Τι θα έκανες αν....

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν ο καθηγητής σου στο Πανεπιστήμιο σου έλεγε έμμεσα να του κάτσεις και να περάσεις το μάθημα με βαθμό;

Χμ αν ήταν άντρας ... θα τον ρώταγα αν λεπτομέριες :P ώστε να προλάβω να ηχογραφήσω κάποιο απόσπασμα από την συζητήση που είχαμε ... μετά θα του έλεγα έτσι και δεν με περάσει στο μάθημα αλλά και δεν καταθέσει στο λογαριασμό μου 10.000? ευρώ το αρχείο θα φύγει για τα κανάλια κτλ κτλ :P

Αν ήταν γυναίκα και δεν είχα σχέση και εβλέπα ότι από πάντα υπήρχε μια ερωτική έλξη και από τις δυο μεριές και απλώς αυτό ήταν κάτι σαν το πρώτο βήμα ...χμ θα το σκεφτόμουν ....

Αν ήταν γυναίκα και δεν ισχύει το πρώτο, απλώς δεν θα δεχόμουν . Αν ήταν γυναίκα και δεν ισχύει το δεύτερο .... χμ μάλλον θα έκανα ότι και στον άντρα :P


Αν υποθέσουμε ότι απατάς τον σύντροφο και την επόμενη μέρα σε απειλούν ότι αν δεν τους δώσεις 10.000? θα ενημερώσουν τον σύντροφο σου, τι θα έκανες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι απατάς τον σύντροφο και την επόμενη μέρα σε απειλούν ότι αν δεν τους δώσεις 10.000? θα ενημερώσουν τον σύντροφο σου, τι θα έκανες;

Ας τον ενημερώσουν, τα ήθελε και μένα ο απαυτός μου.:/:

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν ότι μπορούσες να ξαναζήσεις μια στιγμή της ζωής σου;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yumyinar

Νεοφερμένος

Ο yumyinar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα ξαναγεννιόμουν :-) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
>θα του τα έλεγα μόνη μου, με την δική μου εκδοχή. Θα ήταν άλλωστε ο μόνος τρόπος να σώσω κάτι αν σώζεται... Άσε που δεν έχω 10.000Ε :P


>τι θα έκανες αν μια παλιά φίλη [και νυν απλή γνωστή] ερχόταν, βγαίνατε για καφέ, ερχόταν ο καλός σου (που δεν τον ήξερε) και σχεδόν τον...καβάλαγε? Αυτός κύριος, εσύ κυρία η τύπισσα ακολούθησε συνήθη τακτική (το κάνει σε όλους ) αλλά δεν μπορείς να την κάνεις πέρα λόγω οικογενειακής φιλίας [reverse τους ρόλους αν απαντήσει άντρας].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επί τόπου ή θα έμενα κυρία ή θα έλεγα στον καλό μου, "βρε Μήτσο μου σόρι που σε παρενοχλεί έτσι η Κικίτσα, έχει καιρό να με δει κι από τη χαρά της παραφέρεται"!
Αλλιώς εκ των υστέρων θα της έδινα άλλη μία ευκαιρία και μετά, αν το ξανάκανε, θα τη "μάζευα". Κι εννοείται θα το συζητούσα μαζί του.

Τι θα έκανες αν ήταν Δευτέρρα πρωί, μουντός καιρός, όλοι στις δουλειές τους κι εσύ έπρεπε να μείνεις σπίτι να γράψεις ένα χαζό κείμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν ήταν Δευτέρρα πρωί, μουντός καιρός, όλοι στις δουλειές τους κι εσύ έπρεπε να μείνεις σπίτι να γράψεις ένα χαζό κείμενο;

Θα ευχαριστούσα την τύχη μου!!! :) ;)


Τι θα έκανες αν έβρισκες ένα πορτοφόλι με 10.000 ευρώ στο δρόμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ειλικρινά?
Η πρώτη σκέψη τα παίρνω και που τον είδατε τον Παναή :vroum:

Δεύτερη σκέψη…τα παραδίδω στην αστυνομία εκτός και αν υπάρχει κάποια ταυτότητα ή έγγραφο για τον κύριο του πορτοφολιού.
Τότε επικοινωνώ άμεσα μαζί του.:)
Σε πολύ λίγους τρέχουν από τα μπατζάκια και 10.000 ευρώ είναι ένα ποσό που είναι πάρα πολύ δύσκολο να αντικατασταθεί από αυτόν που το έχασε.:yes:

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι το άτομο με το οποίο έχεις σχέση λέει συνέχεια ψέματα…από το τι θα φάει μέχρι και για την πίστη του (ερωτική) απέναντί σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι το άτομο με το οποίο έχεις σχέση λέει συνέχεια ψέματα…από το τι θα φάει μέχρι και για την πίστη του (ερωτική) απέναντί σου?

Θα τον αποχαιρετούσα με συνοπτικές διαδικασίες!

