Φιλοσοφική Αθηνών

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μου έχουν πει κάποιοι γνωστοί μου ότι η Φιλοσοφική Αθηνών δεν έχει πολύ καλή οργάνωση και το κτίριο δεν είναι απο τα καλύτερα.Ποιες είναι οι απόψεις και εμπειρίες σας από τη Φιλοσοφική Αθηνών;Η επαρχία έχει καλύτερες φιλοσοφικές-ανθρωπιστικές σχολές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Προφανώς η δουλειά που γίνεται στα επαρχιακά τμήματα είναι καλύτερα από τα κεντρικά αφού οι καθηγητές κατά βάση ασχολούνται περισσότερο για να αναδείξουν το Πανεπιστήμιο τους. Ομως στο βιογραφικό κακά τα ψέματα μετράει το Αθήνα, Θεσσαλονίκη πολύ παραπάνω συνεπώς εάν δεν παίζει θέμα οικονομικό (σπίτι σε επαρχιακή πολη) θεωρώ καλύτερη επιλογή Αθήνα ανεξάρτητα από την δουλειά που γίνεται εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το κτίριο δεν είναι από τα καλύτερα, όχι όμως λίγη σημασία έχει. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη από το δυναμικό του τμήματός μου. Και γενικά από την Αθήνα: Από εδώ ξεκινούν όλα, εδώ τα βλέπεις όλα, εδώ συμβαίνουν πολλά. Υπάρχουν αμέτρητες επιλογές, ημερίδες, σεμινάρια, δράσεις. Και το πανεπιστήμιο συμμετέχει ενεργά σε πολλές.!
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top