Παιδικές ζαβολιές

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ηρθε η ώρα να θυμηθούμε τις ζαβολιές που κάναμε όταν ήμασταν μικρά, ποιές ήταν αυτές που έκαναν τους γονείς σας να πούν:
"δεν καταλαβένω άπο ποιον πήρες εσύ"

Αστείες ιστορίες ή και τραγικές που κάνατέ άλλα και που σας κάνουν όσοι έχετε παιδιά, τα θυμούντε ακόμα; σας τα θυμήζουν και γελάτε όλοι μαζί;

Ηρθε η ώρα να γελάσουμε με τα μικρά και μεγάλα προβλήματα που δημιουργούσαμε στούς διόύς μας λόγο υπερκινητικότητας.


Λοιπόν ξεκινάω πρώτη με μια ζαβολιά όταν είμουν περίπου 7-8 όταν μπήκε η αδερφή μου στο μπάνιο δεν είχα τι να κάνω και έπεζα με έναν αναπτήρα, σε κάποια στιγμή βρήκα στον τοίχο της κουζίνας ένα ρολό χαρτί και του έβαλα φωτιά για να δώ τι θα γίνει:whistle:

Περιτό να πώ ότι το χαρτί έπιασε άμμεσως φωτιά και έρπαξε η μισή κουζίνα τρέχω στην αδερφή μου και της είπα να βγεί χωρίς να πώ το κλασικό ΦΩΤΙΑΑΑΑΑ τσατισμένη με μια πετσέτα βγένει έξω να με βρείσει και βλέπει την κουζίνα να καιγετε, φωνάζει έκεινη και ήρθαν άπο έξω κάτι έργάτες άπο κάτω απο το χωράφι πήραν το μαρκούτσο απο την αυλή και έσβησαν την φωτιά:whistle:

Ακόμα το θυμούντε.... Γιατί δεν καταλαβένω:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ ήμουν πάρα πολύ ήσυχο πλάζμα. δε καταλάβαιναν ότι υπήρχα στο σπίτι. αλήθεια σας λέω.Νι.
τις έτρωγα όμως τις ξυλιές παρόλο που έφταιγε το αδέρφι, για να μη νιώσει μειονεκτικά. Γιαυτό και εγώ έγινα ο ρουφ της οικογένειας. Για να διορθώσω την αδικία. Άτιμη ζωή.













Δε με πιστεύετε, ε? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δε με πιστεύετε, ε? :'(



οχι δεν πιστέυω να μην έκανες κάτι στα παιδικά σου:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οχι δεν πιστέυω να μην έκανες κάτι στα παιδικά σου:hmm:
παίζαμε πόλεμο με τα μαξιλάρια, δηλ. έπαιζε πόλεμο, εγώ ήμουν το θύμα: τις τρώγαμε και οι δύο
παίζαμε τυφλοποντικάκια με το πάπλωμα στο κρεβάτι των γονιών, δηλ. έπαιζε, εγώ κοιμόμουν: τις τρώγαμε και οι δύο
πνίγαμε ποντικάκια, καίγαμε σκορπιούς στο χωριό, δηλ. αυτός τα έκανε, εγώ κοίταζα: τις τρώγαμε και οι δύο
έπαιζε με το αεροβόλο, πέτυχε τη γάτα, τις έφαγε μόνος του, εγώ έγινα καπνός :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
έπαιζε με το αεροβόλο, πέτυχε τη γάτα, τις έφαγε μόνος του, εγώ έγινα καπνός :hehe::hehe:


