Το καπάκι της τουαλέτας!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Aυτο το ειδος τουαλετας που υπαρχει σε παρα πολλα (δυστυχως) ακομα σχολεια που ειναι απλως μια τρυπα στο πατωμα, ειναι οι λεγομενες Οθωμανικες αν δεν κανω λαθος.
Απλουστατα ειναι πιο ευκολες στον καθαρισμο τους απ' οτι οι αλλες αλλα δυστυχως ειναι ενα τεραστιο σιχαμα και πραγματικα θα επρεπε να εχουν καταργηθει προ πολλου.:mad:
ΑΗΔΙΑ!
Μάριε μάλλον δεν έχεις πάει στρατό έτσι; :D

Οι τουαλέτες στον στρατό είναι όπως αυτές που λέτε, Οθωμανικές και πιστέψτε με, πάλι καλά. Στην Κύπρο που υπηρέτησα υπήρχαν καινούρια κτίρια με αλουμινένιες κανονικές τουαλέτες, ντουζ πολυτελείας και δεν ξέρω και εγώ τι σε όλους τους λόχους πλην... του δικού μου. Μπορεί να είναι κουραστικό να χρησιμοποιείς τέτοιου είδους (οθωμανικού) τουαλέτας, αλλά σίγουρα είναι πολύ πιο υγιεινές μιας και ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ. Ναι, αν δεχτούμε ότι οι τουαλέτες είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο λερώνονται με τον ίδιο ρυθμό, θα ήθελα να ξέρω, ποιος θα ακουμπούσε τον καθαρό πισινούλη του σε μια αλουμινένια high lux λεκάνη η οποία έχει την ίδια βρώμα με αυτήν του οθωμανικού τύπου. Για να μην πω ότι έχει περισσότερη, γιατί μην μου πείτε ότι με ένα πανάκι και με τα καθαριστικά που δίνανε στον στρατό καθάριζαν οι λεκάνες.;)
Οπότε Μάριε να παρακαλάς να έχετε οθωμανικού τύπου τουαλέτες στο στρατόπεδο, γιατί σε βλέπω να τρίβεις με τα χεράκια σου την λεκάνη :D

Σε όλα τα μέρη λοιπόν που έχει πολλούς (και συνήθως χωρίς αίσθηση καθαριότητας) χρήστες η τουαλέτα, βάζουν οθωμανικού τύπου και ελπίζω να συνεχίσουν για πολύ καιρό ακόμα να το κάνουν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
fandago καλά όλα αυτά που λες, αλλά μιλάς για στρατό, όπου πάνε κυρίως άντρες. Έχεις ιδέα πόσο δύσκολο είναι να χρησιμοποιήσει μια γυναίκα οθωμανική τουαλέτα; :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
fandago καλά όλα αυτά που λες, αλλά μιλάς για στρατό, όπου πάνε κυρίως άντρες. Έχεις ιδέα πόσο δύσκολο είναι να χρησιμοποιήσει μια γυναίκα οθωμανική τουαλέτα; :sick:

Ακατόρθωτο... Ή ακροβάτης θα πρέπει να είσαι ή να μην κατουριέσαι...:/:

Α όχι, των καθηγητών είναι κανονικές στα περισσότερα σχολεία τουλάχιστον (αν όχι σε όλα). Το ξέρω γιατί οι γονείς μου είναι εκπαιδευτικοί και κάθε φορά που πήγαινα στο σχολείο είτε του ενός είτε του άλλου πήγαινα στις τουαλέτες των καθηγητών :D Είναι και πιο καθαρές.
:devil::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Fandago, τις εχω πετυχει δυστυχως σε διαφορες περιτωσεις και "καλες" ειναι μονο οταν συντιρουνται και καθαριζονται καλα.
Σε αυτο που λες περι δυο εξισου βρωμικων ειδων λεκανης εχεις μια ββαση, αλλα:
Το να ουρεις απο το 1.85 (φαντασου οι πιο ψηλοι!) υψος και σε περιπτωση που δεν πετυχαινεις εντελως κεντρο να καταληγεις να πιτσιλας, παπουτσια,παντελονι και ολο τον χωρο διπλα, καθως και το γεονος οτι οσοι πανε για το χοντρο τους πρεπει πρωτα να ξερουν ισσοροποια (γιατι εαν το ψευτοπλακακι απο το οποιο ειναι φτιαγμενες - και το μερος οπου ακουμπας τα ποδια- γλυστραει) και μετα να κατεβαζουν τα παντελονια τοσο ωστε να ακουμπανε το πατωμα (αλλο λερωμα εκει) και τελος το τρεχουμενο νερο σε αυτες λογο κατασκευης ΔΕΝ μπορει να βγει με τετοια πιεση ωστε να της καθαρισει αρκετα.(μιλαω κυριως για τα κακακια που μπορει εχουν κολλησει)

