Τι έχει πάντα το ψυγείο σας;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Πάντως κοίταξα στο ψυγείο και είδα ότι γράφει πάνω «σόδα ζαχαροπλαστικής». Μάλλον την μπέρδεψα με τη μαγειρική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομίζω πως πρέπει πλέον να μετακινηθεί στο ντουλάπι με τα άλλα τρόφιμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θα το διαβιβάσω. Η μάνα πάντως μου είπε που τη ρώτησα ότι διατηρείται καλύτερα στο ψυγείο καθ' ότι έξω μπορεί να νοτίσει από την υγρασία. Ωραία πράγματα μαθαίνουμε στο στέκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και εκτός από αυτό Πέτρο...Πολύ χρήσιμα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπύρες!!


Τα άλλα ψώνια τα αφήνω εκτός ψυγείου και τα εκπαιδεύω να μπουν μόνα τους μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Πάντως κοίταξα στο ψυγείο και είδα ότι γράφει πάνω «σόδα ζαχαροπλαστικής». Μάλλον την μπέρδεψα με τη μαγειρική :P
νομιζω οτι η σοδα ζαχαροπλαστικης και η μαγειρικη σοδα ειναι το ιδιο προιον και επισης δεν χρειαζεται ψυγειο .

Μπύρες!


Τα άλλα ψώνια τα αφήνω εκτός ψυγείου και τα εκπαιδεύω να μπουν μόνα τους μέσα.
καπου αναμεσα στο 2ο με 3ο στρωμα μουχλας..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εξκιουζ μι αλλά η μαγειρική σόδα από πότε χρειάζεται ψυγείο;;;;;;;; :P
Εκεί κόλλησες εσύ?
Γιατί το αλεύρι χαλάει εκτός ψυγείου?
Γρήγοραααα:eek::eek::eek: να βάλω ολο το ντουλαπι με τα μακαρόνια και τα ρύζια μέσα στο ψυγειο.:P:P:P:P:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω. Το αλεύρι είναι χύμα και όχι συσκευασμένο. Και όταν μένει πολύ καιρό έξω, μπορεί να πιάσει κανένα ζωΰφιο...

(Δεν περίμενα ότι θα εγείρω διαφωνία και σε αυτό το θέμα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πάντως Πέτρο εμείς το χύμα το αλεύρι από το χωριό το διατηρούμε σε σακούλες εκτός ψυγείου. Βέβαια καταναλώνεται συνεχώς και δεν έχει πιάσει ποτέ τίποτα...

Σου προτείνω να ξεκινήσεις να το χρησιμοποιείς μαθαίνοντας πως να φτιάχνεις σπιτικό φύλλο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω. Το αλεύρι είναι χύμα και όχι συσκευασμένο. Και όταν μένει πολύ καιρό έξω, μπορεί να πιάσει κανένα ζωΰφιο...

(Δεν περίμενα ότι θα εγείρω διαφωνία και σε αυτό το θέμα:P)
Κοίτα οπου θέλει ο καθένας ελευθερος ειναι να το φυλλάξει δικό του ψυγείο του ειναι άλλωστε ;);):D :D :D.
Αλλα απλα ενημερωτικά να σου πω οτι στο ψυγειο φυλλαμε οτι χαλάει σε ζεστή θερμοκρασία ( γάλατα , τυριά) και οτι δεν θέλουμε να χασει την φρέσκια σύσταση του ( π.χ. τα αιθερια έλαια του κομμένου καφέ, για να συνεχίσει να ειναι φρέσκος για αρκετό διάστημα θέλει γυάλινο βάζο και ψυγειο).
Το αλέυρι εάν το βάλεις με την χάρτινη συσκευασία μέσα στο ψυγειο το ποιο πιθανό ειναι να απορροφήσει ολη την υγρασία και μαζί και τις μυρωδιές του ψυγειου.
Η γιαγια μου και η μάνα μου που αγοράζουν χύμα οχι μονο σταρένιο αλλα και καλαμποκάλευρο το βάζουνε σε μεγάλες γυάλινες τζάρες και το φυλλαν μαζί με τα μακαρόνια και το ρύζι στο ντουλάπι. Δηλαδή μαζί με αυτά που πρέπει να ειναι σε οσο γίνεται ποιο στεγνό μέρος και μακριά απο την υγρασία. :D
Αυτά!
Αντε εύχομαι καλά τσουρέκια και καλά ψωμιά!!!:whistle::D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δεν το βάζουμε με την χάρτινη συσκευασία καλέ. Σε μπολ το βάζουμε...

Σ.σ.: Το ψωμί πάντως βγαίνει μια χαρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν το βάζουμε με την χάρτινη συσκευασία καλέ. Σε μπολ το βάζουμε...

Σ.σ.: Το ψωμί πάντως βγαίνει μια χαρά :P
Μ'αυτά και μ'αυτά ξαφνικά έχω την διάθεση να φτιάξω κανα ελαιόψωμο!!!:P:P:P:D:D:D:P:P:P
Πάω στο σπίτι να ανατινάξω την κουζίνα!!:P:P:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka8armataki

Νεοφερμένος

Η ka8armataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Λοιπόν, το ψυγείο μου έχει πάντα:

-κρύο νερό
-χυμό φράουλα
-μερέντα
-λαχανικά
-φρούτα
-αραβικές πίτες
-μοτσαρέλα
-σαλάμι αέρος πικάντικο
-γάλα
-μουστάρδα

Νομίζω πως αυτά είναι τα βασικά... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

-χυμό φράουλα


Νομίζω πως αυτά είναι τα βασικά... :D


Ε βέβαια...γιατί αν δεν έχεις χυμό φράουλα που πας ορε σύντεκνε;;;; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka8armataki

Νεοφερμένος

Η ka8armataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχα...!!! Μα άδικο έχω??? Χαχαχαχαχα...!!! Είναι ο αγαπημένος μου χυμός τι να κάνουμε??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Υπάρχει χυμός φράουλα σκέτος; Και έχεις τόσα πράγματα συνέχεια στο ψυγείο σου!? Εγώ μόνο λεμόνια έχω σταντέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Υπάρχει χυμός φράουλα σκέτος;

Φυσικά και υπάρχειιιι!:clapup:
--->Amitaaa:redface:

Και έχεις τόσα πράγματα συνέχεια στο ψυγείο σου!? Εγώ μόνο λεμόνια έχω σταντέ

Το καλό με το να ζεις με τους γονείς είναι αυτό.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το καλό με το να ζεις με τους γονείς είναι αυτό.:redface:

μπα και γω που δε ζω, το δικο μου εχει πιο πολλα απο το δικο τους αφου στελνουν τα λεφτα στο κοπροσκυλο τους που σπουδαζει στο καμπο.:redface:

ξεχαστε τα γεματα ψυγεια εν μεσω οικονομικης κρισης!

ον τοπικ: μουσταρδα, και στη καταψυξη κιμαδες και κοτοπουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχειιιι!:clapup:
--->Amitaaa:redface:
Προσοχή με την Αmita περιέχει μεγάλες ποσότητες ζάχαρης , συντηρητικών και χρωμάτων.
Καλύτερα να αγοράζεις φρέσκο χυμό φράουλας με ημερομ. λήξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Κάτι μαγνητάκια κολλημένα επάνω του! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top