Περίεργοι γευστικοί συνδυασμοί

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
..όπως λοιπόν,φαντάζομαι,καταλάβατε κι απ'τον τίτλο του συγκεκριμένου θρεντ,εδώ θα γράφουμε τους πιο τρελούς/"κουφούς"/περίεργους γευστικούς συνδυασμούς που έχουμε κάνει ποτέ και μας άρεσαν τρελά..!

αρχίζοντας εγώ λοιπόν,θα πω για έναν γευστικό συνδυασμό,που ανακάλυψα τελείως τυχαία,σε στιγμή απίστευτης κρίσης "γουρουνιάς",αλλά από τότε μου έχει μείνει και κάθε φορά που το επιχειρώ (δυστυχώς όχι συχνά,λόγω πολλώώών θερμίδων..:(),τρελαίνομαι.. :redface: :inlove:

και ιδού η αποκάλυψις..! πατατάκια με γεύση μπάρμπεκιου,συνδυασμένα με σοκολάτα Π@υλίδη με γεύση φράουλα... :inlove: :baby: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Λιθοβολήστε με
Παριζάκι ( η γενικά αλλαντικό)
και στο καπάκι σοκολάτα (οχι ταυτόχρονα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Παγωτο γρανιτα λεμονι με σιροπι σοκολατας:)

Αλλα μια φορα δοκιμασαμε με εναν φιλο μου να φαμε φετα(το τυρι) με μια στρωση nutela απο πανω:P
Μπορω να πω οτι ηταν δυσπεπτη εμπειρια...:whistle:

Τι κανει ο φοιτητης για να επιβιωσει:hehe:

edit: Ξερω ατομα που τρωνε μακαρονια και αντι για σαλτσα βαζουν γιαουρτι απο πανω...Ή τρωνε πχ φασολακια και εχουν διπλα και τη μαγιονεζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μερικές φορές τρώω αλμυρό, γλυκό και μετά πάλι αλμυρό, αλλά δεν μου φαίνεται πολύ extreme.
Το θεϊκό κάνει μια φίλη μου: πρωινό παγωμένη πίτσα που βουτάει στο γάλα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μερικές φορές τρώω αλμυρό, γλυκό και μετά πάλι αλμυρό, αλλά δεν μου φαίνεται πολύ extreme.
Το θεϊκό κάνει μια φίλη μου: πρωινό παγωμένη πίτσα που βουτάει στο γάλα!:)

Ίιιιιιιιιιιου!! :sick: :sick: Να με πλήρωναν δεν θα το κανα!!
Πάντως αυτό με το αλμυρό-γλυκό-αλμυρο-κοκ το κάνω κι εγώ, πιστευω οτι το contrast ευνοεί τη γευστική απόλαυση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σοκολατα, (ακομα καλυτερο με σοκοφρετα) με ψωμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Παιδιά το δικό μου είναι σίγουρο το πιο κουφό:

Συκωτάκι τηγανιτό με σοκολάτα υγείας :clapup: Και όλα αυτά το πρωί της κυριακής του Πάσχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
adespoto και γω νομιζα οτι ειμουν ο μονος ανθρωπος που το εχω κανει αυτο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αλλα μια φορα δοκιμασαμε με εναν φιλο μου να φαμε φετα(το τυρι) με μια στρωση nutela απο πανω:P


Ελεος.. Ανακατευομαι! :mpliaks: :mpliaks: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Ελεος.. Ανακατευομαι! :mpliaks: :mpliaks: :mpliaks:
Οχι ρε συ. Δεν ειχε την αλμη το τυρι :P . Πραγματικα δεν το ξαναεκανα. Οχι γιατι δεν ηταν ωραιο..γουστα ειναι αυτα..Απλως εχει παρενεργειες μετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
edit: Ξερω ατομα που τρωνε μακαρονια και αντι για σαλτσα βαζουν γιαουρτι απο πανω

γιατί ρε συ αυτο ειναι πολύ νοστιμο.. εγω το κανω και με το ρυζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Τρώω συχνά:
- Σαλάτα [ντομάτα, μαρούλι, ρόκα, κρεμμύδι] με γιαούρτι σακούλας.
- Φέτα στο φούρνο με μέλι [το ξεσήκωσα από το Beer Academy]

Έχω φάει και θα'θελα να ξαναφάω:
- Χοιρινή μπριζόλα με ανανά
- Κοτόπουλο με κομπόστα βερύκοκο [σπεσιαλιτέ στο εξωτερικό]
- Βατραχοπόδαρα με μέλι [επίσης σπεσιαλιτέ στο εξωτερικό]
- Ωμό κιμά με κρεμμύδι, μουστάρδα, αλάτι, πιπέρι, πίκλες [το λεγόμενο Steak Tartare στις γαλλόφωνες χώρες]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
- Ωμό κιμά με κρεμμύδι, μουστάρδα, αλάτι, πιπέρι, πίκλες [το λεγόμενο Steak Tartare στις γαλλόφωνες χώρες]

Πρόσεχε πολύ το ωμό κρέας γιατί μπορεί να πάθεις μεγάλη ζημιά όσον αφορά την υγεία σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Πρόσεχε πολύ το ωμό κρέας γιατί μπορεί να πάθεις μεγάλη ζημιά όσον αφορά την υγεία σου...

Ευχαριστώ για την επισήμανση, έχεις δίκιο.

Προσέχω πού τρώω τον ωμό κιμά μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ένα Καλοκαίρι έτρωγα κεικ σοκολάτας ή κουλουράκια με φέτα κ έπινα milko! Επίσης έτρωγα παγωτό σοκολάτα κ έπινα κοκα κολα!!! )
Τώρα άλλο περίεργο (για μερικούς) που κάνω είναι οτι τρώω χόρτα κ αντι για λεμόνι βάζω ξύδι ή και τα δύο λεμόνι κ ξύδι!!
Ένας φίλος μου οτι κ αν τρώει λατρεύει να πίνει γάλα (έτρωγε φασολάκια κ έπινε γάλα..:mpliaks:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ένας φίλος μου οτι κ αν τρώει λατρεύει να πίνει γάλα (έτρωγε φασολάκια κ έπινε γάλα..:mpliaks:)

Αυτο το σιχαμενο το κανει κι ενας δικος μου.. κοκκινιστο με ρυζι, παιδια τι θα πιειτε? ΓΑΛΑ.. :confused::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
λοιπον....
καρπουζι με φετα
φριγανια με νουτελα κ κασερι
φριγανια με μαρμελαδα κ νουτελα
φριγανια με φιλαδελφια κ σολομο
φριγανια με φιλαδελφια κ νουτελα
φακεσ με φετα
σαντουιτς με πατακια μεσα
κ αλλα πολλα
δεν παω καλα ετσι?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα μισα απ'αυτα μου φαινονται νορμαλ..:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

φριγανια με φιλαδελφια κ σολομο



Καλε αυτο ειναι ο πιο συνηθισμενος συνδυασμος σολομου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
λοιπον....
καρπουζι με φετα
φριγανια με νουτελα κ κασερι
φριγανια με μαρμελαδα κ νουτελα
φριγανια με φιλαδελφια κ σολομο
φριγανια με φιλαδελφια κ νουτελα
φακεσ με φετα
σαντουιτς με πατακια μεσα
κ αλλα πολλα
δεν παω καλα ετσι?


Βασικά είναι όλα φυσιολογικά.

Εμένα μου αρέσει να συνδυάζω γλυκά με αλμυρά, όπως κουλουράκια με φέτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top