Προτάσεις για γεύματα στο γραφείο

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχίζω δουλειά!!!
Και, πέραν τούτου...
Θα παίρνω ταπεράκι κι εγώ στο γραφείο. Για πείτε λοιπόν, να κάνουμε μία συλλογή από ιδέες, για όσους επίσης κουβαλούν το γεύμα τους...
να 'ναι πιο νόστιμη η μέρα!!! :) και να 'ναι και κάτι εύκολο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Και για να πω για αρχή:

  • Σπανακόρυζο, ή κολοκυθόρυζο ή πρασόρυζο!
    ώστε να μην κουβαλάμε σάλτσες χωριστά και γίνεται νιανιά!
  • Σάντουιτς:
    γαλοπούλα, κίτρινο τυρί, κι ανάμεσα η ντομάτα, να μη γίνεται νιανιά το ψωμί. νοστιμεύει με λίγη πάστα πέστο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Και για να πω για αρχή:
Σάντουιτς:
γαλοπούλα, κίτρινο τυρί, κι ανάμεσα η ντομάτα, να μη γίνεται νιανιά το ψωμί. νοστιμεύει με λίγη πάστα πέστο!!

Aυτό κάνω κι εγώ, βάζω και ένα φύλλο μαρούλι και λίγη μαγιονέζα ή φιλαδέλφια με ελιά. Επίσης πίτες! Μιαμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
από τα πιο αγαπημένα μου και τα πιο συνηθισμένα μου ταπεράκια στη δουλειά είναι η τονοσαλάτα :)
έχω κόψει σκέτα τα λαχανικά μέσα σε ένα ταπερ χωρίς λαδια αλατια τίποτα... παιρνω μαζί μου επιπλέον μια κονσέρβα τόνο σε λάδι και όταν έρθει η ωρα τον στραγγιζω απ τα πολλά λάδια και τον φέρνω τούμπα στη σαλατούλα :)


αν δεν πάρω τονοσαλάτα, θα είναι κανα τοστάκι, κανα γιαουρτακι με τίποτα δημητριακά και επιπλέον φρούτα και θα ειναι λιγοτερες οι φορες που θα παρω ταπερακι με φαγητο απ την προηγούμενη.... δεν με νοιάζει όμως... το προτειμω να κουβαλάω φαγητο πλεον... μπουχτισα τα delivery :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οταν χρειαζοταν, ειχα σαντουιτσακι μπαγκετα με γαλοπουλα και εμενταλ, σκετο.
ενιοτε κουβαλουσα και γλυκο για επιδορπιο, κατι σε ντερμπι η κιτ κατ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ότι έχει η κατσαρόλα θα έχει και το ταπερίνο. μια χαρά φακές/φασολάδα έχω φάει.
ακόμα και τη μπριζόλα τη κάνω μπουκίτσες με ντομάτα και τυρί και αγγούρι.
Οι σαλάτες πάντως είναι οι πιο ωραίες..μπορείς να κάνεις ότι τρελό συνδυασμό σου κατέβει.
Μία φέτα μαύρο ψωμί ον δε σάιντ (άντε δύο, φακές είναι αυτές:P) και είσαι ρέντι, μη σου πω και αλλού φαν πάρκ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δε με λέτε, εγώ για αύριο θα κάνω σαντουιτσάκι με γαλοπούλα, ντομάτα, αγγούρι και τυρί!
Πειράζει αν το κάνω από απόψε;
Θα "κρύψω" την ντομάτα στο τυρί και τη γαλοπούλα, να μονωθεί το ψωμί και να μην παπαριάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μια χαρα ειναι, μη μασας. και ζελατινα γυρω γυρω, για να ναι φρεσκο ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Δε με λέτε, εγώ για αύριο θα κάνω σαντουιτσάκι με γαλοπούλα, ντομάτα, αγγούρι και τυρί!
Πειράζει αν το κάνω από απόψε;
πεθαμένη είναι η γαλοπούλα, δε θα τη πειράξει καθόλου:P
θα σου πρότεινα τη ντομάτα να τη βάλεις αύριο πριν φύγεις, για να μην ζαρώσει στο ψυγείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω πάντως δεν μου αρέσει να την "κρύβω" την τομάτα για τον λόγο που λες...
προτιμώ να την παίρνω έξτρα μια μικρή τοματουλα και να την κόβω επιτόπου εκει που ειμαι σαν σαλατούλα σε ενα μικρο πιατάκι με λιγο αλάτι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι... μωρέ γενικά θα βρω πώς θα το κάνω, απλά με πιάνει το στρεςς της πρώτης μέρας!!

Α, κι άλλη ιδέα:

  • Κουσκουσάκι!! Ή ταμπουλέ, ή με ό,τι θέτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το σημαντικό για την πρώτη σου μέρα στη δουλειά είναι να μην πας με ταπερακι μπακαλιάρο - σκορδαλιά ή σουβλάκι με κρομμύδι απ όλα μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βασικα την πρωτη μερα εγω ειμαι κατα του ταπερ...
ειναι λιγο αβολο, οσο να ναι, για μενα τουλαχιστον. προτιμω να πεινασω η να εχω μονο ενα φρουτο, μεχρι να δω τι κανουν και οι αλλοι και αναλογα να κανω κατι κι εγω..
αν με πιανετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για ξεψάρωμα θα πρέπει να πάει με όλο τον εξοπλισμό μπάρμπεκιου και να σέρνει και τη μπουκάλα υγραερίου από πίσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι αλλα εκει ειναι εκτος ελλαδας και εχουν στανταρ διάλλειμα για φαγητό ;)



edit
για ξεψάρωμα θα πρέπει να πάει με όλο τον εξοπλισμό μπάρμπεκιου και να σέρνει και τη μπουκάλα υγραερίου από πίσω:P
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXA
AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
lol dooo!!!

κουε σε μενα το λες?

στανταρ εχουν διαλειμμα για μαμ, αλλα δεν ξερω πως τρωνε οι αλλοι..

για παραδειγμα, μπορει να χουν και κουζινα και μαγειρα εκει. τι να φτουρησει το τοστακι μου εμενα? :P :P :P
αχ μη το γελατε γιατι οσο ημουν σε ενα παιδικο σταθμο στην ισπανια, ολοι τρωγαμε μαζι με τα πιτσιρικακια κανονικο μαμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
το σημαντικό για την πρώτη σου μέρα στη δουλειά είναι να μην πας με ταπερακι μπακαλιάρο - σκορδαλιά ή σουβλάκι με κρομμύδι απ όλα μέσα :P

για ξεψάρωμα θα πρέπει να πάει με όλο τον εξοπλισμό μπάρμπεκιου και να σέρνει και τη μπουκάλα υγραερίου από πίσω:P

:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

LOOOOOL!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Η ας πουμε, μπορει να πηγαινουν καπου ολοι μαζι, ακομα και μια φορα στο τοσο, και αφου ειναι και πρωτη μερα, ειναι καλη ευκαιρια για γνωριμιες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αχ μη το γελατε γιατι οσο ημουν σε ενα παιδικο σταθμο στην ισπανια, ολοι τρωγαμε μαζι με τα πιτσιρικακια κανονικο μαμ :)
κρεμούλες, σαλιάρες και τέτοια..κάνε αααααα τζιοβάνι:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σφωνάω με dooooooooo... κι εγω εχω παρει απ'ολα στη δουλεια.. φασολακια, μακαρονια με σαλτσα, κοτόσουπα κτλ.. στην αρχη που επαιρνα ταπερίνο βεβαια ντρεπουμουν και πηγαινα σε μια αδεια αιθουσα να φαω αλλα τωωωωωρα, δε πα να με δουν ολοι... νο πρόμπλεμ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top