Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Εις βάρος μας βέβαια:P
Απο ότι καταλαβα θα το πήγαινε λίγο λαου λαου κατηγορωντας άσχετους παικτες και μετα θα εριχνε σποντιτσες στην εμυ οπως η πεταλουδα σε εμενα! Αα οχι, αντικειμενικά μπορώ να πω ότι γλυτώσαμε(δεν τολμώ να φανταστω την αντίδραση της όταν έμαθε για το κάρφωμα):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Αχ Melania μου αρεσει που με θεωρουσες και αθωα...Πλακα πλακα ολο πολιτακι εισαι στο παλερμο;
Οντως χαρηκαμε αρκετα που εφυγες γιατι δεν θα κατηγορουσες την Εμιλυ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Εεε να μιλήσω και εγώ. :redface: Συγχαρητήρια στη μαφία αν και δεν ήθελα να κερδίσει, χαχαχα. :mad::P Sommerούκο κυρίως αλλά και γενικά σε όλους, συγγνώμη, δεν ήξερα πώς να διαχειριστώ το ρόλο μου, στην αρχή είπα θα λέω για όλους και λιγάκι και για σένα ε δεν πολυάντεξα, μιας και ήθελα να κερδίσουν οι πολίτες (no comments, δεν ξέρω τι σόι μαφιόζος αν και αντίπαλος θέλει να κερδίσουν οι πολίτες, τα έπρηξα και στο Δημήτρη, χεχε. :redface: ) . Δημήτρη δε θέλω ξανά αυτόν τον ρόλο δε μου αρέσει, είσαι τελείως μόνος σου, λες να στραφώ σε αυτούς; Να στραφώ στους άλλους; Ε και μιας και μπλε πεταλουδίτσα δεν αποφάσιζα. :P Αν και όχι, να μου τον ξαναδώσεις και θα καταφέρω να τον υποδυθώ τέλεια, ναι ναι να μου τον ξαναδώσεις (αλλά να ξέρεις προτιμώ καλούλη ρολάκο). :pfff: Για μένα η Ζωϊτσα ήταν κορυφαία χεχε, και εγώ κάθε φορά που παίζω παλέρμο και τυχαίνει να έχω κάποιο ρόλο σχετικό με μαφία ή ντετέκτιβ τα όνειρά μου είναι φουλ με όπλα, κυνηγητά, διάφορα, χαχαχα. :worry: Συγχαρητήρια σε όλους εν τέλει την επόμενη φορά θα παίξουμε όλοι μας πιο προσεκτικά, ελπίζω να τα ξαναπούμε. :happy: Μπουρμπουλήθρα μου (Μελανία), δεν πειράζει κοριτσάρα μου, την επόμενη φορά. :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Μπλε πεταλούδα, μπορώ να πω ότι ήσουν πολύ δύσκολη ΑΜ και σχεδόν δεν ήξερα πως να σε διαχειριστώ:P αλλά απο ενα σημειο και μετά το παράκανες και αποκαλύφθηκες και εσύ η ίδια(καλά και εγώ δηλαδή:whistle:)...Όντως, περίεργο πράγμα ο ρόλος του αντιπαλου μαφιόζου γιατί απο την μια προσπαθείς να βγάλεις τους μαφιόζους και μετά αν αυτοι βγουν αρχιζεις να βγαζεις πολιτες αλλά εξαιρετικά χρήσιμος αν καποιος παει να σε δολοφονησει...Χεχε θυμάμαι την πλάκα που έπαθα όταν η Ζωη(Eileen) άλλαξε τις ψηφους του Χαρη με την δικη σου που εριξα τυχαια εγω(δίχως παρεξηγηση:redface:)παροτι βεβαια αθωοθηκες ετσι...

Παιδια, δεν βλεπω την ωρα να γινει το επομενο παιχνιδι Palermo, τωρα που ζεσταθηκαμε με αυτό στο επομενο θα ειμαστε ακομη καλυτεροι(ελπιζω στο επομενο να εχουμε επισης μια ΣΕ με κλίση στην συγγραφη:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
@blue_butterfly: Είναι τέλειος ο ρόλος του Α.Μ. ρε Ριρίκο. Σε ένα προηγούμενο παιχνίδι που τον είχα τον καταχάρηκα. Αρχικά παίζεις σαν πολίτης και στη συνέχεια προσπαθείς να τους ξεκληρίσεις. Όπως και να 'χει κατά βάση με τους πολίτες είσαι. Έστω και άτυπα κερδίζεις κι εσύ με αυτούς. Αν θες σου χαρίζω το ρόλο του δικηγόρου για το επόμενο παιχνίδι;):P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ορίστε και οι συζητήσεις της νύχτας. Σε χρονολογική σειρά όλες. Αν έχω ξεχάσει κάποια ενδιαφέρουσα, ας την ποστάρει ο κάτοχος της. Για αρχή πάντως κερνάω :popcorn:!

Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Επειδή θα φυγω, πρέπει να επιλέξω από τώρα ποιον θα υπερασπιστω. Διαλέγω τον Τασος97 με το σκεπτικό ότι συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες να ψηφιστεί, ενώ προσωπικά τον θεωρώ αθωο (για την ώρα). Ελπίζω να μην κάνω λάθος.

Αρχική Δημοσίευση από PieMaker:
Δύσκολη μέρα η σημερινή, για γερά νεύρα... Θα αρχίσω με τη λίστα των υποπτων μου και έπειτα θα σας ανακοινωσω το άτομο που θα προστατεύσω, αιτιολογώντας το. Αρχικά έχω πειστεί πλέον ότι η Μελανια ήταν μαφιοζα που έδρασε παρορμητικά. Πιστεύω ότι το team συμπληρώνουν η Drama με τις Guest εμφανίσεις και τις ψήφους χωρίς επαρκή αιτιολόγηση, ο Sommerfeld (αν γράφετε έτσι), που στηριζόμενος σε σαθρα επιχειρήματα δίνει ψήφους με βαρύτητα για την εξέλιξη του παιχνιδιού και δυσκολεύομαι να επιλέξω μεταξύ του 4ου... Libertus, Ultra, Jkaradakov ή Ειλιν; Η τελευταία έχει τις λιγότερες πιθανότητες, οποτε την αποκλείω. Ο ultra για κάποιο λόγο δε μου κάνει ακόμα για ένοχος. Τον υποψιάζομαι, αλλα δεν ειμαι τόσο σίγουρος. Οποτε μένει ο Χαρης και ο Ιορδάνης. Το ένστικτο μου μου λέει τον Χάρη, αλλα θεωρώ ότι οι πιθανότητες ειναι κάπου στο 50%-50%. Οποτε συγκεντρωτικά σας δίνω τα εξής ονόματα:
Μελανια
Sommerfeld
Drama
Libertus
Στο σημείο αυτό να σημειωθεί ότι στον πρώτο γύρο και οι 4 ψήφισαν διαφορετικό άτομο.


