Ελληνικές βουλευτικές εκλογές - 7 Ιουλίου 2019

Τι θα ψηφίσετε στις ελληνικές βουλευτικές εκλογές 2019;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 21 25.0%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 12 14.3%
  • Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ)

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.8%
  • ΜέΡΑ 25

    Ψήφοι: 4 4.8%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Λαϊκή Ενότητα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 11 13.1%
  • Δημιουργία, ξανά!

    Ψήφοι: 16 19.0%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα

    Ψήφοι: 3 3.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 2 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Τώρα που ο ΣΥΡΙΖΑ θα είναι αντιπολίτευση ο Σκάι θα προωθεί αυτόν. Τι, όχι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αλήθεια, γιατί δεν την ξανακλείνει την ΕΡΤ η ΝΔ, ή έστω να τη συμπτύξει σε κάτι πιο παραγωγικό;

Oh... wait...


Μην φοβάσαι θα πάνε μέλη του ΣΥΡΙΖΑ και θα φωνάζουν:Βοήθεια,βοήθεια.
Πραγματικά το ότι υπάρχουν άτομα που υποστηρίζουν αυτό το τσίρκο με ξεπερνάει.

Βέβαια δεν απάντησες θα προωθεί η ΕΡΤ την ΝΔ τώρα;Μάλλον όχι.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αλήθεια, γιατί δεν την ξανακλείνει την ΕΡΤ η ΝΔ, ή έστω να τη συμπτύξει σε κάτι πιο παραγωγικό;

Oh... wait...

Μπορείς να μου πεις γιατί πλήρωνα την ΔΤ 3€ και την Ερτ 6€ σε κάθε λογαριασμό της Δ.Ε.Η.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κάτσε, σοσιαλιστής δεν είσαι εσυ σύντροφε;


Σοσιαλδημοκράτης με κλίση στον σοσιαλφιλελευθερισμό.
Ανήκω στον χορό της Κεντροαριστεράς του:


  • Βενιζέλου

  • Σημίτη

  • Παπαντωνίου



και τα λοιπά
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Δηλαδή οποίος είναι σοσιαλιστής σημαίνει ότι θέλει και την ΕΡΤ;


Οχι φυσικά. Αλλά αμα είσαι φαν του πασοκικού εκσυγχρονισμού με έμφαση στο εξαπτερυγίζειν "εξ αριστερών" της ΝΔ, ενίοτε και συγκυβερνείν και ΕΝΦΙΑλογείν, εξ ορισμού γουστάρεις να πληρώνεις κερατιάτικα. Και πρέπει να τα πληρώνεις επ αόριστον για να μάθεις τι πάει να πει το πρώτο συνθετικο "σοσιαλ-" στη σωστή του διάσταση.

Και εδω αναφέρομαι σ αυτό που μου απάντησε ο Ανώνυμος Αλκοολικός. Το οτι έχω εσένα για παράθεση δε σημαίνει κάτι.

Θα ακουστώ εριστικός αλλά εμένα το σοσιαλφιλελευθερισμός ακούγεται στ αυτιά μου σαν χριστιανοβουδιστής.

Πείτε ότι ντρέπεστε απλά να ψηφίσετε ΝΔ να το λήξουμε εκεί το θέμα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Οχι φυσικά. Αλλά αμα είσαι φαν του πασοκικού εκσυγχρονισμού με έμφαση στο εξαπτερυγίζειν "εξ αριστερών" της ΝΔ, ενίοτε και συγκυβερνείν και ΕΝΦΙΑλογείν, εξ ορισμού γουστάρεις να πληρώνεις κερατιάτικα. Και πρέπει να τα πληρώνεις επ αόριστον για να μάθεις τι πάει να πει το πρώτο συνθετικο "σοσιαλ-" στη σωστή του διάσταση.

Και εδω αναφέρομαι σ αυτό που μου απάντησε ο Ανώνυμος Αλκοολικός. Το οτι έχω εσένα για παράθεση δε σημαίνει κάτι.

Θα ακουστώ εριστικός αλλά εμένα το σοσιαλφιλελευθερισμός ακούγεται στ αυτιά μου σαν χριστιανοβουδιστής.

Πείτε ότι ντρέπεστε απλά να ψηφίσετε ΝΔ να το λήξουμε εκεί το θέμα.


