Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλησπερα και Καληνυχτα....παω σιγα σιγα γιατι χρειαζομαι δυναμεις για αυριο...Καλη επιτυχια σε οσους δινουν αυριο!!!!!!!!!Θετικη Σκεψη!!!!!!!!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ρε παιδιά, 2 μέρες έχω μείνει κάπως εκτός κ αρχίζω κ παθαίνω κρίσεις έλλειψης :crazy:

Το υπουργείο πολιτισμού:
Το e-steki προκαλεί εθισμό

:devil:
Τι τσιγάρα και άλλες μλκς, e-steki .-



:P
Καλησπερα και Καληνυχτα....παω σιγα σιγα γιατι χρειαζομαι δυναμεις για αυριο...Καλη επιτυχια σε οσους δινουν αυριο!!!!!!!!!Θετικη Σκεψη!!!!!!!!!!:clapup::clapup:
Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όνειρα γλυκά Γεωργία :)

Πάνο με εκνευρίζεις με το να λες ότι είναι εύκολα :mad: :mad: :rant:

Τα νεύρα μου γμτ!!!!!!!!! Δεν πρόκειται ούτε να βγάλω την ύλη, ούτε να θυμάμαι όσα έχω διαβάσει. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μάλλον έχω κρυώσει γαμώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
6/17 = 35% της ύλης :/:
Με το γαϊδουράκι πάει γμτ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Κουράγιο.:/:
Εγώ πάω να πέσω.Καλο βράδυ. :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάω να την πέσω κι εγώ, πλέον δεν καταλαβαίνω τίποτα, το μυαλό μου έχει γίνει κουρκούτι. :(
Θα ξυπνήσω κατά τις 7-8 να συνεχίσω το διάβασμα (είμαι στα 6,5/17 :/: )
Ευτυχώς γράφω σχετικά αργά (4 το απόγευμα).
Το εγγενές πλεονέκτημα και μειονέκτημα ταυτόχρονα του χρόνου, είναι το πόσο γρήγορα περνάει... (βραδινές αμπελοφιλοσοφίες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Πάω κι εγώ να κοιμηθώ 2,5 ωρίτσες. Στις 5.30 θα είμαι πάλι εδώ για να διαβάζω τα καράβια μου αλλά και τα παράγωγα ναύλων στον ΝΥΜΕΧ και στον IMAREX...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Kαληνύχτα παιδάκια :D. Τελειωνουμε :clapup:!!! Εγώ την Τρίτη. Έχω και τον counter στο msn με τις ώρες που μένουν :P.

1 Day 14 Hours
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλημερααααααααααα παιδακια!!!!!!!!:clapup::clapup:
Πρωινο ξυπνημα λογω διαβασματος...:worry:
Πάω να την πέσω κι εγώ, πλέον δεν καταλαβαίνω τίποτα, το μυαλό μου έχει γίνει κουρκούτι. :(
Θα ξυπνήσω κατά τις 7-8 να συνεχίσω το διάβασμα (είμαι στα 6,5/17 :/: )
Ευτυχώς γράφω σχετικά αργά (4 το απόγευμα).
Το εγγενές πλεονέκτημα και μειονέκτημα ταυτόχρονα του χρόνου, είναι το πόσο γρήγορα περνάει... (βραδινές αμπελοφιλοσοφίες)

Πάω κι εγώ να κοιμηθώ 2,5 ωρίτσες. Στις 5.30 θα είμαι πάλι εδώ για να διαβάζω τα καράβια μου αλλά και τα παράγωγα ναύλων στον ΝΥΜΕΧ και στον IMAREX...:D


Λια με την οικονομια σου, Βαλντερακο με τα καραβια σου και γω με τα φαρμακακια μου, λιγο ακομα παιδια μας εμεινε λιγο ακομα..(το λεω μπας και δωσω κουραγιο και σε μενα, γιατι προκοπει με την υλη δεν βγαινει).Το γαϊδαρο σχεδον τον φαγαμε στην ουρα θα κολλησουμε??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όσους γράφουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλημέρα:) καλη εβδομάδα να έχουμε και γρήγορη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλημέρααα!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλημέρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλημέρα!
Τελικά αντί για 7-8 ξύπνησα 9+ :(
Είδωμεν...

Κουράγιο Γεωργία...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλέ γιατί δεν μου είπες να σε ξυπνήσω; :(
ΑΧχχχ

Καλημέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να σας δώσω μια ιδέα να φρίξετε (copy paste από σημειώσεις που κρατάω στο Notepad των Windows για να μην μπερδεύομαι με τους όρους);
Πάρτε και ...απολαύστε (μη χε :sick: )
MR (Marginal Revenue): Οριακό έσοδο
MC (Marginal Cost): Οριακό κόστος
LAC (Long-term Average Cost): Μακροχρόνιο μέσο κόστος = συνολικό κόστος / ποσότητα προϊόντος
LMC (Long-term Marginal Cost): Μακροχρόνιο οριακό κόστος
SFC (Short-term Fixed Cost): Βραχυχρόνιο σταθερό κόστος
SVC (Short-term Variant Cost): Βραχυχρόνιο μεταβλητό κόστος
STC (Short-term Total Cost): Βραχυχρόνιο συνολικό κόστος = SFC + SVC
SMC (Short-term Marginal Cost): Βραχυχρόνιο οριακό κόστος
SAFC (Short-term Average Fixed Cost): Βραχυχρόνιο μέσο σταθερό κόστος = SFC / προϊόν
SAVC (Short-term Average Variant Cost): Βραχυχρόνιο μέσο μεταβλητό κόστος = SVC / προϊόν
SATC (Short-term Average Total Cost): Βραχυχρόνιο μέσο συνολικό κόστος = SAFC + SAVC

:wacko::wacko::wacko:
Εγώ πληροφορική πήγα να σπουδάσω, αυτά που κολλάνε γμτ;; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μην μάθεις παπαγαλία τα αγγλικά ακρωνύμια, δεν θα σε βοηθήσει καθόλου. Μάθε τους όρους στα αγγλικά και θα μάθεις και τα ακρωνύμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μην μάθεις παπαγαλία τα αγγλικά ακρωνύμια, δεν θα σε βοηθήσει καθόλου. Μάθε τους όρους στα αγγλικά και θα μάθεις και τα ακρωνύμια.
Μωρε ναι, αλλά τα μπερδεύω όλα αυτά μεταξύ τους, άσε που δεν θυμάμαι που χρησιμεύει το καθένα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά:

Οριακό κόστος είναι η μονάδα που δείχνει την μεταβολή του κόστους μετά από την προσθήκη μιας μονάδας παραγωγικού συντελεστή (π.χ. εργάτης). Αυτό σε βοηθάει πολύ στην εύρεση που ξεκινάει να ισχύει ο νόμος της φθίνουσας απόδοσης.

Μέσο κόστος = κόστος/παραγωγικοί συντελεστές

Σταθερό κόστος συνήθως σου το δίνουν στην εκφώνηση.

Συνολικό κόστος = Σταθερό + Μεταβλητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top