Το άτομο που θα προστατεψω αύριο;; Ολως παραδόξως ο Thomas l. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ειναι απλά στην κοσμαρα του, ενώ θεωρώ ότι έχει πιθανότητες να ψηφιστεί αύριο. Αυτααααα


Υ.Γ: Δημήτρη θα απαντήσω στο ΠΜ σου μόλις βρω λίγο χρόνο.


Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
[2 βίντεο ή 1 βίντεο 2-σε-1 θα στείλω αύριο, διότι σήμερα δεν προλαβαίνω :/: ]

Καλώς ήρθατε (βέβαια εσάς φωτογραφίες σας δείχνω) στις φυλακές μας. Είμαι ο D' Angelo, γνωστός και ως Μαύρος Θάνατος - φαντάζεστε γιατί. Χρόνια τώρα, από μικρό παιδί ακόμα είχα επαφές με την "άλλη μεριά"... Μόνος μου έμαθα τα μυστικά της μαντικής και της οραματικής και μόνος μου μαθαίνω ό,τι θέλω.
Δυστυχώς, οι καταστάσεις με ανάγκασαν να έρθω σε αυτή την πόλη, ανάθεμα κι αν ήξερα που πήγαινα. Ναι οκ στην αρχή ρε φίλε είχα και ησυχία και από όλα. Αλλά πρόσφατα ανασυντάχθηκαν οι δυνάμεις του κακού και ετοιμάζονται για να διαπράξουν και να κάνουν πραγματικότητα κάθε δολοφονικό τους όνειρο. Ίσως να είμαι εγώ το όνειρό τους αυτό για σήμερα, θα δείξει.

Τέλος πάντων, μάγκες θέλω τη βοήθειά σας. Πέρασε ο Ηλίας σήμερα απ' το σπίτι. Του έκανα ένα καφέ -καλά θα πω την αλήθεια, αντί για ζάχαρη βάλαμε λίγη crystal meth, έτσι για το καλό ρε παιδί μου. Ανήσυχος φάνηκε. Ντάξει λίγο χαζός μου φάνηκε αλλά σα να ήξερε ρε παιδί μου τι κάνει. Ήθελε δεν ήθελε με τάραξε «Με κυνηγάνε», είπε και συνέχισα εγώ «Ποιος;». «Με κυνηγάνε...» ξανά είπε. «Ναι ρε μαλάκα ποιος στο διάλο σε κυνηγάει;» του είπα. «Η E.D.A.» είπε ψιθυριστά και αμέσως ρώτησα «Τι στον π€0/\/τα είναι αυτό;». «Equipo de Asesinos, η μαφία που ήρθε στην πόλη μας... Ισπανοιταλική καταγωγή εξ' ου και το ισπανικό όνομα. Μεγάλη ιστορία...». Τα είπαμε για μερικές ωρίτσες αλλά καθώς έφευγε μου φάνηκε πως είδα μια γυναίκα με μακρύ σκούρο μωβ φόρεμα να τρέχει. Έμοιαζε στην Κλεοπάτρα αλλά δεν ήμουν και σίγουρος... Με ένα χαμόγελο ο Ηλίας μου είπε «Θα τα πούμε ξανά, σύντομα!» και εγώ του έγνεψα απλώς ναι. Όταν έφυγε άρχισα να αναρωτιέμαι «Βρε μπας και ήρθε εδώ να ρίξει άδεια για να πιάσει γεμάτα να δει αν ξέρω κάτι; Πω το μαλακισμένοο....». Χωρίς να χάνω χρόνο προσπάθησα να επικοινωνήσω με την άλλη μεριά αλλά αμέσως χτύπησε η πόρτα μου και έμαθα πως ο Ηλίας εξαφανίστηκε και σχεδόν κανείς δεν ξέρει πού πήγε. Το μόνο που ήξεραν είναι πως πριν φύγει ήρθε σε εμένα, οπότε γρήγορα κατάλαβα πως όλοι θα πέσουν πάνω μου. Έπρεπε να βιαστώ. Έπρεπε να μάθω. Τι ρόλο βαράει ο Ηλίας. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τις ψυχές του άλλου κόσμου αλλά μάταια. Με έπιασε πονοκέφαλος. Άνοιξα την εφημερίδα να διαβάσω τα νέα και είδα τη διαφήμιση του γραφείου σας. «Έχετε προβλήματα με τη δουλειά σας; Δε σας κάθεται το μωρό που γνωρίσατε στο μπαρ χθες; Αντιμετωπίζετε δυσκολίες με τη δυσκοιλιότητά σας; Έχετε φτάσει στο αμήν να μην μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον άλλο κόσμο; Τότε η "Σβέλτος Επαναπροσδιορισμός ΑΕ" γνωστή και ως Σ.Ε. είναι εδώ να δώσει λύσεις στο άψε σβήσε. Βρείτε ξανά το δρόμο σας. Επαναπροσδιοριστείτε. Σβέλτα. Καλέστε στο 801 0 69 69 69. Γιατί ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης του προβλήματος είναι να επιτεθείς στο ίδιο το πρόβλημα.» Έτσι σας κάλεσα να με βοηθήσετε. Για αυτό λοιπόν σας ρωτάω:

Είναι ο ilieus συνασπισμένος με τους δολοφόνους/μαφιόζους/EDA ;;;

Βοηθήστε με ρε παίδες κι εγώ κάνω δώρο 45γρ κρακ


Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Νομίζω, ότι αν δεν σώσω τον tsarachaf, θα σώσω μαφιόζο. Από χθες με κυνηγάει η γκαντεμιά. Ελπίζω μόνο να μην είναι δα, γιατί φαινομενικά κατατάσσεται στην ομάδα μας.
Φιλοξενώ απόψε τον tsarachaf στην αίθουσα των νεκροψιών, ελπίζοντας να βοηθήσω την ομάδα των πολιτών. Πάω να ξεκουραστώ, ελπίζοντας να "ξυπνήσω" αύριο.

Με την ελπίδα στο χέρι θα μείνω.


Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Ίσως θα πρέπει να χαρακτηριστώ η πιο ανίκανη ιατρός. Δεν νομίζω να έσωσα κανέναν χθες. Και ούτε θα καταφέρω να κάνω τίποτα και απόψε.:P
Αισιοδοξία στα ύψη και τα μυαλά στα κάγκελα. :slourp:

Λέω να προσφέρω μία δωρεάν νεκροψία απόψε... φιλοξενία ήθελα να πω, μην με παρεξηγείτε, λίγο η ώρα, λίγο τα όσα διάβασα και έχω κάψει εγκεφαλικά κύτταρα στον/στην....
Νιαρ!:bounce:
Ελπίζω αυτή να μην είναι στην μαφία.

Πάντως σε προηγούμενο παιχνίδι, αν θυμάμαι καλά είχε την θέση αρχιμαφιόζου ή κάτι τέτοιο, ελπίζω να μην έπεσα ξανά στην περίπτωση.:redface:

Στην αρχή είχα κάνει μία τυχαία λίστα για το ποιος θα μπορούσε να είναι στην μαφία.
Πάρτε και θαυμάστε.
Piemaker
~Melania~
Emilouko
Eileen
Σκέφτηκα και τον χάρη, αλλά δεν μου κολλάει τέτοιος ρόλος σ' αυτό το παιχνίδι.
Αν έπεσα σε κανέναν μέσα κερδίζω τίποτα; Κανένα εισιτήριο για συναυλία;
Εντάξει έρχομαι στα λογικά μου.:xtipao:


Αρχική Δημοσίευση από Libertus:
Νωπές είναι οι μνήμες από τις δύσκολες στιγμές 2 χρόνων πριν. Ως ρακένδυτος συνεργός μιας μαφίας τότε, να με παγιδεύουν και να με χτυπάνε. Να ξεμπροστιάζομαι από τη Μελανία με τόσο ντροπιαστικό τρόπο. Να με πετάει σαν σκουπίδι στους δρόμους του Παλέρμο... Αυτές οι καταστάσεις όμως με έκαναν πιο δυνατό. Τώρα, μετά την ανέλιξή μου στον σκληρό πυρήνα της μαφίας οι εποχές αυτές έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί. Δεν θα αφήσω κανέναν να μπει στον δρόμο μας. Θα καρφώσω τη Μελανία, για όσα έκανε τότε και για όσα προτίθεται να συνεχίσει να κάνει.

Καμία ανοχή σε όσους επιβουλεύονται τη μαφία! Κανένα έλεος σε όσους προσπαθούν να τη βλάψουν!
FORZA MAFIA!



Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Anyway.
Είδες τα απογευματινά;

Μόλις τώρα. Έχω να πω ότι ο Χαρούλης είναι θεός :P δεν ξέρω αν είναι μαφία, πάντως είναι ο μόνος που ψάχνει πιο πίσω από τις κινήσεις μου. Μακάρι να είναι ο ντετέκτιβ!


Αρχική Δημοσίευση από Libertus:
Και τα μέλη της μαφίας πήραν τη γενναία απόφαση...μια απόφαση θάρρους, μολονότι γνώρισαν μια απώλεια, την kleop. Την δεύτερη συνεχόμενη απόφαση της εκδίκησης. Ο ultraviolence πρέπει να τιμωρηθεί. Η Εmilouko θα τον ρίξει στα λιοντάρια και θα πάρει το αίμα της πίσω, στο όνομα του γυναικείου φύλου της μαφίας!

Πάρτε κι αυτό να έχετε:


Καλό ξημέρωμα! :P


Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Η νύχτα έπεσε για ακόμη μία μέρα στην πόλη του Παλέρμο. Η καλύβα της Μάγγισας ήταν λίγο έξω από την πόλη, απομονωμένη από την πολλή φασαρία. Σε αυτήν πλέον δεν κατοικούσε κάποιος έμπειρος πολίτης, το ρόλο αυτό κλήθηκε να αναλάβει ένα μικρό κι άγουρο αγόρι. Το όνομά του δεν ήταν καν γνωστό στην υπόλοιπη πόλη, "Ούλτρα" τον φώναζαν όλοι, κανείς όμως δεν ήξερε γιατί. Σήμερα ήταν ανήσυχος, όπως κι εχθές, στον πρώτο του ύπνο δεν είδε κάποιο όνειρο. Φοβόταν μήπως χάνει τις δυνάμεις του. Φοβόταν μήπως η πόρνη τον προσκαλούσε για ένα ταξίδι πρωτόγνωρο γι αυτόν. Τελικά δεν άντεξε, τα μάτια του έκλεισαν ξανά. Ο ύπνος του ήταν ταραχώδης. Είδε και σήμερα ένα όνειρο. Αλλά δεν περιείχε κοπέλες όπως τις περισσότερες φορές. Κι όταν ξύπνησε το βράκακι του δεν είχε κάποιο λεκέ, ήταν βρεγμένο ολόκληρο. Είχε τρομάξει τόσο από αυτό που είδε. Κάποιος τον σκότωνε. Έτρεμε από το φόβο του αλλά σκέφτηκε: μπορώ να πάρω το μαγικό ζωμό της προ-γιαγιάς Έλενας και να πάω να κρυφτώ κάπου μόνος μου. Αλλά ο φόβος του ήταν μεγάλος. Κι αν δεν έκανε κάτι σωστά; Κι αν έπρεπε να ρίξει τώρα τη θανατική του κατάρα; Η νύχτα προβλεπόταν μεγάλη και δύσκολη γι αυτό το παιδί...
Obviously, είσαι ο επόμενος.
Μπορείς να σώσεις τον εαυτό σου μέχρι τις 12:55.
Μπορείς να δολοφονήσεις μέχρι τις 03:00.


Αρχική Δημοσίευση από Emilouko:
Η πόρτα της γιάφκας έκανε ένα δυνατό κρότο και την είδαν να τους κοιτάει γεμάτη οργή και απόγνωση.
"Είναι ζωντανός." ψέλλισε.
Ο αρχιμαφιόζος δεν απάντησε.Ήξερε τί έπρεπε να κάνει.Ψηλάφισε τη ζώνη του και τράβηξε το μικρό ατσάλινο μαχαίρι του. Οι δυο ακόλουθοι του το αντίκρισαν γεμάτη απορία. "Σήμερα θα πληρώσει για όσα έκανε μια και καλή! Αυτό το μαχαίρι θα είναι η καταδίκη του."

Ο Libertus θα συναντούσε εκείνο το βράδυ τον ultraviolence και ο ultraviolence θα συναντούσε τον θάνατο...

https://www.youtube.com/watch?v=ZEUksvy8hU0


Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν είμαι τόσο ηθικός; :P

Τίποτα, αλλά γιατί να μην σε διεφθείρω;;

(Btw, για το καλό και των δυο μας, μην βάλεις κανένα τέτοιο στο ημερολόγιο)



Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Δεν νομίζω να είναι δα ο tsarachaf, αλλιώς δεν δικαιολογούνται τόσο παράλογες κινήσεις.
Γι' αυτό, ως έμπειρο παίχτη θα τον φιλοξενήσω απόψε στο ιατρείο, σε περίπτωση που θέλουν να τον "στείλουν".


Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke:
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Αρχική Δημοσίευση από DumeNuke:
Απάντηση στο post σου:
4200146
Στρατευμένη η αφήγηση...Πολύ κοριτσάκι τον παρουσιάζεις τον Dume ενώ εσύ είσαι ο μάτσο άνδρας!:bot: :P Εγώ είμαι σίγουρη ότι είναι πιο αρρενωπός πάντως!

Το ενδεχόμενο να το γράφω εγώ τις ανακοινώσεις δολοφονιών και να αναγκάζω το δημήτρη να τις δημοσιεύει το σκέφτηκες? :whistle::D

Όχι... Μπράβο, βγάλε με χαζή! :cry_x:
Δε μου φτάνει που τα έχω κάνει σκατά για την ομάδα μου, αποτελείωσέ με και εσύ... Καμία στήριξη σε αυτό τον κόσμο πια! :'(

(Αν τα γράφεις εσύ, συγχαρητήρια, είναι πολύ ωραία!):flowers:



Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Κάτσε τώρα γιατί πρέπει να πάω να σώσω το τομάρι μου...
Τσ τσ τσ, τι παρτάκιας αυτός ο αυτοκράτορας... :P

Που να δεις που θα μου δώσω ασυλία το βράδυ αν βγει ο Χάρης και δεν είναι μαφιόζος...:whistle:

Δεν το πίστευα ότι θα το έλεγα ποτέ αυτό, αλλά πάλι καλά που έβαλε λίγο μυαλό ο Ιορδάνης:clapup:


Αρχική Δημοσίευση από Sommerfeld:
Άλλη μια αποτυχημένη δολοφονία, άλλος ένας παρολίγον φόνος...Ο ultraviolence έφαγε τον απόλυτο ξυλοδαρμό της ζωής του μα τελικά αποδείχτηκε πιο σκληρόπετσος απο οτι περιμενε ο αρχιμαφιόζος μας...Επειδή κανένας μας δεν γουστάρει τις μισοτελειωμένες δουλειές ο κάπο Sommerfeld αποφάσισε να τον έχει απο κοντά...Η αλήθεια είναι ότι παρα τα δυο τρία σπασμένα του κόκκαλα και παρά την άσχημη ψυχολογική του κατάσταση απο τον βιασμό που δέχθηκε περπατούσε ακόμη σχεδόν κανονικά...Ήταν μεσάνυχτα, μια ώρα απαγορευμένη για τους νομοταγείς πολίτες του Palermo που δεν ήθελαν να ακούσουν για καινούργιο φόνο....Ο ούλτρα βγαίνοντας απο το μπαρ Το Στέκι του Τζο έβγαλε το χρυσό του ρολοι απο την τσεπη του και αγχωμένος περπατησε πιο γρηγορα για το σπίτι του...Στον δρόμο κανείς εκτός απο τους δύο, τον κυνηγό και το θύμα! Που και που ακούγονταν το απόμακρο ουρλιαχτό ενός σκύλου...Τα σκοτεινά σοκάκια που αναγκάστηκε να διασχίσει ο ουλτρα ήταν το τελειότερο μέρος για την επίθεση...Όλες οι λάμπες σπασμένες απο τις συμμορίες του δρόμου ενώ παντού γύρου μπορούσες να δεις χρησιμοποιημένες σύριγγες, που και που άκουγες τα υστερικά γέλια μερικών τοξικομανών μερικά σοκάκια παρακάτω...Στον αέρα υπήρχε σαν μυρωδιά ένα περίεργο μείγμα από αίμα και σπέρμα, σίγουρα ο ουλτρα θυμήθηκε πιο έντονα τον βιασμό που δέχθηκε...Στην θέα των πεταμένων προφυλακτικών και μιας μεθυσμένης ιερόδουλης που την είχαν πετάξει σε μια σκοτεινή γωνιά σαν σκουπίδι ο ουλτρα ξέρασε, θα έλεγες ότι ο εμετός περιλάμβανε ακόμη και τα σωθικά του...Ο Sommerfeld με όλη την θηριώδη δύναμη του όρμηξε κατευθείαν στον άναυδο Ultraviolence κάνοντας του μια λαβή στην καροτίδα αφηνοντας τον αναίσθητο...Ευτυχώς δεν πέθανε, θα ήταν πολύ γρήγορο! Σκούπισε με αηδία μια σταγόνα εμετό που έπεσε πάνω στο κοστούκι του...<<Ώρα κάποιος να πάρει μέτρα για τσιμεντενια παπούτσια>> μουρμούρησε σατανικά ο σομμερ...Κατόπιν θα τον έριχνε απο την γέφυρα στο ποτάμι που περνουσε απο την πολη...Αν όλα πήγαιναν καλά τα ψάρια του ποταμού θα απολαμβαν ένα λουκούλειο γευμα σαν πρωινό....Αυτά παθαίνουν όσοι τα βάζουν με την μαφία...

Στο αναβάθμισα για να μην έχεις παραπονο!:P



Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Θα πω δεύτερη φορά καλή κουβέντα για τον Ιορδάνη και θα πάθεις σοκ, αλλά αν δεν έχω πέσει τρελά έξω, είναι ο παίκτης που ίσως μπορεί να βοηθήσει περισσότερο σ'αυτή τη φάση. Γιατί ο φρικ δεν είναι πολύ στα καλά του. Είδες πως πήγε και έδωσε την Ριρίκα ρε;;


Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Η extra κάρτα σου γι αυτόν το γύρο είναι:
Θα τις κάνω συλλογή. Είμαι συγκινημένη.



Αρχική Δημοσίευση από kleop:
Σας στέλνω το κειμενακι.
Αλλη μια νυχτα στην πολη του Παλερμο.Ο Piemaker κατευθυνοταν κρυφα απο το σπιτι της μακαριτισας Melania που ηταν στενη του φιλη για να συλλεξει καποια πραγματα της.Η υπουλη kleop τον ακολουθουσε απο πισω.Τον ειχε βαλει στο στοχαστρο γιατι δεν ανεχοταν τις απανωτες προσβολες.Λεγεται πως σε ενα προηγουμενο γκετο που ανηκε καποιος την ειχε πει ανικανη και εκεινη την στιγμη πηρε το μαχαιρι της και το καρφωσε στο στομαχι του τυπου.Ειναι αρκετα επικινδυνη παρολο που εχει προσωπου αγγελου.Ο Piemaker ανοιξε την πορτα του ερημωμενου σπιτιου και την αφηνει μισανοιχτη νομιζοντας πως δεν θα ερθει κανεις αλλος.Ομως εκανε λαθος....αρκετα μοιραιο οπως αποδειχτηκε.Πηγε να καθισει στον καναπε και ακουει εναν κροτο παει να γυρισει και αντικριζει την kleop.''Hρθε η καταδικη σου Piemaker...''ειπε η kleop.''Mη Κλεοπατρα μην το κανεις σε παρακαλω..''ψελισσε ο Piemaker.''Τωρα ειναι πολυ αργα.Ας το σκεφτοσουν νωριτερα..''Kαι τοτε η kleop παιρνει το μικρο αλλα θαυματουργο πιστολι της και τον πυροβολει στην καρδια..Στη συνεχεια καλει τον αρχιμαφιοζο Χαρη για να μαζεψουν το πτωμα και να το πεταξουν στο ποταμι της πολης...Ολα εγιναν ησυχα χωρις να τους καταλαβει κανεις.

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Λέω να βοηθήσω τον/την...

Ελπίζω να ήταν λάθος η αρχική μου υπόθεση. :redface:

Δεν μου πάει ο ρόλος τελικά. Κανέναν δεν παίζει να έχω σώσει.:P



Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Κανένα πτώμα γλυκέ μου; :rant:

Πες μου πως τουλάχιστον, έστειλαν πιμί με δολοφονία και δεν έχουν παρατήσει το παιχνίδι!


Αρχική Δημοσίευση από Sommerfeld:
Η μαφία πλέον είχε γίνει πανίσχυρη στο Palermo έχοντας "καθαρίσει" όλους τους επικύνδινους αντιπάλους της και θολώνοντας ολοένα και περισσότερο τα νερά ενώ οι λίγοι και αφελείς πολίτες που είχαν απομείνει είχαν συνηδειτοποιήσει και αυτοί την θλιβερή τους μοίρα...Το μοναδικό αμοιληταίο εμπόδιο που μπορούσε ακόμη να βρεθεί μπροστά στους μαφιόζους ήταν η γιατρός Nefeli Graf εξαιτίας της οποίας τα σχέδια τους άργησαν να υλοποιηθούν...και κανένας μαφιόζος με όνομα στην πιάτσα δεν γουστάρει τα εμπόδια! Κάθε βράδυ μετά το τέλος της βάρδιας της στο τοπικό νοσοκομείο έπινε μέχρι να μεθύσει στο Στέκι του Τζο, έπινε προκειμένου να πνίξει την θλίψη της...Ο αρραβωνιαστικός της που ήταν χειρουργός είχε πέσει θύμα δολοφονίας απο κάτι πρεζάκια που μπούκαραν μεσα στην κλινική που εργαζονταν με την ελπίδα να βρουν τίποτα ναρκωτικές ουσίες, πέρασαν 6 μήνες απο τότε...Η Nefeli Graf έπινε την συνηθισμενη της μαυρη μπυρα και για άλλη μια φορά φαινόταν να μην έχει τελειωμό...Ένα δάκρυ κύλισε αργα αργά στο μάγουλο της μα το σκούπισε διακριτικά με ένα πολυχρησιμοποιημένο χαρτομάντηλο που έβγαλε απο την τσέπη της...Για κάποιον λόγο ένιωθε απίστευτα ζαλισμένη παρότι καλά καλά δεν είχε προλάβει να πιεί μερικές γουλιές απο το ποτό της...Ένιωσε μια ανεξήγητη τάση για εμετό και συγχρονως για να λιποθυμησει και προσπάθησε να ζητήσει κάποια βοήθεια αλλά αφενός, ήταν τόσο αργά που το μπαρ ήταν σχεδόν άδειο και αφετερου με το ζόρι μπορούσε να βγάλει μιλιά...Ένα ψυχρό χέρι την άγγιξε απαλά στον ώμο...Ήταν ο Sommerfeld, αυτό το καταραμένο τσιράκι των μαφιόζων που ακόμη κυκλοφορούσε ελεύθερο, ίσα που μπορουσε να τον διακρίνει...<<Μην ανησυχείς>> της είπε γλυκά ο σομμερ <<είναι απλώς οι συνέπειες απο το χάπι του βιασμού! Σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα να είσαι αναίσθητη, ντοκτορ, δεν τα αντέχω τα ουρλιαχτά πόνου>>...Εκείνη την στιγμή η Nefeli Graf σωριάστηκε στο πάτωμα...Ο σόμμερ την έπιασε απο τους ώμους για να την κουβαλήσει ενώ παράλληλα πέταξε έναν φάκελο με 50 χιλιάρικα στην λέρα τον μπαρμαν...<<Κουβέντα σε κανέναν, ξηγηθηκαμε??>> τον ρώτησε απειλητικά σέρνοντας αργά τον δείκτη του στον λαιμό του, ο Τζο απλά χαμογέλασε ύπουλα φανερώνοντας τα κίτρινα του δόντια...Όταν τελικά επέστρεψε στην γιάφκα ο σομμερ αποφάσισε να περιποιηθεί μόνος την Nefeli χωρίς να μπλεκει τους άλλους στα πόδια του...Έπιασε μια ένεση με ένα διάλυμα μέσα της(που την είχαν εισάγει ειδικά για αυτήν την περίπτωση) και την κάρφωσε στα γρήγορα σε μια αρτηρία...Μετά απο ένα τεταρτακι το στόμα της Nefeli συσπάστηκε βίαια σαν να προσπαθούσε να βγάλει ένα βογγητό πόνου και τελικά ησύχασε...Το χλωριούχο κάλιο που είχε η ένεση της προκάλεσε καρδιακή προσβολή, όπως το είχε σχεδιάσει...<<Έπρεπε να είχες δεχτεί τα μαύρα χρήματα που σου δίναμε...τώρα την πάτησες γλυκιά μου!>>, μουρμουρισε λες και θα τον άκουγε ενω παραλληλα αναρωτηθηκε που θα καταχωνιαζε αυτο το πτώμα ωστε να μην βρεθει συντομα...


Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf:
Λέω να σώσω ξανά την (μηλο)πιτούλα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
@Τσαφτσουφ: Πραγματικά ήταν πολύ δύσκολο να καταλάβουν ότι η Ριρίκα ήταν ο Α.Μ:P. Επιπλέον δε μπορούσαν σε καμία περίπτωση να τη φάνε, γιατί θα έπαιρνε και κάποιον δικό τους μαζί της. Τέλος, σε περίπτωση που ξεκληρίζαμε τη μαφία, αναμφίβολα αποτελούσε μια καλή πληροφορία.

@Nefeli Graf: Ε όχι και μηλοπιτούλα:mad:!!!! Εγώ είμαι ο αρτοποιός καλή μου κυρία και σε πληροφορώ ότι προτιμώ την κερασόπιτα ή την κολοκυθόπιτα:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Τι σκατά, κεντούσατε όλοι στα pm; Είναι κάποιο είδος παράδοσης που δεν ήξερα;! :P
Νόμιζα ότι θα είναι όλα απλά "Σκοτώνω τον Χ/Υπερασπίζομαι τον Υ". Ευτυχώς που δεν μου δώσατε ρόλο που 'χει interaction με τη ΣΕ δηλαδή, γιατί σε δαύτα είμαι σκράπας.

// Actually ο ρόλος είχε interaction, εγώ δεν πρόλαβα να τον παίξω :P

Πάω να κάνω τα ντρόγκια μου τώρα :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
@Τσαφτσουφ: Πραγματικά ήταν πολύ δύσκολο να καταλάβουν ότι η Ριρίκα ήταν ο Α.Μ:P. Επιπλέον δε μπορούσαν σε καμία περίπτωση να τη φάνε, γιατί θα έπαιρνε και κάποιον δικό τους μαζί της. Τέλος, σε περίπτωση που ξεκληρίζαμε τη μαφία, αναμφίβολα αποτελούσε μια καλή πληροφορία.]


Ρε συ, θυμάσαι τι πήγες και είπες;; Φυσικά και δεν ήταν δύσκολο, αλλά ξεκάθαρα δεν είναι καλό να τα λέμε αυτά... Κι ο ούλτρα έκανε μπαμ ότι είναι μάγισσα, γιατί νομίζεις δεν βγήκα να το πω;;
Ναι, ήταν καλή πληροφορία, αλλά για πιο μετά στο παιχνίδι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τι σκατά, κεντούσατε όλοι στα pm; Είναι κάποιο είδος παράδοσης που δεν ήξερα;! :P
Νόμιζα ότι θα είναι όλα απλά "Σκοτώνω τον Χ/Υπερασπίζομαι τον Υ". Ευτυχώς που δεν μου δώσατε ρόλο που 'χει interaction με τη ΣΕ δηλαδή, γιατί σε δαύτα είμαι σκράπας.

// Actually ο ρόλος είχε interaction, εγώ δεν πρόλαβα να τον παίξω :P

Πάω να κάνω τα ντρόγκια μου τώρα :smoke:

Γενικά δε θυμάμαι πότε ξεκίνησε αυτό με τα δημιουργικά πιμί!:hmm:
Όταν ειχα κάνει εγώ ΣΕ είχα διαβάσει κάποια πάρα πολύ ωραία! Την επόμενη φορά βάλε φαντασία, έχει πολύ πλάκα!:redface:

edit: μηλοπιτούλα, κλαίω! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
@Nefeli Graf: Ε όχι και μηλοπιτούλα:mad:!!!! Εγώ είμαι ο αρτοποιός καλή μου κυρία και σε πληροφορώ ότι προτιμώ την κερασόπιτα ή την κολοκυθόπιτα:P

Ξέρω τι σημαίνει το nickname, αλλά είπα να κρατήσω το πρώτο συνθετικό.
Έλα μην θυμώνεις. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ρε συ, θυμάσαι τι πήγες και είπες;; Φυσικά και δεν ήταν δύσκολο, αλλά ξεκάθαρα δεν είναι καλό να τα λέμε αυτά... Κι ο ούλτρα έκανε μπαμ ότι είναι μάγισσα, γιατί νομίζεις δεν βγήκα να το πω;;
Ναι, ήταν καλή πληροφορία, αλλά για πιο μετά στο παιχνίδι. :)

Καταλαβαίνω τι θες να πεις και έχεις δίκιο έτσι όπως το σκέφτεσαι. Απλά ειδικά στην περίπτωση της Ριρίκας ήταν πασιφανές. Δεν έκανε την παραμικρή προσπάθεια να κρυφτεί:P...

Εγώ για τον ultra δεν είχα πάρει χαμπάρι. Μάλλον έπαιζα σε άλλο παιχνίδι:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καταλαβαίνω τι θες να πεις και έχεις δίκιο έτσι όπως το σκέφτεσαι. Απλά ειδικά στην περίπτωση της Ριρίκας ήταν πασιφανές. Δεν έκανε την παραμικρή προσπάθεια να κρυφτεί:P...

Εγώ για τον ultra δεν είχα πάρει χαμπάρι. Μάλλον έπαιζα σε άλλο παιχνίδι:P...

Σοβαρα; Ρε παιδια το φωναζα :P Απο την ηχω και μονο επρεπε να το'χες καταλαβει ( για να μην πω απο τα post που εκανα λιγο πριν τις δολοφονιες..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Βραβεία έτοιμα, μέχρι αύριο το βράδυ θα έχουν απονεμηθεί. Μέχρι τότε κι όσο θα περιμένετε με αγωνία, θα δώσω το λόγο στην Eileen. Μου είχε τάξει Χρυσά Βατόμουρα, μου είχε τάξει ένα μεγάλο Oscar, εεεεε :giveup:, περιμένω να δω τι θα δώσει τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κυρίες και κύριοι, καλωσήρθατε στην τελετή λήξης του Palermo #42!
Λόγω της οικονομικής κρίσης η φετινή τελετή θα είναι από τις πιο λιτές που έχουν συμβεί στην πόλη μας. Θα απονεμηθούν τα βραβεία σας και θα ακολουθήσει δείπνο στη διπλανή αίθουσα, όπου θα σας σερβίρουμε τον Dume, καθώς σύμφωνα με τις πιο πρόσφατες πληροφορίες πνίγηκε στη θάλασσα και δεν επικοινωνεί άλλο μαζί μας.
Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στη Μαφία για τη νίκη της, που κυριάρχησε για ακόμη μια φορά στην πόλη αυτή και που ο τρόμος κι ο φόβος θα υπάρχουν στην ατμόσφαιρά της για τους επόμενους μήνες.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά όλους όσους τιμήσατε το παιχνίδι με τη συμμετοχή σας και να ευχηθώ σε όλους καλό καλοκαίρι!
Ακολουθούν τα βραβεία σας, σε τυχαία σειρά, εκτός από τα 5 τελευταία. Ελπίζω να σας αρέσουν!
Θα τα πούμε ξανά στο επόμενο παιχνίδι! :D


  • Βραβείο "Παρθένου"
    στον i_lie_us, ήσουν η πόρνη αλλά ποτέ δεν κοιμήθηκες με κανέναν!
  • Βραβείο "Δε θα πεθάνω ποτέ"
    στην Drama Prinzessin, μα να έχεις και τις 2 αποτυχίες δολοφονίας;
  • Βραβείο Απολαυστικότερων πμ
    στην Eileen, το ημερολόγιο σου κι όλη η μεταξύ μας επικοινωνία ήταν υπέροχα!
  • Βραβείο Αυτοθυσίας
    στη Nefeli Graf, πλήρωσες με την ίδια σου τη ζωή την απόφασή σου να σώσεις τον Pie!
  • Βραβείο "Celebrity"
    στη Melania, όλοι για εσένα συζητούσαν στο παιχνίδι!
  • Βραβείο "Why dont you die already?"
    στον ultraviolence, χρειάστηκε να σε δολοφονήσουν 3 φορές για να καταλήξεις μεζές των σκουληκιών...
  • Βραβείο Καλύτερης νοικοκυράς
    στο Σπυράκο, μετά τις απουσίες του Θωμά έπρεπε να συντηρήσεις το σπίτι ολομόναχος!
  • Βραβείο "Σαν το σκύλο με τη γάτα"
    σε blue_butterfly και Sommerfeld, μετά από κάθε σας μάχη η πόλη θύμιζε βομβαρδισμένο τοπίο...
  • Βραβείο "Περνάω απαρατήρητος"
    στον JKaradakov, Ιορδανάκο μου δε σε κατάλαβε κανείς σ αυτό το παιχνίδι. Ούτε απαραίτητα κακό, ούτε απαραίτητα καλό...
  • Βραβείο "Κατακρεουγημένου nickname"
    στον tsarachaf, εγώ σαν τσαφ-τσουφ σε ήξερα, κάποιοι όμως σου αλλάξανε τα φώτα...
  • Βραβείο "Δε φεύγω άμα δε φύγουμε μαζί"
    στο Libertus, σοβαρά ρε Χάρε, πόσες ακόμη φορές θα σωθείς; Τελικά έφυγες ...νικητής!
  • Special Βραβείο "Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα"
    στη MissKit, μα γίνεται Παλέρμο χωρίς εσένα;
  • Special Βραβείο "Σπαλιάρας"
    στο DumeNuke, no further comments...
  • Βραβείο Average Player
    στον PieMaker, εσείς το ζητήσατε, εμείς θα σας χαλάσουμε χατίρι;
  • Βραβείο Χειρότερου πρωτοεμφανιζόμενου παίχτη
    στην kleop, αυτός ο τρόμος κάθε φορά προτού γράψεις...
  • Βραβείο Χειρότερου παίχτη
    στην blue_butterfly, Ριρίκα, το κατάλαβες ότι έπρεπε να μείνεις μόνη σου για να κερδίσεις;
  • Βραβείο Καλύτερου πρωτοεμφανιζόμενου παίχτη
    στην Emilouko, εξαιρετικό παίξιμο, δε σε κατάλαβε κανείς...
  • Βραβείο Καλύτερου παίχτη
    στην Eileen, πανέξυπνο παιχνίδι, γεμάτο πουστιές και φύλακας άγγελος του Χάρη. Μπορεί να έδωσες μία λάθος ψήφο στην αρχή αλλά τα ξενύχτια σου τα συγχωρούν όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κυρίες και κύριοι, καλωσήρθατε στην τελετή λήξης του Palermo #42!
Λόγω της οικονομικής κρίσης η φετινή τελετή θα είναι από τις πιο λιτές που έχουν συμβεί στην πόλη μας. Θα απονεμηθούν τα βραβεία σας και θα ακολουθήσει δείπνο στη διπλανή αίθουσα, όπου θα σας σερβίρουμε τον Dume, καθώς σύμφωνα με τις πιο πρόσφατες πληροφορίες πνίγηκε στη θάλασσα και δεν επικοινωνεί άλλο μαζί μας.
Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στη Μαφία για τη νίκη της, που κυριάρχησε για ακόμη μια φορά στην πόλη αυτή και που ο τρόμος κι ο φόβος θα υπάρχουν στην ατμόσφαιρά της για τους επόμενους μήνες.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω ξανά όλους όσους τιμήσατε το παιχνίδι με τη συμμετοχή σας και να ευχηθώ σε όλους καλό καλοκαίρι!
Ακολουθούν τα βραβεία σας, σε τυχαία σειρά, εκτός από τα 5 τελευταία. Ελπίζω να σας αρέσουν!
Θα τα πούμε ξανά στο επόμενο παιχνίδι! :D


