Παλέρμο #26

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αντε ρε sid-εκνε!!!!

Απλα φροντισε μολις φανει οτι τα εχουν τιναξει ολοι να την γλιτωνω κατα εναν περιεργο και ανεξηγητο τροπο εγω... Ξερεις... Σαν τους κακους στα κομικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
εχω την ενυπωση οτι ο sid το εχει ξεχασει.......οποτε καλυτερα αυτο το παλερμο να μην τελειωσει ποτε.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οχι... Πρεπει να παμε στο επομενο... Και να γινω δολοφονος και να σας φαω ολους... Σχεδον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Οχι... Πρεπει να παμε στο επομενο... Και να γινω δολοφονος και να σας φαω ολους... Σχεδον...
Εγώ θα σε βρω:P:P

Μέχρι, τώρα έχουν κάνει "αίτηση συμμετοχής" 7 μέλη. sid, αργείς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ανοιξανε οι συμμετοχες για το 27???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ανοιξανε οι συμμετοχες για το 27???
Τώρα;;;; Με το που ανακοίνωσε ο fockos, τη νίκη των πολιτών, η μικρή Λουλού, έκανε νέο θέμα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ρε Ζωη μονη θες να με αφησεις???:ropalo:Γιατι εγω δεν σκοπευω να σε ακουλουθησω στο Μοναστηρι!!!:look:

Ε να μην πάμε για καμιά βδομάδα???
Και μετά σε πάω όπου θες...
τα καλά κορίτσια πάνε στον Παράδεισο (και στα μοναστήρια:P), τα κακά πάνε παντού!:devil::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πέρασε σχεδόν 1 μέρα και ο S.I.D. δεν εγραψε ιστορία.
Όμως όσο ζουμε ελπίζουμε:clapup:
Ο S.I.D. στο άμεσο μέλλον θα δώσει τέλος στην ιστορία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ του είπα, του sidιού, να γράψει το τέλος και μου είπε, ότι θα γράψει. Λέτε να γράφει μέχρι τώρα; :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πέρασε σχεδόν 2η μέρα και ο S.I.D. δεν εγραψε ιστορία.
Όμως όσο ζουμε ελπίζουμε:clapup:
Ο S.I.D. στο άμεσο μέλλον θα δώσει τέλος στην ιστορία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
O sid, έγραψε παντού, εκτός από αυτό το θέμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πέρασε σχεδόν 3η μέρα και ο S.I.D. δεν εγραψε ιστορία.
Όμως όσο ζουμε ελπίζουμε:clapup:
Ο S.I.D. στο άμεσο μέλλον θα δώσει τέλος στην ιστορία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Όσο τον παρακαλάτε δε θα γράψει :P Κλειδώστε το και στο τέλος του επόμενου Παλέρμο θα γράψει το τελευταίο επεισόδιο από το 26 :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
O sid, έγραψε παντού, εκτός από αυτό το θέμα:P

Όσο τον παρακαλάτε δε θα γράψει :P Κλειδώστε το και στο τέλος του επόμενου Παλέρμο θα γράψει το τελευταίο επεισόδιο από το 26 :lol:

ρε παιδιά μην βαράτε - τώρα το δα :redface:

νόμιζα ότι είχε τελειώσει προ πολλού (δλδ όντως έχει τελειώσει προ πολλού:confused:)
θα την γράψω και άμα έχει κλειδώσει εδώ , θα την βάλω αλλού
(μπόρατ , μην απαντήσεις για το πού να την βάλω)

ως τότε , αφήστε τους επιλόγους και πάντε στο survivor
είμαι παρουσιαστής εκεί αν και οι κακές γλώσσες λένε ότι πήρα την δουλειά ή επειδή είμαι κουμπάρος του φόκου ή επειδή έκανα προσθετική στήθους

παλερμόπληκτοι :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
III – ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ


<<Στο λέω για τελευταία φορά misskit , δεν θα ανεχτώ την ζήλεια σου . Τον αγαπάω , με αγαπάει και αυτό φτάνει για να είμαστε μαζί – από εκεί και πέρα , αν εσύ θέλεις να νιώσεις καλύτερα και ας έμεινες γεροντοκόρη , βγάλτον και δολοφόνο και ψυχοπαθή . Είμαστε εντάξει λοιπόν ; >> Από την άλλη άκρη της γραμμής ακούστηκε ένας υπόκωφος κρότος και έπειτα σιωπή .
Μάλλον δεν είμαστε εντάξει , μονολόγησε η Ζωίτσα , αλλά τουλάχιστον ξεκαθάρισα την θέση μου . Άφησε το τηλέφωνο στο κομοδίνο , ξάπλωσε και ίσιωσε την ρόμπα της με μια αφηρημένη κίνηση . Ο Morelo βγήκε από το μπάνιο φορώντας ένα μπουρνούζι με τα χέρια κρυμμένα πίσω από την πλάτη του .

«Μα , καλέ μου , μου έφτανες εσύ για δώρο»

«Όχι , θέλω να σου κάνω δωράκι και για να είμαι βέβαιος ότι θα σου αρέσει , θα είναι διπλό»

Η Ζωίτσα ανασηκώθηκε στο κρεβάτι :

«Μωρό μου πόσο περίμενα αυτήν την βραδιά – όλη αυτή η ιστορία με τον πόλεμο συμμοριών και τον καθημερινό τρόμο με έχει κουράσει , ήθελα να χαλαρώσουμε , γι αυτό και πήρα την πρωτοβουλία» , γέλασε καθώς ξετύλιγε αργά το σεντόνι , <<να έρθω με τα ρούχα του νοσοκομείου εδώ . «Τι λες; Θα είμαι απόψε η νοσοκόμα σου;»
Ο Morelo ανακάθισε στην άκρη του κρεβατιού και έστρεψε το βλέμμα του από το παράθυρο με το κατεβασμένο στόρι ξανά πάνω της :
«Θα ήταν ωραία , μωρό μου , αλλά ανυπομονώ να σου δώσω το δώρο σου» . Σήκωσε αργά το χέρι του και πυροβόλησε δύο φορές με το PT-80 του . Το σώμα της Ζωίτσας έπεσε ξανά σε μια αφηρημένη στάση με το χαμόγελο της ευτυχίας ακόμα ζωγραφισμένο πάνω του .


**********


Δύο ορόφους πιο κάτω , στο μπαρ του ξενοδοχείου , ένας αθώος παρατηρητής , θα ένιωθε πως βρισκόταν σε ένα συνηθισμένο πάρτι ένα αυγουστιάτικο βράδυ . Μια funky μπάντα έδινε το ρυθμό στο χορό μιας αισθησιακής χορεύτριας , 2-3 ζευγάρια χαίρονταν τον έρωτά τους σε απόμακρα τραπεζάκια , ο μπάρμαν σκούπιζε τα ποτήρια του βαριεστημένα και στην μπάρα μια παρέα γελούσε στο άκουσμα μιας ιστορίας . Όμως , μια προσεκτική ματιά θα έπειθε τον καθένα , ότι όλα τα άτομα παραήταν προσεκτικά μοιρασμένα στον χώρο . Ακόμα , οι μουσικοί στο πάλκο παραήταν στα αλήθεια πολύ γυμνασμένοι και με αυστηρά χαρακτηριστικά για μέλη εποχιακής μπάντας , η χορεύτρια ασχολούταν περισσότερο με ένα μικρόφωνο κρυμμένο στην αλλόκοτη στολή της παρά με το να επιδεικνύει τα κάλλη της , ενώ τα ζευγαράκια είχανε επιλέξει θέσεις κοντά σε εισόδους και εξόδους και στο φαρδύ πουκάμισο του μπάρμαν θα ορκιζόσουν ότι χωράει μια κοντόκαννη καραμπίνα .


ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ

Έφτασα στην παραλία καταϊδρωμένος και κακόκεφος . Ο Όττο εξηγούσε σε μια διπλανή παρέα ότι αν ξαναπέσει πάνω του το μπαλάκι , θα τους προσφέρει δωρεάν μαθήματα υποβρύχιας κατάδυσης απεριορίστου χρόνου . Ο Φόκος έπαιζε φρίσμπι με τον Μπόρατ – βουτούσαν να το πιάσουν , τινάζονταν , σηκώνονταν πανηγυρικά και ζητωκραύγαζαν και θα ήταν ακόμα πιο αξιαγάπητοι και οι δύο τους αν όντως είχανε φρίσμπι . Η Ρούμι απολάμβανε την ηλιοθεραπεία της με αποτέλεσμα όλος ο ανδρικός πληθυσμός της παραλίας να έχει βγει από την θάλασσα αναστατωμένος σαν χελώνες καρέτα – καρέτα που γεννάνε . Ο Αντωνάκης έφτιαχνε κάστρα στην άμμο και κάθε φορά που ένα δυνατό κύμα τα χτυπούσε αλλά δεν τα έριχνε , βουτούσε το κεφάλι του στα ρηχά σαν στρουθοκάμηλος στην άμμο και έβγαζε ακαθόριστες κραυγές ανάκατες με μπουρμπουλήθρες . Ξάπλωσα και έμεινα να κοιτάζω την κηλίδες ιδρώτα να στεγνώνουν από τον δυνατό ήλιο πάνω μου προτού καλά καλά κυλήσουν .
Κάτω από άλλες περιστάσεις , θα βολτάραμε με τον ΚαπετάνΦαντ ψάχνοντας την απόμερη παραλία που λιάζονται ιταλίδες γυμνές από την μέση και πάνω και τσίτσιδες από την μέση και κάτω . Αλλά δεν μπορούσα να αλλάξω τις περιστάσεις : Ο Φαντ αναπαύονταν στο νεκροτομείο και εγώ δεν μπόρεσα ούτε να εμποδίσω ούτε να βρω τους δολοφόνους . Κοίταξα κατάματα τον ήλιο και παραδόθηκα στο ρίγος της ζέστης και των ενοχών μου , αναρωτώμενος αν μπορώ να βρω μόνος μου την απόμερη παραλία .
Ξαφνικά σηκώθηκε δυνατός αέρας , τα έργα του Αντωνάκη κατάρρευσαν σαν κάστρα στην άμμο και ένα ελικόπτερο προσγειώθηκε μπροστά στα έκπληκτα μάτια των λουόμενων . Αναγνώρισα έστω και αναμαλλιασμένους , όλα σχεδόν τα μέλη της Ιερής Συμμαχίας : της ομάδας που σχηματίστηκε με εντολή του Βενιζέλου όταν ακόμα ήταν υπουργός αμύνης με κύριο μέλημα την διάλυση του εμπορίου ναρκωτικών στα Δωδεκάνησα με σκοπό να ανθίσει ανενόχλητο το αθηναϊκό συνδικάτο . Όπως έγινε αργότερα γνωστό , όλο το παιχνίδι ήταν στημένο , αλλά θα μπορώ να διηγούμαι μια μέρα περήφανα στα εγγόνια μου ότι έδρασα κάποτε σαν μυστικός πράκτορας μιας οργάνωσης με ατρόμητη και περιβόητη αρχηγική ομάδα : από το ελικόπτερο κατέβηκαν η υπολοχαγός Μισέλω , ο Βαλ ο Τουρκοφάγος , ο Συνταγματάρχης Κόκκαλος και ο Bill Bond με άδεια να σκοτώνει γυναικείες καρδιές . Η Μισέλ μίλησε σε άπταιστα γαλλικά , τα οποία δεν θα μεταφέρω εδώ για λόγους word 2007 :

«Στρατηγέ Όττο , αναφέρατε»

«Δεν δέχομαι διαταγές από γυναίκα , αλλά καλά θα κάνεις να ρίξεις μια ματιά στην σημερινή εφημερίδα» , γρύλισε ο επικεφαλής μας πετώντας της συγχρόνως το τελευταίο φύλλο του «Ροδίτικου Πρώτου Θέματος»
Η Μισέλ διάβασε φωναχτά :
«Ένα εξαιρετικό γκολ που μάλλον δείχνει ότι τα λεφτά του προέδρου άξιζαν για τον άσσο της..»
«Μου επιτρέπεται ; » , πετάχτηκε ο Βαλ και με μια ευγενική κίνηση γύρισε την εφημερίδα από το πίσω φύλλο και διάβασε :
«Από ότι φαίνεται ο θάνατος του Λιβανέζου πωλητή
foreverfreak στην Παλιά Πόλη πριν λίγες μέρες ήταν η αρχή μόνο μιας βεντέτας που καλά κρατεί . Ένας οδηγός άμαξας στην Λίνδο παρασύρθηκε προχτές σε γκρεμό και καταπλακώθηκε από την άμαξα του . Οι αρχές βρήκαν μια πιθανόν πλαστή ταυτότητα με το όνομα yozerehs και απέκλεισαν την πιθανότητα ατυχήματος . Η τοπική κοινωνία θεώρησε υπαίτιους 2 κλεφτρόνια της περιοχής : τον gianniskeeper και τον tsarachaf . Ο πρώτος - υπάλληλος στο ενυδρείου , βρέθηκε σφηνωμένος σε μια σπηλιά στον χώρο που εκθέτονται οι σμέρνες , ενώ ο δεύτερος αναζητείται εδώ και ένα 24ωρο κυρίως στα στομάχια των τεράστιων νερόφιδων . Εχτές ο πρόεδρος της δημοκρατίας Κάρολος Παπούλιας , γνωστότερος ως Νώευς στο νησί μας από το οποίο κατάγεται , κατηγόρησε ανοιχτά την αστυνομία για διαφθορά και έδωσε άσυλο σε δύο κρατούμενους στην υπόθεση του μεγαλέμπορα ναρκωτικών της Λίνδου που αναζητείται ως ηθικός αυτουργός της βεντέτας . Οι κρατούμενοι Goseithor και athene μεταφέρθηκαν από τις φυλακές κορυδαλλού με ιδιωτικό αεροπλάνο του Παλαιοκώστα . Και πάνω που τα πράγματα έδειχναν να ηρεμούν , διαδοχικοί και πιθανόν αλληλένδετοι φόνοι συγκλονίζουν το όμορφο νησί μας : οι ιατροδικαστικές έρευνες ταυτοποίησαν τους : rewial , μαρίζα , aporw , roseberry…»

«Σκοπεύεις να απαγγείλεις όλον τον πληθυσμό του νησιού ; » , αντέτεινε η Μισέλ , «η κατάσταση έχει ξεφύγει και δεν έχει γίνει ούτε μια σύλληψη . Η Ιερή Συμμαχία αποχωρεί από το νησί . Μένετε μόνοι σας . Βρείτε τους δύο δολοφόνους και στείλτε μου στο γραφείο μου στο Κολωνάκι τα κεφάλια τους . Πλησιάζουν εκλογές και είμαι καλεσμένη σε δύο εκπομπές του Πρετεντέρη . Χρειάζομαι αισιόδοξα νέα σύντομα» . Η Μισέλ έκανε νόημα και όλοι οι υψηλοί επισκέπτες μας ξαναμπήκαν ένας-ένας στο ελικόπτερο . Μας κοίταξε ξανά αυστηρά και πρόσθεσε φωνάζοντας για να ακουστεί πάνω από την έλικα που είχε αρχίσει να γυρίζει μανιασμένα :

«Δύο δολοφόνους και ένα τσιράκι : δεν είναι τόσο δύσκολο . Και Αντωνάκη..βγάλε αυτό το αναθεματισμένο καπέλο»
Μείναμε όλοι σιωπηλοί , ενώ το ελικόπτερο απομακρυνόταν και τα φλας των ιαπώνων τουριστών αστράφτανε . Ο Φόκος έφυγε να βρει την μυστηριώδη γυναίκα που υποψιαζόμασταν για δολοφόνο . Ο θάνατος του gianniskeeper ήταν σκηνοθετημένος : του είχαμε προσφέρει ένα εισιτήριο χωρίς επιστροφή για Κούβα αν μιλούσε .


**********

Ο Morelo έβγαλε τον σιγαστήρα , καθάρισε το όπλο, ντύθηκε και έσυρε το πτώμα της Ζωίτσας στην ντουλάπα . Έπειτα άνοιξε την πόρτα του δωματίου και η marialuluf1 γλίστρησε μέσα . Αγκαλιάστηκαν , φιλήθηκαν παθιασμένα και δεν αντάλλαξαν ούτε μια λέξη για πολλή ώρα. Μετά ακούστηκε η φωνή της marialuluf1 πνιγμένη στην αγωνία :

«Υποσχέσου μου ότι είναι η τελευταία δουλειά»

«Φυσικά , αγάπη μου , δεν έχω φοβηθεί ποτέ στην ζωή μου αλλά αυτός ο αδίστακτος boss δεν με εμπνέει για μελλοντικές δουλειές . Θα πληρωθώ και θα πάμε να αράξουμε στην Ψαρού της Μυκόνου απολαμβάνοντας παγωμένα mojito»
«Και κάτι ακόμα , επικίνδυνε δολοφόνε μου . Η βραδιά στο ξενοδοχείο με αυτήν την νοσοκόμα ήταν απλά εντολές έτσι ; Δεν συνέβη τίποτα μεταξύ σας ;»
«Αγάπη μου , θα αργήσουμε . Θες να καθυστερούμε τώρα που όλα έχουν σχεδόν τελειώσει ; ». Της άρπαξε το χέρι και πριν προλάβει να απαντήσει , άνοιξε την πόρτα , κάλεσε το ασανσέρ και την φίλησε ξανά .


Ξεσκόνιζα αμήχανα ένα ποτήρι πίσω από την μπάρα , όταν η οθόνη πάνω από το ασανσέρ έδειξε ότι επιτέλους κατέβαινε . Το ζευγάρι των δολοφόνων εμφανίστηκε και η αισθησιακή χορεύτρια τους πλησίασε αργά . Όμως πριν τους φτάσει , ο Morelo ούρλιαξε «πίσω» και τράβηξε το όπλο του . Η χορεύτρια – Αντωνάκης έπεσε πίσω από ένα τραπέζι και η μπάντα ξεκίνησε να παίζει το τραγούδι που ήξερε καλύτερα : ένα ατελείωτο ρεφρέν από σφαίρες που σφυρίζουν . Μέχρι να εξαφανιστούν στις σκάλες , ο Φόκος και η Ρούμι είχαν τραυματιστεί και ο Αντωνάκης είχε χάσει την περούκα του .


«Όλα τελείωσαν Morelo» , φώναξε ο Όττο και άδειασε την καραμπίνα του προς ένα πίνακα κρεμασμένο στον ημιώροφο . Η marialuluf1 βγήκε μυξοκλαίγοντας με τα χέρια ψηλά

«Είναι νεκρός» , είπε . Και μετά γέλασε . Μια ριπή ακούστηκε από πίσω μας . Ο Morelo είχε εμφανιστεί και κρατούσε όμηρο τον Αντώνη Ρέμο τραγουδώντας «μα δεν τελειώσαμε , σου λέω , δεν τελειώσαμε» . Πριν προλάβει να διατυπώσει αιτήματα , μια σφαίρα καρφώθηκε ανάμεσα στα μάτια του . Σε ένα από τα τραπεζάκια των ερωτευμένων , ο Μπόρατ είχε αφήσει για λίγο το φλερτάρισμα της σουηδέζας και έπειτα της ξανάπιασε το χέρι βάζοντας το όπλο του πάλι στην θέση του , μουρμουρίζοντας :
«θεέ μου ήταν πιο παράφωνος και από τον Ρέμο» .
Ο Όττο πέρασε δερμάτινες χειροπέδες στην
marialuluf1 ζητώντας συγγνώμη που δεν είχε πρόχειρες τις κανονικές .

Οι σειρήνες των περιπολικών ακούστηκαν να σφυρίζουν απέξω – κάποιος τρελαμένος τουρίστας στο Φαληράκι μάλλον . Άνοιξα ένα μπουκάλι ουίσκι και το ανακάτεψα με πάγο και κόλα .

«Λοιπόν , όλα τελείωσαν εδώ»

**********

«Παραήταν ωραία , για να τελείωσαν όλα» , είπε ο Αντωνάκης ξεφουσκώνοντας τα μπρατσάκια του . Τα τοποθέτησε προσεκτικά στην βαλίτσα του και την έκλεισε . Ρούφηξα τον καφέ στο μπαρ του Διαγόρα διαβάζοντας τις φρεσκοτυπωμένες εφημερίδες . Οι λίγοι αθώοι μάρτυρες που προλάβαμε να σώσουμε το γιόρτασαν με γλέντι στο soho , η Ιερή Συμμαχία πήρε μετάλλια τιμής και εγκρίθηκαν νέα υπέρογκα κονδύλια για την ανάπτυξη της , ο Κάρολος Νώευς αναχώρησε ήσυχος για ολιγοήμερες διακοπές σε resort στην Ελούντα μετά από ένα διάγγελμα για τάξις , ηθική και σεμνότης στους κόλπους της δημοκρατίας μας , οι νεκροί θάφτηκαν με πολλές τιμές και λίγα δάκρυα και ο Αντωνάκης αγόρασε καινούργιο – πιο γελοίο – καπέλο . Όχι αυτό δεν το έγραφε η εφημερίδα . Προσπαθούσε να μου κάνει επίδειξη , μετακινώντας το φύλλο από μπρος μου και χαμογελώντας πλατειά . Η Ρούμι μας χαιρέτησε όλους έναν-έναν , θα έμενε πίσω στο νησί για να βοηθήσει τις αρχές στην σύλληψη του μεγαλέμπορα . Η marialuluf1 κατέθεσε με αντάλλαγμα η ισόβια να γίνει σύντομα δεκαετία με αναστολή .
Τα μεγάφωνα ανακοίνωσαν την επικείμενη αναχώρηση της πτήσης μας . Πρώτη θέση και δωρεάν τηλεόραση με καουμπόικα .

Η δημοκρατία είχε νικήσει και το καλοκαίρι υπήρχε ακόμα στον ορίζοντα – ή έστω το αντίστροφο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ωραιο ρολο ειχα τελικα :)
ωραιος sid ερειξα πολυ γελιο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top