:worry: :'( :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
έζησε βρε. είχε ακόμα 7 στις 7 ζωές, προτού βρεθεί στο διάβα της το αδέρφι:D
Βασικά χ@θτ@κ@ για τη γάτα.
Τρομάζω στην ιδέα να ήταν κάποιος άνθρωπος στη θέση της.....:confused: :confused: :confused: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Βασικά χ@θτ@κ@ για τη γάτα.
Τρομάζω στην ιδέα να ήταν κάποιος άνθρωπος στη θέση της.....:confused: :confused: :confused: :(
δεν υπήρχε τέτοια περίπτωση. τόσο μαλακισμένα δεν είμασταν:D Δεν σκοπεύαμε πάνω από 4-5 μέτρα, είτε κονσερβοκούτια, είτε πισινούς γαϊδάρων:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εσύ πειρατή; τι ζαβολιές έκανες; μιας που λέμε για παιδικές ηλικίες και παιδικές βλακιούλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εχω κάνει κι εγώ αυτό που είπε η Μάνια, αλλά όχι μέσα στο σπίτι, έξω στο προαύλιο της πολυκατοικίας που μέναμε τότε, και ήρθαν από ένα απέναντι συνεργείο και έσβησαν τη φωτιά.
Παίζαμε μπάλα με τα αδέρφια μου μέσα στο σπίτι, δεν είχαμε αφήσει τίποτα όρθιο.
Γενικά δεν ήμουν πολύ ζωηρός με την έννοια του να κάνω πολλές ζημιές, αλλά ήμουν πολύ ανήσυχος, μέχρι τα 16 που έφυγα από το σπίτι και ησύχασα....:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Χα, χα , χα τι μου θυμήσατε τώρα:P
Είχα μια μαύρη γατούλα και την έβαλα με τον αδερφό μου σε μία κατσαρόλα που είχε νερό χλιαρό και κάναμε πως την βαφτίζαμε αφού βάζαμε την γάτα μέσα :lol: Α, ρε γέλια:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Χα, χα , χα τι μου θυμήσατε τώρα:P
Είχα μια μαύρη γατούλα και την έβαλα με τον αδερφό μου σε μία κατσαρόλα που είχε νερό χλιαρό και κάναμε πως την βαφτίζαμε αφού βάζαμε την γάτα μέσα :lol: Α, ρε γέλια:lol:
Με αναμένο το μάτι ή όχι;:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Όχι ρε συ, το μάτι ήταν κλειστό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με αναμένο το μάτι ή όχι;:D :D

Κάτι τέτοιοι τύποι θα ήθελα να υπήρχε μετενσάρκωση για να γεννηθούν γάτες στην επόμενη ζωή τους. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό Michelle;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάτι τέτοιοι τύποι θα ήθελα να υπήρχε μετενσάρκωση για να γεννηθούν γάτες στην επόμενη ζωή τους. :mad:


Αστο μισέλ και να γενηθούν κάποιος μέχρι τότε φιλόζωος θα τα μαζέψει και θα ζούν ζωή χαρισάμενη, άσε που δεν επιτρέπετε να μηλάμε όσες δεν έχουμε παιδιά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό Michelle;:confused:
Για τον πειρατή το είπα ο οποίος απ'ότι φαίνεται θεωρεί οτι ψυχή έχουν μόνο οι άνθρωποι :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Αυτό που θυμάμαι έντονα είναι ότι είχα την ώρα μου για τις παιδικές ζαβολιές. Τα μεσημέρια που κοιμόντουσαν οι γονείς μου εγώ αλώνιζα. Μεσημέρι ήταν που πήγα να κάνω τον μασίστα και σήκωσα ένα καρπούζι για να δω αν μπορώ να το σηκώσω τελικά και φυσικά μου γλύστρισε και πως λένε έσκασε σαν καρπούζι... ε έσκασε σαν καρπούζι... :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
παίζαμε πόλεμο με τα μαξιλάρια, δηλ. έπαιζε πόλεμο, εγώ ήμουν το θύμα: τις τρώγαμε και οι δύο
παίζαμε τυφλοποντικάκια με το πάπλωμα στο κρεβάτι των γονιών, δηλ. έπαιζε, εγώ κοιμόμουν: τις τρώγαμε και οι δύο
πνίγαμε ποντικάκια, καίγαμε σκορπιούς στο χωριό, δηλ. αυτός τα έκανε, εγώ κοίταζα: τις τρώγαμε και οι δύο
έπαιζε με το αεροβόλο, πέτυχε τη γάτα, τις έφαγε μόνος του, εγώ έγινα καπνός :hehe::hehe:

Χα, χα , χα τι μου θυμήσατε τώρα:P
Είχα μια μαύρη γατούλα και την έβαλα με τον αδερφό μου σε μία κατσαρόλα που είχε νερό χλιαρό και κάναμε πως την βαφτίζαμε αφού βάζαμε την γάτα μέσα :lol: Α, ρε γέλια


:vroum::rofl::rofl::rofl::lol:

Να'στε καλά και οι δύο σας! Λύθηκα στα γέλια!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top