  • Βραβείο "Παρθένου"
    στον i_lie_us, ήσουν η πόρνη αλλά ποτέ δεν κοιμήθηκες με κανέναν!
  • Βραβείο "Δε θα πεθάνω ποτέ"
    στην Drama Prinzessin, μα να έχεις και τις 2 αποτυχίες δολοφονίας;
  • Βραβείο Απολαυστικότερων πμ
    στην Eileen, το ημερολόγιο σου κι όλη η μεταξύ μας επικοινωνία ήταν υπέροχα!
  • Βραβείο Αυτοθυσίας
    στη Nefeli Graf, πλήρωσες με την ίδια σου τη ζωή την απόφασή σου να σώσεις τον Pie!
  • Βραβείο "Celebrity"
    στη Melania, όλοι για εσένα συζητούσαν στο παιχνίδι!
  • Βραβείο "Why dont you die already?"
    στον ultraviolence, χρειάστηκε να σε δολοφονήσουν 3 φορές για να καταλήξεις μεζές των σκουληκιών...
  • Βραβείο Καλύτερης νοικοκυράς
    στο Σπυράκο, μετά τις απουσίες του Θωμά έπρεπε να συντηρήσεις το σπίτι ολομόναχος!
  • Βραβείο "Σαν το σκύλο με τη γάτα"
    σε blue_butterfly και Sommerfeld, μετά από κάθε σας μάχη η πόλη θύμιζε βομβαρδισμένο τοπίο...
  • Βραβείο "Περνάω απαρατήρητος"
    στον JKaradakov, Ιορδανάκο μου δε σε κατάλαβε κανείς σ αυτό το παιχνίδι. Ούτε απαραίτητα κακό, ούτε απαραίτητα καλό...
  • Βραβείο "Κατακρεουγημένου nickname"
    στον tsarachaf, εγώ σαν τσαφ-τσουφ σε ήξερα, κάποιοι όμως σου αλλάξανε τα φώτα...
  • Βραβείο "Δε φεύγω άμα δε φύγουμε μαζί"
    στο Libertus, σοβαρά ρε Χάρε, πόσες ακόμη φορές θα σωθείς; Τελικά έφυγες ...νικητής!
  • Special Βραβείο "Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα"
    στη MissKit, μα γίνεται Παλέρμο χωρίς εσένα;
  • Special Βραβείο "Σπαλιάρας"
    στο DumeNuke, no further comments...
  • Βραβείο Average Player
    στον PieMaker, εσείς το ζητήσατε, εμείς θα σας χαλάσουμε χατίρι;
  • Βραβείο Χειρότερου πρωτοεμφανιζόμενου παίχτη
    στην kleop, αυτός ο τρόμος κάθε φορά προτού γράψεις...
  • Βραβείο Χειρότερου παίχτη
    στην blue_butterfly, Ριρίκα, το κατάλαβες ότι έπρεπε να μείνεις μόνη σου για να κερδίσεις;
  • Βραβείο Καλύτερου πρωτοεμφανιζόμενου παίχτη
    στην Emilouko, εξαιρετικό παίξιμο, δε σε κατάλαβε κανείς...
  • Βραβείο Καλύτερου παίχτη
    στην Eileen, πανέξυπνο παιχνίδι, γεμάτο πουστιές και φύλακας άγγελος του Χάρη. Μπορεί να έδωσες μία λάθος ψήφο στην αρχή αλλά τα ξενύχτια σου τα συγχωρούν όλα!

ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ εξαιρετικό βραβείο!! Νοικοκυρά σε απόγνωση:laugh::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
  • Βραβείο "Παρθένου"
    στον i_lie_us, ήσουν η πόρνη αλλά ποτέ δεν κοιμήθηκες με κανέναν!

Θέλω να ευχαριστήσω αυτούς που με πίστεψαν και με ψήφισαν. Χωρίς αυτούς δεν θα τα καταφέρνα να γίνω η πρώτη παρθένα πόρνη επί γης.

Η απογοήτευση που δεν πήρα το "χειρότερου πρωτοεμφανιζόμενου" είναι σαφώς μεγάλη, αλλά νιώθω ικανοποιημένος και με αυτό, διότι υπήρχαν πολλά άτομα που δούλεψαν για την κατάκτησή του. Το κλίμα με τα παιδιά στα παρασκήνια ήταν καλό και αυτό ευτυχώς βγήκε προς τα έξω.
Τα συγχαρητήρια μου ωστόσο στην kleop που είχε μία δίκαιη νίκη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Καμία έκπληξη το βραβείο μου. Αυτό ακριβώς που περίμενα. Πριν το ανοίξω ήξερα ότι πρόκειται για μένα:P...
Θα μπορούσα να πάρω και του κατακρεουργημένου nickname βέβαια (βλ. μηλοπιτούλα)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Εντάξει, περίμενα κατι διαφορετικό αλλά και το <<Σαν το σκύλο με την γάτα>> νομίζω ήταν αντιπροσωπευτικοτατο:lol:
Ευχαριστω την ΣΕ για το βραβείο που μου έδωσε, συγχαρητηρια σε ολους τους υπολοιπους συμπαιχτες μου για τις κατακτησεις τους και(απο το στομα μου και στου θεου το αυτι) ειθε να γινει συντομα καινουργιο palermo:D


Αυτογραφα μετά8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δεν έπαιξα αλλά επειδή το αδερφάκι μου λείεπει (η Μελανία δηλαδή) έχω την τιμή να παραλάβω το βραβείο της. :hehe:
Της άρεσε πολύ το βραβείο και λέει αυτόγραφα θα δώσει όταν γυρήσει Πάτρα. Προς το παρόν προσέχει 17 8χρονα και είναι ολίγον στο τρέξιμο. :redface: Επίσης λέει την επόμενη φορά θέλει ρόλο ΔΑ. :pfff:

Αυτά. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top