Netflix

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προχτές είδα το I am mother.

Πολύ καλό το προτεινω σε όποιον του αρέσουν τα sci fi
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για κάποιον που δεν έχει Netflix και σκέφτεται να βάλει.
Οι σειρές ανανεώνονται συχνά ή όχι; Για να το ξέρω
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για κάποιον που δεν έχει Netflix και σκέφτεται να βάλει.
Οι σειρές ανανεώνονται συχνά ή όχι; Για να το ξέρω

Τον τελευταίο καιρό το Netflix τείνει να δίνει μεγαλύτερη έμφαση στην παραγωγή δικών του σειρών, παρά στην απόκτηση από άλλους παραγωγούς. Κάποιες από αυτές που φτιάχνει είναι καλές, κάποιες άλλες όχι :P
Από ταινίες μην περιμένεις πολλά. Έχει λίγες κλασικές, λίγες οσκαρικές, λίγες european, και από εκεί και μετά το χάος!

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα μήνα το free trial, να δεις αν σου αρέσει και μετά να αποφασίσεις αν θα το κρατήσεις ή όχι.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Σειρά βέβαια επικεντρώνεται στο δράμα δύο εραστών διαφορετικής εποχής. Με πάρα πολλές ιστορικές αναφορές ... έχει δυστυχώς σταματήσει στην Αμερικανική επανάσταση.

Outlander



Να λιώσεις στον καναπέ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Είδα το Leaving Neverland. Γροθιά στο στομάχι. Ακούς για έναν παιδόφιλο και σιχαίνεσαι, είναι λογική αντίδραση. Όταν όμως μιλάμε για τον Michael Jackson που έχεις φάει ώρες και ώρες να ακούς τα τραγούδια του, να τα χορεύεις σε πάρτυ, να έχεις πόστερ του, να τον αγαπάς, τότε μπερδεύεσαι. Μεγάλη παγίδα. Και ειδικά με την έλλειψη ενημέρωσης για την παιδεραστεία που υπήρχε εκείνα τα χρόνια.:/:

 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Είδα το Leaving Neverland. Γροθιά στο στομάχι. Ακούς για έναν παιδόφιλο και σιχαίνεσαι, είναι λογική αντίδραση. Όταν όμως μιλάμε για τον Michael Jackson που έχεις φάει ώρες και ώρες να ακούς τα τραγούδια του, να τα χορεύεις σε πάρτυ, να έχεις πόστερ του, να τον αγαπάς, τότε μπερδεύεσαι. Μεγάλη παγίδα. Και ειδικά με την έλλειψη ενημέρωσης για την παιδεραστεία που υπήρχε εκείνα τα χρόνια.:/:



Χωρίς να έχω καμία πρόθεση να υποστηρίξω την παιδεραστία, γνωρίζεις τίποτα για την παιδική ζωή του Jackson? Πέρα από εκμετάλλευση του τεράστιου ταλέντου του και κακομεταχείρηση από τον πατέρα του από πολύ μικρή ηλικία είναι πολύ πιθανό να είχε πέσει και ο ίδιος θύμα παιδεραστίας. Είχε ειπωθεί πριν καιρό ότι ο daddy Jackson τον έδινε για "διακοπές" σε μεγάλα κεφάλια του Hollywood και όταν γυρνούσε σπίτι δε μιλούσε για μέρες, από έναν αδερφό του αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω αν ήταν θύτης, αλλά όπως σχεδόν όλα τα παιδιά - θαύμα εκεί πέρα (βλ. Britney - ρομποτ με στοιχειωμένα μάτια) πιστεύω ήταν θύμα. Επίσης βλέπω σκεπτικά τέτοια ντοκιμαντέρ όταν δεν βγαίνουν όσο είναι εν ζωή ο πρωταγωνιστής, ούτε τον καιρό που έβγαζε πολύ χρήμα μετά θάνατον αλλά μια άκυρη στιγμή.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
@*Serena* κι εγώ έτσι έλεγα πριν το δω αλλά άλλαξα γνώμη. Δες το και πες μου αν τους πιστεύεις ή όχι. Το οτι ήταν κι ο ίδιος θύμα τον δικαιολογεί κάπως αλλά δεν τον απαλλάσσει.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν λέω απαραίτητα ότι ήταν αθώος. Αυτοί που μιλάνε στο ντοκιμαντέρ είναι οι ίδιοι που απέσυραν τις καταγγελίες πολλά χρόνια πριν? Γιατί δε μίλησαν στα τελευταία χρόνια του ή λίγο μετά το θάνατο του που έβγαζε εκατομμύρια το όνομα του? Απλά μου φαίνεται λίγο ύποπτο να επιδιώκεται να καταστραφεί το όνομα του σε αυτή τη φάση, που δεν είναι σε θέση να πει "οκ τα έκανα, για άκου τι μου έκαναν εμένα αυτός και αυτός".

Σε ένα παράλληλο σύμπαν εμπλέκονται σε υπόθεση παιδεραστίας οι Κλιντονς και ο γιος της Ελισάβετ αλλά το σύμπαν σφυρίζει αδιάφορα και καταδικάζει έναν πεθαμένο που σε λίγες μέρες κλείνει 10 χρόνια στον τάφο.

