Ποια η γνώμη σας για τους HIM;

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Είναι ένα από τα πιο αμφιλεγόμενα μουσικά συγκροτήματα, αναμφίβολα. Γι'αυτό και αποφάσισα να ανοίξω και ολόκληρο Thread για πάρτι τους. Κατα καιρούς συζητήσεις επί συζητήσεων έχουν γίνει για αυτούς. Προσωπικά έχω δεί πολλά και διάφορα να έχουν γραφτεί για αυτούς στο διαδίκτιο και έχω ακούσει σε παρέες. Από πολύ αρνητικά έως πολύ θετικά. Εμένα, άσχετα από την προσωπική τους ζωή και τις ''ιδιαιτερότητες'' που αυτή έχει, μου αρέσουν πολύ σα συγκρότημα. Η μεγάλη πλειοψηφία των τραγουδιών τους που έχω ακούσει μου αρέσει. Δυστυχώς πολλοί τους κρίνουν από τη προσωπική τους ζωή γενικά και παραβλέπουν τα τραγούδια τους. Έχω ακούσει να τους απορρίπτουν κατηγορηματικά άτομα και να καταφέρονται εναντίον τους για αυτό το λόγο. Αν και δεν είμαι φαν του τρόπου ζωής των, δε τους κρίνω έτσι αλλά μουσικά. (Χωρίς φυσικά να είμαι κάποιος ειδικός του χώρου, αλλά απλά σαν ένας μουσικόφιλος άνθρωπος) Δεν έχω ακόμα κάποιο σιντί τους, αλλά σκέφτομαι να αγοράσω. Ότι τραγούδια έχω ακούσει, τα έχω ακούσει είτε στο ράδιο, είτε από σιντί μιας φίλης μου, που κόβει φλέβα για αυτούς, είτε σε βίντεο κλίπ στη τηλεόραση. Εσείς τί γνώμη έχετε για αυτούς και τα τραγούδια τους? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tα τραγουδια τους, οι στιχοι τους η μουσικη τουs και η φωνη του VILLE μου αρεσoυν...οποτε...
Αυτα τα στοιχεια κραταω και με αυτα ασχολουμε.
Με λιγα λογια μου αρεσουν και τους ακουω.(Οχι ολα τα τραγουδια τους αλλ η πλειοψηφια τους)
Τι μ' ενδιαφερει εμενα τι κανουν στην προσωπικη τους ζωη;Εχω παψει να "ταυτιζομαι" - παραδειγματιζομαι απο διασημοτητες εδω και παρα πολυ καιρο.
Το μοο που με ενδιαφερει ειναι τι μου προσφερουν τα τραγουδια αυτα και μονο και η ολη τους ερμηνεια.
Παντως και απο στυλακι ο VILLE πολυ μαματος ειναι.Ντυσιμο κι ετσι εννοω.
Ακομα προσπαθω να βρω ενα μαυρο παλτο που φοραγε με την θεεικη προταση γραμμενη στην πλατη "Υour pretty face is going toy hell".:clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Τα τραγούδια τους μου αρέσουν και τους ακούω..Εχω όλα τα σιντι τους (όχι αγορασμένα:redface: )και αρκετά βίντεο.Τώρα το τι κάνουν στην προσωπική τους ζωή, η νοοτροπία τους, τα πιστεύω τους,το ταπεραμέντο τους κλπ κλπ είναι πράγματα που δε με αφορούν. Παρεπιπτόντως σε συναυλία τους δε θα πήγαινα ποτέ ξανά γιατί δε μου αρέσει ο κόσμος που μαζεύεται να τους ακούσει:whistle: . Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μου αρεσαν παααρα πολυ (μου χει μεινει αμανατι και η δισκογραφια τους..), μεχρι που τους ειδα live. Μια φορα το 2001, οπου ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, και μια στο rockwave το 2002 (λογω placebo πηγα, δε θα ξανακανα το ιδιο λαθος!) oπου ηταν Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι . Ο Ville βγηκε κοκαλο, ξεχνουσε τα λογια στα μισα τραγουδια, και πιστευε οτι ουρλιαζοντας θα το καλυψει, γενικως πολυ χαλια εμφανισεις. Τωρα πλεον ουτε τα τραγουδια τους δεν μπορω ν'ακουσω, εκνευριζομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Όσα τραγούδια τους έχω ακούσει μου αρέσουν.Γενικά μου αρέσει και το στυλ που έχουν.Άλλες πληροφορίες δεν ξέρω (για τρόπο ζωής, θρησκευτικά πιστεύω, νούμερο πα*****ι κτλ) και δεν ενδιαφέρομαι να μάθω κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μπερδεψα τα rockwave, και τις χρονιες γενικως! 2004 στο rw, 2002 στην υδρογειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η μουσικη τους δεν μου αρεσει καθολου, αλλα αυτα που μου την σπαει παω τους ειανι που αυτοαποκαλουνται "love metal" συγκροτιμα. Ειναι ελευθεροι να παιζουν οτι μουσικη θελουν, να κανουν οτι θελουν στην πρψσοπικη τους ζωη αλλα οχι και να το παιζουν σκληρη και να εκμεταλεβονται το ονομα της μεταλ για να ακουστουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου είναι μεγάλοι κλέφτες!! Ή καλοί επιχειρηματίες για να το πω πιο ευγενικά. Έχω αγοράσει τα δύο πρώτα CD τους, ξέρετε τι έβγαλαν μετά; Best of!!! Από τι; Από τα δύο τους CD!!! Και νομίζω ότι μετά την πρώτη έβγαλαν και άλλες συλλογές... Σε συναυλία τους που πήγαν το 2001 ήταν εξαιρετικά μέτριοι και πολύ ακριβοί!!!
Για την μουσική τους τώρα: το πρώτο τους μου άρεσε, τα υπόλοιπα θεωρώ ότι είναι μια από τα ίδια... Ο τραγουδιστής μ' αρέσει πολύ σαν φωνή.
Τα πιστεύω τους τα αγνοώ και δεν με ενδιαφέρουν κιόλας.
Αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Χλιαρό συγκρότημα, μόνο οι διασκευές που έκαναν κάτι λέγανε. Δεν θα πήγαινα σε συναυλία τους ούτε και να με πληρώνανε. Όσο αφορά για το καινούργιο παραμύθι που ονομάζεται Love Metal δεν έχω να πω κάτι, ο Dark_Kronos με κάλυψε απολύτως.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Με λίγα λόγια οι HIM είναι οι απόλυτοι καραγκιόζηδες εκμεταλεύονται το metal όπως είπαι και ο Κρόνος και σαν να μην φτάνει αυτό είναι και άθλιοι ως μουσικοί, αν δεν υπήρχαν νόμοι θα τους είχα σκοτώσει.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα βρε συ χαμενε στο διαστημα, μην εχεις τοσο βιαιες τασεις....:whistle: :P
15 χρονων εισαι...αν αρχισεις απο τωρα να σκοτωνεις....πωωωω...θα γεμισουμε πτωματα!
Αν ειναι να το κανεις ξεκινα απο αλλους, που κανουν χειροτερα.:P
νταξ' τα ατομα ειναι ποζερια πωε να το κανουμε.
Εγω εκεινο το παλτο που φοραγε ο αλλος μπορει να μου πει κανιες που θα το βρω;;;;:mad: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Φτιαξτο μονος σου :p

