Πόσο μεγάλο είναι το σπίτι σου;

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ειπα να ανοιξω ενα(ακομα) θεμα...Αφορα κυριως τους φοιτητες,αυτους που μενουν μονοι τους,με συγκατοικο κλπ
Εγω πλεον μενω μονος μου σε ενα διαμερισματακι 35τμ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
70τμ έγραφε η αγγελία, γύρω στα 62 είναι κανονικά.
Σε λίγο καιρό όμως θα μετακομίσω στο σπίτι της μητέρας μου το οποίο είναι μεν αρκετά μεγαλύτερο, αλλά δεν θα μένω μόνη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρσίνη

Νεοφερμένος

Η Μυρσίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμένα είναι 75-80 τμ κ το βρήκαμε μετά απο πολύ, μα πάρα πολύ ψάξιμο:):)Είναι βέβαια λίγο μεγάλο για ένα άτομο αλλά εμένα μ'αρέσει κ το βασικό είναι πως είναι κοντά στη σχολή.:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Το σπίτι μας, που μένω τώρα με τους γονείς μου είναι 115 περίπου τετραγωνικά. Όταν ήμουν ενεργός φοιτητής και είχα νοικιάσει στη Θεσσαλονίκη, ήταν ένα τριάρι. (δε θυμάμαι πόσα τετραγωνικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
70 η 79 τμ. Δεν θυμαμε ποσα ακριβος. ΔΕν ειναι μεγαλο αλλα για μενα και τον πατερα μου ειναι υπερ-αρκετο, εχουμε και 1στρεμμα κηπο οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazpet

Νεοφερμένος

Ο lazpet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ειναι γυρω στα 50τμ.Καλυτερα ετσι ουτε πολυ μεγαλο ουτε πολυ μικρο να μπορεις να το συμμαζευεις κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
75 χωρίς βεράντες και κλιμακοστάσιο. Και μετά που θα φτιάξω και το δεύτερο θα γίνουν 150, οέο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Περίπου 65 τμ, είναι σε καλή γειτόνια και είναι πολύ συμπαθητικό...αυτό που μου λείπει πάντως δεν είναι τα τμ του σπιτιού αλλά του κήπου που δεν έχω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
μένω σε ένα διαμέρισμα περίπου 70 τετραγωνικά
και το δωμάτιο μου είναι τα 20...

οι άλλες κοπέλες μένουν σε δωμάτια 12 και 16 τετραγωνικά αντίστοιχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμεις δυο ατομα σε 85αρι μενουμε και μια χαρα χωραμε-απο τη μια...
απο την αλλη το δικο μουδωματιο ειναι περιπου 15 η και λιγοτερα και ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ και το χω βαλει καημο να βρω το δικο μου σπιτι!

..κανας συγκατοικος για αθηνα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina221

Νεοφερμένος

Η nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είναι γύρω στα 100τμ. Του χρόνου θα μετακομίσω στο δικό μου που θα είναι πιό μεγάλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...και ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ και το χω βαλει καημο να βρω το δικο μου σπιτι!...

Σιωπή, που θες να φύγεις κι από πάνω!! Πιτσιρίκι!!!

:bigarmhug:bigarmhug:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
165τμ και συγκατοικοι ειναι οι (2) αδερφες μου. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Σιωπή, που θες να φύγεις κι από πάνω!! Πιτσιρίκι!!!

:bigarmhug:bigarmhug:inlove:


ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΕΝΑ ΔΑΓΚΩΜΑ ΚΟΠΕΛΙΑ, ΣΤΗ ΔΕΞΙΑ ΜΠΟΥΚΛΑ!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
55τμ?-56??? καπου εκεί τέσπα... μόνη μου μένω οπότε για μένα μια χαρά είναι...εσωτερικά. Γιατί εξωτερικά ...πολυκατοικία σε πυκνοκατοικημένη περιοχή... άστα βραστα! πάντως είναι το ίδιο που είχα ως φοιτήτρια [δεν έχω αλλάξει από το 1ο έτος] και για φοιτητόσπιτο καλό είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Γύρω στα 80 τμ.
Το υπερ του είναι ότι η πολυκατοικία είναι κτισμένη μπροστά σε πάρκο, οπότε έχουμε πολύ πρασινάδα. Το κακό ότι είναι παλαιάς κατασκευής, τότε που οι βεράντες ήταν μπαλκόνια (και μάλιστα μικρά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πια η διαφορα μεταξυ βεραντας-μπαλκονιου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πια η διαφορα μεταξυ βεραντας-μπαλκονιου;
Η βεράντα είναι ένας αρκετά μεγάλος χωρος (συνήθως) που μπορείς να βάλεις καρέκλες και τραπέζει και μερικά φυτά και να κάνεις τον μικρό προσωπικό σου κήπο για να πίνεις καφέ.... το μπαλκόνι είναι ΠΑΝΤΑ στενό (μπορεί όμως να ειναι μακρυ) και δεν χωράει ΠΟΤΕ ενα τραπεζάκι με 2 σκαμπό.... στις καλύτερες των περιπτώσεων χωράει μερικές μικρές γλαστρουλες....

Το δικό μου σπίτι είναι 100 τμ + 14 τμ δωμα από πάνω....
Δυστυχώς ούτε εγώ εχω βεράντες ΑΛΛΑ.... εχω τα 2/3 της ταράτσας ιδιόκτητα και εν καιρό εκεί θα γίνει μαζί με το δώμα μια τεραααααααααστια βεράντα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Εγώ μένω σ΄ένα τερααααάστιο σπίτι ... 27 τετραγωνικών μέτρων! Χμμμ :hmm: αυτό μάλλον γκαρσονιέρα ή στούντιο λέγεται παρά σπίτι:) ! Έστω σπιτάκι! Εγώ με το γραφειάκι μου και το διπλό μου κρεβάτι! Ά και το τραπεζάκι της... κουζίνας που δεν υπάρχει :D ! Τώρα όμως που φεύγω πάω σε ένα αρκετά μεγάλο και άνετο σπίτι.

Πάντως αν ερχόσασταν να πιείτε καφέ στη βεράντα μου (η οποία χωράει άνετα ένα τραπέζι με 4-5 καρέκλες) θα σας τον χρέωνα πανάκριβα καθώς είμαι πάνω σε καταπράσινο λόφο και έχω θέα θάλασσα και τα παράλια της Μικράς Ασίας:) !

Υπάρχει κανείς άλλος με λιγότερα από 27τ.μ. ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
καταπρασινος λοφος και απεναντι η Μικρα Ασια; Στο μοντε σμιθ μενεις; :P Ξερεις, βιλα 27 τμ:P:P:P Πλακα πλακα που μενεις; Ιαλισο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top