Επιστολή προς Υπουργό....

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Εδώ γίνεται ένα βήμα, απ' το οποίο κάθε Συμφορουμί-στρια/στας μπορεί να απευθύνει Ανοιχτή Επιστολή, στον οποιονδήποτε Υπουργό της εν Ελλάδι Κυβέρνησης...:clapup::clapup::clapup:

Αρχίζω με μία επιστολή προς τον Υπουργό Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Ανδρέα Λομβέρδο:redface:

" Σύντροφε Αντρέα, όσο σε θυμάμαι σαν φοιτητή στην Νομική Θεσσαλονίκης, θέλω να πιστεύω, ότι πριν αποφασίσεις να δώσεις στη δημοσιότητα τα τελευταία (και έσχατα; ) μέτρα, για τα εργασιακά και τα ασφαλιστικά, πάλεψες στο μυαλό σου, με την επιθυμία να παραιτηθείς από το Υπουργείο αφενός και την "επιταγή των καιρών"( τι άλλοθι κι αυτό!) αφετέρου! Όπως κι αν έχει όμως, το ό,τι επέλεξες να " γραφτείς στην Ιστορία", ηταν, τελικά, η κατά βάθος "ιδεολογική αντοχή" σου! Πόσο σε λυπάμαι, φίλε μου Ανδρέα!:redface:
Να 'ναι καλά, τουλάχιστον η οικογένειά σου!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
(οποιεσδήποτε ομοιότητες είναι καθαρά μη συμπτωτικές) - γράμμα στον ηγέτη

Με κανα δυό τενεκέδες λάδι για πρόσχημα
παρκάρω το τζιπ μεγάλου κυβισμού και σου μιλάω
και συ που ξέρω πως δε νοιάζεσαι
τάχα ταράζεσαι που σ' ψηφίζω

Παίζεις με την αναισθησία μου
μα την ανέχεια μου δεν την προσέχεις
και στου ταμείου μου τα σκιρτήματα
άλλα ελλείματα λες ότι έχεις

Και τι ζητάω,τί ζητάω
Μια ευκαιρία παράταση να πάρω...

Με κανα δυό εξεταστικές επιτροπές για πρόσχημα
κερνάω γιαούρτωμα στο υπουργείο
κι ενώ να μιλήσω μου απαγόρευες
εσύ αγόρευες μ' αυτούς τους δύο

Είπες μετά πως με έσωσες
δε με έσωσες η μοίρα το 'χει
κι όταν με τα χέρια μου σε μούντζωσα
εκεί την πάτησα και είπες εκλογές

Και τι ζητάω,τί ζητάω
Μια ευκαιρία στον Παράδεισο να πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
" Σύντροφε Αντρέα, ...

Τι μ@λ@κίες είν' αυτές:
Ενδοκυβερνητικοί τριγμοί για τις επώδυνες αλλαγές

Οι επώδυνες αλλαγές στις εργασιακές σχέσεις και το ασφαλιστικό που προωθεί η κυβέρνηση προκαλεί κρίση και εντός ΠΑΣΟΚ, καθώς πολλοί βουλευτές αντιτίθενται στα μέτρα. Ο υπουργός Εργασίας σήμερα συνάνταται με ομάδα βουλευτών του ΠΑΣΟΚ.

ant1online






Έντονη αντιπαράθεση προκαλούν στο ΠΑΣΟΚ και την κυβέρνηση οι επώδυνες αλλαγές στις εργασιακές σχέσεις και στο Ασφαλιστικό, που θα συζητηθούν στη Βουλή την Τρίτη και την Τετάρτη.

Σήμερα, ο υπουργός Εργασίας Ανδρέας Λοβέρδος πρόκειται να δεχθεί τη δεύτερη ομάδα βουλευτών του ΠΑΣΟΚ προκειμένου να τους πείσει ότι οι προβλέψεις του Προεδρικού Διατάγματος για το εργασιακό προβλέπονται, ήδη, στο Μνημόνιο που έχει υπογράψει η ελληνική κυβέρνηση με την τρόικα.

Θα το φέρω στη Βουλή ως άρθρο του ασφαλιστικού νομοσχεδίου, φέρεται να δήλωσε ο κ. Λοβέρδος, σύμφωνα με όσα αναφέρει σήμερα η εφημερίδα «Ελευθεροτυπία».
;;;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top