Περίοδος, ΜΜΜ και περιστέρια

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
αααχ, όχι πάλι το γνωστό η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα...
Κοίτα να δεις τώρα πώς φτάνουν σε dead end τα (βλακώδη) επιχειρήματα:
Άν μια γυναίκα εκμεταλλέυεται ΚΑΘΕ ευκαιρία υπάρχει ένα 20% πιθανότητα να ... μην χαθεί ο χριστιανός. Αν λοιπόν ένας άδρας δεν καταφέρει να πετύχει το στόχο του [να γονιμοποιήσει την γυναίκα] γιατί να την πληρώνει η γυναίκα? Εγώ λέω για κάθε γυναίκα με περίοδο να τιμωρούμε τον άνδρα που ήταν ανίκανος να την καταστήσει έγγυο. Ω ναι, μου ακούγεται εξίσου (αν όχι περισσότερο) δίκαιο αυτό!

Τα σωστά χριστιανικά ζευγάρια πετυχαίνουν πάντα με την πρώτη.

Επίσης
1. Η συμμαθήτρια μου η Κατερίνα αδιαθέτησε στα 11 της. Ο πατέρας της δεν θα της επέτρεπε να παντρευτεί σε αυτή την ηλικία. ΑΡΑ, δεδομένου ότι δεν ήταν ενήλικη να παίρνει αποφάσεις για τη ζωή της (Από το νόμο) θα πρέπει να τιμωρηθεί ο πατέρας της για όσους χριστιανούς χάθηκαν από τα 11 μέχρι τα 18 της (μετά οκ, ας τιμωρησουμε την ίδια). ΠΑΛΙ ένας αντρας πρέπει να τιμωρηθεί όμως και όχι η καημένη η Κατερίνα που και να ήθελε δεν μπορούσε να ακολουθήσει το δρόμο του Θεού.

Άρθρο 339
Απολάνηση παιδιών
Όποιος ενεργεί ασελγή πράξη με πρόσωπο νεότερο από 15 ετών ή το παραπλανά με αποτέλεσμα να ενεργήσει ή να υποστεί τέτοια πράξη τιμωρείται ως εξής:
α) αν ο παθών δεν συμπλήρωσε τα δέκα έτη, με κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών.
β) αν ο παθών συμπλήρωσε τα δέκα, όχι όμως και τα δεκατρία έτη, με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών και
γ) αν συμπλήρωσε τα δεκατρία έτη, με φυλάκιση.
Αν στην περίπτωση του στοιχείου γʼ της προηγούμενης παραγράφου ο υπαίτιος όταν τέλεσε την πράξη δεν είχε συμπληρώσει τα 17 έτη, το δικαστήριο μπορεί να του επιβάλλει μόνο αναμορφωτικά ή θεραπευτικά μέτρα.
Αν μεταξύ του υπαιτίου και του παθόντος τελέστηκε γάμος, δεν ασκείται ποινική δίωξη, και αν τυχόν είχε ασκηθεί δεν συνεχίζεται, αλλά κηρύσσεται απαράδεκτη. Η ποινική δίωξη ασκείται ή συνεχίζεται μετά την ακύρωση του γάμου.

Όπως βλέπεις, δεν υπάρχει πρόβλημα με το νόμο αν παντρευτεί πρώτα.

2. Με εκείνα τα ειδωλολατρικά περιστέρια τι θα γίνει τελικά? Μήπως να το ξανασκεφούμε το επιχείρημα?? αφού το βλεπεις δεν πετυχαίνει...

