-17 στις 11:57.
    • Διακοπές πριν τις σπουδές - Από stv97
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-11-14 στις 14:39.
    • Να τον δω πριν ή μετά τις εξετάσεις ; - Από 20den3exnw
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-05-13 στις 13:38.
    • Διάβασέ το πριν ψηφίσεις - Από H-M
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-06-12 στις 12:32.
    • Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο; - Από Mr Positive
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-10 στις 20:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα