Οι καλύτερες ατάκες στο e-steki

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από το θέμα: Τις δουλειές του σπιτιού, ποιος θα τις κάνει;

Αρχική Δημοσίευση από lugar:
Ωραία λοιπόν άρα σε πολυκατοικία χωρίς σκύλο και με ένα καλό gel που θα βάζει κατά των κατσαρίδων η γυναίκα σου μια φορά το 6μηνο δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα ποτέ.
Πόσο μ'αρέσουν οι δίκαιες μοιρασιές!:clapup:
Τι ακριβώς χρειάζεσαι εσύ μέσα στο σπίτι? Αστο καλύτερα άμα χρειαστούμε θα σε φωνάξουμε για δότη σπέρματος.
Και ο ...katalinos:
γυναίκες :redface:...ποτέ δεν σε λένε μ@λ@κα - πάντα στο εξηγούν με συμφραζόμενα :hehe:
:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
δεν μπορω να βρρω την παραθεση δυτυχώς:

(αν θυμαμαι καλα)ZoitCa:
με εκνευρίζει οταν παω στην τράπεζα και έχει 50 νούμερα πριν απο μένα...

self-instructive depressing:
μην ανησυχείς,εσύ είσαι το μεγαλύτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
γιατι οι αντρες δεν ανοιγονται και μολις πας να τους μιλησεις η θα πεινασουν,η θα εχουν να δουν καποιο ματσ η δεν ξερω και γω τι???
δεν σας αρεσουν καθολου οι κουβεντες απ'οτι εχω καταλαβει!

Πω- πω ... κοπελιά πίστεψέ με δεν είναι θέμα φύλου ...
μου φαίνεται δεν έχεις πέσει σε τύπους που είχαν όρεξη για ατέρμονες συζητήσεις και ατέλιωτες υπεραναλύσεις .
Να γίνεται λαπάς ο εγκέφαλός σου και να αποζητάς ολίγη υπέροχη ελαφρότητα και κανα ματσάκι στην τιβί .
Μόνο εγώ πέφτω σε τέτοιους καμμένους ? :worry:

π.σ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Καταρχήν , να εξομογηθώ ότι μέχρι πρόσφατα ξύνιζαν τα μούτρα μου όταν έβλεπα θετικές ψόφους στον worshipperjesus , και ακόμα υποστηρίζω τον τρόπο που σκέφτομουν . Βλέπετε , καλοί μου συνφορουμίτες , νευρίαζα όταν σε ένα σοβαρό θέμα κάποια μέλη που εκτιμώ έκαναν ποστ-κατάθεση ψυχής , μερικές φορές με πιο αργό ρυθμό από ταινία του αγγελόπουλου ή επεισόδιο του νησιού , άλλοτε με αντιφάσεις που αλληλοαναιρούνταν σαν κυβερνητικό έργο και συχνά με στόμφο ανάλογο του πρέκα όταν απευθύνεται στην χριστίνα λαμπίρη (η αγαπητή μελιώ είχε παρομοιάσει τον self-instructive depressing με τον πρέκα , και ναι , είναι από τα μέλη που εκτιμώ τα ποστ του (του πρέκα) , τυχαίο ; δεν νομίζω να νομίζεις) . Όμως παρόλα τα ψεγάδια , με συγκινούσε βαθύτατα ότι παίρναν πολύ σοβαρά το θέμα για το οποίο μιλούσαν - όπως κάνουν βέβαια όλοι οι έλληνες - ιδίως όταν είναι άσχετοι με το θέμα . Και ξαφνικά πεταγόταν αυτός ο έξω-από-εδώ worshipperjesus , για τον οποίο οι απόψεις διιστανται :
1.οι άθεοι πιστεύουν ότι είναι ένας θεούσος φανατισμένος
2.οι θεούσοι φανατισμένοι πιστεύουν ότι είναι ένα άθεο τρολ
3.ο ρεμπεσκές πιστεύει ότι είναι ο δεσμώτης
4.ο δεσμώτης πιστεύει ότι είναι το φάντασμα που καταδιώκει τον μάριο κουτσούκο
5.τα θηλυκά μέλη δεν πιστεύουν ότι είναι ο δεσμώτης επειδή δεν τους έχει στείλει ακόμα ερωτικά ραβασάκια
6.ο μπαγγκς πιστεύει ότι είναι πράκτορας της σοσιαλιστικής διεθνούς
7.ο μάξιμος πιστεύει ότι είναι πράκτορας της κομμουνιστικής δεξιάς
8.η μελιώ πιστεύει ότι είναι κάποιος σεξουαλικά στερημένος
9.ο μάριος κουτσούκος δεν ρωτήθηκε ακόμα , αλλά γράφει ένα σχετικό βιβλίο

όταν λοιπόν όλοι έχουνε πιάσει ένα σοβαρό θέμα και το αναλύουνε , σκεφτόμουν εξοργισμένος , γιατί να επιβραβεύουμε τον μίστερWorship ;

Αλλά σήμερα κατάλαβα γιατί . H πολλή σοβαρότητα σκοτώνει . Αλλά δεν είναι μόνο αυτό . Η πολλή σοβαρότητα σε διαλύει . Γιατί μένει σε συλλογικό τουλάχιστον επίπεδο μόνο στα λόγια και ποτέ στις πράξεις . Έτσι , το χάσμα μεταξύ των δύο , σε απελπίζει . Φυσικά αυτό το διαπίστωσα όχι μπαίνοντας τώρα στο φόρουμ , αλλά με κάτι που μου έτυχε σήμερα . Αλλά , τώρα που έπεσα στο ποστ :

προαιρετικό το μάθημα της ιστορίας ;
Τραγική εξέλιξη.

Το μάθημα της Ιστορίας, προσφέρει μια βασική διδακτική εμπειρία αποστήθισης που πελεκίζει το μαθητή*: αντί αυτός να κυνηγά την ηδονή παίζοντας ποδόσφαιρο στο πάρκο μένει μέσα στο σπίτι αποστηθίζοντας ημερομηνίες.

Αν το σχολείο σταματήσει να είναι μαρτυρική αγγαρεία, πως θα κατανοήσει ο μαθητής ότι για να φτάσει στην επιτυχία, πρέπει να περάσει μέσα από αυτοκαταστροφικά βασανιστήρια;

Προτάσεις μου:
1)Κατάργηση διαλειμμάτων.
2)Γυμναστική: υποχρεωτικά όλοι οι μαθητές θα τρέχουν ένα μαραθώνιο κάθε εβδομάδα(καλύτερα κάθε Σάββατο να μη χάνουν ώρες από αλλού).
3)Πανελλήνιες εξετάσεις από το δημοτικό.

Το υπουργείο Παιδείας να τιμήσει το όνομα του και να φροντίσει να παιδέψει ανελέητα τους μαθήτες.

*άνθρωπος αγράμματος, ξύλο απελέκητο.

θυμήθηκα το συμπέρασμα που έβγαλα το μεσημέρι :
η βλακεία είναι σχεδόν ανίκητη - τελείως ανίκητη είναι η τρέλα

θέλω να τρέξω στις καλαμιές και τα λιβάδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ο worshipperjesus παραμονεύει στη γωνία για την τριαδικότητα της σεξουαλικής σας πράξεως.

Ο worshipperjesus ως μέλος της MENSA πλέον, συνεχίζει να παρακολουθεί με κομμένη την ανάσα, έχοντας στα χέρια του ένα σακουλάκι φουντούνια


ΘΕΟΣ!!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ο μπόρατ μου έχει στείλει καμιά δεκαριά π.μ. , με ένα βιογραφικό του , γιατί ντρέπεται να το στείλει ο ίδιος :mad:
επίσης λέει , ότι να το στείλει κάποιος άλλος και όχι ο ίδιος , θα βοηθήσει να αναπτυχθεί ένα ρεύμα θαυμαστών του
Τέλος πάντων , ιδού , δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το παιδί , αλλά αν δεν τον πάρετε , θα απελπιστεί και θα πάει σε κανένα ριάλιτι μαγειρικής ή στο μπιγκ μπράδερ . Και είναι κρίμα γιατί πρώτον δεν ξέρει ούτε τηγανητά αυγά να φτιάχνει και δεύτερον δεν έχει κάνει ούτε καν προσθετική στήθους .

Αίτηση


Όνομα : borat
Ψευδώνυμο : Γιάννης

Αγαπημένο μου one-night chat , αποφάσισα να σου γράψω , όχι για την δική μου υστεροφημία , αλλά για την δική σου διευκόλυνση : τις χιλιάδες αιτήσεις που θα λάβεις , μην κάνεις τον κόπο καν να τις διαβάσεις . Βλέπεις , έχω ένα συγκριτικό πλεονέκτημα : μπορεί όλοι οι έλληνες να πιστεύουν ότι κουβαλούν μια μάλλον ενδιαφέρουσα ιστορία , αλλά εγώ πιστεύω ότι κρύβω μια απίστευτα ενδιαφέρουσα ιστορία .
Γεννήθηκα σε ένα χωριό Τετάρτη μεσημέρι , γιατρός δεν με ξεπέταξε , μόν' της μαμής το χέρι . Από έμβρυο άκουγα ελληνικό ροκ , εκτός από τα σάββατα που πήγαινα σε κλαμπ για καμάκι και τις κυριακές που ψήναμε όλο το σόι χοιρινές πανσέτες στην ταράτσα ακούγοντας αντάρτικα και ζαφείρη μελά . Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή .
Πέρασα τα πρώτα 18 χρόνια της πολυτάραχης ζωής μου , σε μια γειτονιά των Εξαρχείων . Ο πατέρας μου το πρωί ήταν ΜΑΤατζής και η μητέρα μου σερβιτόρα στο Ρεσιτάλ της Ερεσού . Το βράδυ , ο πατέρας μου ήταν πόρτα στο Ρεσιτάλ της Ερεσού και η μητέρα μου πέταγε πέτρες στα ΜΑΤ . Μετά από 20 χρόνια ευτυχισμένου γάμου (η μητέρα μου συγκεκριμένα ήταν ευτυχισμένη σε συναυλίες , και ο πατέρας μου σε τσάμπιον λιγκς) , χώρισαν με ένα πολιτισμένο και εποικοδομητικό διαζύγιο : η μαμά τα έφτιαξε με τον δικηγόρο και ο μπαμπάς δικαιούταν πλέον βάσει δικαστικής απόφασης να με βλέπει τις κυριακές να μασουλάω χοιρινές πανσέτες και να ακούω παπακωνσταντίνου με ακουστικά για να την σπάσω στο σόι .
Στα 18 μου , αποφάσισα να στρωθώ στο διάβασμα για να περάσω σε μια καλή σχολή . Ως τότε μπεκρόπινα (κόκα κόλα και σόδες) , αλήτευα στα στενά των Εξαρχείων (χτυπούσα κουδούνια και έτρεχα να κρυφτώ) , είχα τα πρώτα ερωτικά μου σκιρτήματα (τα θυμήθηκα πρόσφατα και μελαγχολούσα , όταν έμαθα ότι έκλεισε το maxim) και διάβαζα με μανία λογοτεχνία ακούγοντας κατσιμιχαίους και νικόλα άσιμο . Ήξερα ότι όλη αυτή η ενέργεια μέσα μου θα ξεσπούσε σαν ηφαίστειο , παρασέρνοντας τα πάντα στο δρόμο της : τον πατέρα μου να κοιμάται στον καναπέ με τον σπορτκάστερ στο τέρμα , την μητέρα μου να κλαίει μόνη της στον λόφο του στρέφη , τους δασκάλους μου που πάνω στο καλύτερο με ξύπναγαν με βία για να με αποκοιμίσουνε τα σκαλιστά θρανία . Και κυρίως , τα ταξίδια τα οποία ήλπιζα να κάνω , αμελώντας στο μεταξύ άλλα ταξίδια που είχαν ήδη ξεκινήσει .
Πέρασα στο Μαθηματικό , γιατί ήταν ο μόνος τρόπος να βαρεθώ επιτέλους τα μαθηματικά . Συμμετείχα σε όλα τα φοιτητικά κινήματα , κατά του άρθρου 16 , κατά του άρθρου 6437/8388 κ.λ.π. εκτός από τις ταραχές για τον γρηγορόπουλο - ο ριζοσπάστης δεν έχει προλάβει να καταδικάσει στο τελευταίο του φύλλο το σχετικό άρθρο .
Νιώθοντας την τανάλια της ανεργίας να σφίγγει γύρω από το αντικείμενο που σπούδαζα , δεν κάθισα με άδεια χέρια : δούλεψα περιστασιακά σε κάθε λογής απασχόληση , με highlight την γυροτυλιχτική . Είναι ένα ιδιαίτερα μελαγχολικό επάγγελμα σε πλήρη αρμονία με τον ρομαντικό μποέμ χαρακτήρα μου : είμαι πτώμα από την δουλειά , έχοντας ιδρώσει σαν να είμαι σε μηχανοστάσιο , τα βράδια σαββάτου παίρνοντας παραγγελία από συνομιλήκους μου που μόλις βγήκαν από το ένα μπαράκι και ετοιμάζονται για το επόμενο . Όμως αυτοί δεν ακούνε πλέον από τον θόρυβο τις δικές τους φωνές , ακούνε τα ηχεία να ουρλιάζουν , τον μετρ να τους δείχνει τραπέζι αλλά ποτέ αυτά που θέλουν να πουν μετά από μια κουραστική βδομάδα . Αντίθετα εγώ , τραγουδώ το βράδυ σαββάτου με την κουτάλα του τζατζικιού για μικρόφωνο και καμμένες πίτες να τσιτσιρίζουν στον ρυθμό μου .
Το πτυχίο μου κοσμεί πλέον τον μεγάλο τοίχο του μικρού φοιτητικού σαλονιού-κουζίνας μου . Σε δύο βδομάδες εγκρίνεται η αίτηση μου για μεταπτυχιακό στο Λονδίνο , έχω ήδη κλείσει και δουλειά για τα προς τα ζην σε γνωστή εταιρεία στατιστικών μελετών (τα στελέχη λατρεύουν το greek souvlaki στο μισάωρο διάλλειμα τους) . Η Άννα μου είπε ότι δεν μπορεί να με περιμένει να γυρίσω αλλά θα με θυμάται για πάντα . Δεν είναι ότι δεν στενοχωρήθηκα , αλλά είμαστε 2 χρόνια μαζί , είναι το σημείο που είτε θα πάρεις την σχέση πιο σοβαρά είτε θα της πεις ότι την έχεις απατήσει με την καλύτερη της φίλη . Και δεν θέλω να της στερήσω τις ενοχές για την δικές της παγαποντιές .
Κάθομαι τώρα ανάμεσα στις κούτες , με τα βιβλία μου και την δισκογραφία του βασίλη και σκέφτομαι ότι δεν είναι πραγματικά αλήθεια ότι δεν υπάρχει τίποτα να με κρατήσει σε αυτήν την χώρα . Απλά τίποτα δεν μπορεί να με κάνει να αντέξω τον εαυτό μου . Γι αυτό θέλω να μοιραστώ την ζωή μου μαζί σας - το βάρος της είναι δυσβάσταχτο για ένα άτομο . Από την άλλη , κοιτάω την βροχή από τα μισοκλεισμένα παράθυρα και καταλαβαίνω ότι όταν η βροχή θα τελειώσει , εγώ θα πετάω μακρυά με ένα αεροπλάνο και όλα θα μοιάζουν τόσο μικρά - αλήθεια κάνετε συνεντεύξεις στον αέρα ;
Ελπίζω , εκτός από ερωτήσεις , να δίνετε και κάποιες απαντήσεις - όλοι χρειαζόμαστε μια προσγείωση , και ελπίζω τέλος να με κάνετε να ερωτευτώ την νυχτερινή αθήνα γιατί όπως και να το κάνουμε : άννα , δεν ήμουνα εγώ για αεροπλάνα

Κatalinos, δεν υπάρχεις!

:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
ειναι απο το θεμα......."γιατί ξοδεύετε για τα ζώα ενώ υπάρχουν παιδάκια που πεινάνε.."
Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*

Αλλο αυτό και άλλο να βλέπω πολλούς ανθρώπους να δίνουν 70Ε στη τροφή,20-30Ε στα λουριά,χτένες και άλλα χίλια πράγματα.....
απάντηση από sakura-chan

ανοιξε την ντουλαπα σου και θα παρεις την απαντηση σου.
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όταν δεν είσαι καλά και δεν έχεις υψηλή αυτοπεποίθηση κατηγόρησε τον κατιλίνο επειδή απλά υπάρχει. Πίστεψε, με πιάνει

Να πιστεψει, σε πιανει;;:look:
:clapup::clapup::clapup:

Ένα λάθος κόμμα τι μπορεί να κάνει...Θαύματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
View attachment 1857
Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα.

Για το πρώτο η απάντηση είναι 10
Για το δεύτερο η απάντηση είναι 25
Για το τρίτο η απάντηση είναι 2*(ριζα)7

στο τέταρτο αν το "-" μπροστά είναι σωστό η απάντηση ειναι -5
στο πέμπτο δεν καταλαβαίνω τι γράφεις.

Θα μπορούσα να σου γράψω αναλυτικά τις πράξεις αλλά ειναι αρκετά απλές ασκησούλες κατανόησης μιγαδικών οπότε καλύτερα να κοιτάξεις τη θεωρία του βιβλίου σου/του καθηγητή σου ή ακόμα και κάποιο από τα άπειρα λινκ θεωρίας μιγαδικών στο νετ, πχ.

αυτό

:)

αυτη η διευθυνση που λες της Νετ ποια ειναι?

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Απο το θεμα Αντιο, Γιωργο...

Ax αγαπητε μου πρωθυπουργε Γιωργο μου μου επιτρεπεις τον ενικο μετα το χθεσινο βραδυ δεν καταλαβαινω γιατι σε μαλωνουν.
Εμενα μου χαρισες ενα τελειο βραδυ.Εκει που απελπιστικα λογω καιρου δεν επαιζε η νοβα δεν δουλευε το ιντερνετ ακομα και το κινιτο δεν ειχε σημα ηρθες εσυ και τα αλαξες ολα γλυκος τρυφερος σχεδον χαμογελαστος να μην λες τιποτα απο οσα σε ρωτουν.
Ηρθα και χαλαρωσα νυσταξα εγω που βρικολακιαζω τα βραδια αχ πως να σε ευχαριστισω ειδικα εκει που θυμηθηκες τον μπαμπα και τον παππου το πιστολι στον λαιμο αχ τους απαισιους Γιωργο μου τι σου εκαναν και να σκεφτεις οτι υπαρχουν και σημερα ανθρωποι που θελουν να κανουν το ιδιο οι απαισιοι ντροπη τους .
Δεν εχω λογια Γιωργο μου δεν εχω αλλα με πηρε ο υπνος ελπιζω να μην μου θυμωσεις εεε αχ ανυπομονω να σε ξαναδω ερχεται
βαρυς χειμωνας λενε ...................

Χαχαχα... Ελιωσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Από το θέμα: Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Διαβάζοντας στο θέμα κατέληξα στα εξής:

Μετά τον καλό άνθρωπο του Σετσουάν, η διαδικασία των τελευταίων 5 λεπτών του ραντεβού στο χώρο του μαγαζιού έχει μια εξαιρετική πρόζα, με βαθιά νοήματα και πίστη στον άνθρωπο...

Άντρας: (σηκώνει το χέρι για να καλέσει το σερβιτόρο). Έρχεσαι λίγο;
Γυναίκα: (με ένα νάζι) α θα πληρώσουμε; Τόσο σύντομα και περνάμε τόσο ωραίαααα;
Α:(χαμογελώντας) μπορούμε να συνεχίσουμε αλλού, αν και αύριο πρέπει να ξυπνήσω νωρίς για να πάω στο πιλοφόρι στο μυστρί. Η οικοδομή είναι δύσκολη δουλειά. Αλλά για εσένα μπορώ να ξενυχτήσω λίγο.
Γ: Φυσικά! Πέρασα πολύ ωραία μαζί σου και μου άρεσε που μου μιλούσες για τους τρόπους που σοβατίζεται ένας τοίχος.
Α: (έχει έρθει ο σερβιτόρος δίπλα του) Πόσο είναι φίλε μου;
Σερβιτόρος: 20?
Α: (Βγάζει από το μπουφάν το πορτοφόλι και με ένα γρήγορο βλέμμα παρατηρεί την αντίδραση της γυναίκας και μετά με ύφος χιλίων καρδιναλίων βγάζει ένα εικοσάευρο και το δίνει). Πολύ ωραία. Πάρε (δίνει τα χρήματα)
Φεύγει ο Σερβιτόρος
Γ: (Παίρνει δειλά την τσάντα της για να βγάλει χρήματα, προσπερνά τα ταμπόν, το κραγιόν και το τεύχος του κοσμοπόλιταν και τελικά βρίσκει 10 ευρώ). Πόσο ήταν; Να σου δώσω τα δικά μου χρήματα για το ποτό
Α: (Γελάει). Δεν πειράζει άλλη φορά
Γ: Μα θέλω να πληρώσω το μερίδιο μου! Το απαιτώ! (χαμογελάει)
Α: Όχι, βγήκαμε μαζί και θέλω να σε κεράσω εγώ, έτσι πρέπει (κάθεται με αυτοπεποίθηση λες και πήρε το νόμπελ χαμογελόντας)
Γ: Αχ τι καλός! Δεν ξέρεις πόσο ήθελα να πληρώσεις εσύ. Δεν ήθελα να πληρώσω αλλά έπρεπε να επιμείνω και ας ήρθα με 15 ευρώ μόνο στην τσάντα μου. Αν υπέκυπτες θα ξενέρωνα αλλά ευτυχώς δεν υπέκυψες και τώρα δεν σε θεωρώ τσιφούτη. Μου αρέσει να μην θέλω να πληρώσω, να κάνω την κίνηση για να πληρώσω και στο τέλος ο άντρας με την δυναμικότητα του να μου λέει: "Απόψε πληρώνω εγώ, κατάλαβες;" Κέρδισες πόντους Άντρα με αυτό που έκανες.
Α: Το ξέρω Γυναίκα. Και εμένα μου αρέσει να πληρώνω στο πρώτο ραντεβού
Γ: Που θα πάμε άντρα μου;
Α: Σπίτι σου, σπίτι μου ή και κάπου αλλού, εγώ πλήρωσα το λογαριασμό, σειρά σου τώρα...

Κι εσύ κέρδισες πόντους εκτίμησης και λατρείας από μένα με αυτό το ποστ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
οκ συγνωμη δε θα ξαναγινει εσφαλα και δεν βλεπω να σηκωνεται χιουμορ:whistle:

