Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,982 μέλη και 2,478,938 μηνύματα σε 78,954 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 507 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 16:57, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97
Το επομενο καντε το με Pokemon ή Digimon or sth
Έχω σκεφτεί κάτι για σενάριο με Pokemon!
Αν θέλει, ξέρει ο Τάσος που θα με βρει...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 17:02, 05-07-12:

Αν δεν σας ενδιαφέρει το Παλέρμο γενικά, μην ανοίξετε το spoiler. Τσάμπα θα διαβάζετε. Είναι και μεγάλο το κείμενο. Θα ξεκινήσω με disclaimer γιατί εδώ πρέπει σίγουρα να μπει τέτοιο. Δηλώνω λοιπόν εξ’ αρχής πως με το παρόν μήνυμα δεν έχω σκοπό να στοχοποιήσω άτομα και να επιρρίψω ευθύνες, απλώς να πω κι εγώ τα παράπονά μου γιατί έχω κάποια που ίσως βοηθήσουν μελλοντικούς παίκτες και μέλη ΣΕ να δουν και μια άλλη πλευρά.

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 18:14, 05-07-12:

Όσα είπε η Αννιω με καλύπτουν στο απόλυτο και δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω.
Δυστυχως με στεναχώρησε απίστευτα το γεγονός της απόφασης της να μήν ξαναδιετελέσει Σ.Ε. και εν μέρει την καταλαβαίνω και συμπάσχω μαζί της..Και εγώ με την σειρά μου να δηλώσω πως μου είναι άγνωστο άν θα το ξανακάνω στο μέλλον,μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα αυτό το Παλέρμο...

Τέλος να ευχαριστήσω όλους όσους δήλωσαν συμμετοχή(και τους 27,έστω και άν έπαιξαν μόνο οι 24),όλους τους παίχτες,που μας έκαναν τη ζωή ποδήλατο για 2 ταραχώδεις εβδομάδες.
Και για το κλείσιμο άφησα Last but not least την Αννιώ.Ήμουνα σίγουρος πως μετά απο όλα όσα περάσαμε δεν επρόκειτο ούτε κάν να μου απευθύνει τον λόγο.Χαίρομαι που τελικά διαψεύστηκα.
Παρ'όλες τις φορτούνες και τα mood swings που είχαμε(βλέπετε δηλώνουμε bipolar και οι δύο) τελικά τα καταφέραμε και βγάλαμε αυτό το παιχνίδι εις πέρας.Γελάσαμε,αγχωθήκαμε,νευριάσαμε,βριστίκαμε,αλλά κυρίως...το διασκεδάσαμε αμφότεροι.
Ήταν ένα ανεπαναληπτο ταξίδι με συνταξιδιότισσα και οδηγο την Άννα,και την ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου(ναι εκείνη που έχει στο βαζάκι με την φορμόλη,δίπλα στην Matroshka που έγινε η κλήρωση) που με δέχτηκε σαν Σ.Ε. , με υπέμεινε και με άντεξε όλον αυτόν το καιρό. Ήμουνα για πολλές κλωτσιές ομολογουμένως
Και δηλώνω ευτυχής που έχω την χαρά και την τιμή να είμαι φίλος τής.
5

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 18:36, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Δεν σε κατάλαβα... δεν θα ξαναπαίξεις?

edit: Θετική στον Τασο για την πρωτότυπη ιδέα για παλέρμο
αν θελετε μπαινω και ΣΕ γιατι θα χρειαστειτε καποιον master
Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Έχω σκεφτεί κάτι για σενάριο με Pokemon!
Αν θέλει, ξέρει ο Τάσος που θα με βρει...
pm me

και νομιζω οτι ειναι ωρα για μια αλλαγη στο παλερμο!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάσος97 : 05-07-12 στις 18:51.
2

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 18:57, 05-07-12:

ως προς τι?