Οι κοπελες εχουν διπλο προβλημα.

Απλως το πλεονεκτημα τους ειναι η φτηνη κατασκευη, ο ευκολος καθαρισμος.
Το μεγαλο προβλημα ειναι οτι δεν γινεται.

Στον στρατο προσωπικα με βλεπω να τρωω χοντρες φυλακες γιατι αν δεν ειναι καθαρες θα προσφερω λιπασμα σε ολα τα δεντρα του στρατοπεδου.
Και αν πεταχτει και μου πει κανεις το γνωστο
"Αλτ τι συ?"
θα του απαντησω
"Καποιος που προσπαθει να μην χεστει!":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α όχι, των καθηγητών είναι κανονικές στα περισσότερα σχολεία τουλάχιστον (αν όχι σε όλα). Το ξέρω γιατί οι γονείς μου είναι εκπαιδευτικοί και κάθε φορά που πήγαινα στο σχολείο είτε του ενός είτε του άλλου πήγαινα στις τουαλέτες των καθηγητών :D Είναι και πιο καθαρές.

Εμείς στο σχολείο μας είχαμε μία τουαλέτα στην οποία πήγαιναν μόνο καθηγητές και την οποία όταν τελείωναν την κλείδωναν. Αν ήθελε να πάει κάποιος άλλος, έπρπε να ζητήσει το κλειδί! :confused: Που τους βρήκανε...

Φυσικά στο σχολείο για να πετύχεις χαρτί υγείας στις τουαλέτες έπρεπε να έχεις κονέ με την καθαρίστρια και να πηγαίνεις πρωί πρωί, μετά δεν έχει... :P Στη σχολή πάλι, πρέπει να κάνεις τάμα!

Αααα να πω και κάτι πρωτοφανές! Χθες η τουαλέτα της βιβλιοθήκης είχε όχι μόνο χαρτί αλλά ΚΑΙ σαπούνι μέσα σε ένα άδειο μπουκαλάκι από νερό! Σημασία έχει ότι το σκέφτηκαν... Είδατε, ακόμα και οι καθαρίστριες που έχουμε εκεί μέσα, σαίνια είναι! :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Η τουαλέτα της βιβλιοθήκης είναι μακράν η πιο ήσυχη - αν και μόλις μία. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η τουαλέτα της βιβλιοθήκης είναι μακράν η πιο ήσυχη - αν και μόλις μία. :(

Καλέ μόνο στον πάνω όροφο έχει δύο! Υπερπαραγωγή η βιβλιοθήκη μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εμεις στο σπιτι τον μπαμπα, τον ''εχουμε εκπαιδευσει'' (:P) και παει στο μικρο το μπανιο. οι γυναικες του σπιτιου παμε στο μεγαλο και δε χρειαζεται καν να κατεβασουμε καπακι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Eμεις στο σπίτι έχουμε το καπάκι μονίμως κατεβασμένο....3 γυναίκες, 1 αντρας, αν θελει ας πει και τίποτα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
εγω καμια φορα το κλεινω με το ποδι για να μην φωναζουν και με ζαληζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εμενα δε με νοιαζει βασικα να ειναι σηκωμενο το καπακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ναι, χρησιμοποιούνται για λόγους υγιεινής αλλά είναι απίστευτα άβολες και σιχαμερές :sick:

και επικίνδυνες!
https://www.youtube.com/watch?v=zH4cBSLeKS4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Κατεβασμένο. Και το κατεβάζω (όπου υπάρχει) και στα μαγαζιά που πηγαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Πάντα κατεβασμένο.
Δεν θα το διακινδύνευα, αν μη τι άλλο, με τη γάτα μέσα στο σπίτι...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top