Θα το δω κάποια στιγμή, αλλά παρά το ότι λέει και τις διάφορες ιστορίες που έχω διαβάσει περί πτωμάτων στη Neverland κλπ συνεχίζω να τον βρίσκω απίστευτα τραγική και βασανισμένη προσωπικότητα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Πολυ δυνατός μήνας για netflix και αυτός και ο επόμενος. Έχει αρχίσει η τελευταία season του jessica jones, αύριο έχει 2η season dark, ενώ τον Ιούλιο ακολουθούν το casa de papel και το stranger things.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Serena δες τη σειρά και θα καταλάβεις οτι δεν είναι απλά μια σπίλωση του ονόματός του. Τα περιστατικά αυτά συνέβησαν και υπάρχουν πολλά παιδιά που έχουν ομολογήσει ή καταθέσει, και επίσης υπάρχουν και καμαριέρες και σωφέρ που δούλευαν γι' αυτόν τότε. Αυτά που ρωτάς όλα εξηγούνται στη σειρά.
 

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Είδα το Leaving Neverland. Γροθιά στο στομάχι. Ακούς για έναν παιδόφιλο και σιχαίνεσαι, είναι λογική αντίδραση. Όταν όμως μιλάμε για τον Michael Jackson που έχεις φάει ώρες και ώρες να ακούς τα τραγούδια του, να τα χορεύεις σε πάρτυ, να έχεις πόστερ του, να τον αγαπάς, τότε μπερδεύεσαι. Μεγάλη παγίδα. Και ειδικά με την έλλειψη ενημέρωσης για την παιδεραστεία που υπήρχε εκείνα τα χρόνια.:/:



Θα το δω μόλις επιστρέψω, πάντως η παιδεραστία είναι ευρύτατο θέμα.... τώρα γίνεται ζήτημα λόγω Michael Jackson, βέβαια είναι ένα ζήτημα στην καθολική εκκλησία, ο Πάπας Φραγκίσκος συνέκρινε την παιδεραστία στους κόλπους της Εκκλησίας με τις ανθρωποθυσίες που τελούσαν ορισμένες παγανιστικές θρησκείες, αλλά και στον ισλαμικό κόσμο η παιδεραστία είναι κανόνας τα Bacha Bazi – Μπαχά Μπαζί… κυριολεκτικά “αγόρια δίχως γένια” στο Αφγανιστάν....






..... αλλά και γάμοι μεγάλων ανδρών με κορίτσια κάτω των δέκα χρονών....








Και όταν λέμε γάμος κανονικός γάμος.












 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκίνησα, επιτέλους, το Homeland. :clapup:

Αχ, αυτή η γλυκιά ευδαιμονία τού να ξεκινάς μια σειρά που άλλοι την έχουν δει προ πολλού, και μάλιστα με τη δυνατότητα να τη βλέπεις back2back, δίχως να περιμένεις νέο επεισόδιο ή τη νέα σεζόν έχοντας ξεχάσει τι έχεις δει στα προηγούμενα. Ζουλέψτε! :P
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ξεκίνησα, επιτέλους, το Homeland. :clapup:

Αχ, αυτή η γλυκιά ευδαιμονία τού να ξεκινάς μια σειρά που άλλοι την έχουν δει προ πολλού, και μάλιστα με τη δυνατότητα να τη βλέπεις back2back, δίχως να περιμένεις νέο επεισόδιο ή τη νέα σεζόν έχοντας ξεχάσει τι έχεις δει στα προηγούμενα. Ζουλέψτε! :P
Είσαι τυχερή γιατί τελειώνει φέτος οπότε αν το πας αργά παίζει να μην χρειαστεί να περιμένεις καθόλου ή έστω πολύ λίγες εβδομάδες για επεισόδιο.

Πολύ καλή σειρά και ειδικά οι σεζόν που έχουν να κάνουν με τη Μέση Ανατολή.
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, ναι, μες στο '19 ρίχνει αυλαία. Γι' αυτό είπα να την ξεκινήσω τώρα - θέλω να πιστεύω πως θα έχω ακόμα υλικό μέχρι να τελειώσει κι η 8η. *fingers crossed Υπέροχη σειρά!

Κι η 4η σεζόν τού Damages θυμάμαι πως έχει ως θεματολογία τις πολεμικές επιχειρήσεις. Εστιάζει στο κύκλωμα πολεμικών επιχειρήσεων ιδιωτικού στρατού στο Αφγανιστάν και την αμερικανική κυβέρνηση που κρύβεται από πίσω. Ολόκληρη η σειρά αξίζει, βέβαια - όχι μόνο αυτή. Δυστυχώς, δεν την έχει το Netflix αλλά αξίζει να την αναζητήσεις, αν δεν την έχεις δει, και για έναν ακόμη λογο: Glenn Close.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Αγαπημένο Homeland, αν κι έχω ξεχάσει μπόλικα από 1 χρόνο+ που παίχτηκε το τελευταίο επεισόδιο.

Περίμενω πότε θα έρθουν καινούριοι κύκλοι από Ozark, Atypical και Sex Education :hmm:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
To homeland ως σειρά τη χωρίζω σε 2 μέρη.

Το 2ο δεν βλέπεται. Αλλάζουν το ύφος της σειρά και την κάνουν αστυνομική. Συνολικά οverated σαν σειρά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ξεκίνησα το the Bates motel. Πρώτη φορά μέρα από πολύ καιρό που πορώνομαι με σειρά, έχω σχεδόν τελειώσει την πρώτη σεζόν. Πολύ καλογραμμένοι χαρακτήρες και η πλοκή προχώρα όπως πρέπει, ούτε πολύ γρήγορα αλλά ούτε και υπερβολικά αργά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Βρήκα ένα διαμαντάκι στο netflix, αυστραλέζικο. Το έχει γράψει ο ίδιος ο πρωταγωνιστής, κάτι που με κάνει να το αγαπάω ακόμα περισσότερο.
Please like me



@ultraviolence νομίζω θα σού αρέσει!:yes:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top