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 19:01, 05-07-12:

ο χρονος θα δειξει!
2

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 19:09, 05-07-12:

Ναι, τι πρέπει να αλλάξει πέρα από 2-3 κανόνες που είναι προφανείς?
2

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,810 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:40, 05-07-12:

Γιώργο και Άννα, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το πήρατε τόσο σοβαρά και γιατί χαλαστήκατε τόσο ώστε να χαλάσετε τη διάθεσή σας και να βριστείτε κιόλας μεταξύ σας. Προσωπικά αν ξαναέκανα ΣΕ κάποια στιγμή δε νομίζω οτι θα άφηνα κανέναν να μου χαλάσει τόσο τη διάθεση. Θα ζητούσα πρώτα από όλα να μου στέλνουν πμ μόνο οι παίκτες με ρόλο και τις συγκεκριμένες ώρες που πρέπει. Αν συνέβαινε κάτι επείγον και μόνο τότε θα επέτρεπα σε άλλους να μου στέλνουν πμ και άλλες ώρες. Κατά τα άλλα θα έκανα αυτό που πρέπει και στο τέλος θα άνοιγα τα πμ. Πιστεύω οτι πολύ κακώς κάποιοι έστελναν πμ στη ΣΕ με παράπονα κι υποδείξεις, και το απέφυγα με νύχια και με δόντια. Τέλος πάντων, εγώ νομίζω οτι ποτέ δε θα άφηνα αυτό το πράγμα να με χαλάσει τόσο πολύ.

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 21:15, 05-07-12:

Λοιπον, θα ηθελα να πω κι εγω κατι, γιατι ειλικρινα δεν αντεχω να το κρατησω μεσα μου. Αν θεωρηθει το μηνυμα προσβλητικο, προσωπικη επιθεση η οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε, ας το σβησετε και ας μου δωσετε ban, δεν εχω κανενα προβλημα.

Για μενα, υπευθυνη για ολον αυτο το χαμο ειναι αποκλειστικα και μονο η Ερις. Ξερω, θα πεσουν οι αρνητικες βροχη και τα ουδετερα σχολια του τυπου "ποτε δε φταιει μονο ενας...", αλλα οταν δηλωνεις συμμετοχη σε ενα παιχνιδι, εισαι υποχρεωμενος να παιξεις και να προσπαθησεις να ακολουθησεις τις εξελιξεις. Εχω παιξει απειρες φορες παλερμο, εχω εκνευριστει ακομα περισσοτερες, αλλα ΠΟΤΕ μου δεν παρατησα παιχνιδι. Πραγματικα, η πρωτη φορα που σκεφτηκα να το κανω ηταν μετα την αποχωρηση της Εριδος. Γιατι οχι, δε μπορεις να φευγεις οποτε θελησεις και να το παιζεις θιγμενη και απο πανω. Αν καποιοι εδω μεσα παιρνετε το παιχνιδι προσωπικα, συγνωμη αλλα δε φταιμε σε τιποτα ολοι οι υπολοιποι. Το παιχνιδι απο τη φυση του χρειαζεται γερα νευρα, αν τα δικα σας λοιπον φτασουν στο σημειο να σπασουν, κλειστε το θεμα και ανοιξτε ο ξανα αυριο!! Η παραιτηση για μενα δειχνει μονο την ανωριμοτητα και την ανευθυνοτητα μερικων ατομων.

Ναι, ισως να ηταν καλυτερο να συζητησω το θεμα προσωπικα με τη Μαρια, αλλα ειλικρινα δεν εχω καμια ορεξη να το κανω.

Αυτα απο μενα και με το μηνυμα μου καντε ο,τι θελετε.
1

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O dimijim έγραψε: στις 21:44, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak
Λοιπον, θα ηθελα να πω κι εγω κατι, γιατι ειλικρινα δεν αντεχω να το κρατησω μεσα μου. Αν θεωρηθει το μηνυμα προσβλητικο, προσωπικη επιθεση η οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε, ας το σβησετε και ας μου δωσετε ban, δεν εχω κανενα προβλημα.