(...)
Όσο για το αν σηκώνω χιούμορ, σόρρυ αλλά με πονάει η μέση μου σήμερα οπότε αποφεύγω να σηκώνω βάρη. :look:
:crazy::crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Από το τόπικ για το big brother
ναι , καλά διαβάζετε , δεν είναι ο νώευς αλλά ο ρασκαλίτο - παρόλα αυτά ένας στοκοκριτικός που σέβεται τον εαυτό του θα τοποθετούσε την παράθεση στην νωΐστική φιλοσοφία και αντίστοιχη της γλωσσολογική νοοτροπία που άκμασε τον 21ο αιώνα μ.Χ. και σώζεται σε αρχαίους παπύρους του σαμπφόρουμ <<φιλοσοφία και ιστορία>>
[οι καλύτερες ατάκες είναι υπό μορφή ερωτήσεων , και οι καλύτερες απαντήσεις δεν είναι ποτέ υπό την μορφή ατακών(βλ. ακόλουθα ποστ της ισί - μελιούς)]

Το θεμα ειναι οτι αν για τους γυμνιστες η φυση αντιπροσωπευει το στοργικο βλεμμα της μητερας τους οι καμερες μεσα σ'ενα (κενο) σπιτι τι σκατα αντιπροσωπευουν για τους παιχτες;;;!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Στεναχωριέμαι βρε σεις . :(



Κάποτε αυτή η λέξη

....σήμαινε πολλά .

Είχε μια αγνότητα , μια ατόφια ομορφιά σαπίλας που μοσχοβόλαγε σιχασιό .
Εποχές που το Ερωτοδικείο ήταν όντως θρας και γούσταρες να πέσεις μερικά σκαλοπάτια στο υψηλό σου
επίπεδο για να το δεις .
Ήταν η αντιπέρα όχθη , το άλλο , το κακό ..
Ευαγγελόπουλος , Ξανθή Περάκη .
" Λούμπεν " καταστάσεις
Υποκουλτούρα .
Όμορφα χρόνια .

Χρόνια που το σκυλάδικο είχε κόκκινα τραπεζομάντηλα , και το χριστουγενιάτικο δέντρο παρέμενε στολισμένο
ακόμα και τον Ιούλιο .
Ποστίς της κακιάς ώρας και ντυσίματα τρασνεξουαλ από πενηντάρες άφωνες κονσομετρίς .
Λάσκος , παιδιά της νύχτας , Πέπη , μις εθνικά μπούτια και Καρλότα « πάρε με από πίσω» .

Ο Χατζηνικολάου τότε μιλούσε καθαρεύουσα και έφερνε στις εκπομπές του τον Χρόνη Μίσσιο
και η Τατιάνα με κλασάτο καρέ έλεγε με το ταγεράκι της ειδήσεις δίπλα στον Τέρενς .
Οικογενειακά πράματα .
Καθωσπρέπει .
Κι από την άλλη ... η υποκουλτούρα .
Μεγαλείο .

Από την στιγμή που όλοι αυτοί οι καθωσπρέπει ανακάλυψαν την υποκουλτούρα και την εισήγαγαν στις εκπομπές τους
άρα και στα σαλόνια μας υπό το φως της μέρας , φτιάξαν πρωινάδικα σκυλάδικα , μεσημεριανάδικα ξεκατινιάσματα
μπικ μπράδερ σαρβάιβορ και τα σχετικά ...
.....και τα σκυλάδικα γίνανε μουράτα μαγαζιά
για τζιπάτους μεγαλοεπιχειρηματίες κι όχι για τον Μήτσο τον τυρέμπορα με την Μπε-εμ-βε από τα Τρίκαλα
χάθηκε όλη η αίγλη της παρακμής .

Και είναι πραγματικά κρίμα που κανείς από όλους αυτούς δεν κατάλαβε τη λούμπα
είδε το πατεσπάνι μα δεν είδε το αγκίστρι , κι αυτό με μελαγχολεί ακόμα πιο πολύ .
Που κανείς τους δεν προσπάθησε να προστατεύσει αυτό το είδος , αυτόν τον κόσμο από την λαίλαπα της αναγνώρισης κρατώντας στο ημίφως και για τους λίγους , όλο αυτό το υπέροχα παρακμιακό σύμπαν .
Θλίψη πραγματικά ....:(

:worship::worship::worship::worship::worship::worship:

Μου έλειψες βρε κοριτσάκι!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top