Η Αγία Γραφή είναι αλάνθαστη και θεόπνευστη. Όταν διαβάζουμε κάτι και μας φαίνεται περίεργο, εμείς έχουμε πρόβλημα, όχι η Βίβλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Η Αγία Γραφή είναι έργο θεόπνευστο και αλάνθαστο και δεν έχει ημερομηνία λήξης.:mad:

Και χωρίς συντηρητικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα περιστέρια πού είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
βρείτε ποια δεν ταιριάζουν στο παραπάνω σύνολο και κερδίστε ένα ταξίδι στο άγιο όρος σε πολυτελές μοναστήρι

Τα περιστέρια πού είναι;
στο γνωστό άσμα του Ζαμπέτα



π.σ.

Προσωπικά, μου είναι δύσκολο να γνωρίζω αν κάποια γυναίκα έχει περίοδο, πριν κάνω χειραψία. Μια φορά που ρώτησα μια συγγενή, με κοίταξε με θυμό και εξαφανίστηκε :hmm::hmm::hmm:Γι'αυτό και αποφεύγω γενικά τις χειραψίες και τα αγγίγματα με γυναίκες.

Ένα άλλο μεγάλο θέμα είναι και τα ΜΜΜ: οι γυναίκες επιβάτηδες είναι ασυνείδητες και κάθονται στα δημόσια καθίσματα χωρίς να ελέγχει κανείς σε ποια φάση του κύκλου τους βρίσκονται. Γι'αυτό το λόγο δε χρησιμοποιώ ποτέ τα καθίσματα στα ΜΜΜ, και στα αεροπλάνα χρησιμοποιώ αναγκαστικά χαρτί κουζίνας για να καλύψω το κάθισμα.

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Η Αγία Γραφή είναι έργο θεόπνευστο και αλάνθαστο και δεν έχει ημερομηνία λήξης.:mad:
[...] Έχετε ξεπεράσει τα όρια του φανατισμού με τις πράξεις σας και τα λεγόμενά σας. Όταν διάβασα αυτά που γράψατε στο αρχικό post για την περίοδο και τις χειραψίες γέλασα πραγματικά!:laugh: Μήπως να κάνουμε αίτηση στο αρμόδιο υπουργείο για έλεγχο των γυναικών πριν μπουν στο λεωφορείο ή στο αεροπλάνο??? Πάντως ξέρω τους κατάλληλους για αυτή την θέση του "ελεγχτη"... ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΣΑΣ!!!! Που έχουν πείρα στο ψάξιμο και γενικώς στα σεξουαλικά όργια με παιδάκια....

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
[...] Έχετε ξεπεράσει τα όρια του φανατισμού με τις πράξεις σας και τα λεγόμενά σας. Όταν διάβασα αυτά που γράψατε στο αρχικό post για την περίοδο και τις χειραψίες γέλασα πραγματικά!:laugh: Μήπως να κάνουμε αίτηση στο αρμόδιο υπουργείο για έλεγχο των γυναικών πριν μπουν στο λεωφορείο ή στο αεροπλάνο??? Πάντως ξέρω τους κατάλληλους για αυτή την θέση του "ελεγχτη"... ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΣΑΣ!!!! Που έχουν πείρα στο ψάξιμο και γενικώς στα σεξουαλικά όργια με παιδάκια....

[...]

Εγώ διαφωνώ μαζί σου, φίλε μου. Πληροφοριακά σού λέω ότι ο Worshipper Jesus είναι άτομο ευφυές, σε ειρήνη με τον εσωτερικό του κόσμο, γιατί ακολουθεί το Θείο Λόγο και έχει γίνει ένα μαζί Του. Θα σού πρότεινα να κάνεις το ίδιο, ίσως έτσι αρχίσεις να βλέπεις τα πράγματα με άλλο μάτι.