Εδώ δεν ντρέπονται να ψηφίζουν (24%) ΣΥΡΙΖΑ το χειρότερο κόμμα (μετά την χρυσή αυγή και Βελόπουλο) στην Ελλάδα.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Την Κυριακή πρέπει να δοθεί αυτοδυναμία στον Κυριάκο Μητσοτάκη. Δεν βλέπω κανένα νόημα στο να έχουμε κυβερνήσεις συνεργασίας. Μόλις τελείωσε μια κυβέρνηση συνεργασία Συριζα-Ανελ. Τι μας προσέφερε; Μόνο τσίρκο και κοροιδία. Στιγμές όπως το χειροκρότημα του Καμμένου στο σόου της γραβάτας του Τσίπρα αλλά και το σόου του Καμμένου ότι θα ρίξει την κυβέρνηση για το Μακεδονικό ενώ καταψήφισε την πρόταση μομφής. Πραγματικά θεωρούσα ότι με θεωρούν ηλίθιο με αυτά που έκαναν.

Καλύτερα να έχουμε ένα κόμμα να κυβερναει με την ησυχία του παρά να ζούμε σε αυτήν την παράνοια. Μακάρι ο Μητσοτάκης να καταφέρει να ανατρέχει αυτό το νομοσχέδιο της απλής αναλογικής, είναι από τα χειρότερα πράγματα που έχουν περάσει από την ελληνική βουλή.

Και στις επόμενες εκλογές ψήφο στη ΝΔ θα ζητάς για να μην έρθει ο σύριζα και στις μεθεπόμενες (μάντεψε) πάλι ψήφο στη ΝΔ θα ζητάς για να φύγει ο σύριζα. Και πάλι από την αρχή. Δεν οδηγεί πουθενά αυτό. Δεν είναι μόνο για αυτή την Κυριακή. Σύμφωνα με αυτή τη λογική, κάθε Κυριακή ψήφο στη ΝΔ θα ζητάς μέχρι να σου εντυπωθεί για τα καλά στο μυαλό και να γίνεις από τους γραφικούς γεράκους που ήταν «μια ζωή ΝΔ».
Η ΝΔ δεν είναι ένα κόμμα. Είναι 3: φιλελεύθερη ΝΔ, «πατριωτική» alt right ΝΔ, ελαφρολαϊκιά ΝΔ. Και αυτοδύναμη να είναι, ο Μητσοτάκης μόνο με την ησυχία του δεν θα κυβερνάει, γιατί καθεμιά από αυτές τις ομάδες θέλει να βάλει την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη σφραγίδα της στο κόμμα. Καλύτερα να χωριστούν σε 3 κόμματα, ώστε να ξέρουμε τι έχουμε μπροστά μας και τι ψηφίζουμε. Η ΝΔ-μωσαϊκό έχει καταντήσει δυστυχώς ένα ανέκδοτο. Όταν ρίχνεις το ψηφοδέλτιο της ΝΔ στην κάλπη είναι σαν να παίζεις τζόκερ για το ποια ΝΔ θα σου κάτσει και θα κάτσει σε όλους τους Έλληνες. Οι εκλογές δεν είναι τζόκερ.
 

dimospap

Νεοφερμένος

Ο dimospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ως 17χρονος θα ηθελα να εκφρασω και γω την αποψη μου για τα πολιτικα .

Αρχικά , δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να ψηφισει ΝΔ και ΚΙΝΑΛ. Οι άνθρωποι αυτοι ευθυνονται για την καταστροφη της χωρας μας . Αυτοι μας χρεοκοπησαν . Αυτοι και το ΠΑΣΟΚ κατεκλεψαν τα δημοσια ταμεία . Διέπραξαν τοσα σκανδαλα για τα οποια δεν τιμωρηθηκε κανενας (siemens, novartis και αλλα τοσα) . Επεβαλαν τα πιο αντιλαικα μετρα . Αυτοι οι ανθρωποι τωρα ζητούν την ψηφο μας . Λένε οτι θα φέρουν αναπτυξη . Γιατι δεν την εφεραν παλιοτερα ; . Λένε οτι θα αυξησουν τις θεσεις εργασίας ;. Μα αυτοι απελυσαν τοσους ανθρωπους . Λένε οτι θα μειωσουν τους φορους . Μα αυτοί δεν θεσμοθετησαν τον ΕΝΦΙΑ ;

Ο Συριζα θυμαμαι ήταν ενα κομμά που ξεκινησε απο 3 % και σε 4 χρονια έγινε 2ο κομμα . Εγώ πιστευω οτι δεν περιμεναν να κυβερνησουν και δεν ηταν ετοιμοι . Κανανε και αυτοι παρα πολλα λάθη . Δεν σεβαστηκαν το ΟΧΙ στο δημοψηφισμα , υπεγραψαν και αυτοι μνημονιο . Αλλα προσπαθησαν τουλαχιστον . Αλλα τώρα βλεπω πως παμε καλυτερα . Αυξανονται οι συνταξεις , ο υποκατωτατος και ο κατωτατος μισθος, μειωθηκε ο ΦΠΑ και τοσα αλλα θετικα μετρα που δεν τα γνωριζω .

