Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Της Νορβηγίας ήταν τέλειοοοοο!!! Δεν το πιστεύω ότι βγήκε τελευταίο!!! :'( Χόρευε φοβερά ο τύπος! Και το τραγούδι θα ακουστεί πολύ!! Και της Σουηδίας φοβερό έτσι?? αλλά εμένα μου έκανε και τρομερή εντύπωση η Αλβανία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Παιδες σορι αλλα μετα το τραγουδι του Alexander Rybak το 2009 ολα τα αλλα ωχριουν μπροστα του. Ειναι ετη φωτος μακρια.
folk music τραγουδι.
Αμφιβαλλω αν θα βγει κατι τοσο καλο συντομα.
Τι να κλασουν η Σουηδια και οι γριες μπροστα του.
Τι να λεμε τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ωραιος ο χθεσινος διαγωνισμος.Η Σουηδια ειχε φοβερο τραγουδι.
Για εμενα υπηρχαν πολλες αδικιες.
Κατ'αρχην μου βγηκε η Ουγγαρια , η κοπελια με το νυφικο με το be my guest πιο ψηλα απο εμας;Ναι , ακομα και εμεις πιο ψηλα επρεπε να βγουμε απο αυτη!
Το τραγουδι της Ρωσιας ωραιο ηταν , φαση ειχε αλλα οχι και δευτερο!Οπως και το <<Αχ Κουλα>> υπερεκτιμιθηκε πολυ σαν τραγουδι , εμενα προσωπικα με αφησε παγερα αδιαφορη.
Η καημενη η κουπελιτσα με την κιθαρα της Δανιας οπως και η Αγγλια , η οποια αυτη τη φορα ειχε στειλει υπεροχο τραγουδι , δεν αξιζε να πανε τοσο χαμηλα.
Και η Κυπρος αξιζε ψιλοτερη θεση , ισως 10τη.
Η Σερβια ειχε ωραιο κομματι αλλα επισης νομιζω οτι δεν αξιζε να παει τοσο ψηλα.
Για εμενα η τριαδα ηταν: Σουηδια-Ιταλια-Γερμανια
Αυτα απο εμενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Tης Νορβηγίας όντως πολύ ωραίο και θα ακουστεί αλλά...όλες τις τρεις φορές, στον τελικό της χώρας του + ημιτελικό + τελικό , φόραγε τα ίδια ρούχα και είχε το ίδιο "χτένισμα". Προσωπικά τον σιχάθηκα γιατί μου φάνηκε πολύ άσχημο να τον βλέπω πάντα ντυμένο έτσι, τα ρούχα ναί στην αρχή είχαν ένα στυλ αλλά μετά μου φαινόντουσαν λιωμένα και βρώμικα όπως και το λιγδιασμένο μαλλί που ήταν σαν να το έχει γλύψει αγελάδα.
Ίσως να έπαιξε ρόλο αυτό γιατί το τραγούδι ήταν στα φαβορί,όχι για πρωτιά αλλά στην πεντάδα. Δεν ξέρω αν επηρέασε το γεγονός ότι είναι γκέυ και ότι το κουνάει καλά :D
Άξιζε πολύ καλύτερη θέση σίγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Παιδες σορι αλλα μετα το τραγουδι του Alexander Rybak το 2009 ολα τα αλλα ωχριουν μπροστα του. Ειναι ετη φωτος μακρια.
folk music τραγουδι.
Αμφιβαλλω αν θα βγει κατι τοσο καλο συντομα.
Τι να κλασουν η Σουηδια και οι γριες μπροστα του.
Τι να λεμε τωρα;

Ἔλεος πιὰ μὲ τὸν φλώρο καὶ τὸ ἀπείρως φλώρικο τραγοῦδι του... Γιὰ κορίτσια 12-16 (τὸ πολὺ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλά εμένα μου έκανε και τρομερή εντύπωση η Αλβανία...
ναι
πώς δεν σπασανε οτι τζαμια τριγυρω απο την τσιριδα

η κοπελα ηταν για γιατρο
νευρικια ανυπαρκτο τραγουδι
μια συνεχομενη τσιριδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ο Rybak ηταν υπεροχος και πρωτοπορος.Μετα τον Rybak ολοι αρχισαν να αυξανουν τα βιολια στα τραγουδια τους.
Αυτο θελει η Eurovision , πρωτοτυπια.Το φετινο τραγουδι ηταν μοναδικο , ηταν κατι που δεν ειχε ακουστει . Γιατι πειτε μου ποσους Ρουβαδες , Παπαριζουδες εχετε δει;Δε βαρεθηκατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ἔλεος πιὰ μὲ τὸν φλώρο καὶ τὸ ἀπείρως φλώρικο τραγοῦδι του...)