Για μενα, υπευθυνη για ολον αυτο το χαμο ειναι αποκλειστικα και μονο η Ερις. Ξερω, θα πεσουν οι αρνητικες βροχη και τα ουδετερα σχολια του τυπου "ποτε δε φταιει μονο ενας...", αλλα οταν δηλωνεις συμμετοχη σε ενα παιχνιδι, εισαι υποχρεωμενος να παιξεις και να προσπαθησεις να ακολουθησεις τις εξελιξεις. Εχω παιξει απειρες φορες παλερμο, εχω εκνευριστει ακομα περισσοτερες, αλλα ΠΟΤΕ μου δεν παρατησα παιχνιδι. Πραγματικα, η πρωτη φορα που σκεφτηκα να το κανω ηταν μετα την αποχωρηση της Εριδος. Γιατι οχι, δε μπορεις να φευγεις οποτε θελησεις και να το παιζεις θιγμενη και απο πανω. Αν καποιοι εδω μεσα παιρνετε το παιχνιδι προσωπικα, συγνωμη αλλα δε φταιμε σε τιποτα ολοι οι υπολοιποι. Το παιχνιδι απο τη φυση του χρειαζεται γερα νευρα, αν τα δικα σας λοιπον φτασουν στο σημειο να σπασουν, κλειστε το θεμα και ανοιξτε ο ξανα αυριο!! Η παραιτηση για μενα δειχνει μονο την ανωριμοτητα και την ανευθυνοτητα μερικων ατομων.

Ναι, ισως να ηταν καλυτερο να συζητησω το θεμα προσωπικα με τη Μαρια, αλλα ειλικρινα δεν εχω καμια ορεξη να το κανω.

Αυτα απο μενα και με το μηνυμα μου καντε ο,τι θελετε.
Συμφωνώ σε έναν τεράστιο βαθμό μαζί σου, με εκφράζεις απόλυτα!
Κι εγώ σκεφτόμουν την παραίτηση εκείνο το βράδυ κι αντίθετα με ό,τι πιστεύουν οι περισσότεροι ο λόγος ήταν ένας και τον αναφέρει πάνω ο Φρικ.
Η στάση της Έριδος ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.
Δε θα σχολιάσω κάτι παραπάνω, με κάλυψε απόλυτα απ πάνω.

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,810 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:00, 05-07-12:

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί παραιτήθηκε η κοπέλα, και μου φαίνεται οτι υπάρχουν πράγματα που συζητάτε ή γνωρίζετε κάποιοι και δεν τα έχετε πει.

Πάντως αν θέλει κάποιος τη γνώμη μου, πιο πολύ σέβομαι την κίνηση της Μαρίας να πει "δε γουστάρω να παίξω άλλο, δεν αντέχω βρε αδελφέ!" από τη στάση κάποιων που δεν ασχολήθηκαν σχεδόν καθόλου με το παιχνίδι ενώ μια μέρα πριν είχαν πει οτι θα παίξουν ή με κάποιους που δεν τους άρεσε ο ρόλος τους και "παραιτήθηκαν" απλά με το να μη βοηθάνε την ομάδα τους.
2

Joaquín

Περιβόητο Μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,382 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 00:53, 06-07-12:

Χαλαρώστε μωρέ, μη το ψάχνετε τόσο.
5

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 13:13, 06-07-12:

Πόσο στενοχωρήθηκα όταν διάβασα το ποστ της Άννας και του Γιώργου Παιδιά ειλικρινά συγγνώμη για αυτό που περάσατε, νιώθω πολύ εγωίστρια που πέρασα τόσο καλά Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι πως αυτό το παλέρμο για μένα θα είναι από τις καλύτερες εμπειρίες αυτού του καλοκαιριού!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ! Ήσασταν η καλύτερη ΣΕ

αν θελετε μπαινω και ΣΕ γιατι θα χρειαστειτε καποιον master

pm me

Εγώ Τάσο θέλω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelique. : 06-07-12 στις 15:52. Αιτία: Merge.
7

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

O dimijim έγραψε: στις 00:23, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Ήσασταν η καλύτερη ΣΕ
Πώς φαίνεται ότι δεν έπαιξες στο movie project...
1

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,691 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 08:21, 09-07-12:

Και κάπου εδώ φτάνουμε και τυπικά στο τέλος του τωρινού ταξιδιού μας στην πόλη του Palermo.
Εκ μέρους της Σ.Ε. του Παλέρμο #38-Game of Thrones,σας ευχόμαστε ένα καλό καλοκαίρι και δροσερά μπάνια στη θάλασσα.

Oh...and

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος