Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εύκολα είναι.
Αν ξέρεις γερμανικά και αγγλικά τα καταφέρνεις.
Εγώ που ξέρω και Ρώσικα με βοηθάνε πολύ.
Έχω τη γραμματική τους.

Το σκεφτομαι σοβαρα να κανω μαθηματα οταν θα ειμαι στην σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ιδεα δεν εχω αν ειναι δυσκολα η οχι. Εχω ακουσει παντως οτι αμα ξερεις αγγλικα και γαλλικα η γερμανικα η καποια αλλη μεγαλη γλωσσα, οι υπολοιπες ειναι παιχνιδι.

Παρ' ολα αυτα κι εγω ετσι το εχω οραματιστει. Μετα τις πανελληνιες που θα εχεις περασει στην σχολη που επιθυμεις, να μαθεις και μια γλωσσα! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Ιδεα δεν εχω αν ειναι δυσκολα η οχι. Εχω ακουσει παντως οτι αμα ξερεις αγγλικα και γαλλικα η γερμανικα η καποια αλλη μεγαλη γλωσσα, οι υπολοιπες ειναι παιχνιδι.

Παρ' ολα αυτα κι εγω ετσι το εχω οραματιστει. Μετα τις πανελληνιες που θα εχεις περασει στην σχολη που επιθυμεις, να μαθεις και μια γλωσσα! :thumbsup:


Ναι, έτσι είναι όπως το είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Γαλλικά και αγγλικά 15, ισπανικά 10, γερμανικά, ιταλικά και εσπεράντο 5 με ανωτατο το 20. Προσωπική εκτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Αγγλικά, και λίγα Ιταλικά! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top