Και ακόμα, καλό θα ήταν να εξομολογηθείς κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και ακόμα, καλό θα ήταν να εξομολογηθείς κάποια στιγμή.
Εκτός κι αν ψήφισες τον Μπουτάρη, οπότε ούτε η εξομολόγηση δεν σε σώζει. Θα πρέπει να κλειστείς κατευθείαν σε μοναστήρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ μαζί σου, φίλε μου. Πληροφοριακά σού λέω ότι ο Worshipper Jesus είναι άτομο ευφυές, σε ειρήνη με τον εσωτερικό του κόσμο, γιατί ακολουθεί το Θείο Λόγο και έχει γίνει ένα μαζί Του. Θα σού πρότεινα να κάνεις το ίδιο, ίσως έτσι αρχίσεις να βλέπεις τα πράγματα με άλλο μάτι.

Και ακόμα, καλό θα ήταν να εξομολογηθείς κάποια στιγμή.
Ίσως να ήταν ατυχές το επίθετο "ψυχοπαθής". Αλλά φανατικός, πορωμένος, αλόγιστα απόλυτος ή εγωιστής ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Βλέπω ότι όντως έχει πολλές γνώσεις επεί του θέματος, αλλά θέλω να πω ότι σε τέτοιου είδους συζητήσεις δεν μπορείς ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ. Τι να πω τώρα εγώ? Το ξέρω ότι εσάς τους πιστούς δεν σας ενδιαφέρει κανένα λογικό θεμέλειο πάνω στο οποίο χτίζεται το παραμύθι που σας πλασάρουν συνεχώς κάτι τέτοιοι ενάρετοι, μορφωμένοι, έμπιστοι, παντογνώστες, φιλαλήθεις, ανιδιοτελείς και πολλά άλλα σαν τον αγαπητό κύριο Worshipper Jesus.
Θα μου πρότεινες να κάνω και εγώ το ίδιο? Εεεε? Δεν κατάλαβα. Να γίνω ένα με τον θείο λόγο το( ΜΕ ΜΙΚΡΑ!!!)? Απορρίπτεται η πρότασις!!! Δεν θέλω να καταλήξω να ζω σε έναν απόλυτα ουτοπικό κόσμο χιλιόοοοοομετρα μακριά από την πραγματικότητα πλέοντας στις δικές μου νιρβάνες. Και τι έχουν τα μάτια μου δεν κατάλαβα?:rant: Μάλλον με τις ματίες μου θα έχεις πρόβλημα. Ναι σου φαίνονται πολύ υπερβολικές.
Αυτά τα λίγα. Αύριο θα το μετανιώσω, που άφησα τον εαυτό μου τόσο ελεύθερο αλλά δεν άντεξα.
Παρακαλώ, να μην δω κάτω από το post μου 100 παραπομπές με αποσπάσματα (ή μάλλον παπαρολογίες κατ' εμέ) της βίβλου ή ότι άλλο έχετε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Τα σωστά χριστιανικά ζευγάρια πετυχαίνουν πάντα με την πρώτη.
εχμ.. όχι :P


Όπως βλέπεις, δεν υπάρχει πρόβλημα με το νόμο αν παντρευτεί πρώτα.
τον νόμο τον γνωρίζω. Εξακολουθώ λοιπόν να λέω ότι αντί για την Κατερίνα πρέπει να τιμωρήσουμε τον πατέρα της[δλδ έναν άνδρα] που δεν της επέτρεπε να έρθει σε γάμου κοινωνία στην ... ώριμη ηλικία των 11 ετών και όχι την ίδια που για να μπορέσει να ακολουθήσει το σωστό δρόμο και να τεκνοποιήσει με το που αδιαθέτησε (οκ, φαντάζομαι η πρώτη περιόδος ...συγχωρείται να πάει χαμένη μιας και δεν ξέρεις πότε θα σου έρθει) έπρεπε να στείλει κάποιον άνθρωπο 10 χρόνια φυλακή.

Η Αγία Γραφή είναι αλάνθαστη και θεόπνευστη. Όταν διαβάζουμε κάτι και μας φαίνεται περίεργο, εμείς έχουμε πρόβλημα, όχι η Βίβλος.
Kαι με ειδωλολατρικά κατάλοιπα.