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λες ε;;;:P
Mπα...δεν υπαρχει περιπτωση ουτε να το καταφερω, ουτε να το δικιμασω αλλα και να το εκανα το αποτελεσμα δεν θα ηταν κι οτι καλλυτερο...:whistle:
Χμ...απ' οτι βλεπεις βρε συ δεν ειναι μονο αυτο, ειναι και ολα τ' αλλα που εχει επανω...
Ρε πο@#$@# μου, σε ολοκληρη Ιταλια ειμαι και εχει τοσα gothic μαγαζια (αλλα και κανονικα) ..........σε ενα απο αυτα θα υπαρχει!παει στο καλο!Που θα μου παει...:devil:

(Η μεγαλυτερη πλακα ερχεται οταν αυτα που θελω πολυ, τα βρισκω, τα δοκιμαζω και τελικα δεν μου αρεσουν πανω μου...:clapup: :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Χμμμ... Για ποιους; :tongue::sleep:

Ακούς εκεί, "Love Metal"... Είδαν φως και μπήκαν κι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα θα μου φαινοταν κιτς παντως αν το εβλεπα να το φοραει καποιος :p
Και επισης.. απο αυτους πρεπει να ναι φτιαγμενο κι αυτο, δεν πιστευω να τα φτιαχνουν μαζικα, οποτε τσαμπα ψαχνεις στα γκοθαδικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα δεν καιγομαι και ιδιαιτερα ουτε ψαχνω με μανια...Ετσι κι αλλιως εδω που ειμαι μονο ρουχα δεν λειπουν απο τα μαγαζια...:D (ασε με να λεω οτι το θελω πολυ.Ετσι ειμαι)
Και στα gothic μαγαζια τα ρουχα που εχουν μεσα ειναι κυριως πολυ...καπως!Ειδικα αν το παρεις set!
Αν βρεις καποιο κομματι μονο του ειναι πολυ πιθανο να λεει!
Ακου κι εμενα οταν το πρωτο ειδα μου εκανε καπως, αλλα μετα μου αρεσε:redface: ....χμ...θα παω να παρω κατι ασχετο που eιδα και μου αρεσε την Δευτερα...:P
Αμ πως!It's Therapy time!:clapup:

Ει ψιτ, σ'αυτον ειναι χαλια βρε συ!Σε μενα που ειμαι παιδαρος θα δειχνει ωραια...(μην πετατε ντοματες ρε 'σεις...μη...σταματηστε...λερωνουν ρε 'σεις...φτου!Μα καθε φορα το ιδιο να παθαινω...:whistle: :P :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχ! Μου φαινεται καπως ασημενιο γι'αυτο θα μου φαινοταν κιτσαριο να το δω σε καποιον που δεν ειναι τραγουδιστης:p Αλλα απ'ο,τι ειδα παιζει να φαινεται ετσι απ'το φλας. Αντε καλα ψωνια, μην ξεχασεις και τις δερματινες-λουστρινι 12ποντες πλατφορμες :ppp (Οφ τοπικ? :redface::angel: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τελευταιο οff topic (νταξ. δεν πειραζει μια φορα κι εμεις...).Απο κιτσαρο μποτες και ρουχα αλλο τιποτα.:P
Εχω παει σε διαφορα νυχτερινα μαγαζια κι εχω δει...ασε που εγω ημουν κυριολεκτικα σαν την μυγα μεσ' το γαλα...Τι να σου λεω;;;επρεπε να ησουν απο μια γωνια...

Αnyway, βασικα κι εγω το θυμωμουν πολυ πιο σκουρο...δηλαδη τελειως μαυρο και μονο αυτη η προταση να ξεχωριζει!τα αλλα που εχει φαινονταν ελαχιστα μιας και τα θυμαμαι να ηταν σκουρα γκρι...:hmm:
Αnyway...Ψιτ!Μην πειραξει κανεις τα off topic μου σας εφαγα!Ειπα τελευταιο ηταν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Έχουν βρει το κουμπί της επιτυχίας αυτοι όπως και πολλοί άλλοι, και επαναλαμβάνονται σε ενοχλητικό βαθμό (έλλειψη πρωτοτυπίας;). Όταν ακόμα ήταν ανερχόμενοι, είχαν έναν καλούτσικο ήχο (αν και ποτέ δε μου άρεσε προσωπικά) αλλά ως εκεί, είχαν ένα είδος ιδιοτυπίας ως συγκρότημα κτλ., πούλησαν έπειτα και εντάξει... πήγα σε 2 συναυλίες, Rockwave και Λυκαβηττό, αναρωτιέμαι γιατί, το μετανιώνω μια και ήταν αξιολύπητοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αληκτώ

Νεοφερμένος

Η Αληκτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω αγοράσει τα δύο πρώτα CD τους, ξέρετε τι έβγαλαν μετά; Best of!!! Από τι; Από τα δύο τους CD!!! Και νομίζω ότι μετά την πρώτη έβγαλαν και άλλες συλλογές...

Βασικά, μετά τα τέσσερα cd τους έβγαλαν best of, και είχε και 2 καινούρια τραγούδια. Μετά από άλλο ένα cd έβγαλαν 2 ακόμη best of, αλλά όλα τα τραγούδια ήταν σε καινούριες εκτελέσεις και είχε και κάποια ακυκλοφόρητα τραγούδια...

Πάντως εμένα μου αρέσουν πολύ οι H.I.M. ως συγκρότημα, πιστεύω πως κάνουνε πολύ καλή μουσική και όποιος θέλει ας πιστεύει το αντίθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top