Γι'αυτο θα ψηφισω ΣΥΡΙΖΑ . Το ξέρω ο τσιπρας δεν ειναι τελειος , δεν ειναι ο ιδανικος πρωθυπουργος. Αλλα, τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερος απο τον μητσοτακη (εισηγηθηκε 7ημερη εργασια, 12ωρα) . Φυσικα πολλοι συμπολιτες μας δουλευουν 7ημερο .
Αλλα δεν μπορω να ψηφισω αυτους που μας εβαλαν στην κριση και τα μνημονια .

Μακαρι η ΝΔ να παει στο 3% .Αυτοι που μας οδηγησαν σ'αυτην την κατασταση δεν μπορουν να ζητουν την ψηφο μας .
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Τσίπρας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΣΚΑΪ την Τρίτη!:loltooth:

Ε εντάξει ξέρει ότι θα χάσει για αυτό τον καλανε.


Ο ΣΚΑΙ είχε τη μεγαλύτερη τηλεθέαση - και μάλιστα με διαφορά - την ημέρα των Ευρωεκλογών, πράγμα που σημαίνει ότι (καλώς ή κακώς :P ) έχει δυνατό τηλεοπτικό κοινό. Επομένως, η κίνηση του ΣΥΡΙΖΑ θεωρώ ότι είναι καθαρά στρατηγική, μήπως και μαζέψουν καμιά ψήφο παραπάνω. Γενικά, η άρση του εμπάργκο στο συγκεκριμένο κανάλι φαίνεται ότι είναι το τελευταίο χαρτί του Τσίπρα.

Τώρα που η Ν.Δ θα είναι κυβέρνηση η Ερτ θα προωθεί την κυβέρνηση της;Τι,όχι;


Η ΕΡΤ είναι... μπαλαντέρ (για να το θέσω ευγενικά :angelnot: ). Είναι φιλοκυβερνητικό κανάλι, τουτέστιν υποστηρίζει όποιο κόμμα βρίσκεται στην εξουσία, αφού χρηματοδοτείται από το κράτος. Συνεπώς, αν βγει ΝΔ, θα υποστηρίζει την ΝΔ κ.ο.κ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ως 17χρονος θα ηθελα να εκφρασω και γω την αποψη μου για τα πολιτικα .

Αρχικά , δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να ψηφισει ΝΔ και ΚΙΝΑΛ. Οι άνθρωποι αυτοι ευθυνονται για την καταστροφη της χωρας μας . Αυτοι μας χρεοκοπησαν . Αυτοι και το ΠΑΣΟΚ κατεκλεψαν τα δημοσια ταμεία . Διέπραξαν τοσα σκανδαλα για τα οποια δεν τιμωρηθηκε κανενας (siemens, novartis και αλλα τοσα) . Επεβαλαν τα πιο αντιλαικα μετρα . Αυτοι οι ανθρωποι τωρα ζητούν την ψηφο μας . Λένε οτι θα φέρουν αναπτυξη . Γιατι δεν την εφεραν παλιοτερα ; . Λένε οτι θα αυξησουν τις θεσεις εργασίας ;. Μα αυτοι απελυσαν τοσους ανθρωπους . Λένε οτι θα μειωσουν τους φορους . Μα αυτοί δεν θεσμοθετησαν τον ΕΝΦΙΑ ;

Ο Συριζα θυμαμαι ήταν ενα κομμά που ξεκινησε απο 3 % και σε 4 χρονια έγινε 2ο κομμα . Εγώ πιστευω οτι δεν περιμεναν να κυβερνησουν και δεν ηταν ετοιμοι . Κανανε και αυτοι παρα πολλα λάθη . Δεν σεβαστηκαν το ΟΧΙ στο δημοψηφισμα , υπεγραψαν και αυτοι μνημονιο . Αλλα προσπαθησαν τουλαχιστον . Αλλα τώρα βλεπω πως παμε καλυτερα . Αυξανονται οι συνταξεις , ο υποκατωτατος και ο κατωτατος μισθος, μειωθηκε ο ΦΠΑ και τοσα αλλα θετικα μετρα που δεν τα γνωριζω .

Γι'αυτο θα ψηφισω ΣΥΡΙΖΑ . Το ξέρω ο τσιπρας δεν ειναι τελειος , δεν ειναι ο ιδανικος πρωθυπουργος. Αλλα, τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερος απο τον μητσοτακη (εισηγηθηκε 7ημερη εργασια, 12ωρα) . Φυσικα πολλοι συμπολιτες μας δουλευουν 7ημερο .
Αλλα δεν μπορω να ψηφισω αυτους που μας εβαλαν στην κριση και τα μνημονια .

Μακαρι η ΝΔ να παει στο 3% .Αυτοι που μας οδηγησαν σ'αυτην την κατασταση δεν μπορουν να ζητουν την ψηφο μας .


Διαβάζοντας αυτό το μήνυμα έχασα κάθε ελπίδα για πολλούς νέους της χώρας.

Ρε μπέμπη 7 χρόνων ήσουν όταν μπήκαμε στην κρίση που ξέρεις και πως καταληστεψαν τα δημόσια ταμεία οι άλλοι. Με ΣΥΡΙΖΑ έχεις δημεύσει τα δημόσια ταμεία για 100 χρόνια σε περίπτωση που η Ελλάδα αθετήσει τους όρους των δανειστών και το υπερπλεονασμα που έφερε ο Τσίπρας για 40 χρόνια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ως 17χρονος θα ηθελα να εκφρασω και γω την αποψη μου για τα πολιτικα .

Αρχικά , δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να ψηφισει ΝΔ και ΚΙΝΑΛ. Οι άνθρωποι αυτοι ευθυνονται για την καταστροφη της χωρας μας . Αυτοι μας χρεοκοπησαν . Αυτοι και το ΠΑΣΟΚ κατεκλεψαν τα δημοσια ταμεία . Διέπραξαν τοσα σκανδαλα για τα οποια δεν τιμωρηθηκε κανενας (siemens, novartis και αλλα τοσα) . Επεβαλαν τα πιο αντιλαικα μετρα . Αυτοι οι ανθρωποι τωρα ζητούν την ψηφο μας . Λένε οτι θα φέρουν αναπτυξη . Γιατι δεν την εφεραν παλιοτερα ; . Λένε οτι θα αυξησουν τις θεσεις εργασίας ;. Μα αυτοι απελυσαν τοσους ανθρωπους . Λένε οτι θα μειωσουν τους φορους . Μα αυτοί δεν θεσμοθετησαν τον ΕΝΦΙΑ ;

Ο Συριζα θυμαμαι ήταν ενα κομμά που ξεκινησε απο 3 % και σε 4 χρονια έγινε 2ο κομμα . Εγώ πιστευω οτι δεν περιμεναν να κυβερνησουν και δεν ηταν ετοιμοι . Κανανε και αυτοι παρα πολλα λάθη . Δεν σεβαστηκαν το ΟΧΙ στο δημοψηφισμα , υπεγραψαν και αυτοι μνημονιο . Αλλα προσπαθησαν τουλαχιστον . Αλλα τώρα βλεπω πως παμε καλυτερα . Αυξανονται οι συνταξεις , ο υποκατωτατος και ο κατωτατος μισθος, μειωθηκε ο ΦΠΑ και τοσα αλλα θετικα μετρα που δεν τα γνωριζω .

Γι'αυτο θα ψηφισω ΣΥΡΙΖΑ . Το ξέρω ο τσιπρας δεν ειναι τελειος , δεν ειναι ο ιδανικος πρωθυπουργος. Αλλα, τουλαχιστον ειναι πολυ καλυτερος απο τον μητσοτακη (εισηγηθηκε 7ημερη εργασια, 12ωρα) . Φυσικα πολλοι συμπολιτες μας δουλευουν 7ημερο .
Αλλα δεν μπορω να ψηφισω αυτους που μας εβαλαν στην κριση και τα μνημονια .

Μακαρι η ΝΔ να παει στο 3% .Αυτοι που μας οδηγησαν σ'αυτην την κατασταση δεν μπορουν να ζητουν την ψηφο μας .

Για αυτό επειδή είσαι 17 έχεις πολλά ακόμα να διαβάσεις.
Τα στοιχεία των Ισολογισμών για τα ταμία δε σε δικαιώνουν, και 4,5% πλεόνασμα σημαίνει σε λίγο πρέπει να κοπούν μισθοί και συντάξεις.
Σορι αλλά είσαι μικρός ακόμα για να τη λες σε κάποιους που θυμούνται ακόμα και αν είναι 22
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μητσοτάκης για αντικαπνιστικό νόμο

https://youtu.be/V1u8ufqc3Pc?t=2784


:hehe: Τραγικός ο Αρναούτογλου. Πολύ καλές απαντήσεις από τον Μητσοτάκη.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top