Τι θα έκανες αν έβλεπες ένα πιτσιρίκι γύρω στα 15 να ληστεύει την τσάντα μιας γριούλας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
byeeee... byeeee... baaaaaaby bye bye! :P



τι θα έκανες αν αγόραζες ένα πανάκριβο φόρεμα για μια πολύ ειδική περίσταση και ανακάλυπτες πηγαίνοντας εκεί που πρέπει φορώντας το ότι η οικοδέσποινα, φοράει ακριβώς το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θα της εκανα κομπλιμαν για το φορεμα.

Τι θα εκανες αν σε αναγκαζαν να κανεις μια παρουσιαση για ενα θεμα που δεν πολυκατεχεις, επειδη αυτος που το ειχε αναλαβει αρρωστησε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Τι θα εκανες αν σε αναγκαζαν να κανεις μια παρουσιαση για ενα θεμα που δεν πολυκατεχεις, επειδη αυτος που το ειχε αναλαβει αρρωστησε?

Θα το έκανα, αν κατείχα ακόμα και το 50%. Δεν μου αρέσει να αφήνω ευκαιρίες. Κι η τακτική μου θα ήταν αυτή που είναι πάντα, να λέω αστεία από την αμηχανία.:redface: Συνήθως πιάνει.:)

Τι θα έκανες αν μετά από την πρώτη νύχτα με κάποιον που σε τρελαίνει σου έκανε σαφές ότι ήταν για μια βραδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
X..ακομα και να κοβα τις φλεβες μου δε θα ξαναεπικοινωνουσα μαζι του, εκτος αν το εβλεπα κι εγω το ιδιο χαλαρα.

Τι θα εκανες αν το ..υποκειμενο του ποθου σου, σου εξομολογουνταν τον ερωτα του για καποια/ον αλλη/ον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαρακίρι... ή έστω θα έκλαιγα αγκαλιά με ένα κουβά παγωτό και διάφορα είδη σοκολάτας δίπλα μου, αλλά φυσικά δεν θα του έλεγα τίποτα απολύτως :P


τι θα έκανες αν έκανες κάπου μια εξυπηρέτηση (χάρη) και σου έβγαζαν την ψυχή για το πως και ποτε θα το κανεις :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα τους θύμιζα κυνικά και σαρκαστικά ότι δεν είμαι υποχρεωμένη να το κάνω και αν έχουν την ευγενή καλωσύνη να περιμένουν λίγο, ώστε να οργανωθώ όπως θέλω.

Τι θα έκανες αν η συγκάτοικος όλο περί φιλίας μεγάλες δηλώσεις έκανε, αλλά τελικά στις σόλες τις σε ανέγραφε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πολύ κλασσική κατάσταση!:P Μετά από λίγη μελαγχολία και σκέψεις "πάρτα χαζή που δεν ήσουν επιφυλακτική", θα αποκτούσα ουδέτερη στάση απέναντί της και δεν θα με ένοιαζε ιδιαίτερα.

Τι θα έκανες αν ο κολλητός/ή σου που βλέπεις σαν ξάδερφο σου έλεγε ότι σε γουστάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Θα προσπαθουσα να μην τον αποφευγω για να μη νιωθει ακομη πιο ασχημα, θα του εδειχνα σαφως οτι δεν ενδιαφερομαι, και στην πορεια θα ευχομουν να το ξεχνουσαμε.

Τι θα εκανες αν ενα ατομο που σου ειναι τελειως ουδετερο, σου ειχε γινει τελειως τσιμπουρι? (τηλεφωνα της μιας ωρας καθε μερα, συνεχεια προτασεις για εξοδους κτλ κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
θα του απαντούσα με ψυχρό,απότομο,αλλά ευγενικό τρόπο ώστε να καταλάβει ότι δε θέλω να βγω μαζί του..ή θα έπαβα να απαντώ στα τηλεφωνήματά του:)

Τι θα έκανες αν ήθελες να πας να δεις το "5 λεπτά (ακόμα)" αλλά δεν είχες παρέα γιατί οι φίλοι σου δε θέλουν ελληνικές ταινίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα πήγαινα μόνη μου! Ούτως ή άλλως μου αρέσει πολύ να πηγαίνω σινεμά μόνη μου.:)

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν από την δουλειά ότι δεν μπορούν να σου δώσουν άδεια φέτος(αλλά θα στην πληρώσουν);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
θα έπαιρνα τα χρήματα και θα έκανα μαγικά να αλλάξει γρήγορα η χρονιά:P, για να πάρω άδεια.

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι ένας φίλος σου έχει μια ανίατη ασθένεια ενώ είναι πολύ νέος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Θα ήμουν κοντά του να τον στηρίξω....
(να πω την αλήθεια,δεν ξέρω καθόλου τι θα έκανα :redface: :worry:



Τι θα έκανες αν χιόνιζε τον Ιούλιο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top