Επιφανειακά επιχειρήματα, κενές δικαιολογίες. Σύμπτωμα αμάθειας (το πολύ ημιμάθειας), βριθεί στον κόσμο μας, το συνήθισα πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Οχι ρε παιδιά ο worshipper έχει δίκιο, κι επειδή εμείς οι γυναίκες όταν έχουμε περίοδο πονάει η μέση μας οπότε καθόμαστε στα ΜΜΜ, εγώ προτείνω ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΤΕ να μην κάθεται στα ΜΜΜ γιατί έχει πολυ μεγάλη πιθανότητα να γίνει ακάθαρτος.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ίσως να ήταν ατυχές το επίθετο "ψυχοπαθής". Αλλά φανατικός, πορωμένος, αλόγιστα απόλυτος ή εγωιστής ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Βλέπω ότι όντως έχει πολλές γνώσεις επεί του θέματος, αλλά θέλω να πω ότι σε τέτοιου είδους συζητήσεις δεν μπορείς ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ. Τι να πω τώρα εγώ? Το ξέρω ότι εσάς τους πιστούς δεν σας ενδιαφέρει κανένα λογικό θεμέλειο πάνω στο οποίο χτίζεται το παραμύθι που σας πλασάρουν συνεχώς κάτι τέτοιοι ενάρετοι, μορφωμένοι, έμπιστοι, παντογνώστες, φιλαλήθεις, ανιδιοτελείς και πολλά άλλα σαν τον αγαπητό κύριο Worshipper Jesus.
Θα μου πρότεινες να κάνω και εγώ το ίδιο? Εεεε? Δεν κατάλαβα. Να γίνω ένα με τον θείο λόγο το( ΜΕ ΜΙΚΡΑ!!!)? Απορρίπτεται η πρότασις!!! Δεν θέλω να καταλήξω να ζω σε έναν απόλυτα ουτοπικό κόσμο χιλιόοοοοομετρα μακριά από την πραγματικότητα πλέοντας στις δικές μου νιρβάνες. Και τι έχουν τα μάτια μου δεν κατάλαβα?:rant: Μάλλον με τις ματίες μου θα έχεις πρόβλημα. Ναι σου φαίνονται πολύ υπερβολικές.
Αυτά τα λίγα. Αύριο θα το μετανιώσω, που άφησα τον εαυτό μου τόσο ελεύθερο αλλά δεν άντεξα.
Παρακαλώ, να μην δω κάτω από το post μου 100 παραπομπές με αποσπάσματα (ή μάλλον παπαρολογίες κατ' εμέ) της βίβλου ή ότι άλλο έχετε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

Αστο φιλε... Κι εσυ την πατησες... Ολοι στην αρχη ετσι την παθαινουμε...

Μια χαρα τα χει τα μυαλα του ο φιλτατος worshipper...

Οποτε χαλαρωσε...


Κατι ασχετο ρε σεις... Τα περιστερια τρωγονται??? Θα τα σκοτωνουν αι ακαθαρται γυναικες, τουλαχιστον μην πεθαινουν τζαμπα τα καημενα???:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εκτός κι αν ψήφισες τον Μπουτάρη, οπότε ούτε η εξομολόγηση δεν σε σώζει. Θα πρέπει να κλειστείς κατευθείαν σε μοναστήρι.
Ο Μπουτάρης έχει περίοδο;
:confused:

Κατι ασχετο ρε σεις... Τα περιστερια τρωγονται??? Θα τα σκοτωνουν αι ακαθαρται γυναικες, τουλαχιστον μην πεθαινουν τζαμπα τα καημενα???:P:P:P
Τρώγονται μωρέ αλλά είναι ενίοτε φορείς λεπτοσπείρωσης και έτσι ελευθέρας βοσκής που θα τα πιάνουνε οι γυναίκες μπορεί να κολλήσουμε τίποτα και να πάμε πριν την ώρα μας, μιας και στην Ελλάδα ενδημεί η νόσος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τρώγονται μωρέ αλλά είναι ενίοτε φορείς λεπτοσπείρωσης και έτσι ελευθέρας βοσκής που θα τα πιάνουνε οι γυναίκες μπορεί να κολλήσουμε τίποτα και να πάμε πριν την ώρα μας, μιας και στην Ελλάδα ενδημεί η νόσος.

Ναι, αλλα τωρα θα φτιαξουμε και περιστεροτροφεια, για να ναι και αγνα οταν θα τα παιρνουν οι γυναικες μετα την περιοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο Μπουτάρης έχει περίοδο;
:confused:
Όχι, μάλλον ο Άνθιμος έχει. Και μάλιστα 30 μέρες τον μήνα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τα παλιά βιβλία της Καινή Διαθήκης κατά πόσο είναι σε ισχύ σήμερα;
Όσο το autotriti του Νοέμβρη του 1998.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Το Λεβιτικο δεν ανηκει στην Παλαια Διαθηκη ρε παιδιά??? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το Λεβιτικο δεν ανηκει στην Παλαια Διαθηκη ρε παιδιά??? :confused:

yupi!!!!
τη γλυτώσαμε!!! Εμείς (Χ.Ο κατά τα δηλωμένα τουλάχιστον) "παίζουμε" με την Καινή Διαθήκη (Εγώ έτσι θυμάμαι από τα παλιά τα χρόνια που έκανα θρησκευτικά στο σχολείο).
Άσε τους Εβραίους (?-δεν τα πάω καλά με τις ονομασίες σχωρνάτε με!) να σφάζουν αθώα περιστέρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
αλλά θέλω να πω ότι σε τέτοιου είδους συζητήσεις δεν μπορείς ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.
Αλλά φανατικός, πορωμένος, αλόγιστα απόλυτος ή εγωιστής ΣΙΓΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αφού το θέτεις έτσι, δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου.

Θεωρώ ότι είναι άξιο ντροπής για έναν έφηβο της ηλικίας σου να παρεκκλίνει τόσο πολύ από το μονοπάτι του Θεού, χαρακτηρίζοντας το λόγο Του ως «παραμύθι», και χλευάζοντας και συκοφαντώντας τους ιερούς Πατέρες της Εκκλησίας.

Όσο για την «άλλη» πραγματικότητα, ο Ιησούς Χριστός είναι η μόνη πραγματικότητα και μόνο μέσα σ' Αυτόν μπορεί να υπάρξει αληθινή ζωή. Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να Τον αγαπήσουμε και να Τον αφήσουμε να μπει μέσα μας, να εξαγνιστούμε και να ζήσουμε μια καθαρή ζωή, μια ζωή αγάπης ενωμένοι μαζί Του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
yupi!!!!
τη γλυτώσαμε!!! Εμείς (Χ.Ο κατά τα δηλωμένα τουλάχιστον) "παίζουμε" με την Καινή Διαθήκη (Εγώ έτσι θυμάμαι από τα παλιά τα χρόνια που έκανα θρησκευτικά στο σχολείο).
Άσε τους Εβραίους (?-δεν τα πάω καλά με τις ονομασίες σχωρνάτε με!) να σφάζουν αθώα περιστέρια :P

https://users.uoa.gr/~nektar/orthodoxy/tributes/gewrgios_metallhnos/christianism_and_old_testament.htm

Η ορθοδοξία δέχεται και την Παλαιά Διαθήκη.

Η Παλαιά Διαθήκη περιλαμβάνει το βιβλίο Γένεσις. Αν βγει αυτό πως θα ξέρουμε πως φτιάχτηκε ο κόσμος; Τι θα γίνουν ο Αδάμ και η Εύα; :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Προσυπογράφω.
Η επιστήμη απαντάει στο πότε φτιάχτηκε ο κόσμος, και η θρησκεία στο πώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top