Ε οχι και φλωρικο

ΥΓ:Αγγελε μας δουλευεις;
Αποφασισε.
Συμφωνεις ή διαφωνεις μαζι μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Φέτος είχα κι ένα χάρτη δίπλα μου την ώρα που έλεγαν τους βαθμούς. Είχε πολύ φάση, και έβγαλα και τον τύπο που δίνει τους πόντους που θα πάρει μια χώρα από μία άλλη σε συνάρτηση με την απόσταση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena79

Νεοφερμένος

Η elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πολύ καλά το τραγούδια της Σουηδίας και της Σερβίας. Τα κορίτσια τα δικά μας πολύ εντυπωσιακά και παρόλο που δεν πήραμε καλές θέσεις σίγουρα θα ακούμε τα τραγούδια πολύ το καλοκαίρι! ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Η Ισλανδία είχε υπέροχο τραγούδι άλλα έμεινε στις τελευταίες θέσεις... Τι να πω... Σάπια Ευρώπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ΥΓ:Αγγελε μας δουλευεις;
Αποφασισε.
Συμφωνεις ή διαφωνεις μαζι μου!!!
καλο ηταν μουσικα

αλλα ηταν μονο για eurovision
εξω δεν μπορουσε να επιβιωσει

οποτε και συμφωνω και οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ο Rybak ηταν υπεροχος και πρωτοπορος.Μετα τον Rybak ολοι αρχισαν να αυξανουν τα βιολια στα τραγουδια τους.
Αυτο θελει η Eurovision , πρωτοτυπια.Το φετινο τραγουδι ηταν μοναδικο , ηταν κατι που δεν ειχε ακουστει . Γιατι πειτε μου ποσους Ρουβαδες , Παπαριζουδες εχετε δει;Δε βαρεθηκατε;

Ο Rybak ήταν υπέροχος και πρωτοπόρος αν συνυπολογίσεις το ότι ήσουν 12 χρονών και ο τυπάς ήταν μια κόπια ενός άλλου σου ήρωα του Χάρι Πότερ. Όταν ενεργοποιηθούν οι ορμόνες σου και αρχίσεις να ζητάς την παρέα από αγοράκια, εκεί να δεις πως θα σου αρέσει ο Ρουβάς. Μέχρι να μεγαλώσεις κανονικά γύρω στα 25-26 και να αρχίσεις να κάνεις σοβαρές επιλογές.

Ε οχι και φλωρικο

Άει ρε με το γατάκι.... Φλώρος του κερατά ήταν και είχε κάνει την κάθε πικραμένη παιδούλα με τραύματα της προεφηβικής ηλικίας να θέλει να του τραβήξει το σωβρακάκι για να σκουπίσει το δάκρυ που κύλησε στο δεξί της μάγουλο... Αχ... φίλα με Ράιμπακ... κι ύστερα ας κάνουμε τρίο με το Χάρυ Πότερ με την Ερμιόνη, χωρίς να συμμετέχει ο Χάρυ Πότερ.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ο Rybak ηταν υπεροχος και πρωτοπορος.Μετα τον Rybak ολοι αρχισαν να αυξανουν τα βιολια στα τραγουδια τους.
Αυτο θελει η Eurovision , πρωτοτυπια.Το φετινο τραγουδι ηταν μοναδικο , ηταν κατι που δεν ειχε ακουστει . Γιατι πειτε μου ποσους Ρουβαδες , Παπαριζουδες εχετε δει;Δε βαρεθηκατε;

Κατ' ἀρχὴν, ἐλπίζω νὰ μὴν παρεξηγήθηκες ἀπὸ τὴν ἀναφορά μου στὸ ἡλικιακὸ φάσμα στὸ ὁποῖο ἀνήκεις. Ἁπλῶς ἤθελα νὰ πῶ ὅτι ἦταν γιὰ λίγο μικρότερες ἡλικίες.:redface:

Ἀκόμα, τὸ τί θέλει ἢ τὸ τί δὲ θέλει ἡ Eurovison εἶναι μεγάλη κουβέντα. Παίζει ἀκόμα ῥόλο καὶ ἡ βούληση τῆς κριτικῆς ἐπιτροπῆς (ὅταν τοὺς συμφέρει νὰ τὴ βάλουν στὸ παιχνίδι γιὰ νὰ βγάλουν τὸ τραγοῦδι που θέλουν) ἡ ὁποῖα ὑποτίθεται ὅτι ἔχει ἀνεβασμένο ποιοτικὸ κριτήριο. Ἐνίοτε ὅμως εἶναι καὶ κολλημένη καὶ προτιμᾷ τραγούδια ἀποστειρωμένα.

Τὸ τραγοῦδι αὐτὸ δὲν τὸ κρίνω ἐπειδὴ δὲ μοῦ ἀρέσει τὸ folk, ἀλλα ἐμένα μοῦ φάνηκε απλῶς ἕνα εὔκολο καὶ ἁπλοϊκὸ κομμάτι οὕτως ὥστε ἀφ΄ ἑνὸς νὰ εἶναι εὔπεπτο γιὰ τὸ εὐρὺ κοινὸ καὶ ἀφ' ἑτέρου νὰ ἱκανοποιήσῃ τὰ κριτήρια τῆς ἐπιτροπῆς. Ἐμένα πάντως δὲ μὲ ἱκανοποίησε ἐνῷ ἡ φάτσα τοῦ τύπου ἦταν γιὰ πολλὲς σφαλιάρες μὲ αὐτὸ τὸ χαζοχαρούμενο-λιμοκοντόρικο ὕφος τοῦ νεαροῦ «στάρ»(sic)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αυτή η μανία να φορτώνετε τα μηνύματά σας με τις δικές σας ορμόνες σαν τα αγγούρια που μεγαλώνουν μέσα στους ασκούς και μετά το κόψιμο από την αγγουριά έχει καταντήσει βαρετή πάντως. -.-'

Εμένα μου άρεσε το fairytale, ήταν όπως το λέει το όνομά του, παραμυθάκι. ^-^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ο Rybak ήταν υπέροχος και πρωτοπόρος αν συνυπολογίσεις το ότι ήσουν 12 χρονών και ο τυπάς ήταν μια κόπια ενός άλλου σου ήρωα του Χάρι Πότερ.



Άει ρε με το γατάκι.... Φλώρος του κερατά ήταν και είχε κάνει την κάθε πικραμένη παιδούλα με τραύματα της προεφηβικής ηλικίας να θέλει να του τραβήξει το σωβρακάκι για να σκουπίσει το δάκρυ που κύλησε στο δεξί της μάγουλο... Αχ... φίλα με Ράιμπακ... κι ύστερα ας κάνουμε τρίο με το Χάρυ Πότερ με την Ερμιόνη, χωρίς να συμμετέχει ο Χάρυ Πότερ.:redface:

I don t want to live in this world anymore!
:'(:'( :cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ἔλεος πιὰ μὲ τὸν φλώρο καὶ τὸ ἀπείρως φλώρικο τραγοῦδι του... Γιὰ κορίτσια 12-16 (τὸ πολὺ...)
Φλωρικο?Οτι ναναι

Απο τα πιο ωραιο και μελωδικα ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αυτή η μανία να φορτώνετε τα μηνύματά σας με τις δικές σας ορμόνες σαν τα αγγούρια που μεγαλώνουν μέσα στους ασκούς και μετά το κόψιμο από την αγγουριά έχει καταντήσει βαρετή πάντως. -.-'

Αυτή η μανία να μην καταλαβαίνεις τα μηνύματά μου και να πετάς μια παπάτζα ακατανόητη για αγγούρια για να το παίξεις και καλά νευριασμένη, έχει παλιώσει.

Πρώτ' απ' όλα δεν έχεις χιούμορ. Δεύτερον, δεν ξέρεις τίποτα από παιδική ηλικία και προεφηβικά στάδια, μιας και μάλλον δεν έχεις φτάσει στην εφηβεία ακόμα. Είσαι ένα χαρούμενο παιδί, και δε θα σου χαλάσω το όνειρο. Εκεί θα σε αφήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Είναι humour για λίγους, μη στεναχωριέσαι. :P Πάω πάλι στο συννεφάκι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top